Ramazan Ayı Yardımları

Elazığ Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Elazığ Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Elazığ Belediyesi bolluk, bereket dayanışma ve yardımlaşma ayında ihtiyaç sahibi binlerce vatandaşa yardım yapmaktadır. Verilen ramazan paketinden faydalanmak isteyen vatandaşların Elazığ ili sınırlarında ikamet etmesi ve ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir. Şartları yerine getiren vatandaşlar, Elazığ Belediyesi’ne ramazan yardımı için başvuru yapmalıdır.

Bu yazımızda Elazığ Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımı ile ilgili detaylı bilgiler yer almaktadır.

Elazığ Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Elazığ Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmektedir. Aşağıda ramazan yardımından kimlerin faydalanabileceği bilgisi almaktadır.

 • Elazığ ili sınırlarında ikamet eden kişiler
 • İhtiyaç sahibi olan kişiler
 • Herhangi bir yerden maddi yardım almayan vatandaşlar
 • Çalışmasına engel durumu olanlar
 • Gazi ve şehit aileleri
 • Eşinden ayrılan kadınlar

Elazığ Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Elazığ Belediyesi’ne ramazan yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, farklı başvuru yöntemlerini kullanabilir.

Akla gelen ilk başvuru yöntemi belediye binasına bizzat gitmektir. Belediye binasına gitmek istemeyen veya gitme imkanı olmayan kişiler belediyeyi arayarak veya online olarak ramazan yardımı başvurusu yapabilir.

Online olarak başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, e-Devlet sisteminden veya belediyenin web sitesinden başvuru yapabilir.

e-Devlet sisteminden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671  linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yaparak başvuru formu doldurmalıdır. Başvuru formunda ramazan yardımından faydalanmak istediğini mutlaka belirtmelidir.

Belediyenin web sitesinden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar ise, https://ebelediye.elazig.bel.tr/webportal/index.php  linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra başvuru formu doldurulmalıdır. Başvuru formunu doldururken, ramazan yardımından faydalanmak istediğinizi belirtmelisiniz.

Elazığ Belediyesi’ni arayarak da ramazan yardımı başvurusu yapılabilir. Arayarak başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, ALO 153 Beyaz Masa hattını veya 0424 248 71 01 numaralı iletişim hattını aramalıdır.

Elazığ Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Elazığ Belediyesi’ne ramazan yardımı başvurusu yapacak olan vatandaşların doldurma gereken formdur. Başvuru formunda kişi başına düşen gelir durumu, hanede yaşayan kişi sayısı, iletişim bilgisi, adres bilgisi gibi bilgiler yer almaktadır.

Formda yazılan bilgilerin eksiksiz ve doğru cevaplanması, başvurunuzun olumlu sonuçlanması için önemlidir. Yalan veya eksik beyanda bulunan vatandaşların yardımı başvurusu kabul edilmeyecektir.

Elazığ Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Elazığ Belediyesi ramazan yardımı başvurusu yapan vatandaşlar başvuru sonucunu nasıl öğreneceğini araştırmaktadır. Başvuru sonucu farklı platformlardan sorgulanabilir.

Sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar, belediyeye bizzat giderek ,belediyeyi arayarak veya online olarak sorgulama yapabilir.

Online olarak sorgulama iki farklı yöntemle yapılır. E-Devlet sisteminden sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklanmalıdır. Linke tıkladıktan sonra sisteme giriş yapıp başvuru sorgulaması yapılabilir.

Belediyenin web sitesinden de ramazan yardımı başvuru sorgulaması yapılabilir. Sorgulama yapmak isteyen kişiler, https://ebelediye.elazig.bel.tr/webportal/index.php?wwsayfa=47 linkine tıklayarak başvuru durumunu öğrenebilir.

Belediyeyi arayarak da başvuru sorgulaması yapılabilmektedir. Arayarak başvuru sonucunu öğrenmek isteyen kişiler, ALO 153 Beyaz Masa hattını veya 0424 248 71 01 numaralı iletişim hattını aramalıdır.

Elazığ Belediyesi’nden Nasıl Ramazan Yardımı Alabilirim?

Elazığ Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşlar belediyeye veya ikamet ettiği mahallenin muhtarlığına başvuru yapmalıdır. Yapılan başvurular belediyenin ilgili birimleri tarafından incelenmektedir. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlar belediyenin verdiği ramazan yardımından faydalanabilir.

Elazığ Belediyesi Ramazan Paketi Ne Zaman Dağıtılacak?

Elazığ Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara verdiği ramazan paketi ilgili birimler tarafından titizlikle hazırlanmaktadır. Hazırlanan paketler ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazan ayından bir ay önce teslim edilir. Başvuru yoğunluğuna göre ramazan ayı boyunca da ihtiyaç sahibi vatandaşların hazırlanan ramazan paketleri ulaştırılır.

Elazığ Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Bulunur?

Elazığ Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara verdiği ramazan kolisinden bir ay boyunca 4 kişilik bir ailenin tüketebileceği temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler; çay, şeker, erişte, bulgur, un, ayçiçek yağı, pirinç, makarna, şehriye, yeşil mercimek, kuru fasulye ve nohuttur.

BAKINIZ >>> Elazığ Belediyesi Yardımı Başvurusu ve Sorgulama 2024

Elazığ Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Elazığ Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazan ayında ramazan paketi yardımı yapmaktadır. Belediyenin verdiği yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşların belediye tarafından belirlenen şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Aşağıda belediye tarafından belirlenen şartlar aşağıda yer almaktadır.

 • İhtiyaç sahibi olması
 • Herhangi bir yerden geliri olmayanlar
 • Eşinden ayrılan kadınlar
 • Bakıma muhtaç yaşlılar
 • Elazığ ili sınırlarında ikamet edenler

Elazığ Belediyesi Ramazan Yardım Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Elazığ Belediyesi’nin verdiği ramazana yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların başvuru sırasında bazı belgeleri belediyeye teslim etmesi gerekmektedir. Gerekli belgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

 • Başvuru formu
 • İkametgah belgesi
 • Nüfus kayıt örneği
 • Muhtaçlık belgesi
 • Kimlik aslı ve fotokopisi

Elazığ Belediyesi Ramazan Gıda ve Erzak Yardımı

Elazığ Belediyesi geçim sıkıntısı çeken vatandaşların her dönem yanındadır. Gıda ve erzak yardımdan faydalanmak isteyen vatandaşlar farklı platformlardan başvuru yapabilir. Belediye binasına giderek, belediyeyi arayarak veya online başvuru yapılabilir.

En kolay başvuru yöntemi e-Devlet sistemidir. E-Devlet sisteminden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671  linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra gıda ve erzak yardımından faydalanmak istediğini belirtmelidir.

Yapılan başvurular belediyenin ilgili birimleri tarafından incelenmektedir. Yardıma ihtiyacı olduğu tespit edilen kişiler verilen gıda ve erzak paketinden faydalanabilir.

Elazığ Belediyesi Ramazan Yardımı İletişim

Elazığ Belediyesi tarafından verilen yardımlar hakkında bilgi edinmek isteyen kişiler, ALO 153 Beyaz Masa hattını veya 0424 248 71 01 numaralı iletişim hattını aramalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu