Belediye Yardımları

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2024; Ülkemizdeki en geniş kapsamlı sosyal desteklerini sunan belediyelerden biri olan Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlar ile işsiz veya muhtaç olanlara önemli katkılar sağlar. Farklı şekillerde dağıttığı yardımların başında sosyal kart başvurusu gelen Belediye, yine ayni yardımlarla da muhtaç durumda olanlara destek çıkar. Sizler için Konya Belediyesi yardım başvurusu hakkında bilmeniz gerekenleri bir araya getiriyor, sizin de bu imkanlardan faydalanmanıza aracı oluyoruz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Belediyenin yardımları arasında öne çıkan sosyal kartlar, ihtiyaç sahibi olup yardım talebinde bulunanların onurunu zedelemeksizin maddi destek alabilmesinde son derece kolaylaştırıcı ve avantajlı yardım araçlarıdır. Konya sosyal destek paketi başvurusu yapanlara uygun görülmeleri halinde verilen bu kart, pek çok markette kullanılabilmekte ve alışverişlerin bedavaya gelmesini sağlamaktadır. Konya Belediyesi sosyal kart limitleri aile nüfusuna göre belirlenmektedir. 3 kişilik aileler için 500 TL, 4 ila 5 kişilik aileler için 1000 TL, 6 kişilik veya daha kalabalık aileler içinse uygun görülen bakiye 1500 TL’dir.

İl sınırlarında okuyan ve ekonomik sebeplerle eğitim hayatı aksayan öğrencileri de unutmayan Konya Belediyesi sosyal yardımları aracılığıyla çocuk ve gençlere de destek olmaktadır. Tüm yoksulluk ilişkili nedenlere ek olarak LGS’de binde birlik dilime giren öğrencilere de teşvik ödülleri sunan Belediye, Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapan pek çok kişiyi geri çevirmemektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu konusunda dikkat çeken bir diğer kategori de tarımsal destekler olmakta, diğer belediyelerden farklı olarak kırsal kesimin üretimini desteklediğini projelerle gösteren Konya Belediyesi, tarıma önemli katkılar sağlamaktadır. Hayvancılığı desteklediğini göstermek için farklı dönemlerde yonca tohumu desteği yapan Belediye, yine tarımsal destek kapsamında böğürtlen, adaçayı, kekik, lavanta gibi bitkiler ile ceviz, elma, ahududu, böğürtlen gibi meyvelerin fidelerini de dikim için çiftçilere dağıtmıştır. Güncel olarak Konya Belediyesi yardım başvurusu yapan üreticilere yerli şeker fasulye tohumu desteği yapan Belediye, başvuruları online olarak kabul etmektedir.

Konya’nın Karatay ilçesinde ikamet eden vatandaşlar için “Hoş Geldin Bebek” projesiyle destek sağlanmakta, proje kapsamında verilen paketler içerisinde şampuan, sabun, havlu, ateş ölçer gibi ürünlerin bebeklere özgü olanları yer almaktadır. Karatay ilçesinde yaşayan ve yeni bebekleri olan aileler online başvuru sonrası tek seferlik paket alabilmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Belediye’nin resmi açıklaması doğrultusunda zabıta veya muhtarlık birimlerince yoksulluk, muhtaçlık veya fiziksel engel gibi nedenlerden yardım alması gerektiği bildirilen vatandaşlar hariç, tüm başvuru adayları online sistemler üzerinden taleplerini iletmektedir. Bu doğrultuda Belediye senelik bütçesine veya belirlediği yardım edilebilir vatandaş sayısına göre yardımlarını gerçekleştirmekte, bu konuda kesin bir hüküm bulunmamaktadır. Konya Belediyesi sosyal kart başvurusu yapan tüm vatandaşlar form veya dilekçeyle ihtiyaçlarını dile getirmekte, denetleme kurulunun kararına uygun olarak gerekli yardımlar ulaştırılmaktadır.

Söz konusu eğitim desteği olduğunda ise ikokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin tamamı için başvuru yapılabilmekte, öksüz, yetim veya engelli raporu olan öğrencilere ek anne-babası ayrı olup muhtaçlık halinde olan öğrencilere de destek verilmektedir. Tarımsal desteğe başvurmak isteyenlerin ise Konya’da ikamet eden ve 18 yaş üstü, çalışan çiftçiler olması gerekmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

En önemli Belediye yardımlarından biri olmasıyla merak edilen Konya Belediyesi sosyal kart başvurusu artık e-devlet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bu amaçla https://sosyalyardim.konya.bel.tr şeklindeki resmi web sitesi linkinden detaylı bilgi alınabilmekte, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak da ön başvuru için form doldurmak gerekmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi eğitim desteğine başvurmak isteyenlerin ise bahsedilen kriterleri karşılaması halinde https://egitimedestek.konya.bel.tr/sodem/  linkine tıklayarak yetkililere ulaşması mümkündür. Genellikle Eylül ve Ekim aylarında yani eğitim dönemi başlangıcında açılan başvurular, yetkililerin değerlendirmesi neticesinde dağıtılmaktadır. https://www.konya.bel.tr/sayfadetay.php?sayfaID=1584 linkinden başvuru veya burs ödemesi tarihlerini takip etmeniz sağlanmaktadır.

Hoş Geldin Bebek projesine başvuracak olan ve Karatay ilçesinde yaşayan yeni bebek sahibi aileler ise paket talebi için https://www.karatay.bel.tr/hosgeldinbebek adresine tıklayarak gerekli bilgileri girmelidir. Tarımsal destek için Konya Belediyesi yardım başvurusu yapacak olanlar ise http://uygulama.konya.bel.tr/TarimsalDestekleme/bas2018/ linkini kullanarak ilgili şartları karşıladığını beyan edeceği formu doldurmakla yükümlüdür.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Sosyal kart başvurusu yapıp sürecin nasıl sonuçlandığını öğrenmek isteyenlerin https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklaması gerekmektedir. Belediye, yoğunluk oluşturmaması adına sosyal yardımla ilgilenen birimlerin halka açık bürolarını hizmet dışı bırakmış ve sistematik bir düzen için yalnızca e-sistemlere yönelmiş bulunmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Başvuru sürecinde de bahsedildiği gibi yardımlara ilişkin tüm görüşmeleri uygulamalar veya web sistemleri üzerinden kabul eden Belediye, Konya Belediyesi kart başvurusu sorgulama işlemleri için de yine aynı linklerin kullanılmasını sağlamaktadır. Okuma yazma bilmeme, engellilik veya ileri yaş gibi nedenlerden dolayı başvurusunu üçüncü bir kişinin yaptığı vatandaşlara ise yine bu kişiler aracılığıyla veya adres ziyaretiyle yardım ulaştırılmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Belediye’nin başvuruları kabul ettiği Kaysis isimli online sistemle ilgili bilgi almak veya sorun iletmek isteyenler, bu birime (312) 403 65 00 numaralı telefondan ulaşabilir. Konya Belediyesi kart başvuru sorgulama gibi tüm diğer işlemler için direkt Belediye yetkililerine ulaşmak isteyenlerse 444 55 42’yi arayıp 6’yı tuşlayabilir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı belediye tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin rencide olmaması için ve diledikleri gibi gıda ihtiyaçlarını alabilmeleri için verilen yardım karıdır. Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı A101, BİM ve ŞOK mağazalarından gıda alış verişi yapma imkanı tanımaktadır.

İl sınırları içerisinde oturan maddi durumu kötü olan hemşerilerine yardım eden belediye sosyal yardım kartı başvurularını belli aralıklarla açmaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu https://sosyalyardim.konya.bel.tr/ linki üzerinden yapılmaktadır.

Yukarıdaki linke tıklayarak sosyal yardım kartı başvuru talebi oluşturabilirsiniz. En çok yardımda bulunan belediyelerden biri olan Konya Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı ve para yardımını sosyal yardım kartı üzerinden yapmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı her sene ramazan ayında ve kurban bayramında ihtiyaç sahibi ailelere verilmektedir. Ayrıca her hangi bir sosyal güvencesi bulunmayan kişilere her ay sosyal yardım kartı aracılığı ile gıda yardımı yapılmaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı başvurusu onaylana kişilere verilen konya yardım kartı ile diledikleri marketten gıda ihtiyacını giderebilir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı kolilerinde  5 kg sıvı yağ, 1 kg nohut, 4 kg un, 4 paket makarna, 500 gr çay, 3 kg şeker, 3 kg pirinç, 2 kg bulgur, 1 kg mercimek, 2 kg tahin, 1 kg salça ve 2 kg fasulye bulunmaktadır.

Konya belediyesi gıda yardımı ve erzak yardımı başvuru yapmak için aşağıda verdiğim linki tıklayabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu için belediyenin resmi sitesi üzerinden başvurabileceğiz gibi dilerseniz belediyenin sosyal yardım birimini arayarak erzak yardımı talebinizi iletebilirsiniz. Konya Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu için https://sosyalyardim.konya.bel.tr/ linkine tıklayabilirsiniz.

Telefon:444 55 42
Açık Kapı:153
Fax:+ 90 332 211 15 76
Web:http://www.konya.bel.tr

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayında gıda yardımı ve erzak yardımı yaparak maddi durumu kötü ailelere destek çıkmaktadır. Erzak kolisi yardımı almak için belediyenin resmi sitesi üzerinden başvuruda bulunan yada belediyenin sosyal yardım telefonu olan 153 numarasını arayabilirler.

Konya belediyesi gıda kolisi yılda 2 defa olmak üzere Ramazan ayında ve Kurban bayramında yapılmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Nasıl Alınır

Konya Belediyesi gıda yardımı ve erzak yardımı başvurusu için belediyenin resmi internet sitesi üzerinden veya ilgili telefon numaralarından arayarak yapabilirsiniz.

Gıda ve erzak yardımı başvurusu telefon numarası; 444 55 42 veya ALO 153 numaralı telefon üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Gıda yardımları koli olarak hak sahiplerinin evlerine teslim edildiği gibi sosyal yardım kartlarına bakiye yüklenerek de yapılmaktadır.

Sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahiplerinin gıda yardımları, sosyal yardım kartlarına her ay düzenli olarak yüklenmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı kolisinin içinde;  5 kg sıvı yağ, 4 kg un, 4 paket makarna, 1 kg nohut,1 kg mercimek, 500 gr çay, 3 kg şeker, 3 kg pirinç, 2 kg bulgur,  2 kg tahin, 1 kg salça ve 2 kg fasulye vardır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu

Konya Belediyesinin en çok başvuru aldığı yardım sosyal yardım kartı başvurularıdır. Sosyal yardım kartı ile vatandaşlar pos cihazının bulunduğu market ve iş yerlerinden rahatlıkla alışveriş yapabilmektedirler. Kimseye mahcup olmadan temel ihtiyaçlarını karşılayan dar gelirli vatandaşlar sosyal yardım kartı ile bir nebze olsa rahat etmektedirler.

Konya Belediyesi para yardımı almaya hak kazanan vatandaşların bakiyelerini sosyal yardım kartına yüklemektedir.

Ailede yaşayan kişi sayısına göre 1250 TL ile 2500 TL arasında bakiyeler kartlara düzenli olarak yüklenir. Market kasa görevlilerinden kart bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Sorgulama

Konya sosyal yardım kartı sorgulama; ALO 153 çağrı merkezi ile iletişime geçerek yada sosyal yardım kartı başvurusu yaptığınız link üzerinden de sosyal kart başvuru sorgulama işlemlerinizi yapmanız mümkündür.

Konya Belediyesi yardım kartı ile ilgili detaylı bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Başvurusu ve Bakiye Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Desteği Başvurusu

Konya Belediyesi eğitim desteği başvuru yapmak ve detaylı bilgi sahibi olmak için  https://egitimdestekleri.konya.bel.tr/Kayit/Basvuru/Index linke tıklayabilirsiniz. Eğitim desteği başvurusu için gerekli belgeler ve gerekli şartlara dair bilgileri link üzerinden edinebilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi eğitim desteği yardımı başvurusu internetten online olarak belediyenin resmi sitesi üzerinden yapılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI

 • 2024-2025 Eğitim-Öğretim yılında T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı örgün eğitim veren ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime devam eden öğrenci olmak,
 • Konya il sınırları içinde ikamet etmek,
 • İl dışında okuyan öğrenciler için; Aileleri Konya il sınırları içinde ikamet eden ve LGS sınavına göre Türkiye genelinde %0,1 dilimde olmak
 • Eğitim Destek Kategorileri içinde olmak.

EĞİTİM DESTEK KATEGORİLERİ

 • Öksüz (annesi vefat etmiş) veya Yetim (babası vefat etmiş) olan öğrenciler,   
 • Şehit veya Gazi çocuğu olan öğrenciler, 
 • Hafif düzeyde ÖGV raporu ( %40 ve üzeri engel durumu ) olan öğrenciler,
 • Anne babası mahkeme kararıyla ayrılmış (boşanmış) ihtiyaç sahibi olan öğrenciler,
 • Liseye Geçiş Sınavı’nda Türkiye geneli %0,1 dilimde olan öğrenciler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek Yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi yeni doğum yapmış anne adaylarını hoş geldin bebek paketi vererek onlara destek olmaktadır. Konya il sınırları içerisinde yaşayan anne adayları doğum yaptıktan sonra başvuru yapmaları halinde yeni doğan bebeğinin ihtiyaçlarını içeren paket göndermektedir.

Doğum yapan anne adayları doğum sonrası 3 ay içerisinde belediyenin resmi sitesi üzerinden başvuru yapmanız gereklidir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Engelli Yardımı

Konya Belediyesi engelli yardımı; Engelli vatandaşlar, Engelli Destek Merkezi’ne kayıt yaptırmak için https://endem.konya.bel.tr/ linke tıklayarak kayıt oluştururabilirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Evde Sağlık Hizmetleri

Konya Belediyesi evde sağlık hizmetleri birimine başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımız T.C. Sağlık Bakanlığı Evde Sağlık Hizmetleri iletişim Merkezi: 444 38 33 nolu numarayı arayarak başvuru yapabilirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Maddi desteklerini Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal kart uygulamasıyla dağıtan Belediye, böylece anlaşmalı olduğu marketlerden verilen tutar kadar alışveriş yapılmasını sağlamaktadır. Sosyal kartlar süreli kullanımlık veya tek kullanımlık olabilmekte, ilçe merkezinde konumlanan 9 ayrı markette kullanılabilmektedir. Sosyal kart aracılığıyla ekmek alabilen vatandaşlar, tek kullanımlık kartı belirli bir süre harcamalarında kullanabilir. Süreli yani kişisel sosyal kartlar ise bahsedildiği üzere ekmek yardımı alan ailelere verilmekte, gıda, temizlik, kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayacak ailelere otomatik yükleme gerçekleştirilmektedir.

Sizlere bu yazımızda Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı hakkında bilgi vermeye çalıştım. Konya Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı ve Konya Büyükşehir Belediyesi para yardımı hakkında aklınıza takılanları yorum kısmına yazabilirsiniz.

17 Yorum

 1. Merhaba lar ben Karapınar da oturuyorum Konya Büyükşehir belediyemzn sosyal kartından yararlanıyorum ama nakdi yardım larındanda yararlanabilirmiyim eşim cezaevinde evimiz kira hiçbir gelirim yok iki cocugumla m ikisde okula gidiyor

 2. Esimden ayrilali 1 sene oldu ve ve 1 yasinda kizim var annem calisiyor ve yetmiyor evde 5 kisi kaliyoruz kizim bubuyene kadar yardim ede bilir misiniz

 3. Ben Tuğba Gürçay maddi sıkıntım var 4 kızım var kiraciyim ne eve nede kızlarımin ihtiyaçlarını karşılayamıyor um artık herşey pahalı oldu . evde yapabileceğim iş arıyorum ama bulamıyorum lütfen bana maddi ve manevi yardım edermisiniz .

 4. İki çocuk babasıyim kiradayim kiram bin yüz teledir sudur elektrik çalışmıyorum dogruduzgun işim yok ben istiyorum ki bana bi yardımcı olursanız çok sevinirim lütfen

 5. Bende 3kisi oturuyoruz evimiz kirada ama yetiştiremiyoruz gıda yardımına ihtiyacım var eşim çalışıyor ama yetmiyor o yüzden doğal gaz,elektrik ve suda fazla geldi yetişemiyorum iyi gunler

 6. 2 çocuk annesiyim eşim bulduğu işte çalışıyor sürekli değil evim kira faturalar derken gıda ihtiyacını ve ödemeleri yapamıyoruz cuzi miktardansa olsa yardımınızı talep ediyorum.

 7. İki kızım bi hanımım var çalışmıyorum
  Mümkünse yardım istiyorum

 8. Eşimin işi yok iki çocuk var biri küçük bez süt alamıyoruz kirada oturuyoruz yardıma ihtiyacımız var

 9. Benimde çocuklarım var birisi 16 aylık digeri 5 yaşında süt yardım destegi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 10. Iki cocuk annesiyim paraya ihtiyacimiz var bez almamiz gerekiyo baska ceyler

 11. Zor günler geçiriyorum gıda ve para yardımı istiyorum lutfen yardim edinn

 12. Ben 4 çocuk annesiyim eşim hapishade ve hiç bir sağlık güvencemiz yok ihtiyaçlarımı karsilayamiyorum evim kiradir faturalarını odiyemiyorum sizden nakdi ve gıda yardımı istiyorum

 13. Hayırlı ramazanlar yardim edermisiniz özelllikle yag anlamadimm gıda ve para ‘ya ihtiyacım var

 14. Hayırlı ramazan lar yag alamadım gıda ve paraya ihtiyacım var lutfenn

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu