Amasya Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Para Yardımı)

Amasya Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Para Yardımı)
A+
A-

Amasya Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Orta Karadeniz’in en tarihi ve doğal dokusuyla en değerli illeri arasında yer alan Amasya, vatandaşlarına ne kadar ücra yerlerde olurlarsa olsunlar ulaştırdığı yardımlarla örnek teşkil eden belediyeler arasında yerini almaktadır.

Amasya Belediyesi yardım başvurusu kapsamına dahil olan yoksul, ihtiyaç sahibi, kimsesiz, engelli veya yaşlı kimselere ulaşan yetkililer nakit yardımından gıda kolisine kadar temel ihtiyaçların karşılanmasına ilişkin pek çok hizmet sunmaktadır. Sizler için Amasya Belediye yardım başvurusu hakkında tüm detayları açıklıyor, ihtiyaçlara erişimin kolaylaşmasını amaçlıyoruz.

Amasya Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Amasya Belediyesi yetkilileri tarafından verilen sosyal yardımlar, başvurulan vatandaşların öncelikli ihtiyaçlarına göre değişkenlik göstermektedir. Amasya Beleyesi sosyal yardım türleri kapsamında öncelikli olarak sigortalı işi olmayanlara, kimsesizlere, yaşlılara, engellilere ulaşılmaktadır. Bu kişilere verilen yağ, bakliyat gibi gıda ürünleri ve nakit yardımının yanı sıra temizlik ürünleri, kıyafetler, kömür gibi yakacaklar, kırtasiye malzemeleri gibi eğitime destek ürünleri ile yol parası yerine geçen yardım kartı olarak da ilgili yardımlar ulaştırılmaktadır.

Ek olarak Amasya Belediyesi sosyal yardımlar kapsamında aşevine gelen vatandaşlara ücretsiz şekilde sıcak yemek sunumu yapılmakta, 65 yaş üstü veya kronik rahatsızlık sahibi olduğu için market alışverişini yapamayanlara kapıda ücretini ödemek kaydıyla personeller tarafından alışveriş hizmeti sağlanmaktadır.

Amasya Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Maddi yardım, gıda veya ihtiyaç malzemesi şeklinde yapılan yardımların tamamı için kişilerin kendi başvuru türüne göre bazı temel kriterleri karşılaması gerekmekte, Amasya Belediyesi para yardımı başvurusu veya ihtiyaç malzemesi yardım talebi yapabilecek kişiler genel olarak şu şekilde listelenmektedir:

  • Fiziksel veya çevresel nedenlerden çalışamayacak durumda olup hane halkının geçiminden sorumlu olanlar,
  • Amasya’da ikamet etmekte olup muhtarlıklar aracılığıyla fakirlik belgesi temin edenler,
  • Hanesindeki her kişi için aylık ortalama geliri, o dönemin asgari ücretinin 3’te birinden daha az olanlar
  • Şehit ya da gazi yakını olanlar,
  • Aileleri yoksulluk belgesi sunan ve okul çağında olan çocuklar,
  • Korona virüs döneminde işini kaybetmiş veya geçici olarak kapanmış esnaf olanlar
  • Yaşlılık, hastalık, kaza, şiddet mağduriyeti, engellilik gibi nedenlerden dolayı yaşamını idame ettirmekte ve temel haklardan faydalanmakta güçlük çektiğini belirtenler

Amasya Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Normal şartlarda Amasya Belediyesi yardım başvurusu için vatandaşlardan Belediye binasını ziyaret etmeleri ve yetkili personelle iletişime geçerek ilgili formu doldurmaları istenmekte, ancak dijital çağın kolaylaştırıcı yönlerinden faydalanan Amasya Belediyesi dileyenlere alternatif olarak online başvuru seçeneğini de sunmaktadır. https://amasya.bel.tr/ olarak belirtilen Belediye resmi web sitesine tıklayarak sayfanın ‘’İletişim’’ sekmesinden destek gerektiren problemlerinizi belirtmeniz, yetkililere ulaşarak yardım talebinde bulunmanız için yeterli olabilmektedir.

Amasya Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapan kişilerin ilgili belgeleri ve formda beyan ettiği veriler incelemeye alınmakta, başvuru yapan kişi kendisi veya hanesi adına yetkili kurulla görüşmeye çağırılmaktadır. Bu kişilerden forma ek olarak yardımla ilişkili fakirlik belgesi, engellilik raporu, öğrenci belgesi gibi farklı belgeleri de talep etmekte, tüm belgelerin değerlendirilmesinden sonra başvuru sahipleri maddi durumları yönünden inceleme amacıyla evlerinde ziyaret edilmektedir. Eve gelen heyetin oluşturduğu rapor kurulun değerlendirmesinden geçmekte, buna bağlı olarak yardım türü, miktarı ve süresi belirlenmektedir.

Amasya Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Amasya Belediyesi’ne yardım talebini aktarmak isteyenlerin online veya kurumda doldurması zorunlu olan formlarda yardım başvurusu yapan vatandaşın yanı sıra hanesindeki diğer üyelerin de mesleği, kimlik bilgileri, aylık geliri, üzerine kayıtlı taşınabilir veya taşınamaz malların varlığı gibi farklı bilgileri sorgulanmaktadır.

Amasya Belediyesi yardım başvuru formu kişinin malullük veya yoksunluk durumunu ifade etmesinden en önemli araç olarak doldurulması zorunlu tutulurken, formda yer verilen tüm bilgilerin geçerli ve doğru olması son derece önemli olmaktadır. Yanlış bilgi beyanının cezaya tabi bir suç olduğu unutulmamalı, bilgilerin doğruluğu hem resmi kayıtlardan hem de görüşme yapılan kurul tarafından mutlaka teyit edilmektedir.

Amasya Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Yapılan yardım başvurularının takibini yapmak, hangi aşamada olduğunu, nasıl veya ne kapsamda sonuçlandığını öğrenmek gerekmekte, bunun içinse yine başvuru için sunulan kanalları kullanmak gerekmektedir. Yetkili belediye personelleriyle yerinde iletişime geçmek veya 0358 218 80 00 şeklindeki hattı çevirerek sorgulama yapmak seçenekler arasında yer almaktadır.

Amasya Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Belediye yetkililerine yardım sürecine ilişkin sorularınızı yöneltmek, yardım başvurusunu gerçekleştirmek için yardım almak veya başvuru sonucunu öğrenmek için Amasya Belediyesi yardım başvuru hattını aramanız yeterli olabilmekte, bunun için 0358 218 80 00 telefon numarasını çevirmeniz gerekmektedir.

Amasya Belediyesi Gıda Yardımı

İhtiyacı olanlar için aşevi aracılığıyla günlük sıcak yemek sunumu yapan ve bu çalışmalarını Amasya Belediyesi yardım kampanyası kapsamında ücretsiz şekilde sağlayan Belediye çalışanları, ek olarak gıda yardımı talebinde bulunanlar için tek seferlik veya düzenli aralıklarla olmak üzere kuru gıda kolisi teslimi de gerçekleştirmektedir. İhtiyaç durumuna bağlı olarak yapılan gıda yardımına ek yakacak, kıyafet vb. yardımları da aynı haneye yapılabilmektedir.

Amasya Belediyesi gıda ve erzak yardımı Ramazan ayında ve Kurban bayramında ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyor. Maddi durumu kötü olan ve her hangi bir sosyal güvencesi bulunmayan kişilere verilen yardımı kolisi belediye tarafından belirlenen yada başvuruda bulunan kişilere verilmektedir.

Amasya Belediyesi Maddi Yardım

Maddi yardımlar Amasya Belediyesi’ne ait yardım türleri arasında önemli bir yere sahip olmakla birlikte maddi yetersizliğin belgelendirilmesi halinde bu yardımın direkt kira ödemesi, nakit teslimi veya şehir içi ulaşımı ücretsiz kılan kart şeklinde yapılması mümkün olmaktadır.

Muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi maddi yardımlara başvuruda son derece önemli bir şart olmakta, ayrıca pandemi döneminde yaşanan ekonomik mağduriyetlerin telafisi için de başta esnaflar olmak üzere pek çok meslek grubuna maddi destek sağlanmaya devam edilmektedir.

Sizlere bu yazımızda Amasya Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021, Amasya Belediyesi gıda yardımı ve Amasya Belediyesi maddi yardımları hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.