Ramazan Ayı Yardımları

Iğdır Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Iğdır Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Iğdır Belediyesi’nde yaşayan kişiler, geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlamaktadır. Bu nedenle birçok kişi durumlardan çok fazla etkilenir. Diğer geçim kaynaklarının gelişmiş olmaması ve çalışan kişilerin işlerini kaybetmesi nedeniyle her geçen gün ihtiyaç sahibi vatandaşların sayısı artmaktadır. Iğdır Belediyesi zor durumda olan vatandaşlara çeşitli yardımlar yapmaktadır. Bu yardımlardan biri de belediyenin verdiği ramazan yardımıdır.

Bu yazımızda Iğdır Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımı ile ilgili merak edilen detaylar yer almaktadır.

Iğdır Belediyesi Ramazan Yardımından Kimler Yararlanabilir?

Iğdır Belediyesi her yıl ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım edebilmek için bir bütçe ayırmaktadır. Bu bütçe doğrultusunda belediye maddi açıdan zor bu durumdaki kişilere, yoksul ve dar gelirlilere, muhtaç vatandaşlara ramazan yardımı yapmaktadır.

Ayrıca kişi başına gelir durumu asgari ücretin üçte birinden az olanlar, eşi olmayan veya eşinden ayrılan kadınlar, gazi ve şehit yakınları da belediyenin verdiği ramazan yardımından faydalanabilir.

Iğdır Belediyesi’ne her yıl binlerce kişi ramazan yardımı almak için başvuru yapmaktadır. Yapılan başvurular incelenip, en çok ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar tespit edilen vatandaşlar belediyenin verdiği ramazan yardımından faydalanabilir.

Iğdır Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Iğdır Belediyesi’ne yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, belediyeye giderek başvuru yapabilir. Belediyeye gitme imkanı olmayan veya gitmek istemeyen kişiler ise, ikamet ettiği mahalle muhtarlığına giderek, belediyeyi arayarak veya online olarak ramazan yardım başvurusu yapabilir.

Alo 153 Iğdır Beyaz Masa hattını arayarak ramazan yardımından faydalanmak istediğinizi ilgili birimlere iletebilirsiniz. Eğer bu hattan yetkililere ulaşamıyorsanız, gerekli bilgilendirme için 0476 227 15 02 numaralı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nü arayarak yardımlar hakkında bilgi alabilir.

E-Devlet sisteminden de ramazan yardımı başvurusu yapılabilir. Yardım başvurusu yapacak olan kişiler, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak yardımlar hakkında bilgi alabilir.

Ayrıca belediyenin [email protected] adresine e posta göndererek veya https://online.igdir.bel.tr/ebelediye/pages/help/basvuruTek.xhtml linkine tıklayarak yardım online başvurusu yapabilirsiniz.

Iğdır Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Iğdır Belediyesi’ne başvuru yapan bütün vatandaşların istisnasız olarak doldurması gereken formdur. Başvuru formu, başvuran vatandaşlara yönelik birtakım sorular içermektedir.

Bu sorular, aylık gelir durumu mesleği evli olup olmadığı gibi sorulardır. Başvuru formunda bu tarz soruların olmasının nedeni başvuru yapan vatandaşların muhtaç olup olmadığına dair bilgi edinmektir.

Yardımlardan faydalanmak isteyen kişiler, başvuru formunda yer alan soruları eksiksiz ve doğru güncel bir şekilde doldurmalıdır. Formda yalan beyanda bulunduğu tespit edilen vatandaşlar yasal suç işlemektedir.

Başvurusu olumlu sonuçlanan fakat daha sonrasında muhtaç olmadığı tespit edilen vatandaşlara ise, belediyeyi kandırdığı ve yalan beyanda bulunduğu için cezai yaptırım uygulanır. Bu vakte kadar aldığı bütün yardımlar belediyeye faiziyle geri ödenir.

Iğdır Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Sorgulama

Iğdır Belediyesi vatandaşlara başvuruların takip edebilme başvuru sonuçlarını öğrenebilme imkanı sunmaktadır.

Başvuru sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar ve başvuruların değerlendirmeye alıp alınmadığını merak eden kişiler, belediyeye giderek yetkililerden bilgi edinebilir

Ayrıca belediyeyi arayarak da yapılan ramazan yardımı başvurusu hakkında bilgi edinebilir.

Online olarak sorgulama yapmak isteyen kişiler ise, e-Devlet başvuru sayfası üzerinden başvuru sonucunu öğrenebilir. E-Devlet’ten sorgulama yapmak isteyen kişiler, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayabilir.

Iğdır Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Iğdır Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşlar, yardımlardan ne zaman faydalanabileceğini merak etmektedir. Yardımdan faydalanmaya hak kazanan kişilerin ikamet adreslerine hazırlanan ramazan paketleri, ramazan ayından önce ulaştırılır.

Iğdır Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Bulunur?

Iğdır Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara verdiği ramazan kolisinde, bulgur, pirinç, şehriye, un, çay, makarna, şeker, salça, sıvı yağ, kırmızı mercimek, kuru fasulye, nohut ve zeytindir.

Iğdır Belediyesi’nden Nasıl Ramazan Yardımı Alabilirim?

Her geçen gün artan gıda fiyatları Iğdır da yaşayan vatandaşların nasıl ramazan yardımı alabileceğine araştırmaya yöneltmiştir. Belediyeden ramazan yardımı alacak olan kişiler, ilk olarak belediyeye başvuru yapmalıdır. Yapılan başvurular değerlendirildikten sonra ihtiyaç sahibi olduğu saptanan kişiler, belediyeden ramazan yardımı alabilir.

Iğdır Belediyesi Ramazan Yardım Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Iğdır Belediyesi ramazan yardımı başvurusu yapan vatandaşlardan, ikametgah belgesi, fakat nüfus kayıt örneği, başvuru formu, kimlik fotokopisi gibi belgeler talep eder.

Bu belgelerin talep edilmesinin nedeni başvuru yapan vatandaşların gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmadığının saptanmasıdır.

BAKINIZ >> Iğdır Belediyesi Gıda Yardım Başvurusu ve Sorgulama 

Iğdır Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Iğdır Belediyesi’nden ramazan yardımı alacak olan vatandaşlardan belediye tarafından belirlenen birtakım şartları yerine getirmesi gerekir. Bu şartlar aşağıda yer almaktadır.

  • Iğdır ilinde ikamet etmek
  • İhtiyaç sahibi olmak
  • Bakıma muhtaç olanlar
  • Herhangi bir yerden sosyal güvencesi olmayan kişiler

Iğdır Belediyesi Ramazan Gıda ve Erzak Yardımı

Birçok belediyenin de yaptığı gibi Iğdır Belediyesi de sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında, dar gelirli ve maddi durumu kötü olan vatandaşlara gıda ve erzak yardımı yapmaktadır. Belediyeye gıda ve erzak yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, Beyaz Masa yardım hattının numarası olan ALO 153 hattını aramalıdır.

E-Devlet üzerinden yardım başvurusu yapacak olan vatandaşlar ise, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklanmalıdır.

Iğdır Belediyesi Ramazan Yardımı İletişim Hattı

Birçok kişi Iğdır Belediyesi tarafından verilen yardımlar hakkında bilgi edinmek için araştırma yapmaktadır. Yardımlarla ilgili bilgi edinmek veya talepte bulunmak isteyen kişiler, belediyenin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne ait 0476 227 48 33 numarasını veya ALO 153 Beyaz Masa hattını aramalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu