Sosyal Yardımlar

LÖSEV Maddi Yardım Başvurusu ve Sosyal Yardım Başvuru Formu

LÖSEV Maddi Yardım Başvurusu 2024; LÖSEV (Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı) 1998 yılında kurulan ve Türkiye genelinde binlerce lösemi hastası çocuğa ve ailelerine yardım yapan bir vakıftır. Bu yardımlar halkın bağışları ve sundukları gönüllü destekler ile sağlanır. LÖSEV’in ilgilendiği konu olan lösemi, kan hücrelerinin özellikle kandaki akyuvarların normalin üzerinde artmasından dolayı meydana gelen daha çok çocuklarda ortaya çıkan bir kanser türüdür. Fakat iyileşme oranı çok yüksektir.

Yetişkin ve çocuklarda ortaya çıkan bu kanser ile mücadele etmek için kurulan vakıf, günümüzde tüm kanser hastalarına yetişkin ve çocuk ayrımı yapmadan yardım eder. Ayrıca LÖSEV geçtiğimiz yıllarda Türkiye’nin 3 en güvenilir kurumlarından birisi olarak seçilmiştir. 2018 senesine gelindiğinde toplam 30.000’e yakın çocuğa destek olan vakıf 6 milyona yakın gönüllü ve 62 bin kayıtlı hasta sayısı ile çalışmalarına halen devam etmektedir.

LÖSEV Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

LÖSEV Yardımları başta kanser hastası olmak üzeri lösemili çocuklara destek olan vakıflardan biridir. Kanser hastalarına yardım eden kurum tarafından yapılan yardımlar ise;

  • Eşya yardımı
  • Kanser hastası çocuklara kan ve trombosit bulunması konusunda destek
  • İlaç yardımı
  • Maddi yardım ve para yardımı
  • Kalacak yer desteği
  • Gıda yardımı

LÖSEV yukarıdaki yardımların yanında bir çok sosyal yardım ve destekte bulunmaktadır.

LÖSEV Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

LÖSEV yardım başvuru yapmak oldukça kolaydır. LÖSEV web sitesi üzerinden başvuru formuna ulaştıktan sonra yapılması gereken formu eksiksiz olarak doldurmaktır. Formda hasta bilgilerini doldurmanızın ardından iletişim seçeneklerinizi işaretlemeniz gerekir. Daha sonra hastalığın tanısı ve tanının tarihine göre bir talep oluşturmanız ve kuruma göndermeniz gerekli. Tüm bu işlemlerin ardından başvurunuz değerlendirilecek ve girdiğiniz iletişim bilgileri aracılığı ile size ulaşılacaktır.

Kanser hastalarının tedavisi ve beslenmeleri gereken gıdalara ulaşım zor olabilmektedir. Ancak her insanın hastalandığında tedavi olma hakkı, en temel yaşam haklarından biridir. LÖSEV de yaptığı yardımlarla insanların tedavi sürecini kolaylaştırmayı amaçlar. LÖSEV yardımı başvuru formuna ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

LÖSEV başvuru formu

LÖSEV Sosyal Yardım Başvuru Formu

LÖSEV Sosyal yardım başvuru formu yardım almak isteyen kişiler tarafından mutlaka doldurulması gereklidir. LÖSEV Sosyal Yardım Başvuru Formu doldurduktan sonra yetkililikler sizinle irtibata geçecektir.

LÖSEV Sosyal Yardım Başvuru Formunu doldururken mutlaka hasta bilgilerini detaylı olarak girmeniz gereklidir. Ayrıca açıklama kısmına yardım talebinizi yazabilirsiniz. Başvuru formunu doldurmak için https://www.losev.org.tr/hastakayit linkine tıklayabilirsiniz.

LÖSEV Yardım Dilekçe Örneği

LÖSEV Yardım dilekçe örneği mutlaka hasta ve hasta yakını bilgileri yer almalıdır. İletişim numarası ve adres bilgilerinin yanında hastanın hastalık tanısı yazılmalıdır. Özellikle kırsal bölgelerden kişiler yardım talebinde bulunurken yardım dilekçesi doldurması talep edilir.

LÖSEV Maddi Yardım Ne Kadar

Lösev maddi yardım ne kadar sorusuna cevap vermek gerekirse Vakıf tarafından yapılan yardım kişiden kişiye ve hastalık durumunu göre değişiklik göstermektedir. Başka bir ilden tedavi için gelen ve yatacak yeri olmayan kişiler verilen maddi yardım 15.000 TL ile 100,000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

LÖSEV Kimlere Yardım Eder?

LÖSEV esasında lösemili çocuklara yardım için kurulmuş bir vakıftır. Ancak günümüzde lösemili hastaların yanında tüm kanser hastalarına da yardım eder. Yardım yaparken yetişkin ve çocuk ayrımı yapmaz. Tüm kanser hastalarına yardımda bulunur. Ayrıca vakıf, her bir hasta ile özel olarak ilgilenerek bireyin ihtiyaç duyduğu şeylerin saptamasını yapar. Böylece hastaya direkt ihtiyaçlarına yönelik yardım yapılabilir. Bunlar yapılırken hastanın hastalık derecesi, maddi durumu, yaşı gibi faktörlere öncelik verilir.

LÖSEV Yardımlarını Ne Şekilde Yapar?

LÖSEV yardımlarını iki şekilde yapmaktadır. Parayardımı ve gıda yardım kolisi olarak talep eden kişilere, şartlar uygun olduğunda yardım yapar. Bu yardımlar için öncelikle vakıf tarafından hastanın bulunduğu eve ve hastaneye ziyaret gerçekleştirilerek hastanın şahsi ihtiyaçları saptanır. Daha sonra bu ihtiyaçlar doğrultusunda eşya, yemek, trombosit, kan ve ilaç gibi alanlarda yardımlar gerçekleştirilir.

LÖSEV, bunların dışında hastaların yoğun tedavi ve kemoterapi süresince yaşadığı psikolojik zorluğun hafifletilmesine yardımcı olmak adına kanser hastaları ile sık sık etkinlikler düzenler ve toplumun bilinçlendirilmesi için seminer, tanıtım ve eğitim gibi birçok faaliyette bulunur. Bu şekilde hastaların moral depolamasını sağlayan LÖSEV, bunlarla beraber hastaların sosyal hayattan izole olmasının da önüne geçmiş olur. Bazı durumlarda da hastaların yaşadığı büyük sorunların yerel yöneticilere bildirilmesinde de ön ayak olan LÖSEV pek çok hasta için umut ışığı olmuştur.

LÖSEV Bağış Nasıl Yapılır?

LÖSEV tamamen bağışlarla var olan bir vakıftır. Dolayısıyla gönüllü olarak yapılan her türlü bağışlara açıktır. Gönüllü üye olarak her ay belli bir meblağ ile yardımda bulunulabilir. Bunun yanısıra LÖSEV web sitesinde belirtilen IBAN numaraları üzerinden bağış yapılabilir ya da LÖSEV’in kendi web sayfası üzerinde yer alan “hızlı bağış” seçeneklerinden herhangi biri değerlendirilmeye alınabilir. SMS yoluyla da LÖSEV’eyardımda bulunulabilir. 3406 numarası üzerinde 50 TL bağış yapılabilir. (Vodafone’dan SMS bağışı yapmak için BAĞIŞ yazıp gönderilmesi gerekmektedir.) Ayrıca eğer gönüllü üyelik yapmak isterseniz bunu sadece tek seferlik ödeyeceğiniz 24 TL’lik bir ücretle gerçekleştirebilirsiniz.

LÖSEV Şubeleri Nerededir?

Merkezi Ankara’da bulunan LÖSEV vakfının İstanbul, İzmir, Antalya, Eskişehir, Bursa, Adana ve Kayseri’de şubeleri bulunmaktadır. Dilerseniz bu şubelere gidip birebir görüşebilir dilerseniz de telefon numarası aracılığı ile vakfa ulaşabilirsiniz. İlgili telefon numaraları:

+90 312 447 06 60
+90 312 666 00 20
+90 549 761 10 10 (WhatsApp)

Herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmanız halinde [email protected] adresine mail atabilirsiniz. Tüm bu seçeneklerin dışında LÖSEV vakfına web sitesi üzerinden de kolayca ulaşmak mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu