Gümüşhane Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Maddi Yardım)

Gümüşhane Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Maddi Yardım)
A+
A-

Gümüşhane Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Pek çok vatandaşına hem maddi hem ayni yardımlar ulaştıran Gümüşhane Belediyesi, kurduğu Beyaz Masa birimi ile yoksul vatandaşlara ulaşmaya devam eden ekipler arasındadır.

Gümüşhane Belediyesi yardım başvurusu hakkında merak ettiklerinizi açıkladığımız bu içeriğimiz ile Gümüşhane Belediyesi yardımları ile ilgili akıllardaki tüm soru işaretleri giderilmektedir.

Gümüşhane Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Gümüşhane Belediyesi yapılacak olan yardımları, miktarını ve süresini o dönemin bütçesine veya kişilerin yardıma ihtiyaç duyduğu alana göre değişken kılmakta, bu alanda net bir açıklamaları bulunmamaktadır. Gümüşhane Belediyesi yardım başvurusu yapanlara nakit desteği sağlanmakta, böylece yoksul veya geçimini farklı nedenlerden sağlayamayan kişilerin hane bütçesine destek olunmaktadır.

Yine pek çok belediyenin yapmaya devam ettiği yardımlardan engellilere yönelik bakım veya cihaz destekleri, gıda ve sıcak yemek dağıtımları, ev veya giyim eşyaları, öğrenim destekleri de Gümüşhane Belediyesi sosyal yardımları arasında yer almaktadır. Yalnızca eşya değil, hizmet olarak da sosyal yardım projelerini sürdürmekte olan Belediye, evde bakıma muhtaç yaşlı veya hasta kişilere adresinde ulaşmaktadır.

Gümüşhane Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Hane halkının kalabalık olmasından, yetersiz veya bulunmayan gelir durumundan, sağlık koşullarından veya kimsesizlikten ileri gelen şekilde yoksulluk çeken vatandaşlar, ilgili birimlerin öncelikli yardım gruplarını oluşturmaktadır. Gümüşhane Belediyesi Beyaz Masa birimi tarafından bu kişilerin başvuruları kabul edilmekte, doldurulan formdan yola çıkarak ihtiyaç duyulan eksiklerin ve bu eksiklerin hane halkı tarafından karşılanamamasının nedenleri araştırılarak yardımlar sağlanmaktadır.

İleri yaş, hastalık, engellilik durumlarında hem bakım hizmeti hem medikal ürünler ulaştırılan bu ailelere ve vatandaşlara, işsizlik veya gelir yetersizliği halindeyse gıda veya nakit yardımı yapılabilir. Şehit yakınları, gaziler, öğrenim süreci sekteye düşen öğrenciler ya da geliri olmayan dul kadınlar ile anneler de Gümüşhane yardımları kapsamına dahil edilebilir.

Gümüşhane Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediye yetkilileri öneri, şikayet ve görüşlerin yanı sıra istek ve talepleri de Beyaz Masa birimi yetkilileri aracılığıyla kabul eder. Beyaz Masa çalışanlarıyla görüşmek için Belediye’nin binasına gitmeniz ve buradan bilgi almanız mümkündür. Ancak hem erişim zahmetinden hem yüz yüze temastan kaçınmak isteyenler için tüm belediyelerin buluşma noktası olan İç İşleri Bakanlığı’na ait yardım sayfasına tıklamanız yeterli olabilmektedir. Gümüşhane yardım başvurusu yapacak vatandaşların bu merkezi platforma ulaşmak için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamaları yeterlidir.

Genel olarak bilgi almak ve Belediye sayfasında yer verilen yardım haberlerini inceleyerek kendi başvuru imkanları hakkında fikir edinmek isteyen vatandaşlar ise https://www.gumushane.bel.tr/ linkine tıklayabilmekte, Gümüşhane Belediyesi yardım başvuru formu doldurmak içinse direkt olarak https://online.gumushane.bel.tr/ebelediye/# şeklindeki linke gitmeleri gerekmektedir. Form doldurmadan önce talep iletmek veya bilgi almak isteyenler ise info@gumushane.bel.tr şeklindeki mail adresine iletilerini yazabilir.

Gümüşhane Belediyesi Yardım Başvuru Formu

İster online ister şahsen erişim sağlayarak yetkililere ulaşılmış olsun, her durumda yardım almayı talep eden adayların kendi bilgilerine ek paylaştığı hanenin halkına ait bilgileri de beyan ettiği bir form doldurması istenir. Gelir ve fiziksel şartlara ilişkin temel bilgilerin düzenlenmesine yardımcı olan bu formlarda doğru bilgilerin yazılması son derece önemli olmakta, yetkililer online sistemlerden veya yerinde incelemelerle bilgilerin geçerliliğini kontrol etmektedir.

Gümüşhane Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Yardım başvurusunda bulunanların başvuru sırasında kullanıldığı iletişim kanalıyla Beyaz Masa’ya ulaşması mümkün olmakta, kendi TC kimlik numaraları ile başvurunun durumu hakkında bilgi edinmesi mümkün olmaktadır. Şahsen birime giderek, telefon ederek veya mail atarak yetkililere süreç hakkında sorularınızı yöneltmeniz mümkün olmakla birlikte, sürecin neticesi kesinleştikten sonra yardımı almanız için yetkili birimler size ulaşmaktadır.

Gümüşhane Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Hem başvuru iletmek hem başvurunun durumunu sorgulamak için Gümüşhane Belediyesi sosyal yardım başvuru telefon hattı ile yetkililerle görüşmek mümkündür. 0 (456) 213 73 00 – 01 veya 0 (456) 213 73 00 – 02 numaralı hatlar ile santrale ulaşılabilmekte, buradan yardım birimine bağlanmayı talep etmeniz mümkün olmaktadır.

Gümüşhane Belediyesi Gıda Yardımı

İhtiyaç sahibi haneler için son derece önemli bir yardım kalemi olan gıda yardımları, Gümüşhane Belediyesi yardım kolisi olarak ailelere ulaştırılmakta ve koli içindeki kuru gıdalar ile aylık mutfak bütçesinin düşürülmesi amaçlanmaktadır. Senenin belirli zamanlarında yapılan sıcak yemek dağıtımları da Ramazan gibi özel aylarda muhtaç olanların bütçesine katkı sağlayan bir diğer temel yardım olmakta, koli almak için yetkililere ulaşmak yeterli olmaktadır.

Gümüşhane Belediyesi Maddi Yardım

Beyaz Masa yetkililerinin gerekli görmesi halinde yaptığı bir diğer yardım olan Gümüşhane Belediyesi nakit yardımı da yine doldurulan form ve yapılan inceleme neticesinde gerçekleştirilmekte, her sene bu amaçla yetkililer tarafından belirli bütçeler ayrılmaktadır.

Gümüşhane Belediyesi yardımları arasında bulunan askıda fatura maddi durumu kötü ve işsiz kalmış kişiler faturasının ödenmesi sağlayan yardımlaşma sistemidir. Hane içi kişi başı geliri 775 TL ve altı olan herkes başvuruda bulunabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.