Ramazan Ayı Yardımları

Gümüşhane Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Gümüşhane Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Gümüşhane Belediye Başkanı, ramazan ayının sevginin, kardeşliğin ve paylaşmanın hayatımıza işlediği ve güzelliklerle dolu bir ay olduğunu vurgulamaktadır. Belediye ramazan ayı boyunca iftar yemekleri ve ramazan paketi yardımı yapmaktadır. Bu yardımlar sayesinde zor durumda olan vatandaşlar ramazan ayında zor durumda kalmadan hayatlarını idame ettirebilir.

Gümüşhane Belediyesi ramazan yardımı hakkında merak edilenler aşağıdaki yazımızda yer almaktadır.

Gümüşhane Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Ramazan ayında, maddi durumu yetersiz olan ve bu yetersizlikten dolayı temel ihtiyaçlarını karşılayamayan kişilere Gümüşhane Belediyesi ramazan yardımı yapmaktadır. Belediyenin verdiği ramazan yardımından faydalanmak için bazı kriterlerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu kriterlerden en önemlileri Gümüşhane ili sınırlarında yaşamak, T.C. vatandaşı olmak ve ihtiyaç sahibi olmaktır.

Ayrıca belediyeden yardım almak isteyenlerin herhangi bir yerden düzenli gelirinin olmaması, çalışamayacak durumunda olması, bakıma muhtaç olması, gazi ve şehit yakınları olması gerekmektedir.

Yapılan başvuruların uygunluğu yetkililer tarafından değerlendirilir. Sıkıntılı dönemlerden geçen vatandaşlar seçilerek ramazan yardımı verilir.

Gümüşhane Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gümüşhane Belediyesi’ne yardım başvurusu yapmak için belediyeye giderek başvuru formunu doldurmalı ve yetkililere teslim edilmelidir. Elden başvuru formunu teslim etme imkanı olmayan vatandaşlar farklı platformlardan da ramazan yardımı başvurusu yapabilir.

Başvuru yöntemlerinden en kolay olanı ve en çok tercih edileni de online olarak yapılmaktadır. Online olarak ramazan yardımı başvurusu yapmak isteyen kişiler, https://online.gumushane.bel.tr/ebelediye/pages/administrator/user/bireyselBasvuru.xhtml# linkine tıklayarak, hızlı ve kolay bir şekilde yardım başvurusu yapabilir.

Ayrıca e-Devlet sisteminden de online olarak ramazan yardımı başvurusu yapılabilir. Başvuru yapacak olan kişiler, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamalıdır.

Gümüşhane Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Online veya belediyeye gidilerek yapılan başvurularda doldurulması gereken formdur. Başvuru formuna online olarak ulaşmak isteyen vatandaşlar, “Gümüşhane Belediyesi ramazan yardımı başvurusu nasıl yapılır?” başlığı altında yer alan linklere tıklamalıdır.

Hangi platformdan başvuru yapılırsa yapılsın başvuru formunun eksiksiz ve doğru doldurulması gerekmektedir. Belirtilenlere dikkat ederek formu dolduran kişilerin başvuruları olumlu ve daha hızlı sonuçlanır.

Başvuru formunda aslı olmayan bilgiler bulunduğu takdirde yalan beyanda bulunan vatandaşlara cezai işlem uygulanacaktır.

BAKINIZ >>> Gümüşhane Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı Başvurusu

Gümüşhane Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Sorgulama

Gümüşhane Belediyesi’ne yardım başvurusu yapan vatandaşlar, başvuru sorgulaması yapmadan önce başvuru tarihinden sonra 15-30 gün gibi bir süre geçmesini beklemelidir.

Daha sonra başvuru süreçleri hakkında online olarak, belediyeyi arayarak veya belediyeye giderek bilgi edinebilir. Başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşlara belediye tarafından bilgilendirme yapılır.

Gümüşhane Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı

En çok başvuru yapılan yardım türlerinden biri de gıda ve erzak yardımıdır. Belediye gıda ve erzak yardımı yaparken ihtiyaç sahibi vatandaşların mutfak harcamalarını azaltarak bütçesine katkı sağlamayı amaçlamıştır. Verilen gıda paketlerinde kuru gıdadan kahvaltılık ürünlere kadar çeşitli ürünler bulunmaktadır.

Gıda ve erzak yardımı yılın belirli dönemlerinde verilmektedir. Yardımdan faydalanmaya hak kazanan vatandaşların ikamet adreslerine yetkililer tarafından hazırlanan gıda ve erzak paketleri ulaştırılır.

Gıda ve erzak yardımı başvuruları farklı kanallardan yapılabilir. En çok tercih edilen başvuru yöntemlerinden biri https://www.gumushane.bel.tr/2/iletisim/ linkine tıklamaktır. Arayarak, e-Devlet sisteminden ve belediyeye giderek de yardım başvurusu yapılabilir.

Gümüşhane Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Gümüşhane Belediyesi ramazan yardımı başvuru şartları aşağıdaki gibi sıralanır.

 • Herhangi bir SGK kaydı olmayanlar
 • T.C. vatandaşı olanlar
 • Başvuran kişinin üzerine herhangi bir gayrimenkul olmaması
 • Başvuran kişinin muhtaçlık sınırının altında olması

Gümüşhane Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Gümüşhane Belediyesi ramazan yarımı başvurusu için gerekli belgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

 • Başvuru yapan kişinin kimlik fotokopisi
 • Başvuru dilekçesi
 • Muhtaçlık durumunu gösteren belge
 • Fakirlik belgesi

Yukarıda belirtilen belgeleri tamamlayan vatandaşlar, evrakları ile ikamet ettiği mahalle muhtarlığına veya belediyeye başvuru yapmalıdır.

Gümüşhane Belediyesi’nden Nasıl Ramazan Yardımı Alabilirim?

Gümüşhane Belediyesi’nden ramazan yardımı almak için özel bir kriter bulunmamaktadır. İhtiyaç sahibi iseniz, belediyeye başvuru yapmalısınız. Yapılan başvurular değerlendirilir. İhtiyaç sahibi olduğunuz tespit edilirse ramazan yardımı alabilirsiniz.

Gümüşhane Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Gümüşhane Belediyesi ramazan yardımından faydalanmaya hak kazanan vatandaşlara, ramazan yardımının ne zaman dağıtılacağı hakkında ilgili birimler tarafından bilgilendirme yapılır.

Gümüşhane Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Bulunur?

Gümüşhane Belediyesi ramazan kolisinde bulunan ürünler aşağıda yer almaktadır.

 • Bulgur
 • Çay
 • Salça
 • Makarna
 • Kuru bakliyat
 • Pirinç
 • Sıvı yağ
 • Un
 • Şeker

Gümüşhane Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Telefon Numarası

Ramazan yardımları ve diğer yardımlara yapacağınız başvurularınızı ilgililere iletmek, yardımlar hakkında bilgi almak veya yardım başvurusu sorgulamak için 0456 213 73 00 veya 0456 213 73 00 – 02 numaralı iletişim hatlarını arayarak santrale ulaşabilirsiniz. Daha sonra yetkililere ulaşmak istediğinizi belirterek ramazan yardımı başvurusu yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu