Ek İş Fikirleri

İnternetten Para Kazanma Yolları (Aylık 25 BİN)

İnternetten para kazanma yolları son günlerde geniş bir yelpazede yer almaktadır. Artık internetten para kazanmak çok kolay ve oldukça da mümkün!

İnternetin son zamanlarda daha da yaygınlaşması ile görülmektedir ki çalışma sektörü ve belirli sektörler, internet ortamına kaymıştır. Belirli sektörlerin internete kaymasının haricinde de kişiler yeni işler ve meslekler ortaya çıkarmaya başlamışlardır. İnternet sonsuz bir derya deniz olarak tanımlanabilirken aynı zamanda da kişilere birçok avantajı bir arada sunar. Bu avantaj hem iş arayan hem de hizmet bekleyen için aynıdır.

İnternet yolu ile para kazanmak ve iş yapmak son derece normal bir hal almış durumdadır. Fakat hala bir kesim, internetten korkmakta ve çekinmektedir. Bankacılık sektörünün internete kayması ve çoğu işlemin internet bankacılığı ile gerçekleşmesine bakıldığında görülmektedir ki işletme ve firmalar maliyetleri düşürme ve hızlı erişim aşamalarına karşı son derece ılımlı bakmaktadırlar. Fakat hala daha bankacılık işlemlerini merkezinde direkt olarak halletmek ve ulaşım sağlamak isteyen bir kesim ile de karşı karşıya kalırız.

İnternetten Para Kazanılır mı?

İnternetten para kazanılır mı ve internetten para kazanma yolları nedir tarzı sorular sık sık gündeme gelen ve merak edilen sorulardandır. Birçok kişi artık home office veya freelance iş tanımları ile karşı karşıya kalırlar. İnternetten para kazanmak ve bir meslek sahibi olmak evet mümkündür.

Gayet kolay bir şekilde internetten para kazanılabilir ve birçok yol ile bu durum da uzun vadeli bir şekilde gerçekleşebilir. İnternetten para kazanmak ile birçok çalışma yolu ile karşılaşabilirsiniz. İnternet birçok işin ve eylemin kolayca yapılabilmesi için mükemmel bir aracıdır.

Gelişen ve gelişmekte olan internet gücü ile ileride daha da yaşamsal aktivitelerin birçoğunun internet alanına taşınacağı düşünülmektedir. Siz de internetten para kazanabilir ve bu iş yoğunluğunu düzene sokabilirsiniz. İnternet üzerinden para kazanmanın birçok yolu vardır fakat bu işleri ciddiyetle yapıp rutine bağlayan aynı oranda çok kişi vardır denemez.

İnternetten para kazanma yolları içinde oluşan meslek ve işler için kendine inanmak ve başarılı bir şekilde işler ciddiye alınırsa pekâlâ tüm başarılar elde edilebilir. Tüm sektörler ve iş ihtiyaçları için büyük bir özenle ve kendine inanarak hazırlanmak son derece önemlidir.

Fakat her internetten para kazanma yolu için sunulan işler ve meslekler ciddiyete sahip değildir. Bazen çok saçma ve iş yükü kolay gelebilecek işlerden bile para kazanmak oluşabilir. Kişi birçok sektörde ve hatta hiç bilinmeyen alanlarda bile çalışarak para kazanabilir. İnternet yolu ile para kazanama işleri genellikle uzun vadeli ve uzun süreli gerçekleşen bir işi kapsamaz.

Hiç bilinmeyen işler ve hiç bilinmeyen ihtiyaçlar yenilenen akış sistemi ile ortaya çıkmaktadır. İnternet ortamı ve gelişen çalışma şekillerine bakıldığında görülmektedir ki birçok ihtiyaç yeni oluşan alanlardan çıkmaktadır. Siz de sıralayacağımız maddelere göre para kazanma yollarına bakabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma Yolları Nelerdir?

İnternetten para kazanmak için sağlanan yollara bakıldığında sıralamaya ekleyebileceğimiz birçok yeni ve hali hazırda İnternete taşınan sektörler bulunuyor. Burada sıralanan ve bahsi geçen sektörler için çalışma alanları internet üzerinde bulunmaktadır.

Ayrıyeten bu alanların eğitimleri ve deneyim sağlayabilecek çalışma pozisyonları da yer alır. Fakat internet gibi uçsuz ulaşım sağlayan ve bazı kontrollerin kısıtlı olduğu yerlerde birtakım dolandırıcılık işlemleri gerçekleşebilir.

Bu tarz ortamlardaki çalışma ve çalışma alanlarında kontrollü davranmak zor olduğu için güvenilirliği ayırt etmek son derece zor olmaktadır.

Bu sebeple yapılan internetten para kazanma yolları işlerinde ve iş alanlarında son derece dikkatli olmak gerekir ve alt yapısı sağlam bir web sitesi ile çalışmak gerekir. Ayrıyeten de para kazanma yolları doğrultusunda düzenli para kazanmak ve rutin oluşturmak mümkün olan bir durumdur.

Sıralamış olduğumuz 8 maddeye bakıldığında bi4cok kişinin İnterneti verimsiz bir şekilde kullandığını da görmek mümkündür. Aslında internet hem eğitim hem de birçok alan bakımından iş deneyimi sunan bir merkezdir. Bu merkezi doğru bir şekilde kullanmak ise tamamen bilinçli bir kullanıcıya kalmış durumdur.

Doğru ve bilinçli bir şekilde kullanılan internet ile yalnızca eğlence, mesajlaşma ve sosyal medyada takılmak haricinde para kazandırıcı birçok da imkan bulunmaktadır. Bu imkanları doğru bir şekilde belirleyerek doğru bir yönelim oluşturmak oldukça önemlidir. Sizler için detaylı araştırma ve inceleme yapabileceğiniz birçok çalışma alanını sıraladık. İşte detaylar ve sıralama!

1- İnternetten Para Kazanma Yolları Youtube

internetten para kazanma yolları içerisinden bir tanesi de Youtube platformudur. Youtube le beraber düzenli içerik üretimi yaparak düzenli bir para akışına sahip olursunuz. Elbette her işte olduğu gibi ön analiz ve belirli seçimlerin yapılması son derece önemlidir. Youtube yalnızca Türkiye üzerinde olan değil dünya üzerinde kullanılan ve rağbet edilen bir kanaldır.

Bu platform üzerinden hem içeriklerden fayda sağlanılabilir hem de para kazanılabilir. Youtube üzerinde birçok kategori ve birçok farklı içerik türü yer alır. İçeriklerin tümü farklı kesimden insanlara hitap etmesi ile bilinmektedir.

Çocuklar için üretim gerçekleşirken bir yandan da genç, yetişkin ve yaşlılar için içerikler üretilmektedir. Bu platform o kadar derin ve detaylı bir alana sahiptir ki birçok içerik üretimi ile tutunabilirsiniz.

Fakat bu kadar rağbet örüp kullanılan bir platformda birçok rakip ile karşılaşacağınızı da unutmamanız gerekir. Tercih edeceğiniz işeyiş ve içerik türünü açık bulunan ve fark oluşturabileceğiniz bir kategoriden seçmelisiniz.

Seçim yapılırken son derece doğru bir noktaya isabet etmek ve yeteneğiniz ile ilgi alanınız doğru hedef kitleye aktarmak önem taşır. Aksi takdirde her ne kadar kaliteli bir içerik üretimi yapılsa da aranan hedefe ulaşılamayabilir.

internetten para kazanma yolları bünyesinde doğru bir hedef kitle ve işletiş seçmek kadar, kaliteli bir kamera ile içerik çekilmesi önem taşır. İçeriklerin kaliteli olması yalnızca çekim teknikleri ile değil aynı zamanda karşı tarafa istediği bilgiyi aktaran ve gerekli olan sükseyi yaratabilecek düzeyde bir işleyişin olmasıdır.

Bu tarz yöntemlerin ilerletilmesi ve açılan hesap üzerinden doğru içerik belirleme doğrultusunda düzenli içerik paylaşımı yapılması sonucunda başarıyı karşınıza çıkarır. Belirli izlenmeleri geçmeniz gereken içerikleriniz ile abone sayınız üzerinde de belirli bir artışa hakim olmanız gerekir.

BAKINIZ >>> Reklam İzleyerek Para Kazanma 2024

2- İnternetten Para Kazanma Yolları Blog Yazarak Para Kazanmak

İnternetten para kazanma yolları arasında blog yazarak para kazanmak seçeneği de yer alır. İnternet üzerinden para kazanabilmek içerik ve makale yazarlığı mesleği ile de gerçekleşebilir. Google üzerindeki rekabete cevap verebilecek düzeyde SEO tekniklerine hakim makaleler web sitelerinin büyük ihtiyacıdır.

Bu mesleği icra edebilmek için belirli SEO teknik ve kurallarına hakim olmalısınız. Ayrıyeten sadece bu tekniklere hakim olmanız da yeterli olmamaktadır. Akıcı bir yazı dili ve anlam bozukluğu yaşamayan stiliniz ile başarılı işler ortaya çıkarabilirsiniz.

İnternet üzerinde hazır makalelerin satımı yapılan birçok site olması ile beraber neredeyse her web sitesi ve web sitesine bağlı firmalar blog girişinde yüksek trafik almak için ve Google aramalarında en üst sıralara çıkmak için ihtiyaç duyarlar.

Makale yazarak para kazanmak istiyorsanız hemen Makale Yazarak Para Kazanmak 2024 yazısını inceleyebilirsiniz.

3- İnternetten Para Kazanma Yolları Anket Doldurarak Para Kazanma

Anket doldurarak para kazanmanın sağlanacağı birçok alan bulunur. Belirli web siteleri bu kurala v şarta göre kullanıcılar apara kazandıran bir sistem temeline ve amacına sahiptirler. İnternetten para kazanma yolları arasında yer alan anket doldurma işlemi ile yüklü iş ve görev yapımı sonrasında tatmin edici ücretler kazanılabilir.

Piyasada yer alan ve katılım gerektiren bazı ücretli anketler bulunur. Bu anketlere katılım sağlamanız ve robot mantığı ile değil insan gücü ile yanıtlamanız istenir. Yanıtladığınız ve tamamladığınız anket kadar bir ücrete tabi tutulursunuz.

Anket doldurmayı düzenli bir hale getirdiğinizde ve sürekliliğinizi korumayı başardığınızda başarı azminize göre belirli bir ücreti kazanmış olursunuz.

Anket doldurarak para kaznama yolları için Anket Doldurarak Para Kazanma Siteleri ve Uygulamaları 2024 yazısını inceleyebilirsiniz.

4- İnternetten Para Kazanma Yolları Reklam İzleyerek Para Kazanma

Reklam izleyerek para kazanabileceğiniz web siteleri haricinde uygulamalar da bulunur. Hatta birçok uygulama ve platform kullanımına eğer ücretsiz ir hizmet verilmekteyse kullanıcı hizmet alımı sırasında sık sık reklamlar ile karşı karşıya kalır.

Bu uygulama ve site eşliğinde size sunulan ücretsiz hizmet aslında size reklam izlettirilerek kazanılan bir döngüye aittir. Reklamların olması ve size yani kullanıcıya tabi tutulması ile ücretsiz kullanım politikasındaki maliyetler karşılanır ve aslında sahibe ücretler bu şekilde gelir.

Burada sağlanan mantık düşünülüp baz alındığında yalnızca reklam izleme ile sağlanabilecek belirli başlı web sitelerinin ve merkezlerin olduğu da bilinir. internetten para kazanma yolları dahilinde reklam izlenmesi ile kazanabileceğiniz miktar fazla veya yüksek değildir. Fakat amaç eğer boş vakti değerlendirmek ve az da olsa ücret kazanmak ise bu yöntem kullanılabilir.

Markalar ve firmalar çoğu zaman farkındalık oluşturmak adına ve bilinirlik elde etmek hedefiyle reklamlarının izlenmesini talep eder. Bu doğrultuda reklamları izleyen ve takip eden kişiler de marka ve firmalar tarafından ödüllendirilir.

5- İnternetten Para Kazanma Yolları Instagram

İnternetten para kazanmak için gerçekleştirilen birtakım yollar bulunmaktadır. Bu yollardan birisi de günlük hayatta dünya üzerinde birçok kullanıcı tarafından sevilerek kullanılan Instagram platformunu içerir. Instagram üzerinden gerçekleşen birtakım eylem ve işlemler ile de para kazanmak ve belirli bir işe sahip olmak mümkündür.

Instagram ile birlikte sağlanacak olan temel yetkinlik markalardan reklam alma karşılığı ücret veya izlenme sayısına göre Instagram üzerinden ücret almaya dönüktür. Son zamanlarda oldukça popüler ola Influencer mesleği de bu tarz sosyal medya kanalları üzerinde yapılır. Influencer kişiler bu tarz sosyal medya kanalları üzerinden içerik üretimi sağlayarak veya üne sahip olarak belirli bir takipçiyi elde ederler.

Markalar da dijital reklamcılığın önem doğrultusunda bu kişilerin hedef kitlesinde yer alan takipçi kitleyi analiz ederek bu kitleyi kazanmaya çalışırlar. Bu doğrultuda ınfluencer kişiler ile iş birlik içerikleri çekebilecekleri gibi, bu kişilere hediye ürün gönderimi sağlayarak ve ek ücretler vererek düzenli reklam paylaşımını isterler. Buradaki reklamların farkı diğer kanal reklamlarına nazaran hayatın içinden, samimi ve daha tutucu olmasıdır.

6- İnternetten Para Kazanmak Tiktok

Tiktok üzerinden sağlanan internetten para kazanma yolları da aynı ve benzer hususları barındırır. Tiktok üzerinde de belirli bir takipçi sayısına ve izlenme derecesine, etkileşime ulaşmak gerekir. Bu kitleye ulaşım sağlanırken de içerikleri, remix çekimler ve açılan canlı yayınlar bir aracı olur.

Tiktok kullanıcılar ile izleyicileri buluşturur ve canlı yayın açılımlarında ücretli hediyeler gönderilmesini aktif hale getirir. Bir kişi yalnızca canlı yayınlarda takipçileri ve izleyicilerinden gelen ücretli hediyelerden para kazanmaz. Aynı zamanda izlenme sayıları da ek ücretlendirmelere yarar sağlar.

7- İnternetten Para Kazanma Yolları Udemy Eğitimleri ile Para Kazanma

Udemy birçok alanda ve kategoride ücretli ve sertifika ulaşımlı eğitimler sunan bir platformdur. Bu platform üzerinden ders veren kişiler belirli şartlar doğrultusunda içerikler oluşturmaktadır. Bu içerikleri de ilgili hedef kitle satın almakta ve üreticiye buradan bir para akışı sağlanmaktadır.

Eğitim vermek her zaman ücretli bir deneyim olmuştur fakat internet üzerinden gerçekleşen bu eğitim daha farklıdır. Canlı ve saatli bir eğitimin yanı sıra partlar halinde çekilmiş olan toplu bir saat ile sisteme yüklenen tek seferlik cansız videolar hakimdir.

İnternetten para kazanma yolları dahilinde bu videoları izlemek isteyen ve eğitimi almaya talip olan kullanıcılara paketi satın alırlar ve her paket satın alımında da belirli komisyonlar kesimi ile eğitmene belirli ücretler gönderilir. Yani burada en hoş standart; bir kere çekilen bir eğitimi o zamandan seneler geçmesine rağmen bile farklı kişilerin satın alması ve para akışının devam etmesidir.

8- İnternetten Para Kazanma Yolları SEO Danışmanlığı Vererek Para Kazanmak

İnternetten para kazanma yolları arasında yer alan bir diğer madde ise; SEO uzmanlığı ve danışmanlığıdır. Search Enginee Optimization açılımı ile Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu olan SEO, bir Google ve aramam motoru kurallarını içeren teknik bütünlüklü avantajdır. Bu avantaj; web siteleri, firmalar için büyük bir yerde bulunur.

SEO için asıl rekabet yeri Google’dır. Google üzerinde yoğun ve büyük bir rekabet vardır. Bu rekabet her firma ve her markanın internetleşmesi düşünüldüğünde neredeyse her dalda ve sektörde yer alır. Her dal ve sektörün Google’a yansımış olan rekabetçi durumu göz korkutucu olabilir.

Aynı kategoriyi ait binerce markanın olduğunu düşündüğümüz bir arama motorunda hedef kitlenin ulaşmak istediği hizmet veya bilgilere firmaların kendi markası üzerinde ulaşması nasıl sağlanır? Elbette ki SEO ile… SEO teknikleri kullanımı sağlanarak web siteler arama yapılan odak anahtar kelimelere göre en üst sıralara çıkar ve rekabetçi üstünlük sağlarlar.

Sermayesiz İnternetten Para Kazanma Yolları 2024

İnternetten sermeyesiz ve kolay yoldan para kazanmanız mmükün. Ek gelir elde etmek ve bunun sayesinde kazanç elde etmek istiyorsanız aşağıda verdiğim yolları kullanarak kazanç elde edebilirsiniz.

Diğer İnternetten para kazanma yolları ise şu şekildedir:

 • Google Adsense Para Kazanma
 • Twitch ile yayın açarak para kazanma
 • Çeviri yaparak para kazanma
 • Web sitesi oluşumu sağlanarak para kazanma
 • Sosyal medya yönetimi ile para kazanma
 • Upwırk freelance çalışma ile para kazanma
 • IOS veya Android uygulama gelişimi ile para kazanma
 • Oyun oynama ile para kazanma
 • Webinar düzeni ile para kazanma
 • Link kısaltımı yaparak para kazanma
 • Bitcoin para kazanma
 • E-ticaret girişimi ile para kazanma
 • Görev tamamlama ile para kazanma
 • T-shirt satma ile para kazanma
 • Dropshipping ile para kazanma
 • Amazon, ETSY satış ile para kazanma
 • Domain satmak ve alma ile para kazanma

İnternetten Para Kazanma Yolları Ücretsiz mi?

İnternetten para kazanma yolları içerisinde yer alan maddelerin her birinin şartları ve gereklilikleri farklıdır. Bu yollar doğrultusunda oluşturan bazı siteler kullanıcı ücreti isteyebilir. Fakat büyük çoğunlukta görev yapma kuralı ile işleyen sitelerde para kazanmak için herhangi bir ücret talep edilmez.

Mesela Youtube kanal açımından herhangi bir ücret talep edilmezken kişinin para kazanabilir boyuta ulaşım sağlaması için reklam politikası uygulamasında ücretler ile karşılaşır. Süreçteki yükselme bazı maddelerde ücretlere tabi tutulur.

Fakat anket doldurma ile para kazanma için herhangi bir ücret demenize gerek yoktur. Bu doğrultuda bakıldığında SEO uzmanı olmak için de herhangi bir ücret ödenmesi gerekmez. Fakat alınacak eğitimler ve bu yoldaki deneyimlerin kazanılması için elbette ki maddi, manevi bazı giderler olacaktır.

İnternetten Para Kazanma Yolları Öğrenci İçin Tavsiyeler!

Öğrenciler kısa yoldan ve az vakit ile hızlı para kazanama yollarına karşı her zaman ilgi duyarlar. Fakat buradaki amaç direkt olarak para kazanmak olmadığında aslında birçok internet sektörü için alaylı bir şekilde kendini yetiştirmiş ve başarılı olabilecek elemanlara ihtiyaç duyulduğu gözlemlenir.

Günümüzde birçok yaşamın ve detayın internete dönük olduğunu gözlemlemekteyiz. Bu gözlem dahilinde internetten para kazanmak herksin isteyeceği bir durum olmaktadır. Çünkü neredeyse herkesin elinde bir teknolojik cihaz ve yakınında da internet ağı bulunmaktadır. Tek yık ile ulaşım sağlanabilecek alanlar ve yerler oldukça geniştir.

İnternetten para kazanma yolları geniş yelpaze çerçevesi içerisinde açılmak ve kendini geliştirerek istenilen hedeflere ulaşmak doru adımlar atıldığında kolay bir şekilde mümkün olmaktadır. Ayrıyeten öğrenciler eğer yalnızca boş vakti değerlendirmek ve o anlık para kazanmak, meslek dahilinde bir gelişim sunmayı düşünmüyorsa buna uygun alanların olduğunu da görmekteyiz.

Freelance Para Kazanma Meslekleri!

Freelance çalışma koşullarının rahatlığı birçok genci ve işte mevcut pozisyonda çalışan kişiyi çekmektedir. Bir çalışan için başarılı ve avantajlı çalışma koşulları ücretlendirmenin bile üstünde tuttuğu bir detaydır.

Bu detaya bakıldığında görülmektedir ki birçok kişi ve birçok kitle freelance iş kollarına doğru bir yönelim ve eğilim göstermektedirler. Freelance bir şekilde icra edilebilecek birçok meslek ve dal bulunur. Bu dallar yeni çıkmakla beraber bazı sektörler ve meslekler için de zaten hali hazırda bulunan fakat çalışma şartı değiştiren detayları içerir.

1- SEO Uzmanı Olmak! İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten para kazanma yolları olarak görülebilen freelance işler ve meslekler şu şekildedir. SEO uzmanları son zamanların popüler mesleklerinden ve gereksinimlerindendir. Bir SEO hizmeti ile Google üzerinde elde edilebilecek başarıların firmalar için ücrete dönüşme hızı son derece büyük ve seridir.

Bir kişi web sitesi kurmuş olduğunda site bir şekilde rekabet ortamına giriş yapar. Bu orta içerisinde kişinin kurduğu site dalı ve amacında birçok site ve firmaya daha rastlamak mümkündür. Fakat bu alanda rekabetçi üstünlük gösterilmesi gerekilen en önemli unsur SEO’dur. SEO, marka bilinirliği, tutundurma çabaları ve farkındalık oluşturma gayretleri kadar önem taşır.

İnternetten para kazanma yolları dahilinde marka, her ne kadar bir yerde tutundurma sağlamak için çaba gösterse ve başarı sağlasa da SEO uzmanı ile sağlanan ortak çalışmalarda alınan ücret ve zaman vermiş son derece fazladır. SEO; Search Enginee Optimization açılımına sahip ve Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu olarak karşımıza çıkmaktadır.

SEO, bir firma işletme veya e-ticaret sitesi için son derece önemlidir. Sitenin elde etmek istedii hedefler belirlidir. Bu hedefler şu şekildedir:

 • Artan sipariş ve satış sayısı
 • Tıklanma sayısında artış yaşanması
 • Bilinirlik ve marka duyarlığı kazanma

Her halükârda belirlenen ve talep edilen hedefe bakıldığında her hedef için de en büyük rekabetçi üstünlüğün SEO olduğu görülür. SEO kullanımı ve doğru bir şekilde yönetimi ile beraber firma uzun vadede birçok başarıya ulaşır.

Özellikle e-ticaret firma ve markalarının SEO alanına yönelim sağlaması ve hizmet alması ile beraber aylık ciro artışları gözle görülebilecek kadar yüksek artışları sağlar ve ortaya çıkarır.

2- Makale Yazarı ve Editörü Olmak | İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten para kazanma yolları freelance meslekler arasında yer alan bir diğer meslek de makale yazarlığı ve editörlüğüdür. Makale yazarlığı sade bir akademik makaleyi ifade etmez. Burada kast edilen unsur; SEO uyumlu makalelerdir. SEO uyumlu makaleler ile oluşturulan bir web site düzeni de o web siteye düzenli bot ziyaret girişi sağlanmış olunur.

Yani bir web site, marka veya firma sitesi içerisinde alakalı ve doğru odak anahtarlar tercih edilerek %100 SEO makalelerin girişini gerçekleştirirse büyük bir başarı elde eder. Düzenli girilen SEO içerikler sayesinde her giriş günü ve saatinde botlar siteyi düzenli bir şekilde ziyaret eder. Böylece aşırı rekabetçi ortam içerisindeki bilinirlik de artmış olur.

Trafik alma rakamları istenilen seviyeye gelmesi ile Google anahtar kelime aratmalarında yazılan yazılar ve site ismi en baş sırada yer almaya başlar. Bu duruma snippet denmektedir. Marka ve site bu şekilde kazanç sağlamakla beraber eğer bir hizmet veya ürün satışı sağlıyorsa ciddi derecede müşteri kazanmış olur.

Siteyi ziyaret eden kullanıcıların artması ile marka için gerçekleşen ciro miktarı da düzenli seviyede artmaya başlar. Bir makale yazarı web site ve amacı için en doğru odak anahtar kelimelerin analizini yapar. Bu analiz süreci ile yardımcı odak anahtarlar, semantik alt başlıklar, sıkça sorulan sorular desteği ile karşılaşır.

SEO tekniklerine uygun hazırlanan makale ile birçok firma, şirket ve bu doğrultuda web siteler ile düzenli çalışma imkânı yakalar. Blog ve kategori içerikleri oluşturan yazarlar düzenli içerik tesliminden sorumludurlar. Editörler ise bu içerikleri uygun temaya ve alt yapıya göre web sitesine giren, zamanlayan kişilere denir. Bu giriş aşaması da içerik oluşturmak ve makale yazmak gibi tekniklere sahip olan bir konudur. Genellikle iki mesleği bir arada icra eden kişiler de yer alır.

3- Yazılımcı Olmak

İnternetten para kazanma yolları doğrultusunda karşılaşılan freelance meslekler arasında en çok rağbet gören mesleklerden birisi yazılımcıdır. Yazılımcılar uluslararası firmalar ile bile uzaktan bir şekilde home office mantığı ile çalışabilir ve ,işbirliği oluşturabilir. Bu durum hem yüksek ücretler alan kişileri gösterir hem de rahat çalışma şartları ile herkesin beğenisini toplar.

Herhangi bir merkeze gitme veya iş yerine ulaşma ihtiyacı duymayan yazılımcılar istenilen görev ve sorumlulukları yalnızca bilgisayarları ile oluştururlar. Bilgisayarın başında olmanın haricinde bulunulan konumun herhangi bir önemi bulunmaz. Kilometrelerce uzak olan bir ülke ile bile uzaktan bir şekilde kolaylıkla çalışılabilir.

Bu sayede oldukça rahat çalışma koşulları ile karşılaşılır. Yazılımcı olmak ve freelance çalışmak elbette ki herkesin yapabileceği bir durum değildir. Karşı tarafa sunacağınız hizmetinizin olması ve yeterli sayılması için belirli bir bilgi ve deneyim birikimine sahip olmanız gerekir. Bu bilgi birikimi ile sağlanacak ve istenen sorumlulukların başarılı bir şekilde de yerine getirilmesi gerekilir.

4- Grafik Tasarım

İnternetten para kazanma yolları içerisinde yer alan bir diğer meslek de grafik tasarımdır. Grafik tasarım ile beraber bir firma veya şirketin tasarım ve dizayn işlemlerinin yapıldığı, çalışma şartlarının son derece rahat olduğu bir işe ne dersiniz?

Grafik tasarım hizmeti ile yalnızca firma ve web sitelerine hizmet verilmez. Aynı zamanda sadece firma ve web siteleri ile yapılan çalışmalar değil, sosyal medya kısmında da sağlanan tasarım destekli dizaynlara ihtiyaç duyulur. İnternetten para kazanma yolları sıralaması da bu şekildedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu