Finans

Hızlı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Anında Kredi Başvurusu

Anında kredi olarak da bilinen hızlı kredi, başvuru sahiplerinin başvurularını fiziksel olarak şubeye gitmek yerine internet üzerinden yapmalarını sağlayan bir kredi türüdür. Borçlu anında kredi talebinde bulunduğunda, fonlar değerlendirildikten ve belirli koşullar altında izin verildikten kısa bir süre sonra banka hesabına yatırılabilir. Bu seçenek, belirli gereksinimleri karşılayan borçlular tarafından kullanılabilir.

Hızlı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru sahibinin KKB olarak da bilinen Kredi Kayıt Bürosu’ndan aldığı puan, anında kredi başvurularında en önemli kriterdir. Başlamak için, bir SMS ile kredi başvurusu önerilebilir. Kısa mesaj servisi (SMS) numarasına kişisel bilgileriniz, gerekli kredi tutarı ve T.C. kimlik numaranız ile mesaj göndererek hızlı kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bir müşterinin güvenilirliği, bankanın sadece müşterinin KKB puanını değil, aynı zamanda kendi puanlama sistemini ve (varsa) geçerli politika gerekliliklerini de dikkate almasından sonra değerlendirilir. Başvuru sahibinin kredisi uygun görüldüğü takdirde kısa süre içerisinde parası hesabına aktarılacak ve kendisine izin verilmişse dilediği zaman çekebilecektir.

Başvuru, ek bir başvuru seçeneği sağlayan internetten anında kredi başvurusu olarak da tamamlanabilir. Bankanın mobil uygulaması veya web sitesi, anında kredi başvurularının hızlı bir şekilde yapılmasına olanak tanır. Yüksek bir KKB puanı, kısa vadeli bir krediye hak kazanmak için en kritik koşuldur. Her şeyden önce kişinin geliri ve talep edilen kredi tutarının aylık ödeme tutarı KKB skorunda onaylanır.

Anında kredi ararken unutulmaması gereken en önemli şeylerden biri, bu kredi türünün kefil gerektirmediğidir. Bu yaklaşımı kullanırken garantörlerle işlem yapılmasına gerek yoktur. Faiz almayan ve daha kolay geri ödeme planları sağlayan hızlı krediler mevcuttur. Bankaların müşterilerine sunduğu bir diğer hizmet ise, kredinin geri ödenmesi gereken bir süre içerisinde hızlı ve kısa vadeli kredi sağlanmasıdır.

Kredi notunuzu yükseltebilir ve ihtiyaç duyduğunuz her an anında kredi talebinde bulunabilirsiniz. Anında kısa vadeli kredi başvurusunda bulunurken taksit sayısı ve faiz oranı göz önünde bulundurularak ileride yaşanabilecek hoş olmayan sonuçların önüne geçilmelidir.

Dikkatli bir hazırlıktan ve düzenli bir ödeme planı oluşturduktan sonra, borç para talebinde bulunmak için anında kredi bir bankaya başvurmak uygundur. Bu adımları atmanız durumunda kredi notunuzu yüksek tutmanız ve ihtiyaç duyduğunuz finansman tutarını elde etmeniz çok daha kolay olacaktır.

Fibabanka Hızlı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mobil ve İnternet Bankacılığı kanalları ile Fibabanka hızlı kredi başvurusu işlemleri için 444 88 88 telefon bankacılığı ve şubeleri aracılığıyla aylık sadece %2,19’dan başlayan faiz oranlarıyla sunulan özel anında kredi programına sadece Fibabanka müşterileri erişebilmektedir.

 • Anında Kredi başvuruları 444 88 88 Telefon bankacılığı hattında veya uygun şubelerden veya online olarak yapılabilir.
 • Başvurunuz onaylandığında para hemen hesabınıza yatırılabilir.
 • Anında kredi ile 1.500 TL’den 130.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz.
 • Kabul Edilebilir Vade: 12-36 ay
 • 50.000 Türk lirası (TL) altındaki tüm kredilerin azami vadesi 36 ay, 50.000 ile 100.000 TL arasındaki tüm kredilerin toplam vadesi 24, 100.000 TL üzerindeki tüm kredilerin toplam vadesi 12’dir.
 • Kredi fonlarını serbest bırakmak için herhangi bir evrak gerekli değildir.

Kredinizin ödemelerini şubelerden, 444 88 88 numaralı telefondan, Mobil ve İnternet Bankacılığı hizmetlerimizden kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Alternatif olarak bankadaki kredi hesabınıza para aktararak da ödeme yapabilirsiniz.

Halkbank Hızlı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

36 ay vade ile 10.000 TL’ye kadar Halkbank hızlı kredi başvurusu sunuyor. “Bireysel İnternet Şubesi”, “Mobil Bankacılık” ve “Web Sitesi”, kredi başvurusunda bulunabileceğiniz ve onayladığınız fonlara anında erişebileceğiniz yerlerdir.

 • 10.000 TL’ye kadar kredi başvurularını kabul ediyoruz.
 • Kredi vermek için belirlenmiş yönergelere göre, başvurunuz, gönderdiğiniz aynı gün bir karar alacaktır. Değerlendirmenin sonucu telefonunuza mesaj olarak gönderilecektir. Ayrıca Halkbank bireysel internet şubesi ve mobil şubenin başvurular bölümünden istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz.
 • Çek veya tasarruf hesabınızdan aylık ödeme çekilmesine izin vererek, her ay faturanızı ödemeyi hatırlama zahmetinden kurtulabilirsiniz.
 • Hayat sigortası alırken aynı zamanda kredi çekmek de mümkündür.
 • Herhangi bir lokasyonumuzda, kredinize kısmi ödeme yapabilir veya tamamını ödeyebilirsiniz.

İş Bankası Hızlı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hızlı bir şekilde paraya ihtiyacınız varsa İş Bankası hızlı kredi başvurusu için İnternet Şubesi veya ATM’den kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Krediniz İşbank tarafından onaylanırsa, para anında çek hesabınıza yatırılacaktır.

Hemen Krediye Başvurmak İçin;

 • Krediler > Anında Kredi veya Başvurular > İşCep > Krediler > Kredi Başvurusu > Anında Kredi
 • Online Hizmet Merkezi > Kredilerim > Anında Kredi veya Uygulama-Ürünler > Anında Kredi.
 • Sıra şu şekildedir: ATM > Diğer İşlemler > Başvurular > Anında Kredi.

İşCep, internet şubesi veya bankamatiklerden anında kredi başvurusu hızlı ve güvenlidir ve başvurunuz onaylanırsa paranızı almak için şubeye gitmenize bile gerek kalmaz. Bunun yerine, kredi başvurunuz, gerekirse daha fazla inceleme için hesabınızla ilişkili İsbank şubesine iletilebilir. www.isbank.com.tr/indir adresini mobil tarayıcınıza girmeniz sizi doğrudan İşCep indirme sayfasına götürecektir.

Vakıfbank Hızlı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank hızlı kredi başvurusu, düğünden okula, yeni ev aletlerinden mobilyaya kadar ihtiyaç duyabileceğiniz her şey için ihtiyacınız olan parayı almanıza yardımcı olabilir.

 • Aylık, üç aylık ve esnek taksitli geri ödeme planları mümkündür. Vade süreleri 36 aya kadar uzayabilir.
 • Olumlu bir başvuruya ve istikrarlı bir gelir kaynağına (ticari kuruluşlar hariç) sahip olmanın yanı sıra, her insan tarafından kullanılabilir.
 • Borçlular krediyi hayat sigortası satın alarak veya satın almadan alabilirler.

Vade uzunluğu dolar tutarına bağlıdır. 50.000 TL’ye kadar olan kredilerin azami vadesi 36 ay, 50.001 TL ile 100.000 TL arasındakilerin toplam vadesi 24 ay, 100.000 TL ve üzeri olan Kredilerin toplam vadesi 12 aydır.

Yapıkredi Hızlı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

36 aya varan vade ile Yapıkredi hızlı kredi başvurusu yapabilir, onaylanır onaylanmaz parayı alabilirsiniz. Ayrıca kredinizi almak için şubeye gitmenize gerek yok; bunun yerine, haftanın yedi günü anında hesabınıza yatırılır.

YapıKredi’den bireysel ihtiyaç krediniz, müşteri iseniz ve YapıKredi mobil veya internet şubesinden başvuru yapmanız durumunda anında hesabınıza yatırılabilir.

 • Finansman planı olmayan mağazalarda ihtiyaç kredinizi kullanarak hemen alışveriş yapabilirsiniz.
 • Kredinizden aldığınız parayı, ihtiyaç duyduğunuz her an, ihtiyaç duyduğunuz anda, acil durum fonunuza veya kredi kartı limitinize dalmanıza gerek kalmadan kullanabilirsiniz.
 • 16 Eylül ve sonrasında açılan tüm ihtiyaç kredilerinizin toplam anapara bakiyesi 50.000 TL’den fazla ise, yeni açılan kredinizin azami vadesi 24 ay, kredilerin tamamı 3 ay ertelemeli bankacılık düzenlemelerine göre 21 aydır.
 • YapıKredi’nin ihtiyaç kredisi hesaplayıcısı, güncel faiz oranlarına göre günlük harcamalarınızı karşılamak için ne kadar paraya ihtiyacınız olacağını belirlemenize yardımcı olabilir.

Anında Kredi Nedir?

Anında kredi, teminatsız, herhangi bir belge veya imza gerekmeksizin, krediyi sağlayan finans kuruluşunun belirlediği bir kredi limitine kadar talep edilip alınabilen kısa vadeli bir kredidir. Sadece kısa bir süre alacak olan internet veya kısa mesaj yoluyla kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kredi başvuruları, gerekli belge ve imzalar ile şubelerde elden elden, hızlandırılmış kredi taleplerinin ise kısa mesaj servisi (SMS) ile yapılması gerekmektedir. Kısa vadeli anında kredi talebi, mobil bankacılık uygulamaları ve banka web siteleri aracılığıyla da tamamlanabilir.

Hızlı Kredi Başvuru Hakkınız Dolmuştur

İnternet üzerinden online olarak hızlı kredi başvurusunu gün içerisinde aynı banka üzerinden çok fazla sayıda başvuru yapılması halinde alınan hatalardan biridir. İnternet üzerinden yada mobil uygulamadan çok fazla sayıda başvuru yapılırken alınan bu hata genelde yüksek tutarda başvuru yapan kişinin başvurusu red edildiğinde tekrar tekrar başvurması halinde karşına çıkmaktadır.

Hızlı Kredi Başvurunuz Değerlendirmeye Alınmıştır Ne Demek

Hızlı kredi başvurunuzu değerlendirmeye alınmıştır demek hızlı kredi başvurunuzun değerlendirmeye alındığını ve başka şubesi tarafından değerlendirileceği anlamına gelir. Genelde kredi puanı düşük kişiler yada orta riskli kişiler hızlı kredi başvurusu yaptıktan sonra kredisi hemen onaylanıp hesaba geçmiyorsa ya red edilir yada başka şunesi tarafından değerlendirilir.

Anında Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır

Anında kredi başvurusu internetten online olarak yada mobil bankacılık üzerinden yapıldığında anında hesaba geçen kredi türünden biridir. Eğer anında krediniz hemen onaylanmıyorsa şubede değerlendirmek için beklemeye alınır. Anında kredi bankanın size özel olarak belirlediği limitin hemen kullandırılmasıdır.

Hızlı Kredi Limitleri

Farklı bankaların anında krediler için ödünç verebilecekleri farklı maksimum tutarları vardır. Geçmiş kredi geçmişiniz, o banka ile iş yapma sıklığınız ve şu anda icra veya haciz konusu olup olmadığınız, bankanın size anında kredi talebinde vereceği para miktarını belirlemede rol oynar.

Anında kredi limiti şartlara göre 30.000, 40.000 veya 60.000 Türk lirası kadar yüksek olabilir ve bu tutarın altında ise 10.000 TL ve altı için anında kredi talebinde bulunulabilir. Çeşitli finans kuruluşları tarafından sunulan anında kredi paketleri önemli ödemeler içermektedir.

İhtiyaçlarınıza en uygun zamanlamada bir maaş günü kredisi için başvurabilirsiniz. Başvurunun onaylanması durumunda krediden alınan para iş gününün başladığı günler hesaba geçecektir. Anında kredi başvurusu ve alımı artık internet bankacılığı, SMS metin mesajı, atm makineleri ve müşteri hizmetleri yardım hatları dahil olmak üzere çeşitli kanallardan yapılabilir.

Bankalarda sunulan avantajlı anında kredi seçeneklerinden hem hızlı hem de anında finansal ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde yararlanabilirsiniz. Bu amaca ulaşmak için yapmanız gereken tek şey düşük faizli anında ihtiyaç kredisine başvurmak.

Hizmet almka istediğiniz bankanın web sitesi üzerinden anında kredi talebi için gerekli şartları sağlıyorsanız ve krediye erişiminiz varsa başvurabilirsiniz. Kredi aldığınızda bunu en avantajlı koşullarda yapma seçeneğine sahip olacaksınız. İşlemle ilgili bankalardan herhangi bir ücret veya komisyon alınmayacaktır.

Bankalarda anında kredi talebinde bulunmak, başvuru sahiplerinden belge, kefil veya teminat istememektedir. Bu nedenle, sabit bir gelir ve istihdam durumunuzu sürdürdüğünüz sürece, anında kişisel kredi başvurunuz büyük olasılıkla kabul edilecektir.

Bu konuda herhangi bir ek işlem yapmanız gerekmeyecektir. Bankalar size anında kredinizi erken kapatma, taksitlerinizi erken ödeme veya önemli ara ödemeler yapma seçeneği sunar. Bunun tersi, faiz oranlarının ileriki süreçlerde düşme ihtimalinin olmasıdır. Borçlu olarak sizin evrak ibraz etmeniz veya belge imzalamanız gerekmediğinden, bankaların resmî web siteleri üzerinden anında kredi başvuru süreci hem hızlı hem de kolaydır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu