E-Devlet

E-Devlet Şifresi Kaç Yaşında Alınır?

E-Devlet Şifresi Kaç Yaşında Alınır? Gündelik hayatımızda sıkça kullandığımız e-devlet uygulaması giriş yapabilmek için e-devlet şifresi gereklidir. Her Türk vatandaşının mutlaka üye olması gerekli olan sitelerden biri olan e-devlet şifresi almak için yaş şartı bulunmaktadır.

Özellikle 18 yaşından küçük bireyler e-devlet şifresi kaç yaşında alınır? e-devlet şifresi yaş sınırı ve çocuğa e -devlet şifresi alma işlemi hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

E-Devlet Şifresi Kaç Yaşında Alınır?

E-Devlet şifre kaç yaşında alınır sorusuna cevap vermek gerekirse E-Devlet şifresi 15 yaşını doldurmuş herkes tarafındna alınabilir. 15 yaşını doldurmuş ve daha önce e-devlet şifresi almamış kişiler talep etmeleri halinde e-devlet şifresi adreslerine gönderilir.

15 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları daha önce fark yöntem ile  (e-imza, mobil imza, internet bankacılığı, T.C. Kimlik kartı) e-devlete giriş yapmaları halinde şifre talep ettiklerinde şifreleri ev adreslerine gönderilir.

15yaşını doldurmuş bireyler e-devlet şifre talebi için https://www.turkiye.gov.tr/adrese-teslim-sifre-basvurusu?kimlik=BilgileriDogurlama bu linki kullanabilir.

E-Devlet Şifresi Almak İçin Kaç Yaşında Olmak Gerekli?

E-Devlet şifresi sahibi olmak için gereken yaş sınırı 15 olarak belirlenmiştir. 15 yaşını doldurduğunuzda e-devlet şifre talep edebilirsiniz.

12 Yaş Altı E-Devlet Şifresi Alabilir Mi?

12 yaşını dolduruan yada 12 yaşından küçük olanlar e-devlet şifresi almaları mümkün değildir. E-Devlet şifresi almak için 15 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olmanız gereklidir.

15 Yaş Altı E-Devlet Şifresi Alma

E-Devlet şifresi almak için gereken şartlardan biridi yasal olarak 15 yaşını doldurmanız gereklidir. 15 yaşını dolduran Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvuru yaapmaları halinde e-devlet şifresi alabilirler. 15 yaşını dolduruğunuz tarih itibari ile e-devlet şifresi ile giriş yapabileceğiniz gibi diğer giriş yöntemlerini kullanabilirsiniz.

18 Yaş Altı E-Devlet Şifresi Alma

18 yaş altı e-devlet şifresi alabilir mi sorusuna cevap vermek gerekirse 18 yaşın küçük olan kişiler e-devlet şifresi alabilirler. E-Devlet şifresi almak için gerekli olan yaş sınırı 15’dir. 15 yaşını dolduduktan sonra e-devlet şifresi alabilirsiniz.

E-Devlet şifresi nasıl alınır bilyorsanız E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır? Nereden Alınır? yazısını inceleyebilirsiniz.

Çocuğa E-Devlet Şifresi Alınır Mı?

Çocuğa e-devlet şifre almak için çocuğun 15 yaşını dolruması gereklidir. Çocuğunuz 15 yaşındna küçük ise başvuruda bulunamazsınız. Anne yada Babalar çocuğuna e-devlet şifresi almak için 15 yaşını doldurmasını beklemeleri gereklidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu