Belediye Yardımları

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu 2024; Bursa ili sınırlarında ikamet etmekte olan vatandaşların sosyo ekonomik açıdan zorluk yaşaması halinde farklı yardımlarla destek sağlanmaktadır.  Bursa Belediyesi yardım başvuruları kapsamında özellikle Kart16 Sosyal Destek Kartı dikkat çeken maddelerden biri olmaktadır. Temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken vatandaşlara yardım eli uzatan Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvuruları hakkında merak edilenler sizler için rehberimizde detaylandırılmaktadır.

İşte Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu, Bursa Büyükşehir Belediyesi gıda ve erzak yardım ve Bursa Büyükşehir Belediyesi maddi yardım hakkında merak edilenler.

Bursa Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Geçim sıkıntısı çeken veya yaşamsal zorluklarla mücadele etmekte olan vatandaşlara farklı kategoriler kapsamında yardımlar ulaştıran Bursa Büyükşehir Belediyesi, özellikle KART16 Sosyal Yardım Kartı ile gündeme gelmektedir. Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapan kişilere nakdi yardıma ihtiyaçları olduğunun tespit edilmesiyle birlikte verilen bu kart, ilk dağıtım etabında 900 kişiye ulaşmıştır. Güncel olarak dağıtımına devam edilen ve daha çok ihtiyaç sahibi vatandaşa ulaşması amaçlanan bu kart, Belediye –  Vakıfbank işbirliğiyle basılarak dağıtılmakta, ihtiyaç sahipleri alışverişlerinde bu kartı kullanabilmektedir.

Başlatmış olduğu ‘’Bursa ile Omuz Omuza’’ sloganına sahip yardım kampanyası ile sıkıntı içerisinde olan vatandaşlara gıda kolisi dağıtımıyla destek olan Bursa Belediyesi, özellikle pandemi döneminde iş kaybı yaşanmasıyla hızlanan bu çalışmalarını gün geçtikçe daha geniş bir alana yaymaktadır. İstenen evrakların eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması, ek olarak kişinin yoksulluk durumuna karar verilmesi halinde bu kolilerin düzenli şekilde gönderimi sağlanabilmektedir. Kuru erzak dağıtımının haricinde içerisinde farklı taze meyve ve sebzelerin olduğu ‘’ C Vitamini Destek Paketi’’ de dağıtmakta olan belediye, böylece bağışıklığın ve sağlığın korunmasına ilişkin gıda desteklerini de sağlamaktadır.

Bursa Belediyesi yardımları arasında yer alan bir diğer madde de engelli yardımları olmakta, il sınırlarında ikamet etmekte olan ancak ekonomik yardıma ihtiyacı olan engelliler için ailelerine veya kendilerine yardım ulaştırılmaktadır. Ek olarak engelli olmasına bakılmaksızın medikal ürün veya tıbbi malzeme ihtiyacı olanlar için de Belediye içerisinde ilgili başvuru sayfaları bulunmakta, böylece sağlıkla ilişkili yardımlar da unutulmamaktadır. İşitme cihazı, takip cihazı, manuel veya akülü tekerlekli sandalye, hasta yastığı veya karyolası, tekerlekli sandalye aküsü, oksijen tüpü gibi ürünler bahsedilen tıbbi malzemeler arasındadır.

Engelliler veya yoksullar için sağlanan Bursa Büyükşehir Belediyesi yardımları yalnızca kart, tıbbi malzeme veya gıda ile sınırlı kalmamakta, giysi, eğitim seti, bebek bezi, mama gibi ihtiyaç malzemeleri de eş zamanlı şekilde dağıtılmaktadır. Konuya örnek olan Bursa Büyükşehir Belediyesi Hoşgeldin Bebek Projesi ile devlet hastanelerinde yeni doğum yapanlar için içerisinde ateş ölçer, bebek bezi, battaniye ve hastane çıkış seti bulunan bir yeni doğan çantası dağıtımına dayanmakta, böylece ailesine yeni üyeler katılan anne babaların sevincine sevinç katılmaktadır.

Bursa Belediyesi yardım başvurusu seçenekleri bunlarla sınırlı kalmamakta, yetkililer sürekli güncellemek ve geliştirmek üzere yeni yardım paketlerini açıklamaya devam etmektedir. Dönem dönem veya belli şartlar altındaki kişilere özel olarak sağlanan diğer Bursa Belediyesi sosyal yardımlar ve hizmetleri şu şekilde eklenebilir:

 • Afet sonrası sosyal destek hizmeti
 • Ramazan sosyal destek çekleri
 • Kadın sığınma evi yardımları
 • Kimsesizler için erkek konuk evi destekleri
 • Dış göç mağdurlarına destek hizmetleri

Bursa Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Başvurulacak olan yardım kategorisine bağlı olarak yardım kapsamına dahil edilecek kişiler de değişkenlik göstermekte, bu anlamda birincil öncelik muhtaçlık ve yoksulluk durumu olmaktadır. İhtiyaç sahiplerinin Kart16 Sosyal Yardım Kartı başvurusu için karşılaması gereken en temel kriter Bursa’da ikamet ediyor olmak ve sabit bir gelir düzeyine sahip olmamaktır.

Tıbbi ürün, gıda kolisi gibi yardım taleplerine ilişkin öncelikle doldurulan forma bakarak kişinin ihtiyaç durumu belirlenmekte, yoksulluk veya sağlık problemlerinin tespiti halinde bu vatandaşlara yardım iletilmektedir. Bebek yardım çantası ise devlet hastanelerinde doğum yapanlara başvuru gerekmeksizin verilmekte, tamamı tek seferlik olan bu yardımların maddi yetersizlik nedeniyle düzenli yapılması için Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına dilekçe ile bildiride bulunulması gerekmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için Osmangazi’de bulunan Belediye binasının ziyareti en yaygın seçenek olmaktadır. Buna ek olarak telefon numarası veya online platformlar üzerinden de yetkililere ulaşmak mümkündür.

Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru için https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru linkine tıklayabilir yada e-devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayabilirsiniz.

Kart16 almak amacıyla başvuruda bulunacak olan Bursalı vatandaşların Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na şahsen erişim sağlamaları gerekmektedir. Yine engelli yardımı almayı talep eden vatandaşlar veya engelli aileleri de taleplerini iletmek üzere Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na başvurabilmekte, ailenin beyan ettiği bilgileri incelemek üzere ev ziyaretinde bulunacak bir heyet görevlendirilmektedir. Bu inceleme sonucunda hazırlanan rapor, ihtiyaç düzeyinin ortaya konmasını ve yardım miktarını belirlemeyi sağlamaktadır.

Kişilerin Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sırasında yaptığı başvuru kategorisine bağlı olarak temin etmesi gerekebilecek olan form harici evraklardan bazıları şu şekildedir:

 • Hanede engelli birey varsa; engel durumuna ilişkin sağlık kurulu raporu
 • E-devlet üzerinden alınan SGK dökümü
 • E-devlet üzerinden alınan işsizlik ödeneği veya iş kaybı tazminat belgesi
 • Başvuru yapan kişinin eşi cezaevindeyse; Cezaevi Belgesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi vitamin destek paketi almak isteyenlerin ise ALO 153 hattını arayarak talepte bulunması veya resmi web sitesinde yer alan online başvuru formunu doldurması yeterli olmaktadır. BESAŞ’ın internet sitesine girmek ve talepte bulunmak için https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru şeklindeki linke tıklamanız ve Bursa ile Omuz Omuza Kampanyası kapsamındaki sosyal desteklerden ihtiyacınız olanı talep etmeniz yeterli olmaktadır.

Bursa Büyükşehir  Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Büyükşehir Belediyesi’ne ait https://www.bursa.bel.tr/yardim_basvuru linkinde yer alan Bursa Belediyesi yardım başvuru formu yardıma ihtiyacı olan kişilerin ön talebini alma amacıyla oluşturulmuş online bir soru-cevap sistemidir. Vatandaşlar burada hem temel kişisel verilerini hem maddi gelirine ilişkin soruları yanıtlandırmakta hem de talep ettiği yardım kategorisini kendileri seçebilmektedir. Formdaki bilgilerin geçerliliğinin araştırılacağı unutulmaması ve tüm bilgiler doğrulukla yanıtlandırılmalıdır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Başvuru yapmak için web sitesinde yer alan formu kullanan vatandaşlara ön değerlendirmenin olumlu olması halinde geri dönüş yapan Belediye, yine kendi binasını şahsen ziyaret ederek Bursa Belediyesi yardım başvuru formu dolduranlara da verdiği iletişim bilgilerinden ulaşabilmektedir.

Kart16 yüklemeleri her ayın 10 ila 20. günleri arasında gerçekleşmekte, gıda kolileri bir sonraki dağıtımda adresiniz listeye eklenerek ulaştırılmakta bankalar, dağıtım ekipleri veya vakıflarla işbirliği içerisinde yürütülen bu çalışmaların yoğunluğu nedeniyle sabır gösterilmesi gerekmektedir. Yine de erişim sağlayarak süreç hakkında bilgi almak adına yetkililere https://www.bursa.bel.tr/ linkinden veya telefon numarasından ulaşılabilir.

Bursa Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Belediye’ye ait yardım bilgilendirme hattı olan 444 16 00 numaralı telefonu arayan vatandaşların Bursa Belediyesi yardım başvuru sürecine dair sorularına cevap bulması veya direkt başvuru için yetkililere ulaşması mümkündür.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Gönüllü vatandaşlar tarafından karşılanan kuponlar aracılığıyla süt, ekmek ve yumurta alma imkanı tanınan Ekmek Sepeti Kampanyası Bursa Belediyesi gıda yardımı dendiğinde akla ilk gelen seçeneklerden olmaktadır. Bu projeye gönüllü olarak destek olmak, kendileri kupon dağıtmak veya tam tersi kupon almak isteyenler BESAŞ’ın internet sitesine giriş yapmalıdır.

İçerisinde C turşu, mandalina, portakal, limon ve nar içeren Vitamin Destek Paketi Yardımı da yine sağlıklı gıda tüketimini teşvik eden ve e-belediye sayfasından başvurusu yapılan bir diğer gıda yardımı olmakta, ek olarak Ramazan ayına özel açılan aşevlerinde günlük sıcak yemek dağıtımı yapıldığı bilinmelidir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır

Bursa Belediyesi gıda yardımı başvurusu yapmak için, belediyeye ait resmi internet sitesini ziyaret edebilir, belediye binalarında bizzat başvuru formu doldurarak gıda yardımı başvurusu yapabilirsiniz.

Ekmek Sepeti Kampanyası içinde başvuru yapabilirsiniz. Gönüllü vatandaşlar tarafından karşılanan kuponlar ile temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Başvuru sonuçlarınızı, başvuru sorgulama seçeneklerinden birini uygulayarak kontrol edebilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

KART16 Sosyal Yardım Kartı, Bursa Büyükşehir Belediyesi para yardımı dendiği takdirde ilk akla gelen kanal olurken, bu karta yapılan yüklemelerle pek çok ailenin ihtiyaçlarını kendisi satın alması sağlanmaktadır. Kart için başvuruda bulunanlar adına Vakıfbank’tan kart basılması komutu verilmekte, banka tarafından ulaştırılan karta her ayın 10 ila 20. günleri arasında yükleme yapılmakta, kartta o ay ekstra bakiye kalması halinde bakiyenin bir sonraki aya aktarılması mümkün olmaktadır.

bursa büyükşehir belediyesi gıda yardımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı 2 farklı şekilde verilmektedir. Yılda 2 defa olmak üzere Ramazan ayında ve Kurban bayramında erzak kolisi yardımı yapan Bursa Büyükşehir Belediyesi bunun haricinde her ay düzenli olarak erzak kolisi yardımı yapmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı başvurusu belediyenin resmi sitesinden başvuruda bulunarak yardım talebinde bulunabilirsiniz. Belediye gerekli inceleme sonrası ya size erzak kolisi verecektir yada kart15 göndererek her ay yardım almanızı sağlayacaktır.

Belediyeden düzenli olarak erzak yardımı alan kişilere Bursa Belediyesi kart16 verilerek her ay hesaplarını belirli bir tutar yatırılarak diledikleri marketten gıda alışverişini yapmasına olanak tanımaktadır.

Belediye Yardımları Nelerdir? Nasıl Alınır?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu, erzak yardımı, gıda yardımı ve yardım başvurusu sonucunu öğrenmek için 444 16 00 numarasını yada ALO 153 destek hattını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi numaralarını aramak için Telefon: ALO 153 / 444 16 00

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 

Bursa Büyükşehir Belediyesi kart16 Bursa il sınırları içerisinde yaşayan maddi durumu kötü ve her hangi bir geliri bulunmayan Bursa’da yaşayan vatandaşlara verilen yardımlardan biridir. Maddi desteğe ihtiyacı olan ailelere her hangi gıda kolisi vermek yerine kart16 hesaplarına para yatırarak hem ailelerin rencide olmasını önlüyor hem de diledikleri şekilde gıda alış verişi yapmasını sağlıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 Sosyal Destek Kartı ile bir çok marketten alış veriş yapabilirsiniz. Vakıfbank ile yapılan anlaşama ile verilen Kart16 Sosyal Destek Kartı Vakıfbank pos cihazı olan tüm marketlerde geçerlidir.

Kart16 Sosyal Destek Kartı limiti Belediye tarafından yapılan inceleme sonrası maddi durumuna göre aylık 150 TL ile 400 TL arası ödeme yapılmaktadır.

Maddi durumu kötü olan, Her hangi bir geliri olmayan, İşsiz ve Hane halkı geliri asgari ücretten düşük olan kişilere verilmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart 16 Başvuru Nasıl Yapılır? Kimlere Verilir

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 Başvurusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 Başvurusu belediyenin resmi sitesi üzerinden başvurulmaktadır. Belediye tarafından verilen Kart15 başvurusunda bulunmak için sizlerde hemen bu https://e-belediye.bursa.bel.tr/Sosyalyardimbasvurusu/Kart16.aspx linke tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kart16 Başvurusu yaparken verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olmasına dikkat etmelisiniz. Başvuru sonrası gerekli inceleme yapıldıktan sonra kart16 ev adresinize gönderilecektir.

Bursa Kart16 hakkında detaylı bilgi için Bursa Kart 16 Başvurusu ve Başvuru Formu yazısını okuyabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Bursa il sınırları içerisinde yaşayan dar gelirli vatandaşlara süt yardımı yapmaktadır. 0-6 yaş aralığındaki çocukların hem süt içme alışkanlığı kazanması hem de sağlık beslenmeleri için süt vermektedir. Pandemi döneminde durdurulun süt yardımı çok kısa sürede tekrar başlayacaktır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Bursu Başvurusu

Bursa Belediyesi Öğrenci Bursu;

 •  Müracaat etmiş olduğunuz belediyeden, burs başvuru dilekçesi doldurmanız gereklidir.
 •  Yüksek öğrenim gören öğrenciler için öğrenci belgesinin aslı ve fotokopisi,
 • Orta öğretim ve lise öğrencileri için okuldan alınacak öğrenci belgesi, aslı ve fotokopisi,
 • Kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 • Muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi

Yukarıda belirtmiş olduğumuz belgeler ile Bursa öğrenci bursu başvurusu yapabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Engelli Yardımı

Bursa Belediyesi engelli yardım başvurusu için www.bursa.bel.tr Sosyal Destek Modülü üzerinden online olarak başvuru formu doldurarak yardım talebinizi iletebilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü tarafından engelli vatandaşlara yardımlar hızlı bir şekilde ulaştırılmaktadır.

Engelli yardımları  ile ilgili detaylı bilgi için 0224 716 21 82’yi arayabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kira Yardımı Başvurusu

Bursa Belediyesi Kira Yardımı Başvurusu; https://bursa.csb.gov.tr/kira-yardimi-kilavuzu-i-4387 link üzerinden başvuru yapabilir, kira yardım talebi oluşturabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Hoşgeldin Bebek Yardım Projesi

Bursa Şehir Hastanesi ve Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanelerine belediye tarafından görevlendirilmiş yetkili kişililer düzenli ziyaret gerçekleştirirler.

İhtiyaç sahibi ailelerin yeni doğan bebeklerine Hoşgeldin Bebek Çantası hediye edilmektedir.

Hoşgeldin Bebek Çantasının içerisinde yeni doğan bebeğin ihtiyaçlarına yönelik malzemeler bulunmaktadır.

Sizlere bu yazımızda Bursa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu, Bursa Büyükşehir Belediyesi gıda ve erzak yardım ve Bursa Büyükşehir Belediyesi maddi yardım hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

33 Yorum

 1. Bursa yenişehir de oturuyorum zor durumda yız evim kirada oturuyorum lütfen yardım edin

 2. Böyle bir mesaj geldi ama kart elime ulaşmadı napmaliyim dedi ki:

  Sayin Sibel DURAK Bursa Buyuksehir Belediye Baskanligi Sosyal Yardim Hizmetleri kapsaminda tarafiniza teslim edilen Kart16 sosyal yardim kartiniza yukleme yapilmistir . Bilgilerinize sunulur. B001

 3. Eşim çalışmıyor 4 çocuğum var geçineniyim maddi destek istiyorum

 4. Bursa arabayatagi oturuyorum zor durumdaym kiradym yardm edin lütfen

 5. Durumu iyi değil 2 öğrenci var 2 yaşında bebeğim var askeri ücret yetmiyor bebeğim bez süt almaktan zorlanıyorum lütfen desteğinizi bekliyoruz madi desteğin istiyom Allah razı için yardim edin

  1. Benim adim şengul demir benim 4 cocgum var benim evde tek eşim calişiyor 3 ogrencim var bana yardim icin bu meşaji yazdim yildirim vakif koyde otoriyorm kirda kaliyorm

  2. Bursa yenişehir de oturuyorum evim kirada oturuyorum lütfen yardım edin

  3. Oğlumun evinde yaşıyorum gelinim istemiyor zor durumdayım eşim yok yardım istiyorum 61 yasındayim

 6. Merhbaa benim yeni bebegim oldu esim tek calisiyo evim kira zor geciniyoruz esim cogu zaman çalışmiyo isyerinde is sıkıntisi oldugundan cok zor durumdayim yardiminizi cok istiyorum lutfen banada yardım edin

 7. Eşim bel fıtığından ameliyatli üç cocugum var kiraciyim yeni dogum yaptim bez ve giyim başvurusu yapacaktım saygılarımla

 8. Benim eşim çalışmıyor 3 tan çocuk var büyük oğlum hasta böbrek hastası küçük kız var gıda yardımı istiyorum noluru yardım edin

 9. İyi günler ben çiçek narman ben yardım eder misiniz eşim inshatan düştü ayağı kırıldı eyer ilesmese amelyat diyolar 3 cocum var gecinemiyoruz eşim çalışmadığı için lütfen yardım edin lütfen 🙏🙏🙏

 10. Covit testım pozitif yalnız yaşıyorum erzagım yok dışarı cıkamıyorum yardım edermisiniz

 11. Bursa Soğanlı da oturuyorum 3 çocuk annesiyim 2 çocuğum orta okul oluyor kirada oturuyorum eşim yemye çalışıyor yetmiyor kirada oturuyorum zor durumdayız lütfen devletimizden yardım istiyorum bize de yardımcı olun lütfen

 12. 3 yaşında kızım var eşimden ayrıldım kızıma süt alamaz hale geldim kart 16 ya başvurdum 6 7 ay oldu dönüş yapmadılar artık açlık sınırındayım HİÇMİ allah kulu yok

 13. Babam vardı iptal oldu bir yıl geçtiği için tekrar başvurduk hala cevap yok siraday miş iki ay oldu ve sadece yaşlı ayiligi alıyor

 14. istanbulda yasiyorum zor durumdayim kirada oturuyorum iki cocugum var gecinemyoruz yardimlarinizi bekliyorum sidmiden cok tesekur edwrim.

 15. Eşim inşahatan düştu kolunda pılatın var çalışamıyor üç cocugum var yetıremıyoru kira öduyorum sizden yardım istiyorum lutfen banada yardim edin

  1. Biz kömür sobalı evde kirada oturuyoruz okula giden bir kızım var bebeğim kalp hastası açık kalp ameliyatı oldu her ay İstanbul’a kontrole gidiyoruz maddi ve manevi yardıma ihtiyacımız var eşim asgarî ücretle fabrikada çalışıyor bize daha önce yardımcı oldunuz lütfen yine yardımcı olur musunuz teşekkür ederim

 16. Ben calışmiyorum yardım ihtiyacım var evimdeki eşyalar satım hiç bişi kalmadı acil yardıma ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim

 17. Yardım edin lütfen ben gerçekten çok zor durumda yım günlük işlerde çalışıyorum bana yardım edin ben üç çocuk babası yım

 18. Kirada oturuyorum 2ta üniversite öğrencisi olan çocuğum var çalışamıyorum hastagimdan dolayı yardımcı olursanız sevinirim Karacabey de ikamet ediyorum

 19. Kirada oturuyorum lütfen yardım edin eşim günlük işte calsiyrm bende yeni doğum yaptim için eşime destek olamıyorum yicek biseyim yok ne olursunuz yardım edin

 20. Bursa büyük şehir belediyesi iki çocuğum var aylık süt istiyorum

 21. İşten toplu cikarmalar oldu faturalarim icralık oldu sosyal hizmetlere başvuru yapıyorum muhtaç değilsin diye cevap geliyor neye göre değerlendirme yapılıyor devlet yardımlarından yararlamak istiyorum

 22. Bursa yenişehir de oturuyorum kirada oturuyorum zor durumda yım gündoğan mah koca emin sok no 3 hediye çeki yada erzak yardımı istiyorum

 23. Yüz de doksan altı engellim var kiraciyim çalışamıyorum hiç bir yerden yardım alamıyorum kronik hastasıyım yardım kartı istiyorum nolur yardım edin

 24. Yüzde doksan altı engellim var kiraciyim çalışamıyorum hiç bir yerden yardım alamıyorum kronik hastasıyım sosyal belediyeden yardım istiyorum

 25. Bursa yenişehir de oturuyorum kiradayım erzak yardımı yada hediye ceki istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu