Ramazan Ayı Yardımları

Amasya Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Amasya Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Karadeniz bölgesinin tarihi ve doğal güzellikleriyle değerli illeri arasında yer alan Amasya’da ihtiyaç sahibi vatandaşlar, belediye tarafından her zaman düşünülür. Amasya Belediyesi, ramazan ayının yaklaşması ile binlerce ihtiyaç sahibi aileye her yıl olduğu gibi bu yılda yardım elini uzatmaktadır.

Bu yazımızda Amasya Belediyesi Ramazan yardımı hakkında tüm detaylar ya yer almaktadır.

Amasya Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Amasya Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların bazı kriterleri yerine getirmesi gerekmektedir. Belediyeden ramazan yardımı talep edebilecek kişilerin genel olarak listesi şu şekildedir:

 • Çalışamayacak engeli olan
 • Amasya ili sınırlarında ikamet eden ve muhtardan fakirlik belgesi alan kişiler
 • Eşinden ayrılan veya eşi vefat eden kadınlar
 • Hanede kişi başına düşen gelir durumu asgari ücretin üçte birinden az olan kişiler
 • Şehit ve gazi yakınları
 • Temel ihtiyacını karşılayamayacak durumda olan vatandaşlar

Belirtilenler dışında özel durumu olan vatandaşlar, ilgililere durumunu izah ederek ramazan yardımı başvurusu yapabilir.

Amasya Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dijital çağın hayatımızda bu denli etkin olması nedeniyle belediye binasına bizzat gitmek yerine online olarak da başvuru yapılabilir.

Online olarak başvuru yapmayı online olarak başvuru yapmayı isteyen vatandaşlar isteyen vatandaşlar, https://amasya.bel.tr/ olarak belirtilen linke tıklayarak belediyenin web sitesinden yetkililere ulaşabilir.

E-Devlet sisteminden de ramazan yardımı başvurusu yapmak mümkündür. Başvuru yapacak olan vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/amasya-belediyesi linkine tıklayarak ramazan yardımı başvurusu yapabilir.

Son olarak en çok tercih edilen başvuru yöntemlerinden biri ise, belediyeyi aramaktır. Belediyeye ait 0358 218 80 00 numaralı iletişim hattını arayarak ilgililerle iletişime geçebilir ve ramazan yardımı başvurusu yapabilirsiniz.

Amasya Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Amasya Belediyesi’ne yardım başvuru talebini iletmek isteyen vatandaşların online olarak veya belediye binasına bizzat giderek doldurma olması gereken olması gereken formdur. Başvuru formunun zorunlu olmasındaki amaç ihtiyaç durumunun daha kolay ve kısa sürede saptanmasını sağlamaktır.

Başvuru formunda, başvuru yapan vatandaşların mesleği, gelir durumu, hanede yaşayan kişi sayısı, iletişim bilgileri, adres bilgileri gibi bazı bilgiler yer almaktadır.

Formda yazılan bilgilerin doğruluğu ve geçerli olması yardım başvurunuzun olumlu sonuçlanması için önem arz eder.

Amasya Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Sorgulama

Amasya Belediyesi yardım başvuru sorgulaması farklı kanallardan yapılabilir. Başvuru sorgulaması yapmak isteyen kişiler, belediyeye bizzat giderek, belediyeyi arayarak veya online platformlardan başvuru sonucunu öğrenebilir.

Yardım sorgulaması yapmadan önce başvuru tarihinden itibaren 15 gün 30 gün arasında bir süre geçmesini beklemelisiniz.

Amasya Belediyesi Ramazan Gıda ve Erzak Yardımı

Artan gıda fiyatları nedeniyle, gıda ve erzak yardımı başvuru talebinde artış yaşanmıştır. Amasya Belediyesi’nde kendi bütçesi doğrultusunda ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve erzak yardımı vermektedir. Vatandaşlara verilen gıda ve erzak paketinde temel besin ihtiyaçları bulunmaktadır.

Belediyeden gıda ve erzak yardımı almak isteyen kişiler, belediye binasına giderek yetkililere gıda ve erzak yardımından faydalanmak istediğini belirtmelidir. Bunun dışında belediyenin web sitesinden veya belediyeye ait ALO 153 numaralı çağrı merkezini arayarak gıda ve erzak yardımı başvurusu yapabilirsiniz.

Amasya Belediyesi’nden Nasıl Ramazan Yardımı Alabilirim?

Amasya Belediyesi’nden ramazan yardımı almak için bazı kriterler bulunmaktadır. Bu kriterleri yerine getiren vatandaşlar belediyenin verdiği ramazan yardımına başvuru yapabilir. Yapılan başvurular ise, belediyeni ilgili birimleri tarafından incelenir. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlar ise, belediyenin verdiği ramazan yardımından faydalanabilir.

Amasya Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Belediyenin verdiği ramazan paketi özenle hazırlanmaktadır. Hazırlanan ramazan paketleri yardımlardan faydalanmaya hak kazanan kişilere ramazan ayından önce teslim edilir.

Amasya Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Bulunur?

Ramazan paketleri hazırlarken temel gıda ürünlerinin ve uzun süre saklanabilecek ürünleri tercih edilir. Amasya Belediyesi tarafından verilen ramazan paketinde ise; çay, makarna, şehriye, kırmızı mercimek, nohut, yeşil mercimek, bulgur, sıvı yağ, zeytin ve reçel gibi temel gıda ürünleri bulunmaktadır.

BAKINIZ >>> Amasya Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı Başvurusu

Amasya Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Ramazan yardımından faydalanmak için aşağıda belirtilen şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunması gerekir.
 • Başvuru yapan vatandaşın ihtiyaç sahibi olması gerekir.
 • Başvuru yapan kişinin herhangi bir sosyal güvencesinin olmaması gerekir.
 • Hanede yaşayan kişi başına düşen gelir durumunun asgari ücretin üçte birinden az olması gerekir.

Amasya Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Ramazan yardımı başvurusu yapan vatandaşlardan talep edilen evrakların listesi aşağıdaki gibidir.

 • İkametgah belgesi
 • Kimlik fotokopisi
 • Muhtardan alınacak fakirlik belgesi
 • Başvuru talep formu

Amasya Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Amasya Belediyesi’ne yardım başvurusu yapan vatandaşlar, başvuru sürecine ilişkin bilgi almak için veya başvuru yapmadan önce gerekli kriterleri öğrenmek için 0358 218 80 00 numaralı iletişim hattını aramalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu