Ramazan Ayı Yardımları

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yılın her döneminde ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım yapmaktadır. Ramazan ayında belediye tarafından yapılan yardımlar daha da artmaktadır. Belediyeden yardım almak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar ilgili birimler tarafından tespit edilerek ramazan yardımı ve diğer yardımlardan faydalanabilir.

Aşağıdaki yazımızda belediye tarafından verilen ramazan yardımı hakkında bilgiler yer almaktadır.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımından engelli, herhangi bir sosyal güvencesi olmayan, ihtiyaçlarını karşılamakta sıkıntı çeken, eşi vefat etmiş kadınlar, gazi ve şehit yakınları faydalanabilir.

Yardım başvurusundan faydalanmak isteyen kişiler, muhtarlıktan fakirlik belgesi almalıdır. Ardından belediyeye başvuru yapmalıdır. Yapılan başvurular ilgili birimler tarafından değerlendirilmektedir. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlar ramazan yardımından faydalanabilir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ramazan yardımı için başvurusu yapmak isteyen vatandaşların ilk aklına gelen yöntem belediyeye bizzat gitmektir. Fakat belediye binasına gitmenize gerek kalmadan online veya arayarak da ramazan yardımı başvurusu yapılabilmektedir.

Online başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://ebelediye.kocaeli.bel.tr/CozumMasasi/ linkine tıklayarak belediyenin web sitesinden ramazan yardımı başvurusu yapabilir. Linke tıklayan vatandaşların başvuru formunu doldurması gerekmektedir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni arayarak da yardım başvurusu yapabilirsiniz. Arayarak başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, 444 11 41 veya 333 39 00 iletişim numaralarını yardım başvuruları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Daha hızlı ve kolay iletişim kurmak içinse ALO 153 hattını arayabilirsiniz.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardımlara başvuru yapmak isteyen vatandaşların doldurması gereken formdur.

Başvuru formunda hanede yaşayan kişi sayısı, adres bilgileri, iletişim bilgileri gibi bilgiler yer almaktadır. Bu bilgilerin eksiksiz ve doğru doldurulması yardımlardan faydalanabilmeniz için önemlidir. Eksik veya yanlış doldurulan kişilerin başvuruları onaylanmamaktadır. Bu nedenle başvuru formunu doldururken dikkat etmelisiniz.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Sorgulama

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvuru sonuçları farklı yöntemler kullanılarak sorgulanabilir. Başvuru sonucunu öğrenmek isteyen kişiler belediyeye bizzat giderek başvuru sorgulaması yapabilir.

Belediye tarafından verilen yardım başvuru sonucu, belediyenin web sitesinden öğrenilebilir. Başvuru sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar, https://ebelediye.kocaeli.bel.tr/CozumMasasi/ linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra Başvuru formunda doldurduğunuz cep telefonu numaranızı ve doğrulama kodunu yazmalısınız.

e-Devlet sisteminden de ramazan yardımı başvurusu sorgulayabilirsiniz. Sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/kocaeli-buyuksehir-belediyesi-hizmetleri-sorgulama linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yaparak sorgulama yapabilirsiniz.

Belediyeyi arayarak da ramazan yardımı sonucunu öğrenebilirsiniz. Arayarak sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar, 444 11 41, 333 39 00 veya ALO153 numaralarını arayarak yardım sonucunu öğrenebilir.

Belediye tarafından verilen ramazan yardımı sonuçları ortalama 15 – 30 gün gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Başvuru sorgulaması yapmadan önce mutlaka belirli bir süre geçmesini beklemelisiniz.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların belediye tarafından bazı şartları karşılıyor olması gerekmektedir. Bu şartlardan en önemlisi Kocaeli sınırlarında ikamet etmek ve ihtiyaç sahibi olmaktır.

Belediye tarafından verilen yardımlardan gazi, şehit yakınları, engeli bireyler, çalışamayacak durumda olanlar ve bunu gibi şartları yerine getiren vatandaşlar faydalanabilir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı İçin Gerekli Belgeler

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen kişilerden bazı belgeler talep edilmektedir. Aşağıda talep edilen belgelerin listesi yer almaktadır.

 • Başvuru formu
 • İkametgah belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Muhtardan alınacak muhtaçlık belgesi
 • Kimlik aslı ve fotokopisi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alabilirim?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımından faydalanmak isteyen kişiler, belediyeye başvuru yaparak form doldurmalıdır. İhtiyaç sahibi tespit edilen ve gerekli şartlara uyan kişiler ramazan yardımından faydalanabilecektir.

ALO 153 hattını arayarak ilgili birimlere ramazan yardımından faydalanmak istediğinizi belirtmelisiniz.

Eğer başvurunuz onaylanırsa, hazırlanan ramazan paketleri belediye ekipleri tarafından vatandaşların ikamet adreslerine ulaştırılacaktır.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımı ramazan ayı gelmeden önce ve ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmaktadır.

Ramazan yardımı bazı vatandaşların 41 Kart hesabına para olarak yatırılır. Bazı vatandaşlar ise, belediye tarafından hazırlanan ramazan kolisinden faydalanabilir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Var?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların ramazan kolisinde temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Ramazan kolisinde bulunan ürünler aşağıda yer almaktadır.

 • Şeker
 • Sıvı yağ
 • Yeşil mercimek
 • Erişte
 • Şehriye
 • Makarna
 • Zeytin
 • Un
 • Çay

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gıda ve Erzak Yardımı Nasıl Alınır?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara yılın her döneminde gıda ve erzak yardımı yapmaktadır. Bu yardım sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyaçları karşılanır.

Belediyeden gıda ve erzak yardımı almak isteyen vatandaşlar farklı yöntemler kullanarak belediyeye başvuru yapmalıdır. Gerekten ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşların ikamet adresine yardımlar ulaştırılacaktır.

BAKINIZ>>> Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yardım İletişim

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardımlardan faydalanmak, yardımlar hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, 444 11 41, 333 39 00 veya ALO153 numaralarını arayarak detaylı bilgi edinebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu