Ramazan Ayı Yardımları

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Birçok belediye gibi sosyal belediyecilik anlayışını benimseyen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi binlerce vatandaşa çeşitli yardımlar yapar. İl genelinde yoksul olan ve belediyenin verdiği yardımlardan faydalanmak isteyen kişiler farklı yöntemler ile belediyeye başvuru yapabilir.

Bu yazımızda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı ile ilgili merak edilen detaylar yer almaktadır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Kahramanmaraş Belediyesi muhtaç ve dar gelirli vatandaşlara ramazan yardımı ve daha birçok yardım yapmaktadır.

Belediyenin verdiği ramazan yardımından Kahramanmaraş ili sınırlarında ikamet eden muhtaç kişiler, çalışmasına engel kronik hastalığı olan vatandaşlar, dar gelirliler, afetzedeler, şehit, gazi, asker aileleri ve hanede kişi başına düşen gelir durumu asgari ücretin üçte birinden az olan kişiler faydalanabilir.

Belediye tarafından verilen yardımlardan faydalanmak için bazı şartlar bulunur. Gerekli şartları yerine getiren vatandaşlar, istenilen evrakları belediyeye eksiksiz olarak teslim ederek yardım başvurusu yapabilir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Kahramanmaraş Belediyesi sıkıntılı dönemlerden geçen vatandaşlara çeşitli yardımlar yapmaktadır. Aşağıda ramazan yardımı başvurusu için gerekli şartlar yer almaktadır.

  • Belgeleri eksiksiz olarak belediyeye teslim etmek
  • Kahramanmaraş ili sınırlarında ikamet etmek
  • İhtiyaç sahibi olmak
  • Dar gelirli olmak

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi verdiği yardımlara göre başvuru yapan vatandaşlardan farklı belgeler talep etmektedir. Ramazan yardımı için talep edilen belgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

  • Kimlik fotokopisi
  • Fakirlik belgesi
  • İkametgah belgesi

Kamhramanmaraş Ramazan yardımı için gerekli evrakları https://kahramanmaras.bel.tr/yardim-icin-gereken-evrak-listesi bu linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar il ve ilçe merkezlerinde bulunan belediye binalarını ziyaret ederek yardım başvurusu yapabilir.

Son dönemde en çok tercih edilen başvuru yöntemi ise, online olarak yapılmaktadır. Bu sayede belediye binasına gitme imkanı olmayan veya gitmek istemeyen vatandaşlar uzaktan da kolayca başvuru yapabilir.  Online olarak başvuru yapmak için https://ebelediye.kahramanmaras.bel.tr/internetbasvuru.php linkine tıklamalıdır.

Belediyeyi arayarak da ramazan yardımı başvurusu yapmak mümkündür. Arayarak yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, 444 46 11 numaralı iletişim hattını arayarak veya Kahramanmaraş Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne ait (0344) 224 15 60-60 numaralı iletişim hattını arayabilir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yüz yüze veya online olarak yardım başvurusu yapan vatandaşlardan başvuru formunu doldurmasını talep eder. Belediyenin bu talebinin nedeni başvuru yapan vatandaşların hangi yardımlardan faydalanmak istediğini ve başvuru yapan vatandaşın ihtiyaç durumun daha kolay analiz edilmesini sağlamaktır.

Başvuru formunda yazılan bilgilerin doğruluğu ilgili birimler tarafından sorgulanır. Form sorgulama sürecinin daha kolay ve hızlı olmasını sağlar. Formda yazılan bilgiler ilgili birimler tarafından detaylıca araştırılır.  Bu nedenle başvuru formunu dolduran kişinin eksiksiz ve doğru beyanda bulunması gerekir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Sorgulama

Belediyeye yardım başvurusu yapan vatandaşlar başvuru sonucunu nasıl öğrenebileceğini araştırır. Bu süreç oldukça önemlidir. Yardım başvurusunun hangi aşamada olduğunu merak eden veya başvuru sonucunu öğrenmek isteyen kişiler, belediyeye ait telefon numaralarını arayarak, online olarak veya belediye binasına giderek başvuru sonucunu öğrenebilir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı

Kahramanmaraş Belediyesi gıda ve erzak yardımı hizmetleri kapsamında geçim sıkıntısı çeken vatandaşlara sıcak yemek yardımından, gıda ürünlerinin bulunduğu koliler gibi çeşitli yardımlar yapmaktadır.

Belediye temel ihtiyaçlarını karşılanmakta sıkıntı çeken ailelere tek seferlik veya düzenli aralıklarla gıda yardımı yapar. Belediyenin web sitesinden veya e-Devlet sisteminden gıda ve erzak yardımı yapmak mümkündür.

Hazırlanan gıda paketleri ihtiyaç sahibi ailelerin evine teslim edilir. Dilerseniz ALO 153 iletişim hattını arayarak yardım talep edebilirsiniz.

Belediye bazı noktalarda sıcak çorba dağıtımı gibi hizmetler vermektedir. Bu noktalardan haftanın 6 gününde ücretsiz çorba içebilirsiniz.

BAKINIZ >>> Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı Başvurusu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nden Nasıl Ramazan Yardımı Alabilirim?

Kahramanmaraş Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara sofralarının bereketli olması için ramazan yardımı vermektedir. Belediyeden ramazan yardımı almak isteyen kişiler farklı kanallardan başvuru yapmalıdır. Yapılan değerlendirmeler sonucu ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen kişiler ramazan yardımı alabilir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Bulunur?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan kolisinde kuru gıda ürünleri, kahvaltılık ürünler bulunmaktadır. Bu ürünler, çay, şeker, makarna, zeytin, şehriye, kırmızı mercimek, reçel, kuru fasulye, nohut, salça ve sıvı yağdır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Paketi Ne Zaman Dağıtılacak?

Belediyenin verdiği ramazan yardımı, ramazan ayından önce faydalanmaya hak kazanan vatandaşlara ulaştırılır. Başvuru yoğunluğuna göre bazı gecikmeler olsa dahi ramazan ayı boyunca da ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği yardımlar hakkında bilgi almak veya yardım başvurusu yapmak için 444 46 11 numaralı hattı tuşlamalısınız. Belediye Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na erişim sağlamak içinse, 0344 224 15 60-61 numaralı iletişim hattını arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu