Burs Başvurusu

Bizİzmir Üniversite Eğitim Desteği Başvurusu ve Başvuru Formu

Bizİzmir Üniversite Eğitim Desteği Başvurusu ve Başvuru Formu 2024; Her sene olduğu bu senede üniversite öğrencilere eğitim desteği veren İzmir Büyükşehir Belediyesi bu sene daha fazla öğrenciye burs imkanı tanıma karar vermiştir.

İzmir eğitim bursu adı altında 10 bin öğrenciye 8 ay boyunca her ay 1500 TL yardım yapacak olan İzmir Büyükşehir Belediyesi eğitim burs başvuruları almaya başladı.

Sizlere bu yazımızda Bizİzmir Üniversite Eğitim Desteği Başvurusu, Bizİzmir Üniversite Eğitim Desteği Başvurusu Formu, Bizİzmir Üniversite Eğitim Desteği Ne Zaman Ödenecek ve Bizİzmir Üniversite Eğitim Desteği Sorgulama hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Bizİzmir Üniversite Eğitim Desteği Kimlere Verilir

Üniversite öğrencilere destek olan İzmir Büyükşehir Belediyesi Toplamda 10 bin İzmirli öğrenciye eğitim desteği sağlayarak 8 ay boyunca aylık 1500 TL verecektir.

İzmir üniversite eğitim  desteği yardımı almak için öğrencinin ailesinin mutlaka İzmir il sınırları içerisinde yaşıyor olması gerekmektedir. Öğrenci İzmir il dışında okuyor olsa bile bu eğitim desteğine başvuruda bulunabilir. Bizİzmir üniversite eğitim desteği verilecek kişilerde aranan şartlar ise;

  • T.C. Vatandaşı olması,
  • Öğrencinin ailesinin İzmir’de ikamet ediyor olması,
  • Öğrencinin 17-25 yaş aralığında olması,
  • Öğrencinin devlet üniversitesinde veya vakıf üniversitelerinin %100 burslu programlarında öğrenim görüyor olması,
  • Öğrencinin ön lisans veya lisans örgün öğrenim görüyor olması.

Bizİzmir Üniversite Eğitim Yardımı Başvuru Nasıl Yapılır

Bizİzmir 1500 TL eğitim yardımı başvurusu belediyenin resmi sitesinden başvuru formu doldurularak yapılmaktadır. İzmir üniversite eğitim desteği başvurusu yapmak için https://www.bizizmir.com/tr/Destek/EgitimBasvuru linke tıklayarak internetten başvuruda bulunabilirsiniz.

Biz İzmir üniversite eğitim desteği başvurusunu mutlaka ebeveynler tarafından yapılması gereklidir. Öğrencilerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ebeveynleri ayrı olan, ebeveynleriyle ilgili gizlilik kararı olan, ebeveynleri hayatta olmayan öğrencilerimizin başvuruları GÜRÇEŞME DANIŞMA – LALELİ MAH. MENDERES CADDESİ NO:120 BUCA merkezlerinden bizzat alınacaktır.

Başvuru esnasında istenen öğrenci belgesi mutla e-devlet üzerinden alınması gereklidir. Eğitim durumunu mutlaka aktif olarak devam ediyor olması gereklidir.

bizizmir.com Eğitim Yardımı Başvurusu

bizizmir.com eğitim yardımı okulların açılmasına 2 hafta kala başvuru yapılmaktadır. İzmir il sınrıları içerisinde yaşayan dar gelirli üniversite öğrencilerine destek olmak adına yapılan bu eğitim yardımı için başvuru yapılması ve başvuru formunun doldurulması gereklidir.

İzmir eğitim yardımı Bizizmir.Com Sitesi Üzerinden yapılmaktadır ve başvurular sadece Bizizmir.Com Sitesi Üzerinden kabul edilmektedir.

Bizİzmir Üniversite Eğitim Desteği Başvuru Formu

Bizİzmir Üniversite Eğitim Desteği Başvuru Formu ebeveyn tarafından doldurulması gereklidir ve ebeveyn bilgileri ile başvuru yapılması gerekledir.

Bizİzmir Üniversite Eğitim Desteği Başvuru Formu doldururken ebeveyn T.C. kimlik numarası isim ve telefon numarası yazılması gereklidir. Başvuru formunu doldurmak için https://www.bizizmir.com/tr/Destek/EgitimBasvuru linke tıklayabilirsiniz. Başvurular, ebeveyn üzerinden alınacaktır. Başvuru formu doldurulurken ebeveyn bilgisi girilmesi gerekmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Üniversite Eğitim Yardımı Başvuru Şartları

İzmir Büyükşehir Belediyesi Üniversite eğitim desteği başvurusunda bulunacak kişinin ailesi İzmir’de yaşıyor olması gereken en önemli hususlardan biridir. Maddi zorluk çeken ve her hangi bir sosyal güvencesi bulunan öğrencilerin başvuruları kabul edilecektir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Üniversite eğitim desteği olarak verilecek aylık 1500 TL aktif olarak eğitim gören öğrenciye verilecektir. Her aileden sadece 1 kişiye burs verilecektir.

Bizİzmir Üniversite Eğitim Desteği Başvuru Sorgulama

Bizİzmir üniversite eğitim desteği başvurusu sonucu sorgulama işlemi için belediyenin resmi sitesinden bu linke https://www.bizizmir.com/tr/Him/BasvuruSorgula tıklayarak yapabilirsiniz. Ayrıca başvuru sonucu başvurusu esnasında verdiğiniz telefon numarasına SMS olarak bildirilecektir.

Bizİzmir Üniversite Eğitim Desteği İletişim Numarası

İzmir Büyükşehir Belediyesi üniversite burs desteği hakkında aklınıza takılan tüm soruları ALO 153 Çağrı Merkezi’mizden 7/24 arayarak öğrenebilirsiniz.

Bizİzmir Üniversite Eğitim Desteği Ödemesi Ne Zaman Yapılacak

Bizİzmir üniversite eğitim desteği ödemesi aylık olarak değil toplu olarak ödenecektir. Öğretim desteğine ailesi İzmir’de ikamet eden, maddi olanakları kısıtlı ön lisans veya lisans öğrencileri başvurabilecek. Başvurular Eylül ayı içerisinde yalnızca bizizmir.com internet sitesi üzerinden kabul edilecek. Başvuru sayısı 30 bin ile sınırlı tutulacak ve değerlendirme sonucunda belirlenen 10 bin öğrenci için öğretim desteğinin dört aylık ödemeye karşılık gelen 2 bin liralık ilk bölümü Aralık ayı içinde, ikinci bölümü ise 2024 yılında verilecek.

Bizİzmir Üniversite Eğitim Desteği Ne Kadar

Öğretim yılı boyunca 10 bin üniversite öğrencisine ayda 1500 lira olmak üzere 8 ay boyunca toplam 12 bin liralık öğretim yardımı yapılacak. Öğretim dönemi boyunca 10 bin desteklenmesi gereken öğrenciye toplam 40 milyon liralık öğrenim desteği sağlanmış olacak.

Bizİzmir Üniversite Eğitim Desteği Nereye Yatırılıyor

Bizİzmir Üniversite Eğitim Desteği nereye yatırılıyor ve hangi bankaya yatırılıyor sorusuna cevap vermek gerekirse bursa ödemeleri başvurusu esnasında bildirdiğiniz banka hesabına yatırılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu