Ramazan Ayı Yardımları

Burdur Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Burdur Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Akdeniz bölgesinin küçük ve şirin şehri olan Burdur ili doğal güzellikleriyle dikkatleri üzerine toplar. Burdur bünyesinde yaşayan vatandaşlardan bazıları zaman zaman zor durumda kalabilir. Böyle durumlarda Burdur Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara çeşitli yardımlar yapar. Belediyenin verdiği yardımlardan biri de ramazan yardımcıdır.

Belediye ihtiyaç sahibi vatandaşlara verdiği ramazan yardımı başvurusunun birçok farklı yollardan yapılabilir.

Bu yazımızda Burdur Belediyesi ramazan yardımıyla ilgili detaylar yer almaktadır.

Burdur Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Belediyenin verdiği ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların bazı kriterlere uygun olması gerekmektedir. Bu kriterler aşağıda yer almaktadır.

  • Muhtaç olması
  • Maddi sıkıntı çekmesi
  • Herhangi bir sigortasının bulunmaması
  • Aylık geliri asgari tutarın altında kalması
  • Burdur ilinde ikamet etmesi

Belediyeye aynı ev içerisinde bulunan bir kişi başvuru yapabilir. Hane içerisinde birden fazla kişi belediyeye başvuru yaparsa yalnız bir kişinin başvurusu değerlendirmeye alınır.

Burdur Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burdur Belediyesi’nin vatandaşlarına sağladığı birçok başvuru yöntemi vardır. Bu başvuru yöntemlerinden en çok bilinen ve birçok vatandaşın ilk aklına gelen başvuru yöntemi belediye binasına gitmektir. Belediyeye gitme imkanı olmayan vatandaşlar ise online olarak belediyenin web sitesinden başvuru yapabilir.

Web sitesinden başvuru yapacak olan vatandaşların aşağıdaki adımları takip etmesi gerekmektedir.

İlk olarak https://www.burdur.bel.tr/ linkine tıklamalısınız.

Ardından sağ üst köşede açılan bize ulaşın sekmesine giriş yapmalısınız.

Son olarak açılan sayfada başvuru formunu doldurarak Ramazan yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Tüm bunları yapma imkanı olmayan vatandaşlar, Burdur Belediyesi 0248 233 53 90 numaralı danışma hattını arayarak da destek alabilir.

Burdur Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Burdur Belediyesi başvuru formu belediyenin sıkıntılı dönemlerden geçen vatandaşlara imkanlardan faydalanmak isteyen kişilerin doldurması gereken belgedir.

Bu formu dolduran vatandaşlar ihtiyaç sahibi olduğunu belirterek belediye ile iletişime geçer.

Başvuru formunda T.C. kimlik numarası, isim soy isim, maddi durum, annede yaşayan kişi sayısı gibi ihtiyaç analizi yapabilmek için bazı sorular yer almaktadır.

Burdur Belediyesi başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması yardım başvurusu sonucunuzun olumlu olması için önemlidir. Başvuru formunda yalan beyanda bulunduğu tespit edilen vatandaşlar, bir daha belediyenin verdiği hiçbir yardımdan faydalanamayacaktır. Yalan beyanda bulunduğu tespit edilen vatandaşlar içinse yasal süreçler başlatılacaktır.

Burdur Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Sorgulama

Burdur Belediyesi ramazan yardımı başvurusu yapan veya herhangi bir yardım başvurusu yapan vatandaşlar başvuru süreci hakkında bilgi edinmek ister. Başvuru süreci hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlar belediyeye ait 0248 233 53 90 numaralı iletişim hattını arayarak veya belediye binalarına giderek yüz yüze bir yardım sürecini sakalında bilgi edinebilirsiniz.

Online olarak başvuru yapan vatandaşlar, belediyenin e-posta adresine mail göndererek yardım başvuru sonucunu öğrenebilir.

Burdur Belediyesi Ramazan Gıda ve Erzak Yardımı

Burdur Belediyesi yalnızca ramazan ayında değil yılın her döneminde ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve erzak yardımı yapmaktadır. Bu yardımlar yılın belirli dönemlerinde muhtaç olan kişilere ücretsiz olarak ulaştırırlar. Yardım başvurusu yapacak olan vatandaşlar, Başvuru formunda gıda ve erzak yardımından faydalanmak istediğini belirtmelidir.

Başvuru formunda gıda ve erzak yardımı almak istediğini belirten vatandaşlar ve belediyenin uygun gördüğü vatandaşlara gıda ve erzak yardımı iletilir.

Burdur Belediyesi’nden gıda ve erzak yardımı almak isteyen vatandaşlar belediyenin sosyal yardımlaşma birimiyle iletişime geçebilir veya ALO 153 beyaz masa destek hattını arayarak bilgi alabilir.

Burdur Belediyesi’nden Nasıl Ramazan Yardımı Alabilirim?

Burdur Belediyesi yardım yaparken ihtiyaç sahibi vatandaşlara öncelik vermektedir. Ramazan yardımı alacak olan vatandaşlarda belediyeye başvuru yapmalıdır. İhtiyacı olduğu tespit edilen vatandaşlar belediyenin verdiği ramazan paketinden faydalanabilir.

Burdur Belediyesi Ramazan Paketinde Neler Bulunur?

Ramazan yardımı başvurusu yapan kişiler, ramazan paketinde nelerin bulunduğunu araştırmaktadır. Hazırlanan pakette; çay, makarna, kırmızı mercimek, şehriye, un, bulgur, sıvı yağ, şeker, zeytin, helva, salça ve reçeldir.

Burdur Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Burdur Belediyesi tarafından hazırlanan ramazan paketleri başvurusu kabul edilen vatandaşlara ramazan ayından önce ulaştırılır.

BAKINIZ >>> Burdur Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı Başvurusu

Burdur Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Şartlar

Belediye çeşitli yardımlar yapmaktadır. Yapılan yardımlarda hepsinin farklı kriterleri vardır. Ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların ise, ihtiyaç sahibi olması ve Burdur ilinde ikamet etmesi gerekmektedir.

Burdur Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Burdur Belediyesi’ne yardım başvurusu yapacak olan vatandaşların aklına takılan tüm soruların yanıtlarını ulaşmak için ve yardımlar hakkında detaylı bilgi edinebilmek için 0248 233 53 90 numaralı iletişim hattını ulaşması yeterli olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu