Ramazan Ayı Yardımları

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu 2024; Samsun Büyükşehir Belediyesi ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazan yardımı vermektedir. Hazırlanan ramazan yardımından Samsun ili sınırlarında yaşayan 20 bine yakın aile faydalanabilecektir.

Aşağıdaki yazımızda Samsun Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı ile ilgili merak edilen detaylar yer almaktadır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardımlardan Samsun ili sınırlarında ikamet eden, ihtiyaç sahibi, bakıma muhtaç, eşinden ayrılan veya eşi vefat eden kadınlar, çalışmasına engel durumu olan bireyler, gazi ve şehit yakınları faydalanabilir.

Yapılan başvurular ilgili birimler tarafından değerlendirilmektedir. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen kişiler ramazan yardımından faydalanabilir.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ramazan yardımı için başvuru yapmak isteyen vatandaşların nasıl başvuru yapacağını araştırmaktadır.

Belediye tarafından verilen faydalanmak isteyen vatandaşlar, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bizzat giderek, belediyeyi arayarak ve online platformlardan başvuru yapabilir.

Online olarak e-Devlet sisteminden ve belediyenin web sitesinden ramazan yardımı başvurusu yapılabilir. e-Devlet sisteminden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapmalısınız.

Belediyenin web sitesinden başvuru yapmak isteyen kişiler, https://www.samsun.bel.tr/cozum-merkezi linkine tıklamalıdır. Linke tıkladıktan sonra başvuru formunu doldurarak ramazan yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Belediyeyi arayarak da ramazan yardımı başvurusunda bulunmak mümkündür. Arayarak başvuru yapmak isteyen kişiler, 0362 431 10 12 numaralı iletişim hattını aramalıdır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Formu

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımından faydalanmak isteyen kişilerin doldurması gereken formdur.

Başvuru formunda hanede yaşayan kişi sayısı, adres bilgileri, iletişim bilgileri gibi bilgiler bulunmaktadır. Formda yazılan bilgilerin eksiksiz, doğru ve güncel bilgiler ile doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunda yazılan bilgilerin doğruluğu belediye ekipleri tarafından incelenmektedir. Yalan bir beyanda bulunan vatandaşlar belediye ekipleri tarafından tespit edilmektedir. Yalan beyanda bulunulduğu saptanan vatandaşlar, belediye tarafından verilen yardımlardan faydalanamayacaktır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Samsun Büyükşehir Belediyesine ramazan yardımı için başvuru yapan vatandaşlar, başvuru sonuçlarını nasıl öğreneceğini merak etmektedir. Ramazan yardımı başvuru sonucu öğrenmek isteyen vatandaşlar farklı platformlardan başvuru sonucunu öğrenebilir.

e-Devlet’ten başvuru sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar, https://www.turkiye.gov.tr/samsun-buyuksehir-belediyesi linkine tıklamalıdır. Ardından T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yaparak ramazan yardımı başvuru sorgulaması yapabilir.

Başvuru sonuçlarını arayarak da öğrenebilmeniz mümkündür. Arayarak başvuru s

Ramazan kolisi başvuru sonuçları ortalama 10-15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu nedenle vatandaşların bir süre beklemesi gerekmektedir.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımına başvurmak için bazı şartlar bulunmaktadır. Ramazan yardımından faydalanabilmek için başvuru şartları aşağıda yer almaktadır.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması
 • İhtiyaç sahibi olması
 • Bakıma muhtaç olması
 • Samsun ili sınırlarında ikamet etmesi
 • Engelli olması
 • Çalışmasına engel hastalığının olması
 • Düzenli bir gelirinin olmaması

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Samsun Büyükşehir Belediyesi ramazan yardımı ve diğer yardımlardan faydalanacak olan vatandaşlardan bazı belgeler talep etmektedir. Aşağıda talep edilen belgelerin listesi yer almaktadır.

 • Başvuru formu
 • İkametgah belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Muhtardan alınacak muhtaçlık belgesi
 • Kimlik aslı ve fotokopisi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Nasıl Alabilirim?

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden ramazan kolisi almak isteyen vatandaşların Samsun ili sınırlarında ikamet etmesi ve ihtiyaç sahibi olması gerekir. Ramazan yardımı almak isteyen belediyeye başvuru yapmalıdır. İlgili birimler tarafından yapılan başvurular incelenmektedir. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen kişiler ramazan yardımından faydalanabilecektir.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisinde Neler Bulunur?

Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım kolisinde vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayacak temel gıda ürünleri bulunmaktadır. Bu gıdalar ürünleri aşağıda yer almaktadır.

 • Makarna
 • Ayçiçek Yağı
 • Buğday Unu
 • Toz Şeker
 • Pirinç
 • Kuru Fasulye
 • Bulgur
 • Yeşil Mercimek
 • Kırmızı Mercimek
 • Konserve Bezelye
 • Nohut
 • Helva
 • Zeytin

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ramazan yardımı, ramazan ayı gelmeden birkaç ay önce titizlikle hazırlanmaktadır. Ramazan ayı gelmeden önce de ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmaktadır.

BAKINIZ >>>> Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ramazan Gıda ve Erzak Yardımı

Samsun Büyükşehir Belediyesi yılın her döneminde ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve erzak yardımı yapmaktadır. Gıda ve erzak yardımı sayesinde ihtiyaç sahibi ailelerin temel gıda ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Belediyeden gıda ve erzak yardımı almak isteyen vatandaşların başvuru yapması gerekmektedir. Belediye ekipleri tarafından yapılan başvurular değerlendirilmektedir. İhtiyaç sahibi olduğu belirlenen kişiler gıda ve erzak yardımı alabilir.

Samsun Büyükşehir Belediyesi İletişim

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardımlara başvuru yapmak isteyen veya yardımlar hakkında bilgi almak isteyen kişiler, 0362 431 10 12 numaralı iletişim hattını arayarak veya 0505 195 50 00 numaralı WhatsApp hattına mesaj göndererek yardımlar hakkında bilgi edinebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu