Belediye Yardımları

Iğdır Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

Iğdır Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama; Iğdır Belediyesi pek çok vatandaşın tarım ve hayvancılık geçimini sağladığı Doğu illerinden biridir. Bu doğrultuda dönemsel olarak yardımlara ihtiyaç artabilmekte, Belediye ise muhtaç durumda olan tüm vatandaşlarının yanında olmak için hizmet vermektedir. Iğdır Belediyesi yardımları geniş kapsamlıdır ve farklı şekillerde verilebilir.

Siz de Iğdır Belediyesi yardım başvurusu için bilmeniz gerekenleri bizimle öğrenebilir ve bu yardımlardan faydalanabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Iğdır Belediyesi gıda yardımı, Iğdır Belediyesi maddi yardımı ve Iğdır Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Iğdır Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Iğdır Belediyesi muhtaç, kimsesiz ve yoksul vatandaşlara yardımcı olmak için öncelikle ayni yardımlar yapmakta, bu çerçevede gıda ve erzak dağıtımları yapmaktadır. Beslenme giderlerini karşılayamayan kişilere içerisinde kuru gıdaların yer aldığı paketler dağıtılmakta, bu paketlerle evde taze ve sıcak yemek pişmesine katkı sağlanmaktadır. Ancak Doğu’da yer almasıyla kış aylarının çetin geçtiği bu ilde yakacak yardımları da önemli bir Iğdır Belediyesi sosyal yardım kategorisidir.

Öğrenim hayatını sürdüremeyen öğrencilere yapılan maddi veya ayni yardımlar ise dikkat çeken bir diğer yardım kalemi olmakta, bu yoksul ailelere bot, çizme, kaban, kazak gibi kıyafetler ile soba, kanepe, yorgan, battaniye gibi yine kış aylarına dönük ev eşyaları da dağıtılabilmektedir.

Iğdır Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Iğdır Belediyesi’ne başvuran vatandaşlar farklı nedenlerden yardım alabilir. Örneğin medikal cihaz kapsamına giren hasta yatağı, tekerlekli sandalye gibi yardımlar için engelli raporu alınması, eğitim desteği için öğrencilik belgesi, nakit yardımları için muhtarlıktan alınan yoksulluk belgesi sunulmalıdır. Temelde muhtaç ve geçimini bağımsız olarak sağlayamayacak olan kişiler öncelikli yardım grubu olarak görülür.

Bu çerçevede kendi öz bakımını yapamayan kimsesizler, yaşlılar veya hastalar ile işi olmayan, iş kaybı yaşayan, kaza veya afetler nedeniyle iş göremeyen kişiler Iğdır Belediyesi sosyal yardımları alabilir.

Iğdır Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuruları şahsen Belediye’ye gelenlerin form ve dilekçelerini teslim alarak yapan Belediye yetkilileri, bu aşamaları kolaylaştırmak adına e-belediye sistemine geçmiş ve tüm talepleri buradan almaya başlamıştır. İnternete erişimi olmayanlar düşünülerek devam eden hizmet binası, yardım talebinde bulunacak olanların Sosyal Destek Hizmetleri birimine gitmesini ister.

Belediyeye online başvuruda bulunmak veya başvuru öncesi bilgi almak için https://online.igdir.bel.tr/ebelediye/# adresine tıklayabilir, burada yer alan ilgili butonlara tıklayabilirsiniz. Mesaj yoluyla iletişime geçmek için yine online sistemleri tercih edebilir ve [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz. Farklı telefon numaralarını arayarak da hem merkez birime hem Sosyal Destek Hizmetleri görevlilerine ulaşabilir ve Iğdır Belediyesi yardımları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Iğdır Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Hem binayı ziyaret edenler hem de online üyelik oluşturanlar Iğdır Belediyesi yardım başvurusu için kişisel durumunu, hane halkının durumunu, yardım talebinin nedenlerini ve istenen yardımı beyan ettiği bir form doldurmakla yükümlüdür. Belediye görevlileri formdaki temel bilgileri detaylı şekilde kontrol eder ve bu doğrultuda hangi yardımın yapılacağına karar verir.

Gerekli görürse yardım başvurusu yapılan haneyi yerinde inceleyen görevliler, tüm incelemelerini bir araya getirerek yardımları belirler. Bu nedenle başlangıç adımı olan Iğdır Belediyesi yardım formu tamamen eksiksiz ve doğru şekilde doldurulmalıdır.

Iğdır Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Iğdır Belediyesi çalışanlarına hangi platformdan başvuruda bulunduysanız Iğdır Belediyesi yardım başvurusu sorgulamalarınızı da bu alanda yapabilirsiniz. Yani dijital başvuru yapanlar e-belediye sistemine kendi üyelik bilgileriyle giriş yapabilir, telefon ederek görevlilere danışabilir ve böylece başvurunun ne zaman sonuçlanacağını, ne yönde sonuç aldığını öğrenebilirler.

Iğdır Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Yardımlarla ilgili bilgi almak veya doğrudan talepte bulunmak için Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne ait 476 227 4833 telefon numarası aranabilir. Bu numaraya mesai saatleri dahilinde ulaşabilir, ek olarak santral numaraları olan 0476 227 6553 ve 54’ü de deneyebilirsiniz.

Iğdır Belediyesi Gıda Yardımı

Soğuk geçen ayların senenin büyük yüzdesini oluşturduğu Iğdır’da özellikle kış mevsiminde yapılan yardımlar öne çıkan. Bu doğrultuda kışın çetin koşullarında sağlıklı beslenme imkanlarına sahip olması amaçlanan yoksul veya bakıma muhtaç vatandaşlar Iğdır Belediyesi erzak yardımı alabilir. Bu doğrultuda dağıtılan kuru gıda kolilerinden alınabilir veya yemek pişirme imkanına sahip olmayanlar ise günlük sıcak yemek dağıtımlarından faydalanabilir.

Iğdır Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Iğdır Belediyesi gıda yardım başvurusu Iğdır Beyaz Masa yardım hattı numarası olan 153 numarasını aranarak alınır. Iğdır Belediyesi gıda yardımı 153 hattı üzerinden hem başvuruda bulunan hem de detaylı bilgi alabilirsiniz.

Dar Gelirli ve maddi durumu kötü olan ailelere verilen gıda yardımı Iğdır Belediyesinin sosyal belediyecilik alanında yaptığı görevlerden biridir. Iğdır Belediyesi gıda yardımı başvurusu için beyaz masa alo 153 numarasını arayabileceğiniz gibi Iğdır Belediyesi Sosyal Hizmetler müdürlüğüne başvurabilirsiniz. Ayıra erzak yardımı almak için 0476 227 15 02 numarasına arayarak erzak kolisi talebinde bulunabilirsiniz.

Iğdır Belediyesi gıda yardımı başvurusu e-devlet üzerinden yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayabilirsiniz.

Iğdır Belediyesi Yardım Kolisi Nasıl Alınır

Iğdır Belediyesi yardım kolisi belediye tarafından her sene Ramazan ayında ve Kurban bayramında Iğdır İl sınırları içerisinde yaşayan halka dağıtılmaktadır. Ramazan ayına girmeden önce belirlenen yada başvuruda bulunan kişilere verilen yardım kolisi almak istiyorsanız Beyaz masa yardım hattı alo 153 numarasını arayabilirsiniz.

Ramazan ayında verilen yardım kolisi belediye tarafından belirlenen adreslere teslim edilmektedir. Iğdır belediyesi ramazan kolisi almak için ayrıca bulunduğunuz mahalledeki muhtarlıklara başvuruda bulunabilirsiniz.

Iğdır Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Iğdır Belediyesi yardım kolisi başvurusu; Iğdır ilinde ikamet eden vatandaşlar, ekonomik sıkıntılar yaşadıkları zaman belediyeye başvuru yaparak yardım kolisi alabilmektedirler. Yardım kolisi başvurusunda bulunabilmek için kimliğiniz ile birlikte belediye binasına gidebileceğiniz gibi iletişim kanalları üzerinden de başvurunuzu yapabilirsiniz.

Eğer yardım kolisi başvurusunu telefon ile arayarak yapmak istiyorsanız, 0 476 227 65 53 numaralı hattı aramanız yeterli olacaktır. Bu hattı aradığınızda personel sizi ilgili hatta aktaracak ve bilgileriniz alınarak ön kayıt oluşturulacaktır. Başvurunuz sonuçlandıktan sonra ise tarafınıza dönüş yapılacaktır.

Iğdır Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Ekonomik anlamda zorluk çeken ve erzak ihtiyacı olan vatandaşlar belediyelerden destek alabilmektedir. Pek çok belediye, sosyal belediyecilik kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere erzak yardımında bulunmaktadır. Iğdır Belediyesi erzak yardımı başvurusu ise sıklıkla araştırılan konulardan bir tanesidir.

Iğdır Belediyesi, erzak ihtiyacı olan vatandaşlara yardımda bulunmaktadır. Erzak yardımı başvurusu için 0 476 227 65 53 numaralı Iğdır Belediyesi santral hattını arayabilir veya [email protected] adresine talebinizin yer aldığı bir e-posta gönderebilirsiniz. Ayrıca bizzat belediye binasına giderek yetkililer ile görüşme sağlayıp erzak yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Iğdır Belediyesi Süt Yardımı

Iğdır belediyesi süt yardımı 0*6 yaş aralığında çocukların gelişimini desteklemek için verilmektedir. Eğer hanenizde 6 yaşından küçük çocuk varsa Iğdır Belediyesi süt yardımı için beyaz masa 153 numarasını arayarak talepte bulunabilirsiniz.

Bebeklerin ve çocukların en büyük ihtiyaçlarından bir tanesi de süttür. Hal böyle olunca belediyeler çocuk sahibi olan ailelere maddi sıkıntı yaşamaları durumunda süt yardımı yapmaktadır. Iğdır Belediyesi de süt yardımında bulunan belediyelerden bir tanesidir.

Iğdır Belediyesi’nden süt yardımı başvurusunda bulunabilmek için belediye binasına gidebilir veya telefon ile kurumu arayabilirsiniz. Eğer başvurunuzu telefon üzerinden yapmak istiyorsanız, 0 476 227 65 53 numaralı hattı aramanız yeterli olacaktır. Başvurunuzun ardından gerekli incelemeler yapılarak tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

Iğdır Belediyesi Hoş Geldin Bebek Başvurusu

Iğdır Belediyesi, yeni doğan bebekler için bir hediye paketi hazırladı. Bu paket, bebeğin ihtiyaçlarını karşılamak ve ailelere destek olmak amacıyla veriliyor. Paketin içinde battaniye, zıbın, çorap, şapka, eldiven, emzik, biberon, ıslak mendil, bebek bezi ve oyuncak gibi ürünler bulunuyor.

Hoş Geldin Bebek Başvurusu yapmak isteyen ailelerin, bebeğin doğum belgesi ve aile cüzdanı fotokopisi ile birlikte Iğdır Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekiyor. Başvuru süresi, bebeğin doğum tarihinden itibaren 3 ay olarak belirlendi. Başvuru yapan ailelere, paketleri en kısa sürede teslim ediliyor.

Iğdır Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Iğdır Belediyesi sosyal yardım kartı Iğdır İl sınırları içerisinde yaşayan her hangi bir geliri olmayan ve sosyal güvencesi bulanmayan kişilere düzenli olarak yapılan gıda kolisi yerine karta bakiye yüklenmesi ile dilediği marketten alışveriş yapmasına imkan tanımaktadır.

Iğdır belediyesi yardım kartı başvurusu yapan kişilerin detaylı olarak incelenmesi sonrası uygun bulunması halinde hem yardım alanın rencide olmaması hem de dilediği gibi mutfak alış verişi yapması için verilen sosyal yardım kartı içerisine yüklenen bakiye maddi gelirinizin durumu ve hanede yaşayan kişi sayısına göre değişmektedir.

Iğdır Belediyesi yardım kartı başvurusu Iğdır Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne yada Beyaz masa 153 numarasını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Iğdır Belediyesi Maddi Yardım

Kira, fatura gibi barınma giderlerini karşılayamadığı için asgari yaşam düzeyine ulaşamayan hane halkları bu konuda Belediye ile temasa geçerek farklı yardımlar alabilir. Nakit yardımlarının iş kaybı gibi durumlarda tek seferlik olması mümkündür. Öğrenim desteği veya engelli desteği kapsamında alınan nakit yardımları ise duruma bağlı olarak düzenli şekilde yapılabilir.

Iğdır Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Iğdır Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile Iğdır’da yaşan geçim sıkıntısı çeken ve işsiz olan kişilere gıda yardımı, erzak yardımı ve kolisi yardımı yapmaktadır. Ayrıca belediye kömür ve yakacak yardımının yanında fakir kişilere giyecek yardımında da bulunmaktadır.

Belediyesi evde bakım hizmeti ile hasta ve yaşlı kişilerin evde bakım hizmetini üstelenmektedir. Belediyesi öğrencilere de sağladığı destek ile kırtasiye ve giyecek yardımın yanında başarılı öğrencilere burs imkanı tanımaktadır.

Iğdır Belediyesi’nden sosyal yardım başvurusunda bulunmanın birçok yolu vardır. Belediye binasına giderek bizzat başvuruda bulunabileceğiniz gibi telefon ile arama yaparak da başvuruda bulunabilirsiniz. Telefon ile başvuruda bulunabilmek için 0 476 227 65 53 numaralı hattı aramanız gerekecektir. Sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde vermeniz durumunda başvurunuz alınacak ve ilerleyen süreçlerde tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

Iğdır Belediyesi gıda yardımı, Iğdır Belediyesi maddi yardımı ve Iğdır Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır hakkında aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Çalışmıyorum işim yok çok zor durumdayım yardım edin lütfen 4 ÇOCUK VAR YARDIMA ihtiyacım var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu