SPONSORLU REKLAM
Sosyal Yardımlar

İBB Kırtasiye Yardımı Nasıl Alınır? Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB Kırtasiye Yardımı Nasıl Alınır? Başvurusu Nasıl Yapılır? İBB Kırtasiye yardımı İstanbul Büyükşehir Belediyesinin maddi durumu kötü olan öğrencilere verdiği eğitim yardımlarından biridir. İstanbul il sınırları içerisinde yaşayan öğrencilere verilen İBB kırtasiye yardımı nasıl alınır, İBB kırtasiye yardımı başvurusu nasıl yapılır hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağım.

İBB kırtasiye yardımı sadece ilkokul, ortaokul, lise, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim gören öğrencilere verilmektedir. Öğrenim göre öğrencilerin başvurusu üzerine kırtasiye yardımından yararlanma imkanları bulunmaktadır. Maddi zorluk içerisinde olan velilerin eğitim giderlerine destek olan verilen İBB kırtasiye yardımı hakkında merak ettikleriniz yazımızda.

İBB Kırtasiye Yardımı Kimlere Verilir

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımından kimler yaralanacak ve Kırtasiye yardımı kimlere verilir hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum. İBB kırtasiye yardımından yararlanmak için

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Öğrencinin İstanbul yaşıyor olması
 • Şehit çocukları
 • Öksüz ve yetim çocuklar
 • Engelli öğrenciler
 • Maddi durumu kötü olan
 • Öğrencinin eğitime devam etmesi gerekli
 • Devlet okullarında ve vakıf okullarında burslu okuyanlar
 • İBB kırtasiye yardımı ilkokul, Orta ve Lise öğrencilerine verilir

Yukarıda şartları taşıyan öğrenciler kırtasiye yardımına başvuruda bulunabilir.

İBB Kırtasiye Yardımı Başvurusu Nereden Yapılmaktadır?

İBB kırtasiye yardımı başvuruları hem internet üzerinden online olarak yapılabileceği gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün Avrupa yakasında bulunmakta olan Edirnekapı Sosyal yardımlaşma veznesine yada Anadolu yakasında bulunan Selimiye veznesine başvurulması gerekmektedir. Ayrıca İBB kırtasiye yardımı için mahalle muhtarınıza başvuruda bulunabilirsiniz.

İBB Kırtasiye yardımı başvurusunu internet üzerinden online yapmak için bu linke https://senokudiye.ibb.istanbul/Login.aspx tıklamanız yeterlidir. Karşınıza çıkan sayfada Öğrencinin T.C. kimlik numarası adı ve soyadını girerek başvuru işlemini tamamlayabilirsiniz.

İBB Kırtasiye Yardımı Ne Kadardır?

İBB kırtasiye yardımı yılda 1 defa olmak üzere ilkokul, Ortaokul ve Lise eğitimi gören öğrencilere 300 TL olarak verilmektedir. Eğer Genç üniversiteli yardımı ise 1200 + 1000 + 1000 TL olmak üzere 3 taksit halinde ödenmektedir. İBB kırtasiye yardımından sadece liseye kadar eğitim gören öğrenciler yararlanmaktadır. Üniversite öğrencileri İBB genç üniversiteli desteğine ayrıca başvurmaları gereklidir.

İBB Kırtasiye Yardımı Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir

İBB kırtasiye yardımından yararlanmak için bizzat başvuruda bulunacak kişilerin yanında bazı belgeleri götürmeleri gerekmektedir. Kırtasiye yardımı almak için istenen belgeleri götürmek başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını sağlayabilir.

İstanbul kırtasiye yardımı için gerekli belgeler ise;

 • Öğrenim Belgesi ( Okuldan alınmış onaylı öğrenci olduğuna dair belge)
 • Kırtasiye yardımı başvuruda bulunacak öğrencinin kimlik fotokopisi
 • Velisinin kimlik fotokopisi
 • Engelli öğrenci ise mutlaka engel durumunu gösteren belge

İBB Kırtasiye Yardımından Okul Öncesi Çocuklar Yararlanabilir Mi?

İBB kırtasiye yardımdan okul öncesi, kreş, yaşı küçük çocuklar yararlanabilir mi sorusu merak edilen konuların başında gelmektedir. Kırtasiye yardımından yararlanmak için yaş sınırı bulunmaktadır. Okul öncesi ve kreşe giden çocuklar bu yardımdan yararlanamazlar. Ancak 5 yaşını doldurmuş okula giden tüm çocukların başvurusuna açık olan bu yardımda her hangi bir üst yaş sınırı bulunmamaktadır.

İBB Kırtasiye Yardımı Ne Zaman Yatacak

İBB Kırtasiye yardımı ne zaman yatar ve İBB kırtasiye yardımı ne zaman ödenir sorusu en çok merak edilen soruların başında gelir. Kırtasiye yardımı başvuru yapan kişilere kırtasiye yardımı ödemeleri okulların açılmasından sonraki 2 hafta içerisinde yapılanmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sen Oku Diye Eğitim Yardımı onaylanan kişilere ayrıca yardım ödemesinin yapıldığına dair SMS ile bilgilendirme yapılır.

İBB Kırtasiye Yardımı Online Başvurusu

İBB kırtasiye yardımı online başvuru yapmak için bu linki https://senokudiye.ibb.istanbul/Login.aspx kullanabilirsiniz. Online başvuru linkine tıkladıktan sonra öğrencinin T.C. kimlik numarası adı ve soyadı yazılması gereklidir.

İBB Kırtasiye Yardımı Nereden Alınır

İBB kırtasiye yardımı başvurusu online olarak yapılacağı için bizzat başvurarak yapılması mümkün. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Edirnekapı Sosyal yardımlaşma veznesine yada Anadolu yakasında bulunan Selimiye veznesine bizzat giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

İBB Kırtasiye Yardımı Başvuru Formu

İBB kırtasiye yardımı başvuru formu bizzat belediyeden başvuruda bulunabileceğiniz gibi internet üzerinden öğrencinin ve velinin bilgileri girilerek doldurulur. Öğrencinin bilgileri ile velinin gelir durumu adı ve soyadı doldurulması gereklidir.

İBB Kırtasiye Yardımı Son Başvuru Tarihi

İBB kırtasiye yardımı her sene okullar açılmadan 1 ay önce başlar. İBB kırtasiye yardımı başvurusu yapıldıktan sonra okullar açıldığından 2 hafta içerisinde SMS ile bilgilendirme yapılır.

Sizlere nu yazımızda İBB Kırtasiye Yardımı Nasıl Alınır? İBB Kırtasiye Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan tüm soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

3 Yorum

 1. Kiracıyım eşim engelliliği 3 tane çocuğum var 2 tanesi okula gidiyor Kırtasiye malzemesi ne anlamıyorum okulda para istiyorlar param yok vereyim durumum yok doğalgaz faturalarını bütün zaten ödeyemiyorum Milletin yanına getirip veriyorum

 2. kırtasiye yardımı bu sene yatırılmayacak mi neden bilgi verilmiyor

 3. 3çocuk eşim işsiz yardım başvurusu yapıyorum olmuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu