Belediye Yardımları

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Mardin Büyükşehir Belediyesi Başvuru Formu, Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım, Mardin Büyükşehir Belediyesi Nakdi Yardım, Mardin Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı, Mardin Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı, Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi, Mardin Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım detayları yazımızda.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama; Kendi sınırlarında yaşamakta olan vatandaşların sağlık problemi veya işsizlik gibi farklı nedenlerden dolayı temel yaşam ihtiyaçlarını karşılayamaması halinde, Mardin Belediyesi sosyal yardımları devreye girmektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları sayesinde bölge halkının yiyecek, barınma gibi zaruri ihtiyaçlarına destek olunmakta, Mardin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu hakkında merak edilenler ise sizleri bu rehberimizde beklemektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Bir büyükşehir belediyesi olarak tüm il geneline yardımlarla ulaşmaya çalışan Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımlar konusunda özellikle giysi ve gıda alanında desteğe odaklanmaktadır. Sosyal Yardım İşleri aracılığıyla çocuklar başta olmak üzere pek çok ihtiyaç sahibi aileye ulaştırılan giyecekler ile temel masrafların azaltılması sağlanır.

Belediye’nin öne çıkan bir diğer yardım türü ise gıda kolileri olmakta, içeriğinde kuru gıda bulunan bu erzak paketleri sayesinde pek çok ailenin evinde sıcak yemek pişmektedir. Ayrıca para yardımlarıyla da ailelerin temel gereksinimlerini karşılamaya yardımcı olan Belediye’nin bu anlamda kesin yükümlülükleri bulunmamakla birlikte Mardin Belediyesi para yardımı yapabildiği bilinmektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Başvurulması mümkün farklı yardım birimleri olduğu gibi her birime başvurabilecek olan başvuru adayı da farklıdır. Genel olarak yoksul, yardıma muhtaç kişiler için hizmet veren Sosyal Yardım İşleri Şube Müdürlüğü kimlik ve iletişim bilgileriyle ulaşanları incelemeye almakta, yardıma ihtiyacı olduğu kesinleştiği takdirde giysi, gıda veya para yardımı yapmaktadır.

Diğer başvuru sahipleri ise şehit aileleri, gaziler ile yakınları, engelli bireyler, kimsesi olmayan çocuklar veya yine bakıma muhtaç yaşlılar olabilir. Eğitim için destek alacak olan çocuk ve gençler de yine hizmet şeklinde sunulan yardımlardan faydalanabilmektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kendisine ulaşan yoksul vatandaşları geri çevirmeyen Mardin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için Sosyal Yardımlaşma Dairesi aracılığıyla hizmet vermektedir. Bu daire kendi içinde Sosyal Yardım İşleri Şube Müdürlüğü, Çocuk Yaşlı Ve Engelliler Şube Müdürlüğü, Şehit ve Gazi Yakınları Şube Müdürlüğü, Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü olarak dörde ayrılmaktadır. Bu şube müdürlüklerinden yola çıkarak Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları ve bu yardımları almak için nereye başvurulacağı daha iyi anlaşılabilir.

Sosyal Yardım İşleri Şube Müdürlüğü ilin hem merkezi hem de civarındaki ihtiyaç sahibi, muhtaç vatandaşlara sosyal incelemeler neticesinde karar vererek gıda ya da giysi gibi ayni yardımların dağıtımını yapmaktadır. Bu birime başvurmak için [email protected] şeklindeki mail adresine mesaj gönderilebilir veya yetkililere telefonla ulaşılabilir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları için ikinci bir birim olan Çocuk, Yaşlı Ve Engelliler Şube Müdürlüğü ise adından da anlaşılacağı üzere çocuk, yaşlı veya engelli vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu birimle görüşerek çocuklar için giysi veya eğitim aracı talep etmek mümkün olduğu gibi yaşlılar için evde bakım hizmeti, erzak desteği veya medikal cihazlar ile ilaç istenmesi mümkün olmaktadır. Çocuk, Yaşlı Ve Engelliler Şube Müdürlüğü’ne ait telefon numarasını tuşlayarak veya yine [email protected] şeklindeki mail adresine yazarak bu birime ulaşılabilir.

Yine aynı telefon numaralarından ve mail adreslerinden Şehit ve Gazi Yakınları Şube Müdürlüğü’ne ulaşarak değerlendirme talep etmek ve nakdi ya da ayni yardımlar istemek mümkün olmakta, Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nden ise çocukların ve gençlerin yeteneklerini, sportif faaliyetlerini destekleyen çalışmalara katılmasını istemek mümkün olmaktadır. Bu birimlerin tamamına yine bahsedilen telefon numaraları ve mail adreslerinden ulaşılabilmekte, dileyen vatandaşlar yüz yüze Mardin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak için Belediye binasına gidebilmektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Belediye’ye ulaşarak şahsen başvuruda bulunan adaylardan hem daha rahat iletişime geçmek hem de taleplerini ve bilgilerini düzenlenmiş olarak görebilmek için Belediye yardım başvuru formu doldurmaları istenmektedir. Belediye hem web sitesinden hem telefondan ulaşanlar için yine bu formun doldurulmasını istemekte, formda yer alan bilgilerin geçerliliği yerinde incelemelerle kontrol edilmektedir. Bu nedenle başvurunun olumlu sonuçlanması adına doğru bilgi girişi yapılması son derece önemlidir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Başvuru yapmak için görüştüğünüz birim, yine sorgulama yapmak için de görüşmeniz gereken yer olmakla birlikte, bu birime ait telefon numarasından veya mail göndererek Mardin Belediyesi yardım başvuru sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yetkililer yoğunluğa bağlı olarak haftalar içerisinde incelemeleri tamamlamakta ve sonucu size bildirmektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Bahsedilen tüm Müdürlük birimlerine ulaşmak ve hem bilgi almak hem de başvuruda bulunmak için tercih edebileceğiniz 0 (482)213 27 70 ile 0 (482) 213 27 71 şeklinde iki farklı telefon numarası bulunmaktadır. Bu numaraları arayarak hangi isteklerinizi iletmeniz halinde görevliler sizi alakalı birimlere yönlendirmektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

İle dair en çok merak edilen yardım kategorilerinden biri olan Mardin gıda yardımı pek çok kişinin aylık kuru gıda ve temel yemek malzemesi ihtiyacını karşılamasına yardımcı olmaktadır. Sosyal Yardım İşleri Şube Müdürlüğü ile görüşenlere değerlendirmeler sonrasında gerekli görülmesi halinde tek seferlik veya düzenli olarak verilen bu kuru gıda paketlerinin içerisinde ayrıca taze yiyecekler de bulunmaktadır.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Mardin Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu Sosyal Hizmetler Müdürlüğü veya Mardin Büyükşehir Belediyesinden yüz yüze yapılmaktadır.

E-devlet gıda yardımı başvurusu için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linke tıklayabilirsiniz.

E-devlet sistemine giriş yaptınız, istenilen bilgileri giriniz ve yardım türleri arasından gıda ve erzak yardımı seçeneğini işaretlemeyi unutmayınız.

Ayrıca ALO 153 Çözüm Merkezi ile iletişime geçerek gıda yardımı ve erzak yardımı başvurusu yapabilirsiniz.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi

Mardin Belediyesi ihtiyaç sahiplerine belli dönemlerde yardım kolisi dağıtmaktadır. Bu yardımlar genellikle Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde hız kazanmaktadır.

Sosyal Hizmetler birimi ile iletişime geçerek, belediye binasına giderek veya ALO 153’ü arayarak yardım kolisi başvurusu yapabilirsiniz.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardım kartı düzenli olarak erzak kolisi ve gıda yardımı kolisi alan kişilere verilen sosyal yardım kartıdır. Yardım alan kişinin hem rencide olmaması hemde dilediği gibi gıda alış verişi yapması için verilen yardım kartı maddi durumu kötü dar gelirli ailelere verilmektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardım kartı başvurusu bizzat belediye sosyal yardımlaşama birimine yapılmaktadır. İhtiyaçlık durumunuza göre aylık olarak düzenli olarak yüklenen nakit parayı dilediğiniz market yada bakkalda harcama imkanınız bulunmaktadır.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

Mardin Büyükşehir Belediyesi süt yardımı Mardin il sınırları yaşayan çocukların hem süt içme alışkanlığı kazanmalarını hem de sağlıklı yetişmelerini sağlamak için belediye tarafından dağıtılmaktadır. Mar Büyükşehir Belediyesi süt yardımı başvurusu nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekirse  ALO 153 hattını arayabilir yada direk belediye yardım birimine bizzat başvuruda bulunabilirsiniz.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek Yardımı Başvurusu

Mardin Büyükşehir Belediyesi, yeni doğan bebekleri için ailelere 500 TL nakit yardımı sağlamaktadır. Bu yardımdan yararlanmak isteyen ailelerin, bebeğin doğum tarihinden itibaren 3 ay içinde başvuru yapmaları gerekmektedir.

Başvuru formunu doldurup belgeleri hazırlayan aileler, Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na şahsen veya posta yoluyla başvurabilirler. Başvuru sonucu 15 gün içinde SMS veya e-posta yoluyla bildirilecektir. Yardım tutarı, ailenin banka hesabına yatırılacaktır.

Mardin Büyükşehir Belediyesi hoş geldin bebek yardımı Mardin il sınırları içerisinde doğum yapan tüm annel adaylarına bebek paketini adreslerine teslim etmektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Eğitim Yardımı

Mardin Büyükşehir Belediyesi, üniversite öğrencisi olan ihtiyaç sahibi aileler eğitim desteği sağlamaktadır. Üniversite eğitimi gören kişilere eğitim desteği veren Mardin Büyükşehir başvuruda bulunmaları ve her hangi bir üniversite eğitim görmeleri şartı aranmaktadır.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, geleceğimizin garantisi olan gençlerin eğitim ve öğretim hayatlarında başarılı olmaları adına gençlere destek olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Mardin’de ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelerin üniversiteli öğrencilerine destek olmak için çalışma başlattı. Başvuruda bulunduktan sonra başvurusu onaylanan kişilerden istenen belgeleri hazır etmeleri istenecektir.

Başvurular www.mardin.bel.tr internet adresi üzerinden online veya yüz yüze yapılabilmektedir. Geniş bilgi almak isteyen üniversiteli öğrenciler ALO 153 arayabilirler.

Yüz yüze başvurmak isteyen öğrenciler, Vali Ozan Caddesi Yenişehir Mahallesi 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı içerisinde bulunan Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığını ziyaret edebilirler. Başvuru genel koşulları ve istenilecek belgeler web başvuru adresinde belirtilmektedir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin hangi zamanlarda ve ne miktarda nakit yardımı yaptığı merak edilen konulardan biri olmakla birlikte ne yazık ki Belediye’nin bu konuda kesinleştirilmiş bir açıklaması bulunmamakta, kendi haneniz özelinde ne şekilde ne kadar süreyle yardım alınabileceğini öğrenmek için Belediye ile verilen numaralardan temasa geçmeniz önerilmektedir.

9 Yorum

  1. Biz İstanbuldan göç ettik orda geçim yapmıyorduk kira lar pahalıydı eşim asgari ücret alıyoyodu 2 çocukla birlikte zor oluyordu süt bez almak gerçekten pandemirden dolayı işler durduğu için yapamadık orda memlekette geldik burda enazindan kiralar ucuz dediler geldik ama burdada abisiyle boya işi yapıyor kışın iş yok yazın ara ara iş oluyor maddi desteğe çok ihtiyacım var iki küçük çocuğun için sadece. Yardım ederseniz çok sevinirim saygılar 🙏

  2. Eşim bizi birakmis ben bebgim yaşiyoruz lutfen yardimci olun kizim actir sut alacak param yok

  3. İstanbuldan belediye göç yardımıyla memlekete döndük geçinemiyorduk orda burada öyle eşim işsiz 3 çocuğum var evim kira zor durumdayiz

  4. 11 tane kardeşiz hepimiz öğrenciyiz babam tek çalışıyor yardım istioz

  5. Ben 4 çocuk annesiyim eşimden ayrıyım 7 senedir çocuklarıma ben bakıyorum ben de hastalandım kronik hastalığım çıktı nefes dağılım var anjiyo olacağım maddi durumum olmadığı için anjiyo olamıyorum şu faturalarım elektrik faturalarım her biri 3 tane büyük 1 2 çocuğum okula gidiyor onların ihtiyaçlarını karşılayamıyorum sizden tek istediğim bize yardım edin Allah razı olsun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu