Ramazan Ayı Yardımları

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan kolisi yardımı başvurusu 2024 Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte Belediyenin gündemine oturmuş durumda.

Ramazan ayında birçok belediyenin yapmış olduğu sosyal yardım kampanyasına her sene olduğu gibi İzmir Büyükşehir Belediyesi de katılmış durumda. İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvurusuna ihtiyaç sahibi bütün vatandaşlar katılabilir. Maddi durumunun kötü olduğunu belirten kişilerin hepsine Ramazan ayında gıda kolisi verilmektedir. Aynı zamanda İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmirim Kart sahiplerine de belirli miktarda gıda alışverişi için para yatırmaktadır. Yatırılan para ile birlikte yardıma ihtiyacı olan kişilerin bu aylarda mutfak giderlerine yardımcı olunması amaçlanmıştır.

İzmir il sınırı içerisinde ikameti olan ve dar gelirli olan bütün vatandaşlar Ramazan kolisine başvuru yapabilirler. Yapılan başvurularla birlikte en kısa sürede Ramazan kolisi veya yardım parası, başvuran kişilere aktarılmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? Yapılan Ramazan kolisi ve para yardımı, yardıma ihtiyacı olan herkese verilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı kimlere verilir? İzmir Belediyesi tarafından verilen yardım herhangi bir geliri olmayan bütün vatandaşlara verilmektedir. Bunun yanı sıra herhangi sosyal güvencesi olmayan insanlara da verilmektedir. Belediye tarafından yapılan yardımdan yararlanabilecekler listesi şu şekildedir:

 • Evi kirada olan kişiler,
 • Geliri belirli bir seviyenin altında olan kişiler,
 • Hastalığı sebebiyle çalışamayan kişiler,
 • Yaşı 65’ten büyük olan, aldığı maaşla geçinemeyen kişiler.

Yukarıda yer alan listede yazanların haricinde zorluk çeken herkese İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yardım kolisi verilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Paketi İçinde Neler Var?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan paketi içinde neler var? Ülkemiz belediyeleri tarafından yapılan sosyal yardımlaşma projesinde, yardıma muhtaç insanlara gıda yardımı yapılmaktadır.

Yapılan gıda yardımında temel gıda maddelerinin bütün hanelere ulaştırılması amaçlanmıştır. Bulunan gıda maddeleri genel olarak şu şekildedir:

 • Kuru fasulye,
 • Şehriye,
 • Erişte,
 • Nohut
 • Mantı,
 • Bulgur,
 • Köftelik Bulgur,
 • Pirinç,
 • Şeker,
 • Un,
 • Mercimek,
 • Peynir,
 • Kaşar peyniri,
 • Yağ.

Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bazı ek gıdalar da yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara ulaştırılmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Paketi Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan paketi başvuru nasıl yapılır? Yapılacak olan başvuru ile birlikte kontrol süreci başlamaktadır. Eğer belediye kişinin yardıma ihtiyacı olduğunu düşünürse yardım paketi kısa süre içerisinde gönderilmektedir.

Mübarek Ramazan ayının gelmesi ile birlikte dar gelirli vatandaşlara Ramazan paketi yardımı yapılmaktadır. Yapılan bu yardımla amaçlanan bütün vatandaşların güzel bir Ramazan ayı geçirmesidir. Belediyeler tarafından verilen gıda kolisi ve erzak paketine birçok yoldan başvurmanız mümkündür. Başvurular nereye yapılır?

 • E-devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. E-devlete giriş yaptıktan sonra “İçişleri Sosyal Yardım Talebinde Bulunma ve Talebi Sorgulama” şeklinde arama yaparak içeriği bulabilirsiniz.
 • ALO 153 destek hattını arayabilirsiniz. ALO 153 hattını aradığınızda Mavi Masa numarası alarak Ramazan paketi başvurusu yapmak istediğinizi belirtebilirsiniz.
 • İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırlarında bulunan hizmet binalarına şahsi olarak müracaat edebilirsiniz.
 • Sosyal Yardım Merkezine gidebilirsiniz.

Yukarıda yer alan seçenekler haricinde belediyeler de yardıma muhtaç olarak gördüğü haneleri ziyaret etmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan kolisi başvuru formu, yardımı almak için gerekli olan belgelerden bir tanesidir. Gerekli olmasına karşın e-devlet ve telefon üzerinden yaptığınız başvurularda belge internet ortamında çıkarılmaktadır. Yani aslında tam bir gerekliliği bulunmamaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan kolisi yardımı başvuru formu hizmet merkezlerinden alınan ve doldurulan bir form olarak geçmektedir. Belediye Ramazan kolisi yardımı isteyen kişiler, belediye yardım merkezlerine giderek formu çıkarabilirler. Aynı zamanda yardım merkezlerinde doldurarak taleplerini kolay bir şekilde iletebilirler. Yaptığınız başvuru formunda bütün bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Yanlış bilgi içeren forumların red yiyeceğini unutmayınız. Forumda sizden istenilen adres kısmına da Ramazan kolisi gönderimi yapılacak adresi girmeniz tavsiye edilmektedir. Çünkü yetkililer yer alan belgedeki adrese göre teslimatı yapmaktadır. Başvuru yapmadan önce muhtarlıktan “fakirlik kağıdı” alarak işlemlerin daha hızlı ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru sorgulama uzaktan yapabileceğiniz yöntemler ile vatandaşlara sunulmaktadır. Sorgulama için yer alan yöntemlerden istediğinizi tercih edebilirsiniz. Yani başvurunuzu e-devletten yapsanız da numara üzerinden destek alabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru sorgulama yapmak için ALO 153 hattını arayabilirsiniz. ALO 153 hattından mavi masaya bağlandıktan sonra başvuru sorgulamak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir. Bir diğer yöntem olan e-devlet üzerinden Ramazan kolisi yardımı başvurusu sorgulama yapmanız mümkün. E-devlet internet sitesine giriş yaparak “İzmir Büyükşehir Belediyesi Talep Öneri Başvuru” şeklinde arama yaparak başvurunuzun durumunu öğrenebilirsiniz. İzmir Büyükşehir Belediyesi vermiş olduğu hizmette başvuru durumlarının vatandaşların bilgisine sunulmasına karar vermiştir. Bundan dolayı başvurunuzun onaylanması veya red yemesi sizlere SMS yoluyla da iletilecektir.

BAKINIZ >>> İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı başvuru şartları sağlanması gereken durumları belirtmektedir. Bu durumları sağlayan herkes İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerekli yardımı alacaktır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan kolisi yardımı başvuru şartları nelerdir?

 • Sosyal yardım kuruluşlarından yardım alan kişiler, Ramazan kolisi yardımına başvuru yapabilirler.
 • Hasta ve yaşlı kişiler, Ramazan kolisi yardımına başvuru yapabilirler.
 • Engelli bireyler, Ramazan kolisi yardımına başvuru yapabilirler.
 • Kirada yaşayan ve maddi zorluk çeken kişiler, Ramazan kolisi yardımına başvuru yapabilirler.
 • Geliri asgari ücretten düşük olan kişiler, Ramazan kolisi yardımına başvuru yapabilirler.
 • Maddi zorluk çektiğini belge ile tescil eden kişiler, Ramazan kolisi yardımına başvuru yapabilirler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Paketi Nasıl Alabilirim?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı nasıl alabilirim? Koliyi almak için öncelikle başvuru yapmanız ve başvuru şartlarını sağlıyor olmanız gerekmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardım desteğini almak için öncelikle başvuru şartlarını sağlıyor olmalısınız. Eğer başvuru şartlarını sağlıyorsanız belediyenin sunmuş olduğu başvuru yöntemlerinden bir tanesi ile başvurunuzu gerçekleştirin. Başvurularda en hızlı dönüş ALO 153 mavi masa hattından gerçekleştirilmektedir.

8 Yorum

 1. 2 çocugum var asgari ucretle calisan bir isciyim gida yardimina ihtiyacim var.30 yildir izmir konakta oturmaktayim.

 2. Ben epleks hastasıyım ve sağ elimi doldurulacak çalışamıyorum aile ihtiyaçımız var. 2 tane kız çocuğum var birisi 9 yaşında ilkokul 2 sınıfa gidiyor kırtasiye malzemesi ve tablet ihtiyaçımız var. Öbürü de 1 yaşında bebek bezi ve ıslak mendil ihtiyaçımız var. Mahallemizde bakkal yok gıda sebze-meyve temizlik bayram şeker ve kolanya yardım etmenizi istiyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim hepinize allah razı olsun derim çok dua ederim. Ramazan günü gıda yardımı gelcek dedi getiremediler.

 3. Ben haşim oğlum diyabet hastsı evim kira ben Diyarbakır da oturuyorum elektrik ğim 50 bin gelmiş ev sahibi evden atacak barınacağımız bir yer yok 3 çocuk yardım bekliyorum

 4. Ben bircan izmir de yaşıyorum iki kızım var bana yardım edin zor durumdayim iki kızımla birlikte yaşıyorum eşim çalışmıyor gıda yardımına ihtiyacım var bana yardım edin ben kiradayim gıda yardımına ihtiyacım var bana yardım edin

 5. Benim 2 tane kız çocuğu var. Sizden erzak gida ve temizlik yardım etmenizi istiyorum.

 6. Benim 2 tane kız çocuğu var. Sizden eve ramazan gıda yardım etmenizi istiyorum.

 7. Benim 2 tane kız çocuğu var. Sizden ramazan koli erzak gıda yardım ederseniz çok sevinirim.

 8. Benim 2tane kız çocuğu var. Birisi 10yaşında ilkokul öğrenci 4 sınıfa gidiyor kırtasiye malzemesi ve tablet alamıyorum ihtiyacımız var. Küçük kız çocuğu 3 yaşında babek bezi ve lslak medil yardım etmenizi istiyorum. Ramazan ayinda erzak gıda ve temizlik yardım etmenizi istiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu