Ramazan Ayı Yardımları

Van Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Van Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Doğu’nun Paris’i olarak bilinen, Van Büyükşehir Belediyesi ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda yardımı yapmaktadır.

Ramazan ayı bolluk, bereket ve beraberlik ayıdır. Bu ayda Van Büyükşehir Belediyesi, Van ili sınırlarında ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşların yanındadır.

Aşağıdaki yazımızda, Van Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilecek ramazan yardımı ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

Van Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımının kimlere verileceği birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Aşağıda ramazan yardımından kimlerin faydalanacağı yer almaktadır.

 • Van ili sınırlarında ikamet eden
 • Maddi olarak sıkıntı çeken
 • Kimsesiz ve yardıma ihtiyacı olanlar
 • Çalışmasına engel durumu olanlar
 • Eşinden ayrılan kadınlar
 • Gazi ve şehit yakınları

Van Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Yapılır?

“Van Büyükşehir Belediyesine ramazan yardımı başvurusu nasıl yapılır?”, sorusunun cevabı ihtiyaç sahibi vatandaşlara tarafından araştırılmaktadır.

Van Büyükşehir Belediyesi yalnızca ramazan ayında değil diğer zamanlarda da ihtiyaç sahibi ailelere yardımlar yapmaktadır. Yardımlara başvuru yapmak isteyen vatandaşlara belediye binasına bizzat giderek başvuru talebinde bulunabilir.

Belediyeye gitme imkanı olmayan vatandaşlar, belediyeyi arayarak veya online olarak başvuru yapabilir. e-Devlet sisteminden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yaparak yardım başvurusunda bulunabilir.

Van Büyükşehir Belediyesi’nin web sitesinde de yardım başvurusu yapılabilir. Belediyenin web sitesinden başvuru yapmak isteyen kişiler, https://beyazmasa.van.bel.tr/ linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra sisteme üye değilse üye olmalıdır. Eğer sisteme üye ise, telefon numarası ve T.C. kimlik numarası ile giriş yapabilir.

Belediyeyi arayarak ramazan yardımı başvurusu yapılabilir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar,  444 44 65 numaralı iletişim hattını veya ALO 153 hattını aramalıdır.

Van Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Van Büyükşehir Belediyesi’ne ramazan yardımı başvurusu yapacak veya diğer yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşların doldurması gereken formdur. Yardım başvurusu yapacak olan kişiler, online platformdan veya kağıt üzerinden doldurması gereken dilekçe niteliği taşıyan belgedir.

Başvuru formunda başvuru yapacak olan kişiler ile ilgili kişisel bilgiler yer almaktadır. Bu bilgiler; başvuru yapan kişinin adı, soyadı, hanede yaşayan kişi sayısı, gelir durumu, adres bilgileri ve iletişim bilgileridir.

Başvuru formunda yer alan bütün bilgiler doğru ve eksiksiz doldurulmalıdır. Formda yazılan bilgilerin doğruluğu ilgili birimler tarafından incelenmektedir. Bu nedenle yazdığınız başvuru formunu dikkatli doldurmanızı tavsiye ederiz. Doğru olmayan bilgiler yazıldığında ve doldurulması gereken alanlar doldurulmadığında başvurular dikkate alınmayacaktır.

Van Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama

Van Büyükşehir Belediyesi’ne yardım başvurusu yapacak olan vatandaşlar farklı yöntemler ile başvuru sonucunu öğrenebilir. Başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar belediye binasına bizzat giderek, belediyeyi arayarak başvuru sonucunu öğrenebilir.

Online olarak başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar, https://beyazmasa.van.bel.tr/ linkine tıklayarak, belediyenin web sitesinden başvuru sonucunu öğrenebilir.

Van Büyükşehir Belediyesi’ne ramazan yardımı ve diğer yardımlar için başvuru yapan vatandaşlar, e-Devlet sisteminde de başvuru sonucu öğrenebilir. Başvuru sonucunu öğrenmek isteyen kişiler, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra, e-Devlet şifresi ve T.C. kimlik numarası ile sisteme giriş yaparak, başvuru durumu ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Belediyeyi arayarak ramazan yardımı başvurusu sorgulanabilir. Başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar,  belediyeye ait 444 44 65 numaralı iletişim hattını veya ALO 153 hattını aramalıdır.

Van Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan ramazan yardımı başvuruları ortalama 15 günde sonuçlanmaktadır. Bu süre başvuru yoğunluğuna göre değişir.

Van Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Van Büyükşehir belediyesine yardım başvurusu yapacak olan vatandaşların, Van ili sınırlarında ikamet etmesi ve ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir. Eğer engelli ise, engelli olduğunu gösteren bir heyet raporunun olması gerekmektedir. Eşinden ayrılan kadınların veya eşi ölen kadınların bu durumu kanıtlayan bir belge sunması gerekir.

Van Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı İçin Gerekli Evraklar

Van Büyükşehir Belediyesi’ne ramazan yardımı ve diğer yardımlara başvuru yapacak olan vatandaşlardan bazı belgeler talep edilmektedir. Talep edilen belgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

 • İkametgah belgesi
 • Kimlik fotokopisi
 • Başvuru formu
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Engelli ise engelli olduğunu gösteren belge
 • Muhtaçlık belgesi

Van Büyükşehir Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı

Van Büyükşehir Belediyesi’ne yılın her ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve erzak yardımı yapmaktadır. Bu yardımlar sayesinde yardıma ihtiyacı olan vatandaşların gıda ve erzak ihtiyacı karşılanmaktadır.

Gıda ve erzak yardımı yapmak isteyen vatandaşlar belediyeyi arayarak, belediyeye bizzat giderek veya online başvuru yapabilir.

Gıda ve erzak paketleri, belediye ekipleri tarafından ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlara, başvuru formunda yazdığı adrese teslim edilecektir.

Van Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardım Başvurusu

Van Büyükşehir Belediyesi ramazan ayında zor durumda olan vatandaşlara temel gıda ürünlerinin bulunduğu bir koli dağıtmaktadır.

Ramazan kolisi yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, farklı yöntemler ile talebini ilgili birimlere iletebilir. Bu yöntemler; belediye binasına bizzat gitmek, belediyeye ait iletişim numarasını aramak, e-Devlet veya belediyenin web sitesidir.

Van Büyükşehir Belediyesi’nden ramazan yardımı almaya hak kazanan vatandaşlara, ramazan kolisi belediye ekipleri tarafından başvuru formunda yazdıkları adrese teslim edilecektir.

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Sorgulama

Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru ve Başvuru Sorgulama

Van Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Bulunur?

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen ramazan kolisinde temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Ramazan kolisinde bulunanlar; yağ, şeker, un, çay, makarna, yoğurt, ayçiçek yağı, fasulye, kırmızı mercimek, nohut ve bulgur gibi ürünler bulunaktadır.

Van Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Van Büyükşehir Belediyesi ekipleri ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi ailelere ramazan kolisi dağıtmaktadır. Yardımdan faydalanmak isteyen vatandaşlara ilgili birimler tarafından belirtilen adrese teslim edilecektir.

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Van Büyükşehir Belediyesi’ne ramazan yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, belediyeye ait olan 444 44 65 numaralı iletişim hattını veya ALO 153 çağrı merkezini arayarak yetkili kişilerle iletişime geçebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu