Sosyal Yardımlar

Adıyaman Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Adıyaman Belediyesi Sosyal Yardım Kartı 2024; İl genelindeki muhtaç vatandaşların temel gereksinimlerini daha rahat şekilde karşılayabilmesi ve maddi yetersizlikleri konusunda umut bulabilmesi için geliştirilen projelerden biri olan sosyal destek kartı Adıyaman Belediyesi yardım kategorilerinin başında gelmektedir. Adıyaman sosyal destek kartı almaya hak kazananlar gizlilik çerçevesinde maddi yardım almış olmakta, bu maddi yardımı farklı ihtiyaçları için kendi belirledikleri şekilde özgürce harcayabilmektedir.

Siz de Adıyaman Belediyesi sosyal yardım kartı hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek ve bu imkanlardan kolayca faydalanmak için size özel derlediğimiz rehberimizi şimdi inceleyebilirsiniz.

Adıyaman Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir?

İl ve ilçelerdeki yoksul vatandaşların durumlarını beyan etmesi ve bu anlamda onaylanmaları halinde maddi yardım alabilme imkanları bulunmaktadır. Adıyaman Belediyesi çatısı altında hizmet veren Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM) bu yardımların bir araya getirilerek adil şekilde dağıtılması için gerekli çalışmaları sağlayan kurum olmaktadır. TOGEM tarafından hayata geçirilen Adıyaman sosyal destek kartı projesi sayesinde hayırseverlerin bağışları ve Belediye’nin bütçesi kontrollü şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmakta, yoksul vatandaşların pek çok konuda yükleri hafiflemektedir.

Vatandaşlar arasında farklı nedenlerden ileri gelebilen ekonomik eşitsizliklerin ve maddi güçlüklerin giderilmesi adına hayata geçirilen bu proje ile verilen kartlar yardım sahibinin anlaşmalı marketlerden alışveriş yapmasına imkan tanır. Kart bakiyesi miktarınca alışveriş yapma imkanına sahip olan vatandaşlar, bu sayede giyimden kırtasiyeye, gıdadan temizlik ürünlerine kadar pek çok temel ihtiyacını alabilmektedir. Projenin bir diğer avantajı ise yapılan yardımların gizli kalmasını kolaylaştırması ve ihtiyaç sahibi vatandaşın onuru korunarak yardıma erişim sağlamasıdır.

Adıyaman Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Kimlere Verilir?

Sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde hareket etmeye özen gösteren Adıyaman Belediyesi il sınırlarında ikamet eden herkesin Adıyaman sosyal yardım kartı başvurusu yapması için kapılarını açmaktadır. Ancak yardım kartının alınabilmesi için başvuru sahibinin kendisine ve hanesindeki diğer bireylere ait verileri detaylı şekilde değerlendirme altına alınmakta ve bu doğrultuda yardıma gerçekten ihtiyacı olup olmadığından emin olmak amaçlanmaktadır.

Karta başvuru yaparak olumlu yanıt alabilecek olan bazı dezavantajlı gruplar yardım hakkı bulunan dul kadınlar, engelli ve / veya yaşlı vatandaşlar, eşi askerde şehit veya gazi olanların yakınları, evde bakım maaşı alan vatandaşlar olarak sıralanabilir. Başvuru yapacak olan vatandaşların bilgileri Sosyal Yardımları Değerlendirme Komisyonu tarafından inceleme altına alınmakta ve karara bağlı olarak yardım sahibine geri dönüş sağlanmaktadır.

Adıyaman Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yardım başvurusunda bulunacakların taleplerini ortak olarak Adıyaman Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne iletmesi gerekir. Tüm sosyal yardım türlerinden sorumlu olan bu birime ulaşmak için Belediye binası ziyaret edilebilir veya 0416 216 76 93 numarasından yetkililer ile iletişime geçilerek bilgi alınabilir. ALO 153 Beyaz Masa ise yine sosyal yardım kartı dahil olmak üzere tüm sosyal yardımlar için arayabileceğiniz hat olarak hizmet verir. Bu birimi arayarak durumunuzu ve isteklerinizi detaylandırmanız mümkün olmakta, yetkililer aldığı bilgileri değerlendirerek geri dönüş yapmaktadır.

Adıyaman Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nereye Yapılır?

Başvuruların telefon ile yapılacak olması halinde Adıyaman Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne ait 0416 216 76 93 numaralı telefonun tuşlanması veya ALO 153 Beyaz Masa hattının aranması, yüz yüze yapılacak başvurular içinse yine aynı birimlerin binalarının ziyaret edilmesi gerekmektedir.

Adıyaman Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Formu

Başvuru yapanların kimlik bilgilerini ibraz ederek durumlarını net bir şekilde ifade etmek ve yardım talebinde bulunmak için form doldurması istenir. Formu Belediye binasında yetkililer aracılığıyla tamamlamak mümkündür.

Her durumda ıslak imza ile bilgilerin alındığı formun doğru bilgileri içermesi zorunlu tutulmakta, incelemeyi aksatacak veya yanlış yönlendirecek tüm eksik ya da yanlış bilgiler suç kapsamına girmektedir. Formun hem başvurunun akıbeti hem de vatandaşın zor durumda kalmaması adına güncel veriler ışığında doldurulması istenir.

BAKINIZ >>>> Adıyaman Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Adıyaman Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Limit Ne Kadar?

Başvuru sonrası olumlu yanıt alarak Adıyaman Belediyesi sosyal kart almaya hak kazanan vatandaşların bu doğrultuda kartına ne kadar bakiye yüklenecek olduğu tamamen değerlendirme aşamasında belirlenmektedir. Sunulan evraklarla incelemesi yapılan hanelerin yardıma ne düzeyde ihtiyacı olduğuna ve Belediye bütçesinden bu hane için ne kadar ayrılabileceğine karar verilmekte, uygun görülen limit hakkında kart teslimatı sırasında vatandaşa bilgilendirme yapılmaktadır.

Adıyaman Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerli

Adıyaman Belediyesi yardım kartı Vakıfbank pos cihazı olan tüm marketlerde geçerlidir. A101, BİM ve ŞOK marketlerde kullanılabilir. Adıyaman sosyal destek kartını Adıyaman İl sınırları içerisindeki tüm marketlerde kullanabilirsiniz.

Adıyaman Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Gerekli Belgeler

Farklı yardım kategorileri için istenen pek çok belge Adıyaman sosyal kart başvurusu için gerekli evraklar kapsamına da girer. Vatandaşların bu başvuru için önceden hazırlamaları gereken belgeler şu şekilde listelenebilir:

  • Muhtarlıktan alınacak fakirlik belgesi
  • Kimlik fotokopisi
  • Hane halkı için nüfus tablosu
  • Hanede ikamet eden 16 yaşın üzerindeki tüm vatandaşların kimlik ibrazı ile alınan SGK hizmet dökümü ve / veya provizyon sorgulama sonucu
  • Adıyaman sosyal yardım kartı başvuru dilekçesi
  • 1 adet vesikalık fotoğraf

Siz de edinmiş olduğunuz bu güncel bilgiler doğrultusunda daha rahat ve güvenli şekilde Adıyaman Belediyesi sosyal yardım kartı için talepte bulunabilir, böylece ihtiyaçlarınızı karşılamada önemli destekler alabilirsiniz. Pek çok ailenin geçimini sağlamasında büyük faydalar sunan kart ile dilediğiniz ürünleri alabilir, yardımların düzenli şekilde ulaştırılmasıyla ekonomik olarak rahatlayabilirsiniz.

4 Yorum

  1. Benim oglumun babasi kaza sonucu ödlū erzak yardimi istiyorum

  2. 3 tane öğrencim var yetiştiremiyorum kirada oturuyorum lütfen bana yardım edin kiramı bile ödemeye bile yardım edin

  3. 4 cocuk var esim asgari ücretle çalışıyor yetistiremiyoruz lise .ortaokul.ilkokul öğrencilerim var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu