Belediye Yardımları

Gümüşhane Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

Gümüşhane Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama; Pek çok vatandaşına hem maddi hem ayni yardımlar ulaştıran Gümüşhane Belediyesi, kurduğu Beyaz Masa birimi ile yoksul vatandaşlara ulaşmaya devam eden ekipler arasındadır.

Gümüşhane Belediyesi yardım başvurusu hakkında merak ettiklerinizi açıkladığımız bu içeriğimiz ile Gümüşhane Belediyesi yardımları ile ilgili akıllardaki tüm soru işaretleri giderilmektedir.

Gümüşhane Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Gümüşhane Belediyesi yapılacak olan yardımları, miktarını ve süresini o dönemin bütçesine veya kişilerin yardıma ihtiyaç duyduğu alana göre değişken kılmakta, bu alanda net bir açıklamaları bulunmamaktadır. Gümüşhane Belediyesi yardım başvurusu yapanlara nakit desteği sağlanmakta, böylece yoksul veya geçimini farklı nedenlerden sağlayamayan kişilerin hane bütçesine destek olunmaktadır.

Yine pek çok belediyenin yapmaya devam ettiği yardımlardan engellilere yönelik bakım veya cihaz destekleri, gıda ve sıcak yemek dağıtımları, ev veya giyim eşyaları, öğrenim destekleri de Gümüşhane Belediyesi sosyal yardımları arasında yer almaktadır. Yalnızca eşya değil, hizmet olarak da sosyal yardım projelerini sürdürmekte olan Belediye, evde bakıma muhtaç yaşlı veya hasta kişilere adresinde ulaşmaktadır.

Gümüşhane Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Hane halkının kalabalık olmasından, yetersiz veya bulunmayan gelir durumundan, sağlık koşullarından veya kimsesizlikten ileri gelen şekilde yoksulluk çeken vatandaşlar, ilgili birimlerin öncelikli yardım gruplarını oluşturmaktadır. Gümüşhane Belediyesi Beyaz Masa birimi tarafından bu kişilerin başvuruları kabul edilmekte, doldurulan formdan yola çıkarak ihtiyaç duyulan eksiklerin ve bu eksiklerin hane halkı tarafından karşılanamamasının nedenleri araştırılarak yardımlar sağlanmaktadır.

İleri yaş, hastalık, engellilik durumlarında hem bakım hizmeti hem medikal ürünler ulaştırılan bu ailelere ve vatandaşlara, işsizlik veya gelir yetersizliği halindeyse gıda veya nakit yardımı yapılabilir. Şehit yakınları, gaziler, öğrenim süreci sekteye düşen öğrenciler ya da geliri olmayan dul kadınlar ile anneler de Gümüşhane yardımları kapsamına dahil edilebilir.

Gümüşhane Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediye yetkilileri öneri, şikayet ve görüşlerin yanı sıra istek ve talepleri de Beyaz Masa birimi yetkilileri aracılığıyla kabul eder. Beyaz Masa çalışanlarıyla görüşmek için Belediye’nin binasına gitmeniz ve buradan bilgi almanız mümkündür. Ancak hem erişim zahmetinden hem yüz yüze temastan kaçınmak isteyenler için tüm belediyelerin buluşma noktası olan İç İşleri Bakanlığı’na ait yardım sayfasına tıklamanız yeterli olabilmektedir. Gümüşhane yardım başvurusu yapacak vatandaşların bu merkezi platforma ulaşmak için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamaları yeterlidir.

Genel olarak bilgi almak ve Belediye sayfasında yer verilen yardım haberlerini inceleyerek kendi başvuru imkanları hakkında fikir edinmek isteyen vatandaşlar ise https://www.gumushane.bel.tr/ linkine tıklayabilmekte, Gümüşhane Belediyesi yardım başvuru formu doldurmak içinse direkt olarak https://online.gumushane.bel.tr/ebelediye/# şeklindeki linke gitmeleri gerekmektedir. Form doldurmadan önce talep iletmek veya bilgi almak isteyenler ise [email protected] şeklindeki mail adresine iletilerini yazabilir.

Gümüşhane Belediyesi Yardım Başvuru Formu

İster online ister şahsen erişim sağlayarak yetkililere ulaşılmış olsun, her durumda yardım almayı talep eden adayların kendi bilgilerine ek paylaştığı hanenin halkına ait bilgileri de beyan ettiği bir form doldurması istenir. Gelir ve fiziksel şartlara ilişkin temel bilgilerin düzenlenmesine yardımcı olan bu formlarda doğru bilgilerin yazılması son derece önemli olmakta, yetkililer online sistemlerden veya yerinde incelemelerle bilgilerin geçerliliğini kontrol etmektedir.

Gümüşhane Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Yardım başvurusunda bulunanların başvuru sırasında kullanıldığı iletişim kanalıyla Beyaz Masa’ya ulaşması mümkün olmakta, kendi TC kimlik numaraları ile başvurunun durumu hakkında bilgi edinmesi mümkün olmaktadır. Şahsen birime giderek, telefon ederek veya mail atarak yetkililere süreç hakkında sorularınızı yöneltmeniz mümkün olmakla birlikte, sürecin neticesi kesinleştikten sonra yardımı almanız için yetkili birimler size ulaşmaktadır.

Gümüşhane Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Hem başvuru iletmek hem başvurunun durumunu sorgulamak için Gümüşhane Belediyesi sosyal yardım başvuru telefon hattı ile yetkililerle görüşmek mümkündür. 0 (456) 213 73 00 – 01 veya 0 (456) 213 73 00 – 02 numaralı hatlar ile santrale ulaşılabilmekte, buradan yardım birimine bağlanmayı talep etmeniz mümkün olmaktadır.

Gümüşhane Belediyesi Gıda Yardımı

İhtiyaç sahibi haneler için son derece önemli bir yardım kalemi olan gıda yardımları, Gümüşhane Belediyesi yardım kolisi olarak ailelere ulaştırılmakta ve koli içindeki kuru gıdalar ile aylık mutfak bütçesinin düşürülmesi amaçlanmaktadır. Senenin belirli zamanlarında yapılan sıcak yemek dağıtımları da Ramazan gibi özel aylarda muhtaç olanların bütçesine katkı sağlayan bir diğer temel yardım olmakta, koli almak için yetkililere ulaşmak yeterli olmaktadır.

Gümüşhane Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Gümüşhane Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile dar gelirli vatandaşlara gıda yardımı yapmaktadır. Gümüşhane Belediyesi birçok yardım yapmaktadır. Bu yardımların içinde en çok bilinenlerden biri gıda yardımıdır. Özellikle pandemi sürecinde birçok kişi iş konusunda sıkıntı yaşamaktadır. Temel ihtiyaçlardan biri olan gıda konusunda da bu yüzden sıkıntı yaşayabilmektedir. Bu yüzden Gümüşhane Belediyesi kişilerin az da olsa ihtiyaçlarını giderebilmek için gıda yardımı yapmaktadır.

Giresun Belediyesi gıda yardımı Giresun Beyaz masa alo 153 numarasını aranarak talep edilebilir.

Kişilerin gıda yardımından faydalanabilmesi için Gümüşhane Belediyesi gıda yardımı başvurusu yapmaları gerekmektedir. Gümüşhane Belediyesine giderek gerekli birimle görüşme sağladığınız takdirde yapmanız gerekenler söylenecektir. Sizden form doldurmanız istenecektir. Gerekli olan bu formu doldurduktan sonra kısa süre içinde başvurunuza geri dönüş yapılacaktır.

Gümüşhane Belediyesi Erzak Yardımı 

Gümüşhane Belediyesi her zaman olduğu gibi pandemi sürecinde de ihtiyaç sahibi olan vatandaşları yalnız bırakmamaktadır. İhtiyaç sahibi birçok kişiye gıda ve erzak yardımı yapılmaktadır. Gümüşhane Belediyesi erzak yardımı başvurusu için belediyeye ait internet sitesi üzerinden, e-devlet üzerinden ya da bizzat belediyeye giderek başvuru yapılabilmektedir.

Giresun Belediyesi erzak yardımı başvurusu formu için https://www.gumushane.bel.tr/2/iletisim/ linkine tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Gerekli evrakların doldurulması ile kişiler erzak yardım başvurusunu kolaylıkla tamamlayabilmektedir. Başvuruları kabul edilen kişilere erzak yardımı yapılmaktadır. Erzak yardımında çeşitli temel gıdalar bulunmaktadır ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.

Gümüşhane Belediyesi Yardım Kartı 

Gümüşhane Belediyesi yardım kartı başvurusu bulunmamaktadır. Giresun Belediyesi yardım kartı ile ilgili çalışmalarına devam etmektedir. Diğer belediyelerde olduğu gibi ilerleyen dönemde tüm yardımlar sosyal yardım kartı ile yapılacaktır. Bazı şehirlerde belediyelerin yaptığı yardım kartı ile kişiler belediyelerin anlaşmalı olduğu marketlerden alışveriş yapabilmektedir. Gümüşhane ilinde yaşayan kişilerde belediyenin böyle bir yardım yapıp yapmadığını merak etmektedir.

Ancak Gümüşhane Belediyesi tarafından yardım kartı ile ilgili bir işlem yapılmamaktadır. Bu yüzden başvurusu bulunmamaktadır. Bunun yerine ihtiyaçlar belirtilerek Gümüşhane Belediyesine yardım başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuz değerlendirmeye alınarak size geri dönüş yapılacaktır.

Gümüşhane Belediyesi Süt Yardımı 

Yeni doğum yapan kişilerin çok fazla araştırdığı konulardan biri süt yardımıdır. Gümüşhane Belediyesi süt yardımı başvurusu bulunmamaktadır. Süt yardımından faydalanmak isteyen kişilerin bulunduğu ilçedeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına gitmesi gerekmektedir. Böylelikle oradan süt yardımı için başvuru yapabilirler.

Gümüşhane Belediyesi Hoş Geldin Bebek Başvurusu

Gümüşhane Belediyesi, yeni doğan bebekleri kutlamak ve ailelerine destek olmak amacıyla “Hoş Geldin Bebek” projesini yürütmektedir. Bu proje kapsamında, yeni doğan bebeklerin ailelerine çeşitli hediyeler ve hizmetler sunulmaktadır.

Başvuru Şartları

  • Başvuru sahibinin Gümüşhane ilinde ikamet ediyor olması gerekmektedir.
  • Başvuru sahibinin bebeğinin doğumunun hastane kayıtlarında kayıtlı olması gerekmektedir.

Başvurular, Gümüşhane Belediyesi’nin resmi sitesinden yada bizzat belediyeye binasına gidilerek yapılmaktadır.

Başvurular, bebeğin doğumundan itibaren 6ay  içerisinde yapılabilir. Başvuruların değerlendirilmesi sonucunda, uygun görülen ailelere hediyeler ve hizmetler teslim edilir.

Hediyeler ve Hizmetler

  • Bebek çantası
  • Bebek bezi
  • Bebek maması
  • Bebek kıyafetleri
  • Bebek bakım ürünleri
  • Bebek masajı hizmeti
  • Bebek fotoğraf çekimi

Gümüşhane Belediyesi Maddi Yardım

Beyaz Masa yetkililerinin gerekli görmesi halinde yaptığı bir diğer yardım olan Gümüşhane Belediyesi nakit yardımı da yine doldurulan form ve yapılan inceleme neticesinde gerçekleştirilmekte, her sene bu amaçla yetkililer tarafından belirli bütçeler ayrılmaktadır.

Gümüşhane Belediyesi yardımları arasında bulunan askıda fatura maddi durumu kötü ve işsiz kalmış kişiler faturasının ödenmesi sağlayan yardımlaşma sistemidir. Hane içi kişi başı geliri 775 TL ve altı olan herkes başvuruda bulunabilir.

Giresun Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Gümüşhane Belediyesi birçok konuda ihtiyacı olan vatandaşlara yardım etmektedir. İhtiyaç sahibi haneleri çözümsüz bırakmamak adına ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmaktadır. Gümüşhane Belediyesinin yaptığı yardımlar arasında; erzak yardımı, kömür yardımı, maddi yardım, eşya yardımı, kıyafet yardımı, temizlik malzemesi yardımı, mobilya yardımı, şartlı sağlık yardımı, şartlı eğitim yardımı, asker ailelerine yardım, gazilere yardım, eşi vefat etmiş kadınlara yönelik yardımı bulunmaktadır. Kişiler ihtiyaçları doğrultusunda bu yardımlardan faydalanmak için başvuru yapabilirler.

Gümüşhane belediyesi sosyal yardım başvurusu için belediyeye gidebilirsiniz. Belediyeye ait internet sitesi üzerinden başvuru yapabilir ya da e-devlet üzerinden talepte bulunabilirsiniz. Sosyal yardım başvurusunu nereden yapacak olursanız olun mutlaka form doldurmanız gerekmektedir. Formda sizden istenen bilgileri eksiksiz doldurmanız faydalı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu