Ramazan Ayı Yardımları

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Bolluk, bereket ve yardımlaşma ayı olan yardımlaşma ayında Malatya Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazan yardımı yapmaktadır. Belediye tarafından verilen ramazan yardımından Malatya ili sınırlarında ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazan yardımı vermektedir.

Bu yazımızda Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımı ile ilgili detaylı bilgiler yer almaktadır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımından Kimler Faydalanabilir?

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan ramazan kolisinden faydalanmak isteyen vatandaşlar kimlerin faydalanabileceğini araştırmaktadır. Aşağıda ramazan yardımından kimlerin faydalanabileceği bilgisi yer almaktadır.

  • Malatya ili sınırlarında ikamet eden kişiler
  • İhtiyaç sahibi olan vatandaşlar
  • Çalışmasına engel durumu olan vatandaşlar
  • Gazi ve şehit aileleri
  • Hanede kişi başına düşen gelir 1/3 ü altında olan vatandaşlar

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımlarından faydalanmak isteyen vatandaşlar farklı başvuru kanallarından ramazan yardımı başvurusu yapabilir.

Ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar, ikamet ettiği mahalle muhtarlığına veya belediyeye başvuru yaparak ramazan yardımı alabilir.

e-Devlet sisteminden ramazan yardımı başvurusu yapmak isteyen kişiler, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra sisteme giriş yaparak ramazan yardımı başvurusu yapılabilir.

Belediyenin web sitesinden de ramazan ramazan yardımı başvurusu yapılabili. Ramazan yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, https://crm.malatya.bel.tr/ linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra üye değilseniz, sisteme üye olmalısınız. Üyelik oluşturduktan sonra T.C. kimlik numarası ve belirlediğiniz şifre ile sisteme giriş yaparak “Başvuru Yap” seçeneğine tıklamalısınız. Ardından  başvuru formunu doldurmalısınız. Başvuru formunda ramazan yardımından faydalanmak istediğinizi belirtmelisiniz

Belediyeye ait olan +90 444 51 44 numaralı Beyaz Masa hattını arayarak ramazan yardımı başvurusu yapmak isteğinizi yetkililere iletebilirsiniz.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşların doldurması gereken belgedir.

Başvuru formunda kişisel bilgiler, adres bilgiler, aylık gelir gider durumu ve hanede yaşayan kişi sayısı gibi bilgiler yer almaktadır.

Bu bilgilerin eksiksiz ve doğru bilgiler girilerek doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunda yanlış ve eksik bilgi verdiyseniz belediyenin verdiği ramazan yardımından faydalanamazsınız.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Malatya Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvurusu sorgulamasının nasıl yapılacağı da vatandaşlar tarafından araştırılmaktadır. Ramazan yardımı sorgulama farklı platformlardan yapılabilir.

Başvuru sorgulaması yapmadan önce başvuru yaptığınız tarihten itibaren en az iki hafta geçmesini beklemelisiniz.

Belediye binasına giderek ramazan yardımı başvuru sonucunuz ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Belediye binasına gitme imkanı olmayan vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamalıdır. Ardından T.C. Kimlik numarası ve şifre ile sisteme giriş yaraparak başvuru sorgulaması yapabilirsiniz.

Belediyenin web sitesinden başvuru yaptıysanız, https://crm.malatya.bel.tr/ linkine tıklamalısınız. TC. kimlik numarası ve üye olurken oluşturduğunuz şifre ile sisteme giriş yapmalısınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra “Başvuru Sorgula” seçeneğine tıklamalısınız.

Belediyeyi arayarak da ramazan yardımı başvuru sonucunuz hakkında bilgi edinebilirsiniz. Telefon ile başvuru sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar, +90 444 51 44 numaralı Beyaz Masa hattını arayabilir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartlar

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara verdiği ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların belediyenin belirlediği şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar, Malatya ili sınırlarında ikamet etmeli ve ihtiyaç sahibi olmalıdır. Herhangi bir yerden maddi destek almayan, çalışmasına engel durumu olan vatandaşlar belediye tarafından verilen ramazan yardımından faydalanabilir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Malatya Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara verdiği ramazan yardımından faydalanabilmesi ve ihtiyaç durumunun analiz edilebilmesi için bazı belgeler talep edilmektedir. Talep edilen belgeler aşağıda yer almaktadır.

  • Başvuru formu
  • Kimlik aslı ve fotokopisi
  • Muhtardan alınacak muhtaçlık belgesi
  • Engelli ise, heyet raporu
  • Afetzede ise, bunu gösteren belge

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Nasıl Alabilirim?

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların Malatya ili sınırlarında ikamet etmesi ve ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir. Başvuru şartlarını yerine getiren vatandaşlar, belediyeye veya mahalle muhtarlığına başvuru yaparak ramazan yardımı başvuru yapmalıdır. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlar, belediye tarafından verilen ramazan yardımından faydalanabilir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek olan ramazan yardımı, ramazan ayı gelmeden ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmaktadır. Ancak başvuru yoğunluğuna göre yardımlar ramazan ayı boyunca da ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılacaktır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Var?

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan kolisinde temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler; çay, şeker, makarna, şehriye, kırmızı mercimek, sıvı yağ, zeytin, un, nohut ve kuru fasulyedir.

BAKINIZ >>> Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Gıda ve Erzak Yardımı

Malatya Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve erzak yardımı vermektedir. Gıda ve erzak yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar, belediyeye giderek, belediyeyi arayarak veya online başvuru yapabilir.

E-Devlet sisteminden ramazan yardımı başvurusu yapılabilir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 likine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve şifreniz ile sisteme giriş yapmalısınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra ise başvuru formunu doldurmalısınız. Başvuru formunda gıda ve erzak yardımından faydalanmak istediğinizi belirtmelisiniz.

Malatya Büyükşehir Belediyesi İletişim

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardımlar hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, yardımlara başvuru yapmak isteyen kişiler ve başvuru sorgulaması yapmak isteyen kişiler, belediyeye ait , +90 444 51 44 numaralı iletişim hattını arayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu