Ramazan Ayı Yardımları

Kastamonu Belediyesi Ramazan Kolisi ve Gıda Yardımı

Kastamonu Belediyesi Ramazan Yardımı 2024; Bolluk ve bereketin simgesi olan ramazan ayında belediyeler, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazan yardımı vermektedir. Kastamonu Belediyesi, Kastamonu ili sınırlarında yaşayan muhtaç ailelere bolluk ve bereket ayında ramazan yardımı yapmaktadır.

Aşağıdaki yazımızda Kastamonu’da yaşayan vatandaşlar tarafından merak edilen, “Ramazan yardım başvurusu nasıl yapılır?, Ramazan yardımından kimler faydalanabilir?, Ramazan yardım başvurusu sorgulama nasıl yapılır gibi merak edilen soruların cevapları yer almaktadır.

Kastamonu Belediye Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Kastamonu Belediyesi ramazan yardımı başvurusu yapacak olan vatandaşlar, yardımlardan kimlerin faydalanacağını merak etmektedir. Kastamonu Belediyesi tarafından verilen ramazan kolisinden kimlerin faydalanabileceği aşağıda yer almaktadır.

 • Kastamonu ili sınırlarında ikamet eden kişiler
 • Engelli ve çalışamayacak durumda olanlar
 • Gazi ve şehit aileleri
 • Yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar
 • Düzenli geliri olmayan kişiler

Ramazan Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kastamonu’da yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar ramazan yardım başvurusunun nasıl yapılacağını merak etmektedir. Ramazan yardım başvurusu farklı yöntemler kullanılarak yapılabilir.

Bu yöntemlerden ilki, Kastamonu Belediyesi’ne bizzat gitmektir. Belediyeye gittikten sonra ilgili birime başvuru yaparak ramazan yardımı talebinde bulunabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise, e-Devlet sistemidir. e-Devlet’ten başvuru yapacak olan vatandaşlar,https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-e-devlet-istek-sikayet-talebinde-bulunma-4696

linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numaranız ve e-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yapmalısınız. Ardından karşınıza başvuru formu çıkacaktır. Başvuru formuna “Yeni Başvuru” seçeneğine tıklayarak başvuru yapacağınız belediyeyi seçerek ramazan kolisi yardımından faydalanmak için talebinizi oluşturabilirsiniz.

Kastamonu Belediyesi’ni arayarak da ramazan yardımı başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Arayarak ramazan yardımı başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar ALO 153 Hilal Masa hattını aramalıdır.

Kastamonu Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Başvuru formu, Kastamonu Belediyesi’ne yardım başvurusunda bulunacak olan kişilerin doldurması gereken dilekçe niteliği taşıyan bir belgedir. Başvuru formunda başvuru yapan vatandaşın gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmadığını tespit etmek amacıyla bazı sorular yer almaktadır.

Başvuru formunda doldurulması yer alan bilgileri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Başvuru yapan kişinin mesleği
 • İkametgah adresi
 • Hanedeki kişi sayısı
 • Hanede çalışan kişi sayısı
 • Haneye giren aylık gelir durumu
 • Evin kira olup olmadığı
 • İletişim bilgileri

Formda yer alan bilgilerin hepsinin doldurulması gerekmektedir. Eksik veya yanlış beyanda bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Kastamonu Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Sorgulama

Kastamonu Belediyesi’ne yardım başvurusunda bulunan vatandaşlar, başvuru sonucunu nasıl öğrenebileceğini merak etmektedir. Başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar, belediye binasına giderek ramazan yardımı başvuru sonucunu öğrenebilir.

Belediyeye gidemeyecek olan vatandaşlar veya gitmek istemeyenler, https://www.turkiye.gov.tr/kastamonu-belediyesi linkine tıklayarak başvuru sorgulaması yapabilir.

Belediyeyi arayarak başvuru sorgulaması mümkündür. ALO 153 Hilal Masa hattını arayarak başvurunuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

Kastamonu Belediyesi yardım sonuçları ortalama 30 günde sonuçlanmaktadır. Bu nedenle başvuru sorgulaması yapmak için belirtilen sürenin geçmesini beklemelisiniz.

BAKINIZ >>> Kastamonu Belediyesi Yardım Başvurusu

Kastamonu Belediyesi Ramazan Yardımı Şartları

Kastamonu Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların bazı şartları karşılıyor olması gerekmektedir. Bu şartlar aşağıda yer almaktadır.

 • Kastamonu ili sınırlarında ikamet etmesi
 • İhtiyaç sahibi olan kişiler
 • Engelli kişiler
 • Kimsesiz ve düşkünler
 • Afetlere maruz kalanlar

Kastamonu Belediyesi Ramazan Yardımı İçin Gerekli Belgeler

Kastamonu Belediyesi’ne yardım başvurusu yapan vatandaşlardan bazı belgeler talep edilmektedir. Belediye yardımlarından faydalanmak için talep edilen belgeler aşağıda yer almaktadır.

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Engelli ise sağlık kurulu raporu
 • Başvuru formu
 • Muhtardan onaylı muhtaçlık belgesi
 • Taşınır, taşınamaz malları gösteren belge

Kastamonu Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alabilirim?

Kastamonu Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların Kastamonu ilinde ikamet etmesi ve ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen şartları taşıyan vatandaşlar, belediyeye farklı yöntemler ile müracaat edebilir. İlgili birimler tarafından yapılan başvurular değerlendirilmektedir. Gerçekten ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlar Kastamonu Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımından faydalanabilir.

Kastamonu Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Var?

Kastamonu Belediyesi tarafından verilen ramazan kolisinde temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler; makarna, çay, sıvı yağ, şehriye, mercimek, şeker, zeytin, reçel gibi temel gıda ürünleri bulunmaktadır.

Kastamonu Belediyesi Ramazan Kolisi Ne Zaman Dağıtılacak?

Kastamonu Belediyesi tarafından verilen ramazan kolileri, ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılacaktır.

Belediye ekipleri ramazan kolilerini ramazan ayı gelmeden önce özenle paketlemektedir. Özenle paketlenen ramazan kolileri başvuru formunda belirtilen adrese ulaştırılacaktır.

Kastamonu Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı

Kastamonu Belediyesi, Kastamonu’da ikamet eden, maddi durumu yetersiz olan ve geçim sıkıntısı çeken vatandaşlara yılın her döneminde gıda ve erzak yardımı yapmaktadır.

Gıda ve erzak yardımının amacı mutfak masraflarını karşılamakta sıkıntı çeken vatandaşlara bir nebze de olsa yardımcı olmaktır.

Belediyeden gıda ve erzak yardımı almak isteyen vatandaşlar, belediye ile iletişime geçebilir. İlgili birimlerle iletişime geçtikten sonra ihtiyaç sahibi olduğunuz tespit edilirse, gıda ve erzak yardımından faydalanabilirsiniz.

Kastamonu Belediyesi Telefon Numarası

Belediye binasına gitmenize gerek kalmadan başvuru için gerekli evrakları, başvuru sonuçlarınızı ALO 153 istek ve şikayet hattını veya 0366 222 25 88 sosyal market telefon numaralarını arayarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu