Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu
A+
A-

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Ülkemizdeki en geniş kapsamlı sosyal desteklerini sunan belediyelerden biri olan Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlar ile işsiz veya muhtaç olanlara önemli katkılar sağlar. Farklı şekillerde dağıttığı yardımların başında sosyal kart başvurusu gelen Belediye, yine ayni yardımlarla da muhtaç durumda olanlara destek çıkar. Sizler için Konya Belediyesi yardım başvurusu hakkında bilmeniz gerekenleri bir araya getiriyor, sizin de bu imkanlardan faydalanmanıza aracı oluyoruz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Belediyenin yardımları arasında öne çıkan sosyal kartlar, ihtiyaç sahibi olup yardım talebinde bulunanların onurunu zedelemeksizin maddi destek alabilmesinde son derece kolaylaştırıcı ve avantajlı yardım araçlarıdır. Konya sosyal destek paketi başvurusu yapanlara uygun görülmeleri halinde verilen bu kart, pek çok markette kullanılabilmekte ve alışverişlerin bedavaya gelmesini sağlamaktadır. Konya Belediyesi sosyal kart limitleri aile nüfusuna göre belirlenmektedir. 3 kişilik aileler için 75 TL, 4 ila 5 kişilik aileler için 100 TL, 6 kişilik veya daha kalabalık aileler içinse uygun görülen bakiye 150 TL’dir.

İl sınırlarında okuyan ve ekonomik sebeplerle eğitim hayatı aksayan öğrencileri de unutmayan Konya Belediyesi sosyal yardımları aracılığıyla çocuk ve gençlere de destek olmaktadır. Tüm yoksulluk ilişkili nedenlere ek olarak LGS’de binde birlik dilime giren öğrencilere de teşvik ödülleri sunan Belediye, Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapan pek çok kişiyi geri çevirmemektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu konusunda dikkat çeken bir diğer kategori de tarımsal destekler olmakta, diğer belediyelerden farklı olarak kırsal kesimin üretimini desteklediğini projelerle gösteren Konya Belediyesi, tarıma önemli katkılar sağlamaktadır. Hayvancılığı desteklediğini göstermek için farklı dönemlerde yonca tohumu desteği yapan Belediye, yine tarımsal destek kapsamında böğürtlen, adaçayı, kekik, lavanta gibi bitkiler ile ceviz, elma, ahududu, böğürtlen gibi meyvelerin fidelerini de dikim için çiftçilere dağıtmıştır. Güncel olarak Konya Belediyesi yardım başvurusu yapan üreticilere yerli şeker fasulye tohumu desteği yapan Belediye, başvuruları online olarak kabul etmektedir.

Konya’nın Karatay ilçesinde ikamet eden vatandaşlar için “Hoş Geldin Bebek” projesiyle destek sağlanmakta, proje kapsamında verilen paketler içerisinde şampuan, sabun, havlu, ateş ölçer gibi ürünlerin bebeklere özgü olanları yer almaktadır. Karatay ilçesinde yaşayan ve yeni bebekleri olan aileler online başvuru sonrası tek seferlik paket alabilmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Belediye’nin resmi açıklaması doğrultusunda zabıta veya muhtarlık birimlerince yoksulluk, muhtaçlık veya fiziksel engel gibi nedenlerden yardım alması gerektiği bildirilen vatandaşlar hariç, tüm başvuru adayları online sistemler üzerinden taleplerini iletmektedir. Bu doğrultuda Belediye senelik bütçesine veya belirlediği yardım edilebilir vatandaş sayısına göre yardımlarını gerçekleştirmekte, bu konuda kesin bir hüküm bulunmamaktadır. Konya Belediyesi sosyal kart başvurusu yapan tüm vatandaşlar form veya dilekçeyle ihtiyaçlarını dile getirmekte, denetleme kurulunun kararına uygun olarak gerekli yardımlar ulaştırılmaktadır.

Söz konusu eğitim desteği olduğunda ise ikokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin tamamı için başvuru yapılabilmekte, öksüz, yetim veya engelli raporu olan öğrencilere ek anne-babası ayrı olup muhtaçlık halinde olan öğrencilere de destek verilmektedir. Tarımsal desteğe başvurmak isteyenlerin ise Konya’da ikamet eden ve 18 yaş üstü, çalışan çiftçiler olması gerekmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

En önemli Belediye yardımlarından biri olmasıyla merak edilen Konya Belediyesi sosyal kart başvurusu artık e-devlet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bu amaçla https://sosyalyardim.konya.bel.tr şeklindeki resmi web sitesi linkinden detaylı bilgi alınabilmekte, https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu linkine tıklayarak da ön başvuru için form doldurmak gerekmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi eğitim desteğine başvurmak isteyenlerin ise bahsedilen kriterleri karşılaması halinde https://egitimedestek.konya.bel.tr/sodem/  linkine tıklayarak yetkililere ulaşması mümkündür. Genellikle Eylül ve Ekim aylarında yani eğitim dönemi başlangıcında açılan başvurular, yetkililerin değerlendirmesi neticesinde dağıtılmaktadır. https://www.konya.bel.tr/sayfadetay.php?sayfaID=1584 linkinden başvuru veya burs ödemesi tarihlerini takip etmeniz sağlanmaktadır.

Hoş Geldin Bebek projesine başvuracak olan ve Karatay ilçesinde yaşayan yeni bebek sahibi aileler ise paket talebi için https://www.karatay.bel.tr/hosgeldinbebek adresine tıklayarak gerekli bilgileri girmelidir. Tarımsal destek için Konya Belediyesi yardım başvurusu yapacak olanlar ise http://uygulama.konya.bel.tr/TarimsalDestekleme/bas2018/ linkini kullanarak ilgili şartları karşıladığını beyan edeceği formu doldurmakla yükümlüdür.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Sosyal kart başvurusu yapıp sürecin nasıl sonuçlandığını öğrenmek isteyenlerin https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu linkine tıklaması gerekmektedir. Belediye, yoğunluk oluşturmaması adına sosyal yardımla ilgilenen birimlerin halka açık bürolarını hizmet dışı bırakmış ve sistematik bir düzen için yalnızca e-sistemlere yönelmiş bulunmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Başvuru sürecinde de bahsedildiği gibi yardımlara ilişkin tüm görüşmeleri uygulamalar veya web sistemleri üzerinden kabul eden Belediye, Konya Belediyesi kart başvurusu sorgulama işlemleri için de yine aynı linklerin kullanılmasını sağlamaktadır. Okuma yazma bilmeme, engellilik veya ileri yaş gibi nedenlerden dolayı başvurusunu üçüncü bir kişinin yaptığı vatandaşlara ise yine bu kişiler aracılığıyla veya adres ziyaretiyle yardım ulaştırılmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Belediye’nin başvuruları kabul ettiği Kaysis isimli online sistemle ilgili bilgi almak veya sorun iletmek isteyenler, bu birime (312) 403 65 00 numaralı telefondan ulaşabilir. Konya Belediyesi kart başvuru sorgulama gibi tüm diğer işlemler için direkt Belediye yetkililerine ulaşmak isteyenlerse 444 55 42’yi arayıp 6’yı tuşlayabilir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı belediye tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin rencide olmaması için ve diledikleri gibi gıda ihtiyaçlarını alabilmeleri için verilen yardım karıdır. Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı A101, BİM ve ŞOK mağazalarından gıda alış verişi yapma imkanı tanımaktadır.

İl sınırları içerisinde oturan maddi durumu kötü olan hemşerilerine yardım eden belediye sosyal yardım kartı başvurularını belli aralıklarla açmaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu https://sosyalyardim.konya.bel.tr/ linki üzerinden yapılmaktadır.

Yukarıdaki linke tıklayarak sosyal yardım kartı başvuru talebi oluşturabilirsiniz. En çok yardımda bulunan belediyelerden biri olan Konya Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı ve para yardımını sosyal yardım kartı üzerinden yapmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı her sene ramazan ayında ve kurban bayramında ihtiyaç sahibi ailelere verilmektedir. Ayrıca her hangi bir sosyal güvencesi bulunmayan kişilere her ay sosyal yardım kartı aracılığı ile gıda yardımı yapılmaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı başvurusu onaylana kişilere verilen konya yardım kartı ile diledikleri marketten gıda ihtiyacını giderebilir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı kolilerinde  5 kg sıvı yağ, 1 kg nohut, 4 kg un, 4 paket makarna, 500 gr çay, 3 kg şeker, 3 kg pirinç, 2 kg bulgur, 1 kg mercimek, 2 kg tahin, 1 kg salça ve 2 kg fasulye bulunmaktadır.

Konya belediyesi gıda yardımı ve erzak yardımı başvuru yapmak için aşağıda verdiğim linki tıklayabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu için belediyenin resmi sitesi üzerinden başvurabileceğiz gibi dilerseniz belediyenin sosyal yardım birimini arayarak erzak yardımı talebinizi iletebilirsiniz. Konya Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu için https://sosyalyardim.konya.bel.tr/ linkine tıklayabilirsiniz.

Telefon : 444 55 42
Açık Kapı : 153
Fax : + 90 332 211 15 76
Web : http://www.konya.bel.tr

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayında gıda yardımı ve erzak yardımı yaparak maddi durumu kötü ailelere destek çıkmaktadır. Erzak kolisi yardımı almak için belediyenin resmi sitesi üzerinden başvuruda bulunan yada belediyenin sosyal yardım telefonu olan 153 numarasını arayabilirler.

Konya belediyesi gıda kolisi yılda 2 defa olmak üzere Ramazan ayında ve Kurban bayramında yapılmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Maddi desteklerini Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal kart uygulamasıyla dağıtan Belediye, böylece anlaşmalı olduğu marketlerden verilen tutar kadar alışveriş yapılmasını sağlamaktadır. Sosyal kartlar süreli kullanımlık veya tek kullanımlık olabilmekte, ilçe merkezinde konumlanan 9 ayrı markette kullanılabilmektedir. Sosyal kart aracılığıyla ekmek alabilen vatandaşlar, tek kullanımlık kartı belirli bir süre harcamalarında kullanabilir. Süreli yani kişisel sosyal kartlar ise bahsedildiği üzere ekmek yardımı alan ailelere verilmekte, gıda, temizlik, kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayacak ailelere otomatik yükleme gerçekleştirilmektedir.

Sizlere bu yazımızda Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı hakkında bilgi vermeye çalıştım. Konya Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı ve Konya Büyükşehir Belediyesi para yardımı hakkında aklınıza takılanları yorum kısmına yazabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.