E-Devlet

Cimer Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? E-Devlet Başvuru Formu

Cimer Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Cimer Yardım Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır? Cimer Yardım Para Başvurusu, Cimer Para Yardımı Yapıyor Mu? detayları yazımızda.

Cimer Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi istek, şikayet gibi başvuruların cumhurbaşkanlığı merkezine iletilmesini sağlayan online iletişim merkezidir. İhtiyaç sahibi vatandaşlar hangi kuruma yardım başvurusunda bulunmak isterse bu sistem üzerinden durumlarını cumhurbaşkanlığına iletebilmektedir. Cumhurbaşkanlığı yardım talebini inceleyerek gerekli platformlara ulaştırır ve yardım başvurunuz değerlendirildikten sonra tarafınıza dönüş sağlanır.

Vatandaşların Cimer’e dair merak ettikleri bütün soruların cevabı aşağıda yer almaktadır.

Cimer Nedir?

Cimer 2015 yılında kurulan istek ve şikayet gibi durumlarının cumhurbaşkanlığına iletilmesini sağlayan bir web platformudur. Cimer’de yer alan bilgileriniz güvence altındadır. Platform bilgi edinme hakkı dilekçe hakkını kolaylaştırmak için oluşturulmuştur.

Cimer Para Yardımı Yapıyor Mu?

Maddi zorluk içerisinde olan bir çok kişi Cimer para yardımı başvuru yapılır mı? ve Cimer para yardımı yapıyor mu sorusunun cevabını merak etmektedir. Cimer yardım başvuru yapan kişilerin başvurularını Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı ile Valiliklere ileterek maddi yardım almalarını sağlamaktadır.

Cimer’e Kimler Yardım Başvuru Yapabilir?

12 yaş ve üzeri vatandaşlar başvuru yapabilmektedir. Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlar ve Türkiye’de yaşayan yabancı vatandaşlar da Cimer’e başvuru yapabilmektedir.

Özel hukuk tüzel kişileri de Cimer’e başvuru yapabilmektedir.

Cimer Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Cimer’e web sitesinden yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar https://www.cimer.gov.tr/ linkine tıklayarak “Başvuru Yap” seçeneğine tıklanmalıdır.

  • Daha sonra T.C. kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yapmalıdır.
  • Sisteme giriş yaptıktan sonra “İstek, Şikayet, Öneri” gibi hangi alanda başvuru yapmak isterseniz onu tercih etmelisiniz. Yardım başvurusu yapmak isterseniz “İstek” seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise e-Devlet sisteminde kayıtlı olan adres bilgilerini ekranda göreceksiniz. Eğer kayıtlı adres bilgilerinizde değişiklik varsa adres bilginizi değiştirebilirsiniz.
  • Adres bilgilerinizi kontrol ettikten sonra “İleri” seçeneğine tıklayarak yardım talebinizi anlatan başvuru metni yazmalısınız. Eğer sisteme yüklemek istediğiniz belgeler bulunuyorsa “Dosya Seç” tıklayarak belgelerinizi yükleyebilirsiniz.
  • Bu işlemi de yaptıktan sonra “İleri” tıklamanız gerekmektedir. Başvuru yapmak istediğiniz kurumu seçtikten sonra ve yasal bilgilendirme metnini onayladıktan sonra talebiniz ilgili kuruma iletilecektir.

Cimer Yardım Başvuru Formu

Cimer yardım başvurusu formu için bu linke https://www.cimer.gov.tr/Basvuru tıkladıktan sonra e-devlet ile giriş yaptıktan sonra marnis sistemi üzerinden tüm bilgileriniz otomatik olarak gelmektedir.

Cimer yardım başvuru formu doldurmak için ayrıca e-devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/cumhurbaskanligi-iletisim-merkezi linke tıkladığınızda aynı şekilde giriş yapabilirsiniz. Bilgilerin doğru olduğunu kontrol ettikten sonra adresinizin doğru olduğunu onaylayarak işlem yapabilirsiniz.

E-Devlet Cimer Yardım Başvurusu

E-Devlet üzerinden cimer başvurusu ve Cimer başvuru sorgulama işlemi yapmak için https://www.cimer.gov.tr/ linke tıklayarak hem başvuru sonucu sorgulayabilir hem başvuru yapabilirsiniz. Cimer başvurusu ve başvuru sorgulama için https://www.cimer.gov.tr/ adresine giriş yaptıktan sonra e-devlet şifreniz ile giriş yapın linkine tıklamanız yeterlidir.

Cimer Yardım Başvurusu Valiliğe Sevk Edildi Ne Demek

Cimer yardım başvurusu yapanların en sık karşılaştığı uyarılardan biride Cimer yardım başvurusu Valiliğe sevk edildi uyarısısıdır. Cimer yardım başvurunuz valiliğe sevk edildi demek yaptığınız başvurusu uygun görülmüş ve bulunduğunuz ildeki Valilik tarafından değerlendirilecek anlamına gelmektedir.

Cimer Yardım Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Cimer’den yapmış olduğunuz yardım başvurunuzu web sitesinden sorgulamanız mümkündür. Aşağıdaki adımları takip ederek başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

  • https://www.cimer.gov.tr/ linkine tıklamanız gerekmektedir.
  • Daha sonra ise “Başvuru Sorgula” seçeneğine tıklamalısınız.
  • Tıkladıktan sonra T.C. Kimlik Numarası ve şifresi ile sisteme giriş yaparak yardım başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/cimer-basvuru-sorgulama linkine tıklayarak e-Devlet sisteminden başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

Cimer Yardım Parası Nereden Alınır

Bir çok kişinin merak ettiği konulardan biride Cimer yardım parası nasıl alınır ve Cimer yardım parası kimlere verilir sorusudur. Cimer üzerinden yapılan tüm para yardımı ve maddi yardım başvuruları Sosyal Yardımlaşama ve Dayanışma Vakfına gönderilmektedir. Bu kurum tarafından yapılan inceleme uygun görülen kişilere para yardımı yapılmaktadır.

Cimer üzerinde direk para yardımı yapılmamaktadır. Cimer üzerinden para yardımı başvurusu yapmak isteyen kişiler bunun yerine direk olarak bu linke https://www.turkiye.gov.tr/ashb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu?basvuru=formu tıklayarak para yardımı başvurusunda bulunabilirler.

Cimer Gıda Yardımı ve Erzak Yardımı Başvurusu

Cimer gıda yardımı ve erzak yardımı başvuru yapan kişilere gıda yardımı Belediyesi ve Kaymakamlık tarafından yapılmaktadır. Cimer üzerinden yapılan gıda ve erzak yardımı başvuruları Vakıflar Genel Müdürlüğüne, Kızılay ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gönderilmektedir.

Cimer gıda yardımı başvuru yapan kişilere gıda yardımı için gerekli inceleme sonrası uygun görülmesi halinde sosyal yardım yapılmaktadır.

Cimer Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

Cimer maddi yardım başvurusu ve Cimer nakdi yardım başvurusu yapan bir çok kişinin bilmesi gereken en önemli husus ise Cimer asla kimseye para yardımı, maddi yardım ve gıda yardımı yapmamaktadır. Cimer yardım başvurusu yapan kişilerin başvurularını uygun kurumlara göndererek gerekli inceleme sonrası yardım almalarını sağlamkatadır.

Cimer maddi yardım başvurusu yaptıktan sonra Kaymakamlık ve Sosyal Yardımlaşama birimi tarafından detaylı inceleme sonrası maddi yardım yapılır.

Cimer Telefon ile Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

ALO 150 hattını arayarak yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Yardım başvurusunda bulunurken dilerseniz kimlik bilgilerinizin gizli kalmasını sağlayabilirsiniz.

Telefon ve online başvuru dışında mektup- faks göndererek veya bizzat giderek başvuru yapabilmeniz mümkündür.

Cimer Para Yardımı Yapıyor Mu?

Cmer para yardımı yapıyor mu sorusuna cevap vermek gerekirse Cimer direk olarak para yardımı yapmamaktadır ancak Cimere para yardımı başvurusu yaptığınızda sizin adınızı ilgili kuruma bilgi vererek para yardımı almanızı sağlamaktadır.

Cimer Yardım Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Cimer’e yaptığınız başvuru en geç 30 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat Bilgi Edinme Kanunu Kapsamında çoğu başvuru 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Cimer yardım başvurusu kaç günde sonuçlanır sorusuna cevap vermek gerekirse yoğunluğa bağlı olarak değişmesine karşın en geç 30 gün içerisinde size başvurunuz hakkında bilgi verilir.

Cimer’e Günde Kaç Başvuru Yapabilirim?

Cimer’e günde telefon ve web sitesinden sadece 1 tane başvuru yapılabilmektedir. Web sitesinde yapılabilecek olan başvurularda maksimum 3000 kelime yazılmaktadır.

Cimer’de Kimlik Bilgileri Nasıl Gizlenir?

Cimer platformundan başvuru yaparken azı vatandaşlar kimlik bilgilerinin gizlenmesiniz istemektedir. Kimlik bilgisini gizlemek isteyen vatandaşlar başvuru yaparken “Kimlik Bilgilerim Gizlensin” seçeneğini işaretlemelidir.

Cimer’den Başkası Adına Yardım Başvurusu Yapılabilir mi?

Cimer’de yer alan bilgiler başkasının adına kullanılamamaktadır. Başkasının adına kullanıldığında suç teşkil edeceği için böyle bir şeyin olması mümkün değildir.

Sizlere bu yazımızda Cimer Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? hakkında bilgi vermeye çalıştım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu