Ramazan Ayı Yardımları

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Ege Bölgesi’nin nadide şehri Afyonkarahisar, bolluk, bereket ve yardımlaşma ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazan paketi yardımı yapmaktadır. Verilen ramazan paketinden Afyonkarahisar ili sınırlarında ikamet eden, maddi olarak sıkıntı çeken ve herhangi bir yerden geliri olmayan vatandaşlar faydalanabilir. Belediyenin verdiği ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar, ikamet ettiği mahalle muhtarlığına veya belli değil başvuru yapmalıdır.

Bu yazımızda Afyonkarahisar Belediyesi’nin verdiği ramazan yardımı ile ilgili merak edilen detaylar yer almaktadır.

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Afyonkarahisar Belediyesi’ne yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşların bazı kriterleri yerine getirmesi gerekmektedir. Belirlenen kriterleri yerine getiren vatandaşlar, belediyenin verdiği ramazan yardımından faydalanabilir. Aşağıda kimleri ramazan yardımından faydalanabileceği bilgisi yer almaktadır.

 • Ekonomik sıkıntı yaşayanlar
 • Eşinden şiddet gören kadınlar
 • Kişi başına düşen asgari ücret üçte birinden az olan
 • Gazi ve şehit aileleri
 • Herhangi bir yerden geliri olmayan vatandaşlar
 • Kimsesizler ve düşkünler

Belediye yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara seçerken ahtiyaç sırasına göre belirler. Belirlenen vatandaşlar ramazan yardımından faydalanabilir.

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, Afyonkarahisar Belediyesi Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne başvuru yapmalıdır.

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne gitme imkanı olmayan vatandaşlar, ise online olarak başvuru yapabilir. Online başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, belediyenin web sitesinden veya belediyeyi arayarak yardım talebini ilgililere iletebilir.

Belediyenin web sitesinden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://ecozum.afyon.bel.tr:8443/WebBasvuru/sosyalyardim#/  linkine tıklanmalıdır. Linke tıkladıktan sonra başvuru formu doldurulmalıdır. Başvuru formunda ramazan yardımından faydalanmak istediğinizi belirtmelisiniz.

Belediyeyi arayarak da başvuru yapılabilir. Arayarak ramazan yardımı başvurusu yapmak isteyen kişiler, 0272 213 19 83 numaralı Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü’nü arayarak ramazan yardım başvurusu yapabilir. Bu numaraya ulaşamayan vatandaşlar, 0533 911 52 52 numaralı WhatsApp hattına mesaj göndererek başvuru yapabilir.

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Belediyelerden herhangi bir sosyal yardım alınmak istendiğinde belediyenin size doldurmanız için verdiği formdur.

Başvuru formunda adınız, soyadınız, mesleğiniz, aylık gelir durumunuz, hanede yaşayan kişi sayısı ve adres bilgisi gibi birtakım sorular yer almaktadır.

Başvuru formunun amacı gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmadığınızın analiz edilmesini sağlamaktır. Formda yazılan bilgilerin doğruluğu ilgili birimler tarafından incelenmektedir. Bu nedenle yazdığınız bilgilerin doğru, eksiksiz ve güncel olmasına dikkat ederek doldurmalısınız.

Yalan beyanda bulunan vatandaşlar, belediyenin verdiği hiçbir yardımdan faydalanamayacaktır. Başvuru formuna online veya belediyeden ulaşabilirsiniz

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Afyonkarahisar Belediyesi’ne yardım başvurusu yapan vatandaşlar, nasıl başvuru sonucunu öğrenebileceğini merak etmektedir. Başvuru sonucunu öğrenmek isteyenler, belediyeye giderek, belediyeyi arayarak veya belediyenin web sitesinden online olarak sorgulama yapabilir.

Belediyenin web sitesinden sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar, https://ecozum.afyon.bel.tr:8443/WebBasvuru/bilgiedinme#/ linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra gerekli bilgileri yazarak başvuru sonucunu öğrenebilir.

Belediyeyi arayarak da başvuru sorgulaması yapılabilir. Arayarak başvuru sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar, 0272 213 19 83 numaralı iletişim hattını arayabilir. Başvuru sorgulaması yapmak için başka bir yöntem ise, 0533 911 52 52 numaralı WhatsApp hattına mesaj göndermektir.

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan Gıda ve Erzak Yardımı

Afyonkarahisar Belediyesi yılın her döneminde ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım elini uzatan sosyal belediyelerden biridir. Son yıllarda gıda artış gıda fiyatlarındaki artış insanların en temel ihtiyaçlarını bile karşılayamaz duruma getirmiştir. Bu nedenle Afyonkarahisar Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve erzak yardımı yapmaktadır.

Gıda ve erzak yardımından kaygılanmak isteyen vatandaşlar, Afyonkarahisar Belediyesi’ne başvuru yapmalıdır.

Gıda ve erzak yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, https://ecozum.afyon.bel.tr:8443/WebBasvuru/sosyalyardim#/  linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra başvuru formunda gıda ve erzak yardımından faydalanmak istediğinizi belirtmelisiniz.

0533 911 52 52 numaralı WhatsApp iletişim hattına mesaj göndererek gıda ve erzak yardımı başvurusu yapabilirsiniz.

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Afyonkarahisar Belediyesi’nden gıda ve erzak yardımı almak isteyen vatandaşların belediyenin belirlediği şartları karşılıyor olması gerekmektedir.

Belediye tarafından verilen ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların ihtiyaç sahibi olması, herhangi bir yerden gelirin olmaması, bakıma muhtaç olması, maddi olarak sıkıntılı dönemden geçmesi, gazi ve şehit ailesi olması gerekmektedir.

Belirtilen şartlar durumunda özel durumu olan vatandaşlar, ilgililere durumu aktararak ramazan yardımından faydalanmak istediğini belirtmelidir. İhtiyaç durumu tespit edildiği halde ramazan yardımından faydalanabilir.

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Afyonkarahisar Belediyesi ramazan yardımı başvurusu yapacak olan vatandaşlardan bazı belgeler talep edilmektedir. Talep edilen belgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

 • Başvuru formu
 • Kimlik aslı ve fotokopisi
 • Afetzede ise bunu gösteren belge
 • Muhtardan alınacak muhtaçlık belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği

Afyonkarahisar Belediyesi’nden Nasıl Ramazan Yardımı Alabilirim?

Afyonkarahisar Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların ihtiyaç sahibi olması, Afyon ili sınırlarında ikamet etmesi gerekmektedir. Bu şartları yerine getiren vatandaşlar, belediyeye başvuru yapmalıdır. Yapılan başvurular belediyenin ilgili birimleri tarafından incelenir. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlar, belediyenin verdiği ramazan paketinden faydalanabilir.

BAKINIZ >>> Afyonkarahisar Belediyesi Yardımı Başvurusu ve Sorgulama

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan Paketi Ne Zaman Dağıtılacak?

Afyonkarahisar Belediyesi’nin verdiği ramazan paketi, ramazan ayından önce ilgili birimler tarafından titizlikle hazırlanmaktadır. Hazırlanan ramazan paketleri ihtiyaç sahibi vatandaşlara, ramazan ayından bir ay önce teslim edilir. Başvuru yoğunluğuna göre ramazan ayı boyunca da ihtiyaç sahibi vatandaşlara hazırlanan paketler ulaştırılır.

Afyonkarahisar Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Bulunur?

Afyonkarahisar Belediyesi’nin verdiği ramazan kolisinde 4 kişilik bir ailenin bir ay boyunca tüketebileceği temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler; çay, şeker, un, zeytin, makarna şehriye, ayçiçek yağı, pirinç, bulgur, kırmızı mercimek, yeşil mercimek nohut ve kuru fasulyedir.

Afyonkarahisar Belediyesi Yardım Başvurusu İletişim

Afyonkarahisar Belediyesi’ne yardım başvurusu yapmak isteyenler, yardımlar hakkında bilgi almak isteyen kişiler ve başvuru sorununa nasıl yapmak yasayan vatandaşlar, 0272 213 19 83 numaralı Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü’nü arayarak veya 0533 911 52 52 numaralı WhatsApp hattına mesaj göndererek yardımlar hakkında bilgi edinebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu