Devlet Yardımları

Doğalgaz Aboneliği Üzerime Değil Doğalgaz Yardımı Başvurusu Yapabilir Miyim?

Doğalgaz Aboneliği Üzerime Değil Doğalgaz Yardımı Başvurusu Yapabilir Miyim? Kış ayının gelmesi ile beraber bir çok kişi doğalgaz yardımı başvurusu yaparak doğalgaz tüketim desteğininden yararlanmak istemektedir.

Doğalgaz tüketim desteği almak için doğalgaz aboneliği üzerinize olmaması gerekmez ancak merkezi sistem doğalgaz aboneliği bulunan kişiler doğagaz tüketim desteğinden yararlanmazlar.

Doğalgaz Aboneliği Üzerime Değil Doğalgaz Yardımı Başvurusu Yapabilir Miyim?

Doğalgaz yardımı almak için yapılan son düzenleme ile beraber doğalgaz aboneliği üzerinizeolmasa bile artık doğalgaz tüketim desteğinden yararlanabilirsiniz. Özellikle kirada oturan kişiler için doğalgaz yardımı başvuru onayladığında yardım tutarı ile kolay şekilde faturalarını ödeyebilecekler.

Doğalgaz aboneliği üzerine olmayan kirada oturan kişiler başvuru sonrası doğalgaz tüketim desteği onaylanan kişiler PTT şubelerinden yada e-devlet üzerinden doğalgaz faturalarını ödeyebilirler.

Doğalgaz aboneliği kimin üzerine olursa olursa maddi zorluk çeken tüm muhtaç aileler doğalgaz tüketim desteği başvurusu yapabilir. Doğlagaz yardımı başvurusu yapmak isteyen kişiler e-devlet sosyal yardım kısmından başvurularını yapabilir.

Doğalgaz aboneliği üstüne olmayan ancak bu yarıdmdan yararlanmak isten kişiler https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linke tıklayarak başvurularını yapabilir.

Merkezi Sistem Kullanan Aboneler Doğalgaz Yardımı Başvurusu Yapabilir Mi?

Merkesi sistem doğalgaz kullanan kişiler doğlagaz yardımından yararlanmazlar. Doğalgaz aboneliği sadece bireysel abonelik için verilmektedir. Doğalgaz aboneliği için abenelik kimin üzerine olursa olsun başvuru yapabilirsiniz ancak merkesi sistem kullanan kişiler doğalgaz tüketim desteğine başvuru yapamazlar.

Doğalgaz yardımı için abonelik şartı kaldırıldı ancak merkezi sistem kullanlar için başvuru ne yazıkki yapılmamaktadır. Doğalgaz yardımından yararlanmak için Doğalgaz aboneliği mesken abonesi olması gereklidir.

Merkezi Sistem Kullananlar Doğalgaz Yardımından Nasıl Yararlanır?

Merkezi Sistem Kullananlar Doğalgaz Yardımından şu an için yararlanması mümkün değildir. İlerleyen dönemlerde Bakanlık tarafından açıkla yapıldığında merkezi sistem kullanan kişiler bu yardımı alabilirler. Ancak şu an için merkezi sistem kullananlar doğalgaz yardımından yararlanmaları mümkün değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu