Sosyal Yardımlar

Çanakkale Belediyesi Halk Kart Başvurusu ve Sorgulama

Çanakkale Belediyesi Halk Kart 2024; Sosyal Belediyecilik çerçevesinde hareket eden Çanakkale Belediyesi kendi il sınırlarındaki vatandaşlara muhtaçlık durumlarında destek olmakta, farklı yardım kategorilerinde yanlarında olmaktadır. Bu yardımlar arasında öne çıkan Çanakkale Belediyesi Halk Kart uygulaması ise hem minimum masraf ve zaman israfıyla hem de maksimum gizlilik ve kolaylıkla yardımların ulaştırılmasını sağlayan projelerdendir.

Temel ihtiyaçların karşılanmasına destek olmak için geliştirilen Çanakkale Belediyesi Halk Kart başvurusu hakkında tüm merak ettiklerinizi rehberimizde bulabilirsiniz.

Çanakkale Belediyesi Halk Kart Nedir?

Pek çok belediye gibi günümüzde nakit yardımları için içine bakiye transfer edilen ve POS cihazının olduğu tüm market ile alışveriş yerlerinde kullanılabilen kartları tercih eden Çanakkale Belediyesi, yoksul vatandaşlara bu kartlar aracılığıyla destek olmaktadır. Belirli dönemlerde tek seferlik veya düzenli olarak içerisine uygun görülen miktarda bakiye yüklenen kartlar sayesinde yoksul vatandaşlar aldıkları ayni yardımlara ek, market alışverişlerinde geçerli nakit yardımı da almış olmaktadır.

Çanakkale Belediyesi Halk Kart içerisinde yer alacak bakiye  başvuru sahibinin ilettiği bilgiler incelenerek belirlenmekte, bu para ile tütün ve tütün ürünleri, alkol gibi zararlı alışkanlıklara yönelik mamuller temin edilememektedir.

Çanakkale Belediyesi Halk Kart Kimlere Verilir?

Farklı nedenlerden iş ve gelir kaybına uğrayan, geçimini sağlayamayan, yoksulluk çeken ve müşkül durumda olan herkesin Çanakkale Halk Kart uygulamasına başvurması mümkündür. Bu doğrultuda akla ilk gelen dezavantajlı gruplar dul kadınlar, şehit yakınları, gaziler, engelliler, bakıma muhtaç ve kimsesiz yaşlılar, afet nedeniyle zarar görenler veya iş göremez durumda olan hastalardır. Asgari yaşam standartlarına sahip olamadığını belirten herkesin başvuruları incelemeye alınabilmektedir.

Çanakkale Halk Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün sorumluluğunda yürütülen Çanakkale Halk Kart başvuru kabulleri için farklı iletişim kanalları mevcuttur. Belediye’ye ait web sitesi üzerinden iletişime geçerek form doldurmak, yine Belediye’ye ait telefon numaralarını arayarak yetkililere durumu izah etmek en sık tercih edilen başvuru kanallarıdır. Elbette bir diğer opsiyon da Belediye binasında hizmet veren Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ile yüz yüze görüşme sağlamak ve yerinde form doldurmaktır.

Çanakkale Belediyesi Halk Kart Başvurusu Nereye Yapılır?

Tüm başvurulara en geç 30 gün içerisinde olumlu veya olumsuz geri dönüş sağlayan yetkililere ulaşmak için aranabilecek telefon numarası 444 17 17 şeklindedir. Online olarak form doldurmak ve Çanakkale Belediyesi Halk Kart başvurusu yapmak isteyenler ise https://www.canakkale.bel.tr/anket/anket.php şeklindeki linke tıklayabilir ve isim soy isim bilgilerini girerek başvuruyu başlatmadan önce ekran detaylı bilgi alabilir.

Çanakkale Belediyesi Halk Kart Formu

Yüz yüze veya dijital başvurularda yardım başvurusu adayından kendisinin ve hanesinin kimlik bilgilerini, sağlık ve çalışma durumlarını yansıttığı bir form doldurması istenir. Formda yer alan bilgiler sonradan değerlendirmek ve teyit etmek üzere dosyalanmakta, kurul tarafından incelenerek kartın verilmesini sağlamaya aracı olmaktadır.

Ancak yer alan bilgiler daha düzenli bir formatta olması için vatandaştan istenmekte, verilen tüm bilgilerin veri tabanlarından kontrolü sağlanmaktadır. Bu sebeple Çanakkale Halk Kart formu bilgilerinin tamamen doğru olmasına ekstra önem verilmelidir.

BAKINIZ >>> Çanakkale Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Para Yardımı) 

Çanakkale Belediyesi Halk Kart Limit Ne Kadar?

Kartların limitleri değişken olmakla birlikte karta ödeme yapılması sıklığı da vatandaşların durumuna göre değişmektedir. Bu aşamada belirleyici unsur hem Belediye’nin dönem bütçesi hem de başvuru alınan hanenin genel durumu olmaktadır. Yardımın gerektirdiği ivedi doğrultusunda bakiye belirlenmekte, yatırılacak olan nakit miktarı hakkında başvuru sahibine önceden bilgi verilmektedir.

Çanakkale Belediyesi Halk Kart Hangi Marketlerde Geçerli

Çanakkale Belediyesi yardım kartı geçerli olduğu marketler hakkında bilgi vermek gerekirse bu kartlar Vakıfbank pos cihazı olan tüm marketlerde geçerli olduğu gibi A101, BİM ve ŞOK marketlerde kullanılabilir.

Çanakkale Belediyesi Halk Kart içerisinde ne kadar limit kaldığını öğrenmek için kasiyer görevlisine kartınızı vererek kalan bakiyeyi öğrenebilirsiniz.

Çanakkale Belediyesi Halk Kart Gerekli Belgeler

Her il ve ilçenin belediyesinin tüm yardım kategorilerinde sabit olarak talep ettiği ve özlük bilgilerine kolayca erişebilmek adına değerlendirme dosyasına ilave ettiği bazı evraklar mevcuttur. Bu doğrultuda Çanakkale Halk Kart yardım başvurusu için gerekli evraklar nüfus cüzdanı kopyası, ikametgah belgesi, nüfus kayıt örneği ve matbu form belgesi olmaktadır. Bahsedilen tüm belgeler başvuru esnasında ilgili birimden temin edileceğinden başvuru yapacak kişinin yalnızca kendi kimliği ile kurumu ziyaret etmesi yeterlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu