Ramazan Ayı Yardımları

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmeye başlanmıştır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı, 2024 Ramazan ayına çok az kalması ile birlikte başlandı. Ülkemizde bütün büyükşehir belediyelerinin yaptığı gibi Bursa Büyükşehir Belediyesi de, Bursa sınırlarında yaşayan vatandaşlarına hizmet vermeye devam etmektedir. Verilen bu hizmette Ramazan ayında hiçbir vatandaşın eksik kalmaması düşünülerek Ramazan kolisi veya para yardımı yapılmaktadır.

Belediye tarafından yapılan bu yardımda maddi durumu kötü olan bütün kişiler, yardımdan faydalanabilirler. Yapılan yardımlar Ramazan kolisi ve para yardımı olmak üzere 2 farklı şekilde verilmektedir.

Bursa il merkezi ve ilçelerinde ikamet eden herkes bu yardıma başvurarak belediyeden destek alabilirler. İl dışında yaşayan fakat ikameti Bursa’da olan kişilerin kendi belediyelerine başvurmaları gerekmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Belediye tarafından yardıma muhtaç insanlara verilen bu yardım, ihtiyacı olduğunu beyan eden herkese verilmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Verilen belediye yardımı belirli şartlara sahip, başvuru yapan herkese verilmektedir. Yapılan yardım genellikle geliri düşük olan, hasta olan ve yaşlı kişilere verilmektedir. Bunun haricinde zorluk çektiğini belediyeye ispatlayan ve başvuru yapan herkese yardım kolisi verilmektedir. Belediyeye yapacağınız başvuru ile birlikte, eğer yardıma ihtiyacınızın olduğu düşünülür ise sizlere de yardım gönderilmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 Ramazan Destek Çeki

Bursa Büyükşehir Belediyesi her sene verdiği Ramazan yardım çekleri bu sene sadece büyük marketlerde değil artık mahalle bakkallarında geçeceğini açıklamıştır. Ramazan ayında maddi zorluk çeken ailelere verilen Ramazan yardım çekleri hem ekonomik olarak rahatlamanızı hem mutfak giderlerinin hafiflemesini sağlamaktadır.

Her sene binlerce aileye Ramazan gıda yardımı yapan Bursa Büyükşehir Belediyesi artık dar gelirli ailelere ramazan yardım kolisi vermek yerine bu ailelere Ramazan Destek Çeki vermeye başlamıştır. Başvuruda bulunan ve belirlenen 25 bin aileye 400’er TL’lik Kart16 Ramazan Destek Çeki dağıtımı yapılmış toplamda ise 100 bin aileye Ramazan Destek Çeki verilmesi planlanmaktadır.

Belediye tarafından bakkallar ile yapılan anlaşma sonucu hem bakkallar kazanacak hem halk.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Destek Çeki Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi yaptığı düzenleme ile beraber artık hanelere Ramazan kolisi ve erzak paketi yerine Ramazan Destek Çeki dağıtımı yapmaya karar vermiştir. Belediye ve muhtarlık tarafından belirlenen ailelere verilen ramazan yardım çeki almak için dilerseniz sizde başvuruda bulunabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan destek çeki başvurusu için ALO 153 / 444 16 00 numaralını arayabilirsiniz. Özellikle alo 153 destek hattını arayarak ramazan çeki yardımı başvurusu yapmanız mümkün. E-Devlet üzerinden ramazan yardımı çeki başvurusu için linke tıklayıp https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Sosyal Destek Çeki

Bursa Büyükşehir Belediyesi Çeki Ramazan Sosyal Destek Çeki dar gelirli ve her hangi bir sosyal güvencesi bulunmayan kişilere verilmektedir. Ramazan ayına özel olarak dağıtılan ramazan sosyal yardım çekleri ramazan ayının son gününe kadar kullanılmalıdır.

Ramazan sosyal destek çeki başvurusu onaylanan kişileri yardım çekleri evlerine teslim edilecektir. İçerisine yüklenen bakiye süre sonunda kullanılmadığında bakiye Ramazan ayından hemen sonra sıfırlanacaktır.

Bursa Ramazan Yardımı Çeki Bakiye Ne Kadar

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan sosyal yardım çeki içerisinde yüklenecek olan bakiye toplamda 400 TL olarak belirlenmiştir. Ramazan yardımı çekleri mutlaka bakiyeyi Ramazan ayında kullanılması gereklidir. İçeride kalan bakiye ramazan ayının bitmesi ile beraber sıfırlanacaktır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 400 TL Ramazan çeki başvurusunu online olarak yapmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. Başvuru formunu doldururken bilgileri tam ve doğru girmeniz çok önemlidir.

https://e-belediye.bursa.bel.tr/Sosyalyardimbasvurusu/Kart16.aspx 

Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvurusu için ayrıca https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru bu link üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Paketi İçinde Neler Var?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan paketi içinde neler var? Belediyenin sosyal sorumluluk projesi adı altında yaptığı yardım paketi içerisinde temel gıda maddeleri bulunmaktadır.

Kişilerin Ramazan ayında gıda bakımından rahat etmesi için, ailede bulunan kişi sayısı kadar yardım yapılmaktadır. Yapılan bu yardımın içerisinde bulgur, köftelik bulgur, mantı, erişte, şehriye, un, yağ, tuz, kuru fasulye, pirinç, toz şeker, nohut, mercimek, kaşar peyniri ve peynir bulunmaktadır. Paket içerisinde gönderilen gıdaların miktarı aile hanesi içerisinde kaç kişinin yaşadığına bakılarak gönderilmektedir. 1-2-3-4-5 haneli ailelere yapılan yardım miktarı düzenli olarak artmasına karşın 6’dan fazla birey yaşayan hanelere 6 hanelik yardım yapılmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Paketi Yardımı Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan paketi başvuru nasıl yapılır? Yapılacak olan başvuru ile birlikte kontrol süreci başlamaktadır. Eğer belediye kişinin yardıma ihtiyacı olduğunu düşünürse yardım paketi kısa süre içerisinde gönderilmektedir.

Mübarek Ramazan ayının gelmesi ile birlikte dar gelirli vatandaşlara Ramazan paketi yardımı yapılmaktadır. Yapılan bu yardımla amaçlanan bütün vatandaşların güzel bir Ramazan ayı geçirmesidir. Belediyeler tarafından verilen gıda kolisi ve erzak paketine birçok yoldan başvurmanız mümkündür. Başvurular nereye yapılır?

 • ALO 153 destek hattını arayabilirsiniz. ALO 153 hattını aradığınızda Mavi Masa numarası alarak Ramazan paketi başvurusu yapmak istediğinizi belirtebilirsiniz
 • Sosyal Yardım Merkezine gidebilirsiniz.
 • E-devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. E-devlete giriş yaptıktan sonra “İçişleri Sosyal Yardım Talebinde Bulunma ve Talebi Sorgulama” şeklinde arama yaparak içeriği bulabilirsiniz.
 • Bursa Büyükşehir Belediyesi sınırlarında bulunan hizmet binalarına şahsi olarak müracaat edebilirsiniz.

Yukarıda yer alan seçenekler haricinde Bursa Belediyesi yardıma muhtaç olarak gördüğü hanelere direkt olarak gelmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru formu doldurmak sizlere Ramazan kolisi gönderimi konusunda müracaat etmenizi sağlayacaktır. E-devlet ve telefon üzerinden yapacağınız başvuruların aksine formu doldurarak yalnızca hizmet merkezlerine başvuru yapabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru formu hizmet merkezleri tarafından Ramazan kolisi başvurusu yapmak isteyenlere verilmektedir. Belediye hizmet merkezi tarafından verilen başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaya özen göstermelisiniz. Ardından muhtarlıktan “Fakirlik Belgesi” alarak tekrar merkeze 2 formu birden getirmeniz gerekmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Sorgulama

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvurusu sorgulama yaparak başvuru durumunuz hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Yapmak istediğiniz sorgulamayı telefondan veya bilgisayardan gerçekleştirebilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvurusu sorgulama gerçekleştirmek için 2 farklı yöntem sizlere sunulmaktadır.

 • ALO 153

Alo 153 Mavi Masa destek hattına bağlanarak başvurunuz ile ilgili sorgulama gerçekleştirebilirsiniz. Devlet tarafından verilen bu hizmet Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte 7 gün ve 24 saat çalışmaktadır.

 • E-Devlet

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen Ramazan yardımı başvurusunu e-devlet paneli üzerinden de görüntüleyebilirsiniz. E-devlete giriş yaparak “Bursa Büyükşehir Belediyesi Başvuru” araması yaparak, başvurunuz hakkında sorgulama yapabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvurusu için https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru linke tıklayarak hemen başvuru sorgulama yapabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen Ramazan yardımında, başvuru onaylandıktan sonra vatandaşlara bilgi verilmektedir. Yaptığınız başvuru sırasında sisteme verdiğiniz telefon numarasına en geç 2 hafta içerisinde bilgilendirme SMS’i gönderilmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Erzak Yardımı Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan erzak yardımı başvuru bizzat belediyenin sosyal yardımlaşma biriminden yada internet üzerinden başvuruda bulunmanız mümkün. Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan erzak yardımı başvurusu için https://e-belediye.bursa.bel.tr/Sosyalyardimbasvurusu/Kart16.aspx linke tıklayarak hemen başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan erzak yardımı maddi durumunuz ve sosyal güvencenize bağlı olarak yapılacak inceleme sonrası uygun görülmeniz halinde verilecektir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Erzak Paketi

Her hangi bir sosyal güvencesi ve geliri bulunmayan kişilere verilen ramazan erzak yardımı belediye yetkilileri tarafından belirlenen yada başvuru sonrası uygun görülen ailelere artık ramazan erzak kolisi yerine yardım çeki olarak verilecektir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ramazan erzak yardımı almak için başvuruda bulunan kişilerin üzerine kayıtlı araç ve gayrimenkul olmaması gereklidir.

BAKINIZ>>> Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Erzak Yardımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları nelerdir? Başvuru şartları kişinin Ramazan yardımı alması için ihtiyaç sahibi olduğunu kanıtlayan durumlardır.

Eğer kişi aşağıda yer alan kategorilerden en az birisine giriyorsa Ramazan yardımı alabilir. Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları nelerdir?

 • Maddi zorluk içerisinde bulunan vatandaşlar,
 • Geliri asgari ücretin altında olan vatandaşlar,
 • Sosyal yardım derneklerine kayıtlı olan ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar,
 • Hasta ve yaşlı vatandaşlar,
 • Engelli vatandaşlar,
 • Kirada yaşayan ve maddi zorluk çeken vatandaşlar.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alabilirim?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı nasıl alabilirim? Ramazan kolisi almak için başvuru şartlarını yerine getirmek ve başvuru yapmak gereklidir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan nasıl alabilirim? Başvuru şartlarını sağlayan kişiler en kısa yoldan başvurularını yapabilirler. Yapılacak olan başvurular en geç 15 gün içerisinde değerlendirilip, başvuru yapan kişi bilgilendirilecektir. Bilgilendirme işlemleri SMS ile yapılıyor olsa da E-devlet ve ALO 153 üzerinden kontrol edilmesi daha uygundur. Çünkü SMS sistemine göre E-devlet ve ALO 153 daha erken bilgiye erişen sistemlerdir.

3 Yorum

 1. Kıradayım 3cocugum var eşim calışmıyor hicbir gelırım yok sızden yardım istiyorum lutfen banada yardim edin

 2. Bursa yenişehir de oturuyorum kirada oturuyorum hediy çeki istiyorum

 3. Guzelyalidayim kiralayıp emekliyim 5 500masim var 5000 evkiram var 6yasinda kizim var yardım ve kira yardımı istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu