Ramazan Ayı Yardımları

Bartın Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Bartın Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; 11 ayın sultanı ramazan ayı bolluk, bereket, yardımlaşma ve dayanışmanın sembolüdür. Bu ay da zor durumda olan vatandaşlara yardım eli uzatılır. Bartın Belediyesi de ramazan ayında maddi olarak sıkıntı çeken vatandaşlara ramazan yardımı yapmaktadır. Belediyenin verdiği ramazan yardımından Bartın ili sınırlarında ikamet eden ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar faydalanabilir.

Bu yazımızda, “Bartın Belediyesi ramazan yardımı başvurusu nasıl yapılır?, Bartın Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımından kimler faydalanabilir?, Bartın Belediyesi ramazan yardımı başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?, Bartın Belediyesi ramazan yardımı başvuru sorgulama nasıl yapılır?” gibi merak edilen detaylar yer almaktadır.

Bartın Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Bartın Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşlar, belediyeye başvuru yapmalıdır Belediyenin verdiği yardımlardan kişi başına düşen geliri asgari ücretin üçte birinden az olan kişiler, bakıma muhtaç olan kişiler, herhangi bir yerden sosyal yardım almayanlar, temel ihtiyacını karşılamayacak durumda olanlar, eşinden ayrılan ihtiyaç sahibi kadınlar, gazi ve şehit aileleri faydalanabilir.

Yukarıda belirtilenler dışında özel durumu olan vatandaşlar, başvuru yaparken doldurduğu formda özel durumunu belirtmelidir. Başvuru yapan vatandaşların ihtiyaç sahibi olup olmadığı ilgili birimler tarafından incelenmektedir. Yardıma ihtiyacı olduğu tespit edilen vatandaşlar, belediyenin verdiği ramazan yardımından faydalanabilir.

Bartın Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bartın Belediyesi’ne ramazan yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, Bartın Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne giderek başvuru yapabilir Bartın Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne gitme imkanı olmayan veya gitmek istemeyen vatandaşlar 0378 227 30 38 numaralı iletişim hattını arayarak da başvuru yapabilir.

e-Devlet sisteminden ramazan yardım başvurusu yapılabilir. e-Devlet sisteminden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra sisteme giriş yapılması gerekmektedir. Başvuru formunda ramazan yardımından faydalanmak istediğinizi belirtmelisiniz.

Belediyeye mail göndererek de ramazan yardımı başvurusu yapılabilir. Mail göndererek başvuru yapmak isteyen kişiler, [email protected] adresine mail gönderebilir.

Bartın Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Bartın Belediyesi’ne yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşların hangi platformdan başvuru yaparsa yapsın doldurması gereken formdur. Yardım başvurusu yaparken Başvuru formu mutlaka doldurulmalıdır.

Başvuru formunda hanede yaşayan kişi sayısı, iletişim bilgileri, adres bilgileri, gelir durumu gibi bilgiler yer almaktadır. Formda yazılan bilgilerin eksiksiz, güncel ve doğru olarak doldurulması gerekmektedir.

Bartın Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Sorgulama

Bartın Belediyesi’nden ramazan yardımı başvurusu yapan vatandaşlar başvuru sorgulamasının nasıl yapılacağını araştırmaktadır. Başvuru sorgulaması farklı platformlardan yapılabilir. Sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar Bartın Belediyesi’ne bizzat giderek başvuru sonucunu öğrenebilir.

Online olarak sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak e-Devlet sisteminden sorgulama yapabilir.

Belediyenin mail adresine ramazan yardımı başvurusunu sonucunuzu öğrenmek istediğinize dair [email protected]  adresine mail göndererek sorgulama yapabilirsiniz.

Belediyeyi arayarak da ramazan yardımı başvurusu sorgulanabilir. Arayarak sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar, 0378 227 30 38 numaralı iletişim hattını aramalıdır.

Bartın Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Şartlar

Bartın Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların belediye tarafından belirlenen şartları yerine getirilmesi gerekmektedir. Ramazan yardımı başvuru şartları aşağıda yer almaktadır.

  • Bartın ili sınırlarında ikamet etmesi
  • İhtiyaç sahibi olması
  • Çalışmasına engel durumu olması
  • Bakıma muhtaç olması

Bartın Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Bartın Belediyesi’nden ramazan yardımı alacak olan vatandaşlardan bazı belgeler talep edilmektedir Talep edilen belgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

  • Başvuru formu
  • İkametgah belgesi
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Muhtardan alınacak muhtaçlık belgesel
  • Kimlik aslı ve fotokopisi

 Bartın Belediyesi’nden nasıl Ramazan Yardımı Alabilirim?

Bartın Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların Bartın ili sınırlarında ikamet etmesi ve ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir. Bu kriterleri yerine getiren vatandaşlar belediyeye başvuru yapmalılar. Yapılan başvurular belediyenin ilgili birimleri tarafından değerlendirilmektedir. Başvurular değerlendirildikten sonra ihtiyaç sahibi olduğu saptanan vatandaşlar, belediye tarafından verilen ramazan yardımından faydalanabilir.

BAKINIZ >>> Bartın Belediyesi Yardımı Başvurusu ve Sorgulama

Bartın Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Bartın Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara verdiği ramazan yardımı, ramazan ayından önce ilgili birimler tarafından hazırlanmaktadır. Hazırlanan ramazan paketleri, yardımlardan faydalanmaya hak kazanan vatandaşlara ramazan ayından bir ay önce teslim edilir. Başvuru yoğunluğuna göre ramazan ayı boyunca da hazırlanan paketler ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılır.

Bartın Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Bulunur?

Bartın Belediyesi’nin verdiği ramazan kolisinde 4 kişilik bir ailenin bir ay boyunca ihtiyaçlarını karşılayabilecek temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler; çay, şeker, un, makarna, şehriye, nohut, bulgur, ayçiçek yağı, kırmızı mercimek, yeşil mercimek ve kuru fasulyedir.

Bartın Belediyesi Ramazan Gıda ve Erzak Yardımı

Bartın Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara yılın her döneminde gıda ve erzak yardımı yapmaktadır. Gıda erzak yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar, belediyeye başvuru yapmalıdır.

Bartın Belediyesi’nden gıda ve erzak yardımı almak isteyen vatandaşlar online olarak da sorgulama yapabilir. E-Devlet sisteminden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklanmalıdır. Linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresiyle sisteme giriş yaparak gıda ve erzak yardımı başvurusu yapabilir.

Yapılan başvurular belediyenin ilgili birimleri tarafından incelenmektedir. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlar, belediyenin verdiği gıda ve erzak yardımından faydalanabilir.

Bartın Belediyesi Ramazan Yardımı İletişim

Bartın Belediyesi ekonomik olarak zorluk çeken vatandaşlara çeşitli yardımlar yapmaktadır. Bu yardımlar hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, yardım başvurusu yapmak isteyen kişiler veya başvuru sorgulaması yapmak isteyenler, belediyeye ait 0378 227 10 97 numaralı iletişim hattını arayarak bilgi edinebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu