Ramazan Ayı Yardımları

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Ramazan ayı bolluk, bereket ve yardımlaşma ayıdır. Bu ayda Ordu Büyükşehir Belediyesi binlerce ihtiyaç sahibi vatandaşa ramazan yardımı yapmaktadır. Verilen ramazan yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların Ordu ili sınırlarında ikamet etmesi gerekmektedir.

Aşağıdaki yazımızda Ordu Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı ile ilgili merak edilen detaylar yer almaktadır.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardımlardan kimlerin faydalanabileceği merak edilmektedir. Belediye tarafından verilen yardımlar;

 • Herhangi bir yerde çalışmayan
 • Çalışamayacak durumda olanlar
 • Gelir durumu asgari ücretin 1/3’ü altında olan
 • Ordu ili sınırlarında ikamet eden
 • Engelli bireyler
 • Yetim ve öksüz çocuklar

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ordu Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, ramazan yardımı başvurusunun nasıl yapılacağını araştırmaktadır.

Ramazan yardımı başvurusu yapmak isteyen kişiler, belediye binasına bizzat giderek, belediyeyi arayarak ve online olarak başvuru yapabilir.

Belediyenin web sitesinden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.ordu.bel.tr/Bizeyazin linkine tıklayarak başvuru formunu doldurmalıdır. Başvuru formunda faydalanmak istediğiniz yardımı belirtmelisiniz.

Belediyeyi arayarak da ramazan yardımı başvurusu yapılabilir. Arayarak başvuru yapmak isteyen kişiler, 0452 666 52 23 ve 0452 666 52 27 numaralı iletişim hatlarını arayarak ramazan yardımı başvurusu yapabilir.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nden yardım almak isteyen vatandaşların doldurması gereken formdur. Başvuru formunda başvuru yapan vatandaşın ihtiyaç sahibi olup olmadığını tespit etmek için hanede yaşayan kişi sayısı, gelir durumu, iletişim bilgileri, adres bilgileri gibi bilgiler yer almaktadır.

Formda bulunan bilgilerin eksiksiz ve doğru doldurulması yardım başvurunuzun kabul edilmesi için önemlidir. Yazılan bilgilerin doğruluğu ilgili birimler tarafından incelenmektedir. Yalan beyanda bulunan vatandaşlar yardımlardan faydalanamayacak ve daha önce belediyeden yardım aldıysa faiziyle geri verecektir.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Sorgulama

Ordu Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı başvuru sonucu farklı yöntemler kullanılarak ramazan yardımı sorgulama yapılabilir. Ramazan yardımı sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar, belediye binasına bizzat giderek sorgulama yapabilir.

Online olarak da ramazan yardımı başvuru yapılabilir. Başvuru yapmak isteyen kişiler, https://www.turkiye.gov.tr/ordu-buyuksehir-belediyesi linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yaparak ramazan yardımı başvuru sorgulama yapabilir.

Belediyeyi arayarak da ramazan yardımı başvuru sorgulaması yapılabilir. Arayarak sorgulama yapmak isteyen kişiler, 0452 666 52 23 ve 0452 666 52 27 iletişim hatlarını aramalıdır.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı İçin Gerekli Belgeler

Ordu Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı almak isteyen kişilerden bazı belgeler talep edilmektedir. Gerekli belgeleri belediyeye teslim eden kişiler ramazan yardımı alabilecektir.

Aşağıda Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından talep edilen belgelerin listesi yer almaktadır.

 • Başvuru formu
 • SGK hizmet dökümü
 • Muhtardan alınacak fakirlik belgesi
 • İkametgah belgesi
 • Kimlik aslı ve fotokopisi
 • Vukuatlı nüfus örneği

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların Ordu ili sınırlarında ikamet etmesi, ihtiyaç sahibi olması, bakıma muhtaç olması ve çalışamayacak durumda olması gerekmektedir. Bu şartları taşıyan kişiler belediyeye başvuru yaparak, verilen ramazan yardımından faydalanabilir.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Nasıl Alabilirim?

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nden ramazan yardımı almak isteyen vatandaşların Ordu ili sınırlarında ikamet etmesi ve ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir. Bu şartları yerine getiren vatandaşlar, belediyeye giderek başvuru yapmalıdır. İlgili birimler tarafından yapılan başvurular incelenmektedir. Yardıma ihtiyacı olduğu tespit edilen kişiler ramazan kolisinden faydalanabilecektir.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımı, ramazan ayı gelmeden ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılacaktır. Fakat yardımların ulaştırılma süresi başvuru yoğunluğuna göre değişebilir. Çok yoğun başvuru yapıldığında yardımlar ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılacaktır.

BAKINIZ >>> Ordu Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Var?

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan kolisinde ihtiyaç sahibi ailelerin tüketebileceği temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Aşağıda ramazan kolisinde bulunan ürünler yer almaktadır.

 • Makarna
 • Yeşil mercimek
 • Kırmızı mercimek
 • Çay
 • Şeker
 • Peynir
 • Zeytin
 • Pirinç
 • Un
 • Bulgur
 • Şehriye

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan Gıda ve Erzak Yardımı

Ordu Büyükşehir Belediyesi yılın her döneminde ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve erzak yardımı yapmaktadır. Verilen gıda ve erzak yardımından Ordu ili sınırlarında yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar faydalanabilir. Yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşlar belediyeye farklı yöntemle kullanarak başvuru yapabilir. Yapılan başvurular ilgili birimler tarafından incelendikten sonra yardımdan faydalanmaya hak kazanan kişilerin ikamet adreslerine ulaştırılır.

Ordu Büyükşehir Belediyesi İletişim

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardımlardan faydalanmak veya yardımlar hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0452 666 52 23 ve 0452 666 52 27 iletişim hatlarını aramalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu