Güncel Konular

PTT Hesap Bakiyesi Öğrenme ve Sorgulama ( E-Devlet ve T.C. No ile)

PTT Hesap Bakiyesi Sorgulama T.C. ile, PTT Hesap Bakiyesi Sorgulama E-Devlet, PTT Hesap Bakiyesi Nasıl Öğrenilir? PTT Hesap Bakiyesi Mesajla detayları yazımızda.

PTT Hesap Bakiyesi Öğrenme ve Sorgulama ( E-Devlet ve T.C. No ile); İnsanlar gerek internet bankacılığı sisteminden gerek kartlarından nakit para çekmeden harcama yapabilmektedir. Bu gibi nedenlerden dolayı hesabında kalan paranın limitini sorgulamak istemektedir. PTT hesap bakiyesi sorgulamak isteyen müşteriler farklı sorgulama yöntemleri kullanarak hesap bakiyesini öğürebilir.

PTT Hesap Bakiyesi Nasıl Öğrenilir?

PTT hesabınızda ne kadar bakiye kaldığı ve PTT aracılığı ile sosyal yardım parası alanlar PTT hesap bakiyesini nasıl öğreneceğini merak etmektedirler. Devlet ve kaymakamlık tarafından yapılan yardımların yanında aktif olarak PTT kart kullananlar hesap bakiyelerini öğrenmek için aşağıdaki detaylı olarak verdiğimiz yöntemleri kullanabilirler.

PTT Hesap bakiyesi öğrenme yöntemleri;

 • PTT Matiklerden hesap bakiyesi sorgulama
 • PTT şubelerinden hesap bakiyesi sorgulama
 • PTT müşteri hizmetlerinden hesap bakiyesi sorgulama
 • İnternet bankacılığından hesap bakiyesi sorgulama işlemleri yapılabilmektedir.

PTT Kart İle Hesap Bakiyesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

En yakın PTT Matiklere giderek PTT kartınız ile hesap bakiyesi sorgulama işlemi yapabilirsiniz. PTT kartınızı ATM’ye taktıktan sonra ekrandaki menülerden “Hesap İşlemleri” seçeneğini seçtikten sonra hesap bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz.

PTT Kart sahipleri tüm PTT ATM’lerini kullanarak anında güncel bakiye öğrenme ve sorgulama işlemini yapabilirler.

PTT Kart Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Artık her şey şifre ile yapılmaktadır. Bu nedenle insanların kafasında bir yığın gerekli gereksiz şeylerin şifresi bulunmaktadır. PTT Kart şifresini unutan vatandaşların yapması gereken 444 1 788 ALO PTT iletişim hattını aramaktır. Bu hattı arayarak yeni şifre talebinde bulunabilirler.

Başka Bankamatiklerden PTT Kartı İle Hesap Bakiyesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bütün bankamatiklerden hesap bakiyenizi görüntülemezsiniz. Fakat para çekme para yatırma işlemleri yapabilirsiniz. PTT kart ile hesap bakiyesi sorgulayabileceğiniz bankaların listesi aşağıda yer almaktadır.

 • Ziraat Bankası
 • Denizbank
 • Vakıfbank
 • Halkbank

Daha önce de dediğimiz gibi, PTT kart kişilerin posta çeki hesabına bağlı olan bir ürün. Yani aslında bildiğimiz banka hesap kartlarından bir farkı yok. Bu kart ile bakiye sorgulama, para çekme, para yatırma, fatura ödeme, alışveriş yapma, para transferi gibi farklı işlemler yapılabiliyor. Biz şimdi ATM’den PTT hesaba bakma işlemi nasıl yapılır, onu konuşalım:

 • Size en yakın PTTmatik üzerinden bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bulunduğunuz yerdeki PTTmatiklerin adres bilgilerine ulaşmak için bölüm sonunda verilen linki kullanabilirsiniz.
 • Bu aşamada yapmanız gereken, kartı ATM’ye yerleştirmek ve sizden istenilen şifreyi girmek. Eğer şifreyi unuttuysanız ya da bilmiyorsanız, 444 1 788 ALO PTT hattını arayarak yeni şifre alabilirsiniz.
 • Şifrenizi girdikten sonra ATM ekranına gelen menülerden “Hesap İşlemleri”ni seçerek bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz.
 • PTT kart tüm ATM’lerde kullanılıyor. Fakat hepsinin bakiye görüntüleme yetkisi yok. Yalnızca Ziraat, Denizbank, Halkbank ve Vakıfbank ATM’lerinden bakiye görüntüleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi ATM üzerinden PTT hesap kartı bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirmek oldukça kolay. Şimdi şubeler aracılığıyla bakiye öğrenme işleminin detaylarına bakalım.

Size en yakın PTT adresini görüntülemek için TIKLAYINIZ!

Şubeye Giderek Hesap Bakiyesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Size en yakın PTT şubesine giderek gişe görevlisine hesap bakiyesi öğrenmek istediğiniz belirtmeniz yeterlidir.

Şubeye giderek hesap bakiyesi öğrenmek isteyen müşterilerin kimlik kartını yanında götürmesi gerekmektedir.

 • İlk olarak herhangi bir PTT şubesine gidin. Size en yakın PTT şubesinin adres bilgileri için bölüm sonunda verilen linki kullanabilirsiniz.
 • Şubeye gittiğinizde yapmanız gereken tek şey, gişe görevlisine hesabınızın bakiyesini sorgulamak istediğinizi söylemek.
 • Siz talebinizi ilettiğinizde gişe görevlisi gerekli işlemleri yaparak size bilgi verecektir.
 • Tabii bu aşamada bir kimlik belgesi sunmanız gerekecek. Ayrıca yanınızda PTT kartınızı götürmenizde de fayda var. Sıra alırken kolaylık sağlayabilir.

Size en yakın PTT şubesine giderek anlık olarak hesabınıza yatan para var mı öğrenebilirsiniz.

PTT internet bankacılığı giriş sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ!

Müşteri Hizmetlerini Arayarak Hesap Bakiyesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Müşteri hizmetlerini arayarak da hesap bakiyenizi öğrenebilmeniz mümkündür. Bu diğerlerine göre daha basittir nerede olursanız olun bir telefonunuzun olması yeterli.

İlk olarak telefon ile hesap bakiyesi sorgulaması yapabilmek için 444 1 788 ALO PTT müşteri destek hattını aramalısınız.

Operatör ile bağlantı kurduğunuza emin olduktan sonra ilk 1, daha sonra 2 numarasını tuşlayarak hesap işlemleri sekmesine yönlendirilirsiniz.

Son olarak da müşteri hizmetleri ile bağlantı kurarak hesap bakiyenizdeki limiti öğrenebilirsiniz. Sorgulamayı yapan kişinin sizin olduğunuzdan emin olabilmek adına müşteri temsilcisi tarafından telefonunuza SMS ile şifre gönderimi yapılacaktır.

İnternet Bankacılığı İle Hesap Bakiyesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu yöntem hesap bakiyesi sorgulamak için kullanılan en basit yöntemdir. Akıllı telefonunuz ve internetiniz varsa kısa süre içinde hesap bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

İlk olarak telefonunuza PTT internet bankacılığı uygulamasını indirebilirsiniz. İndirmek istemiyorsanız https://pttbank.ptt.gov.tr/pttweb/#/pages/auth/login-2 linkine tıklayarak müşteri numarası/T.C. Kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yapmalıdır.

Giriş yaparken telefonunuza güvenliğiniz için şifre gönderilecektir. Gönderilen şifreyi istenilen alana yazmalısınız. Eğer mobil uygulama kullanıyorsanız mobil uygulamaya giriş için şifre belirlemeniz gerekmektedir.

Sisteme giriş yaptıktan sonra hesap bakiyeniz görüşülecektir. Görüntülenmezse menüden “Hesap İşlemleri” sekmesinden hesap bakiyenizi görüntüleyebilirsin

PTT Hesap Bakiyesi Sorgulama SMS 

PTT Bank SMS ile bazı hizmetleri sunmaktadır. Fakat SMS ile hesap bakiyesi sorgulama ile ilgili kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak PTT Mobil uygulamasını telefonunuza indirerek anlık olarak hesap hareketlerini ve bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz.

PTT Kart Hesap Bakiyesi Sorgulama T.C. Kimlik Numarası İle

444 1 788 numarasını arayarak hesap bakiyenizi sorgulayabilirsiniz. T.C. kimlik numarası, internet bankacılığı gibi sistemler ile hesap bakiyesi sorgulayabilirsiniz.

Size en yakın PTT şubesine giderek T.C. kimlik numarası ile vezneden hesap bakiyesi sorgulanabilmektedir.

E-Devlet İle PTT Kart Bakiyesi Sorgulama

e-Devlet sisteminden hesap bakiyesi sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bunun için https://www.turkiye.gov.tr/ linkine tıklayarak T.C. kimlik numarası ve şifresi ile sisteme girmelisiniz. Ardından PTT işlemler sayfasına giriş yaparak hesap bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz.

PTt hesap bakiyesi öğrenme e-devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/ptt-ptt-uzerinden-yapilan-kurum-odemeleri-sorgulama bu linke tıklayarak hemen öğrenebilirsiniz.

E-Devlet sisteminden hesap hareketlerini de görüntülemeniz mümkündür.

PTT Hesap bakiyesi ve hesap hareketlerini e-devlet üzerinden görüntülemek için https://www.turkiye.gov.tr/ptt-pttbank-internet-bankacl-hesap-hareketlerinin-grntlenmesi-3265 linkine tıklayarak anında öğrenebilirsiniz.

PTT HGS Bakiyesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

HGS (Hızlı Geçiş Sistemleri) bakiye yüklemeleri PTT sisteminden yapılabilmektedir. HGS hesap bakiyesi sorgulamak isteyen vatandaşlar  HGS müşteri hizmetlerinin numarası olan 0 850 460 60 60 numarayı arayak veya https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/hgs.jsf linkine tıklayarak hesap bakiyesi sorgulama yapabilmektedir.

PTT Hesabıma Yardım Parası Yattı Mı

PTT hesabıma para yattı mı? yada PTT yardım parası hesabıma yattı mı sorusu bir çok kişinin araştırdığı konulardan biridir. PTT hesabınıza para yatıp yatmadığı öğrenmek için online olarak e-devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz.

PTT hesabıma para yattı mı öğrenmek için https://www.turkiye.gov.tr/ptt-ptt-uzerinden-yapilan-kurum-odemeleri-sorgulama linke tıklayarak hemen öğrenebilirsiniz.

PTT Adıma Yatan Para Sorgulama

PTT adınıza yatan para olup olmadığını öğrenmek için PTT Adıma Yatan Para Sorgulama ve PTT Hesap Bakiyesi öğrenme linkine tıklaaybilirsiniz. PTT hesap bakiye sorgılama için ise PTT Yardım Parası Sorgulama 2024 yazısını okuyabilirsiniz.

PTT Hesabınıza Yatan Para Gözükmüyorsa Ne Yapmalısınız?

Hesaba yatan paranın sisteme yansıması için 1 gün beklemelisiniz. Bir gün bekledikten sonar hala bakiyeniz gözükmüyorsa müşteri hizmetlerini arayarak veya PTT şubasine giderek daha detayı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu