Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu
A+
A-

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Kendi sınırlarında yaşamakta olan vatandaşların sağlık problemi veya işsizlik gibi farklı nedenlerden dolayı temel yaşam ihtiyaçlarını karşılayamaması halinde, Mardin Belediyesi sosyal yardımları devreye girmektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları sayesinde bölge halkının yiyecek, barınma gibi zaruri ihtiyaçlarına destek olunmakta, Mardin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu hakkında merak edilenler ise sizleri bu rehberimizde beklemektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Bir büyükşehir belediyesi olarak tüm il geneline yardımlarla ulaşmaya çalışan Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımlar konusunda özellikle giysi ve gıda alanında desteğe odaklanmaktadır. Sosyal Yardım İşleri aracılığıyla çocuklar başta olmak üzere pek çok ihtiyaç sahibi aileye ulaştırılan giyecekler ile temel masrafların azaltılması sağlanır.

Belediye’nin öne çıkan bir diğer yardım türü ise gıda kolileri olmakta, içeriğinde kuru gıda bulunan bu erzak paketleri sayesinde pek çok ailenin evinde sıcak yemek pişmektedir. Ayrıca para yardımlarıyla da ailelerin temel gereksinimlerini karşılamaya yardımcı olan Belediye’nin bu anlamda kesin yükümlülükleri bulunmamakla birlikte Mardin Belediyesi para yardımı yapabildiği bilinmektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Başvurulması mümkün farklı yardım birimleri olduğu gibi her birime başvurabilecek olan başvuru adayı da farklıdır. Genel olarak yoksul, yardıma muhtaç kişiler için hizmet veren Sosyal Yardım İşleri Şube Müdürlüğü kimlik ve iletişim bilgileriyle ulaşanları incelemeye almakta, yardıma ihtiyacı olduğu kesinleştiği takdirde giysi, gıda veya para yardımı yapmaktadır.

Diğer başvuru sahipleri ise şehit aileleri, gaziler ile yakınları, engelli bireyler, kimsesi olmayan çocuklar veya yine bakıma muhtaç yaşlılar olabilir. Eğitim için destek alacak olan çocuk ve gençler de yine hizmet şeklinde sunulan yardımlardan faydalanabilmektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kendisine ulaşan yoksul vatandaşları geri çevirmeyen Mardin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için Sosyal Yardımlaşma Dairesi aracılığıyla hizmet vermektedir. Bu daire kendi içinde Sosyal Yardım İşleri Şube Müdürlüğü, Çocuk Yaşlı Ve Engelliler Şube Müdürlüğü, Şehit ve Gazi Yakınları Şube Müdürlüğü, Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü olarak dörde ayrılmaktadır. Bu şube müdürlüklerinden yola çıkarak Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları ve bu yardımları almak için nereye başvurulacağı daha iyi anlaşılabilir.

Sosyal Yardım İşleri Şube Müdürlüğü ilin hem merkezi hem de civarındaki ihtiyaç sahibi, muhtaç vatandaşlara sosyal incelemeler neticesinde karar vererek gıda ya da giysi gibi ayni yardımların dağıtımını yapmaktadır. Bu birime başvurmak için sosyalhizmetler@mardin.bel.tr şeklindeki mail adresine mesaj gönderilebilir veya yetkililere telefonla ulaşılabilir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları için ikinci bir birim olan Çocuk, Yaşlı Ve Engelliler Şube Müdürlüğü ise adından da anlaşılacağı üzere çocuk, yaşlı veya engelli vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu birimle görüşerek çocuklar için giysi veya eğitim aracı talep etmek mümkün olduğu gibi yaşlılar için evde bakım hizmeti, erzak desteği veya medikal cihazlar ile ilaç istenmesi mümkün olmaktadır. Çocuk, Yaşlı Ve Engelliler Şube Müdürlüğü’ne ait telefon numarasını tuşlayarak veya yine sosyalhizmetler@mardin.bel.tr şeklindeki mail adresine yazarak bu birime ulaşılabilir.

Yine aynı telefon numaralarından ve mail adreslerinden Şehit ve Gazi Yakınları Şube Müdürlüğü’ne ulaşarak değerlendirme talep etmek ve nakdi ya da ayni yardımlar istemek mümkün olmakta, Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nden ise çocukların ve gençlerin yeteneklerini, sportif faaliyetlerini destekleyen çalışmalara katılmasını istemek mümkün olmaktadır. Bu birimlerin tamamına yine bahsedilen telefon numaraları ve mail adreslerinden ulaşılabilmekte, dileyen vatandaşlar yüz yüze Mardin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak için Belediye binasına gidebilmektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Belediye’ye ulaşarak şahsen başvuruda bulunan adaylardan hem daha rahat iletişime geçmek hem de taleplerini ve bilgilerini düzenlenmiş olarak görebilmek için Belediye yardım başvuru formu doldurmaları istenmektedir. Belediye hem web sitesinden hem telefondan ulaşanlar için yine bu formun doldurulmasını istemekte, formda yer alan bilgilerin geçerliliği yerinde incelemelerle kontrol edilmektedir. Bu nedenle başvurunun olumlu sonuçlanması adına doğru bilgi girişi yapılması son derece önemlidir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Başvuru yapmak için görüştüğünüz birim, yine sorgulama yapmak için de görüşmeniz gereken yer olmakla birlikte, bu birime ait telefon numarasından veya mail göndererek Mardin Belediyesi yardım başvuru sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yetkililer yoğunluğa bağlı olarak haftalar içerisinde incelemeleri tamamlamakta ve sonucu size bildirmektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Bahsedilen tüm Müdürlük birimlerine ulaşmak ve hem bilgi almak hem de başvuruda bulunmak için tercih edebileceğiniz 0 (482)213 27 70 ile 0 (482) 213 27 71 şeklinde iki farklı telefon numarası bulunmaktadır. Bu numaraları arayarak hangi isteklerinizi iletmeniz halinde görevliler sizi alakalı birimlere yönlendirmektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

İle dair en çok merak edilen yardım kategorilerinden biri olan Mardin gıda yardımı pek çok kişinin aylık kuru gıda ve temel yemek malzemesi ihtiyacını karşılamasına yardımcı olmaktadır. Sosyal Yardım İşleri Şube Müdürlüğü ile görüşenlere değerlendirmeler sonrasında gerekli görülmesi halinde tek seferlik veya düzenli olarak verilen bu kuru gıda paketlerinin içerisinde ayrıca taze yiyecekler de bulunmaktadır.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin hangi zamanlarda ve ne miktarda nakit yardımı yaptığı merak edilen konulardan biri olmakla birlikte ne yazık ki Belediye’nin bu konuda kesinleştirilmiş bir açıklaması bulunmamakta, kendi haneniz özelinde ne şekilde ne kadar süreyle yardım alınabileceğini öğrenmek için Belediye ile verilen numaralardan temasa geçmeniz önerilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.