Ramazan Ayı Yardımları

Niğde Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Niğde Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Sosyal belediyecilik anlayışını benimseyen Niğde Belediyesi, ramazan ayında kendi sınırlarında ikamet eden vatandaşlara ramazan yardımı vermektedir. Belediyenin verdiği ramazan yardımından Niğde ili sınırlarında ikamet eden yoksul vatandaşlar faydalanabilir.

Bu yazımızda özetle, Niğde Belediyesi ramazan yardımı başvurusunun nasıl yapılacağı ile ilgili merak edilenler yer almaktadır.

Niğde Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Belediyenin verdiği yardımlardan gerekli belgeleri belediyeye eksiksiz olarak teslim eden, Niğde ili sınırlarında ikamet eden vatandaşlar ve ihtiyaç sahibi kişiler faydalanabilir.

Eşinden ayrılan kadınlar, bakıma muhtaç yaşlılar, çalışmasına engel durumu olan vatandaşlar da belediyeye başvuru yapabilir.

Yapılan başvurular ilgililer tarafından değerlendirilir. Sıkıntılı dönemden geçtiği saptanan vatandaşlar belediyenin verdiği ramazan yardımından faydalanabilir.

Niğde Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal belediyecilik anlayışını benimseyen Niğde Belediyesi, ramazan ayında verdiği yardımlara e-Devlet sisteminden, belediyenin web sitesinden, belediyeyi arayarak veya online olarak başvuru yapabilir.

Belediyenin web sitesinden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://ulakbel.nigde.bel.tr/WebBasvuru//#/ linkine tıklayarak, başvuru formunu doldurmalıdır. Başvuru formunda ramazan yardımı almak istediğinizi belirtmelisiniz. Çünkü yardım başvuruları değerlendirilirken hangi yardımdan faydalanmak istediğiniz önemlidir.

E-Devlet sisteminden de ramazan yardımı başvurusu yapmak mümkündür. Başvuru yapmak isteyen kişiler, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671  linkine tıklayarak başvuru formuna erişebilir.

Belediyeyi arayarak da yardımlar hakkında bilgi edinebilir ve yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Niğde Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Niğde Belediyesi yardım başvuru formu, başvuru yapan kişi hakkında birtakım bilgiler yer almaktadır. Başvuru formu sayesinde başvuru yapan vatandaşların muhtaçlık durumu hakkında bilgi edinilir. Bu sayede kimlerin yardımlardan faydalanabileceği tespit edilir.

Başvuru formunda yardıma muhtaç olduklarını söyleyen vatandaşlar hakkında meslekleri, gelir durumu, bakmakla yükümlü olduğu kişi sayısı gibi birtakım bilgiler yer alır. Bu bilgilerin eksiksiz ve doğru doldurulması başvuruların olumlu sonuçlanmasında önem arz etmektedir.

Başvuru formunda yalan beyanda bulunan kişiler tespit edildiği takdirde, cezai işlem uygulanır ve belediyeden aldığı yardımları faiziyle geri ödemek zorunda kalır.

Niğde Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Sorgulama

Niğde Belediyesi’ne yapılan yardım başvuruları ortalama 15-30 gün arasında sonuçlanmaktadır. Bu nedenle başvuru sorgulaması yapmadan önce belirli bir süre geçmesini beklemelisiniz. Sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar https://ulakbel.nigde.bel.tr/WebBasvuru//#/Status  linkine tıklayarak başvuru takibi yapabilir.

Belediyeye giderek veya belediyeyi arayarak da ramazan yardımı başvuru sorgulaması yapılabilir. Yardımlardan faydalanmaya hak kazanan vatandaşlara başvuru sonuçları hakkında ilgili birimler tarafından bilgilendirme yapılır.

Niğde Belediyesi’nden Nasıl Ramazan Yardımı Alabilirim?

Niğde Belediyesi ramazan yardımında bulunacağı vatandaşlardan ihtiyaç sahibi olmasını ve Niğde ilinde ikamet etmesini talep etmektedir. Belediye gerekli şartları yerine getiren vatandaşlara ramazan yardımı vermektedir.

Niğde Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Niğde Belediyesi ramazan yardımı dağıtırken ihtiyaç sahibi vatandaşlara öncelik verir. Yardımlar ihtiyaç sahibi vatandaşların ikamet adreslerine ramazan ayından önce teslim edilir.

Niğde Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Bulunur?

Niğde Belediyesi ramazan kolisini hazırlarken 4 kişilik bir aileye bir ay boyunca yetebilecek şekilde hazırlar. Belediyenin verdiği ramazan paketinde, çay, şeker, un, şehriye, makarna, bulgur, pirinç, kırmızı mercimek, yeşil mercimek, kuru fasulye, nohut, zeytin gibi ürünler bulunmaktadır.

Niğde Belediyesi Ramazan Kolisi, Gıda ve Erzak Yardımı

Belediye diğer şehirlerde olduğu gibi ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak ve kuru gıda yardımı yapmaktadır. Gıda ve erzak yardımına başvuru yapabilmeniz için herhangi bir yerden gelirinizin olmaması ve maddi olarak sıkıntı içerisinde olmak gerekmektedir.

Gıda ve erzak yardımı almak isteyen vatandaşlar ikamet ettiği mahalle muhtarlığına giderek, online olarak veya belediyeyi arayarak başvuru yapabilir.

Yardımdan faydalanmaya hak kazanan vatandaşların ikamet adreslerine yetkililer tarafından hazırlanan gıda ve erzak paketi teslim edilir.

Niğde Belediyesi tarafından dar gelirli ailelere verilen gıda ve erzak yardımı başvurusu için Niğde Belediyesi Gıda, Erzak ve Para Yardımı Başvurusu 2024 yazısını okuyabilirsiniz.

Niğde Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Niğde Belediyesi yardım başvurusu yapan her vatandaştan yardım türüne göre çeşitli belgeler talep eder. Ramazan yardımında talep edilen belgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

  • Başvuru formu
  • Kimlik fotokopisi
  • Nüfus kayıt örneği
  • İkametgah belgesi
  • Fakirlik belgesi
  • Herhangi özel durumu varsa bunu gösteren belge

Niğde Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Belediye ramazan yardımı başvurularını değerlendirirken, başvuru yapan vatandaşlarda bazı noktalara dikkat eder. Ramazan yardımı başvurusu yapacak olan kişilerin, T.C. vatandaşı olması, ihtiyaç sahibi olması ve Niğde ili sınırlarında ikamet etmesi gerekmektedir.

 Niğde Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Niğde’de yaşayan vatandaşlar, istedikleri yardım türleri hakkında bilgi edinebilmek, yardım başvurusu yapabilmek veya başvurusu hakkında bilgi edinebilmek için 0388 232 35 50 numaralı iletişim hattını arayarak yetkililerden bilgi alabilir.

Ayrıca 0552 501 51 51 numaralı WhatsApp ihbar hattına mesaj göndererek yetkililerle irtibata geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu