Belediye Yardımları

Sivas Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama (Gıda ve Para Yardımı)

Sivas Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2024; Sosyal ve ekonomik olarak dezavantajlara sahip olan ve maddi zorluklar içerisinde olanların gereken desteği almasını sağlayan belediyelerden biri olan Sivas Belediyesi yardımları ile bilinmektedir. Farklı programlar ve kategoriler dahilinde gerçekleştirilen Sivas Belediyesi sosyal yardımları ile yoksunluklarının giderilmesi amaçlanmakta, öz kaynakların halkın refahı için kullanılmaktadır.

Sivas Belediyesi yardım başvurusu hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilir ve siz de bu programlara dahil olarak güç zamanlarda rahat bir nefes alabilirsiniz. Sivas Belediyesi gıda yardımı, Sivas Belediyesi maddi yardımı ve Sivas Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi vermeye çalışacağım.

Sivas Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Sivas Belediyesi’nin yardımları farklı başlıklar altında incelenmekte, engellilere sunulan engelsiz yaşam destekleri, yaşlı bireylere bakım hizmetleri, erzak ve yiyecek yardımları, nakit desteği yardımları, yakacak, ev eşyası gibi kullanıma yönelik malzeme destekleri ve öğrencilere yönelik destekler bunlar arasında öne çıkanlardır.

Gıda ve erzak yardımları hem günlük sıcak yemek dağıtımı, taze ekmek dağıtımı hem de erzak kolisi ulaştırılması şeklinde yapılmakta, bu alanda dikkat çeken yardım başlıklarından biri olan 500 TL nakit yardımı ise yine iş kaybı yaşayanlar için önem taşımaktadır. Gıda dağıtımları Hayat Ağacı Derneği Gıda Bankası adıyla kurulan yardım birimi aracılığıyla temin edilmekte, engelli vatandaş yardımları Engelliler Danışma ve Koordinasyon Merkezi aracılığıyla ve maddi yardımlar Sosyal İşler İdari Hizmetler aracılığıyla verilmektedir.

Sivas Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

İş sıkıntısı, maddi güçlükler, nakit yetersizliği veya sağlık sorunları nedeniyle çalışma hayatından mahrum kalma gibi nedenlerden dolayı kişilerin ayni veya maddi desteklere ihtiyacı olabilmekte, bahsedilen bu kişiler Sivas Belediyesi yardımları için aday kabul edilmektedir. Belediye’nin hedefi yoksul ve muhtaç vatandaşlar ile onların hanelerine ulaşmak olmakta, bu nedenle tüm başvurular kabul edilmektedir.

Belediye’nin hangi yardım kategorisi için hangi kriterleri değerlendirdiğine dair kesin bir açıklamaması bulunmamakla birlikte bazı evraklar istenebilmekte ve doldurulan forma ek bu evraklardaki bilgiler doğrultusunda karar verildiği bilinmektedir.  Bu doğrultuda Sivas Belediyesi yardımları başvuru sürecinden olumlu sonuç alabilecek bazı gruplar şu şekildedir:

  • İş kaybı, gelir düzensizliği gibi nedenlerle kendi yaşamını idame edemeyenler
  • Kimsesiz ve yoksul kimseler
  • Şehit ve gazi aileleri
  • Engelli, ileri yaşlı ve kronik hasta olup kendi bakımını üstlenemeyecek durumda olanlar
  • Maddi zorluklar nedeniyle eğitim hayatını sürdüremeyen öğrenciler

Sivas Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yardımlarıyla vatandaşlara destek olmak için Sosyal İşler Müdürlüğü aracılığıyla hizmet veren Belediye, yardım başvurularının da bu birime yapılmasını istemektedir. Bu amaçla dijital sistemlerin avantajlarından ve kolaylıklarından faydalanan Sivas Belediyesi yardım başvurusu için internet kullanımına yönlendirmektedir. Dileyenler Belediye’ye bağlı olan Sosyal İşler Müdürlüğü ile görüşebilmekte, Engelliler Danışma ve Koordinasyon Merkezi ile engelli yardımları, Gıda Bankası Şefliği ile gıda yardımları hakkında bilgi alabilmektedir.

Sivas Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapmak için dijital platformları kullanacak olanlar ise https://online.sivas.bel.tr/ şeklindeki linke tıklayarak resmi web sitesini ziyaret edebilmektedir. Ayrıca Belediye’nin kendi web sitesine ek olarak e-devlet üzerinden de başvuru veya sorgulama yapılabilmekte, bu amaçla https://www.turkiye.gov.tr/sivas-belediyesi linkine tıklanarak TC kimlik numarası ve şifre kullanarak giriş yapılmalıdır. Bu sayfalarda istek ve talep sekmelerinden yardım talebinde bulunabilen vatandaşlara inceleme sonrası geri dönüş yapılmaktadır.

İnternete erişimi bulunmayan veya yetkililerle bizzat görüşerek başvuru öncesi bilgi almak isteyenler Çağrı Merkezini arayarak da taleplerini ve sorularını iletebilirler. Sosyal Hizmetler binasını ziyaret etmek de Sivas Belediyesi sosyal yardım başvurusu için tercih edilebilecek bir yöntem olsa da Çağrı Merkezini aramak veya online olarak iletişim geçmek çok daha avantajlı seçenekler oluşturmaktadır.

Sivas Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Bahsedilen başvuru linklerine tıklayarak yardım talebinde bulunan ve ön bilgilerini paylaşarak Sivas Belediyesi yardım başvuru adayı olanlar kapsamlı bir değerlendirmeye alınır. Bu değerlendirme neticesinde başvuru sahibinin hangi kategoride ve ne miktarda yardım alacağına karar verilmektedir. Nakit desteği almak için başvuruda bulunacak olanlar http://sivastso.org.tr/assets/files/uploads/ESNAF%20NAK%C4%B0T%20PARA%20YARDIMI.pdf şeklindeki linkten bu formu görüntüleyebilmekte, genel yardım talepleri içinse https://online.sivas.bel.tr/ linkinde iletişim sekmesine tıklayarak yetkililere ulaşılabilmektedir. Sivas Belediyesi yardım başvuru formu içinde istenen yardımların kategorisi gibi kişilerin yardıma ihtiyaç duymasına ilişkin bilgiler de sorgulanır. Yardımlar bu bilgiler çerçevesinde yapılacağından bilgiler doğrulukla ve dikkatle doldurulmalıdır.

Sivas Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Yardım talebinde bulunmak için kullanabileceğiniz link ve telefon numaralarını başvuru durumunu sorgulamak için de kullanabilirsiniz. Bu doğrultuda resmi web sitesine veya e-devlet kapısına giriş yapabilir ya da Çağrı Merkezini arayabilirsiniz. Sivas Belediyesi yardım başvuru sorgulama işleminden önce 15 günlük bekleme sürecinin normal olduğu bilinmelidir.

Sivas Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Sivas Belediyesi’nin yardımlarından faydalanmak, bu konuda bilgi almak veya süreç içinde sorgulama yapmak için 444 58 44 numaralı hattı arayabilirsiniz. Çağrı merkezinde yapacağınız görüşmede taleple birlikte ön görüşme formu olarak kişisel bilgilerinizi aktarabilirsiniz.

Sivas Belediyesi Gıda Yardımı

Sivas Belediyesi’ne ulaşarak ekonomik zorluk içinde olduğunu ve beslenme ihtiyacını karşılamakta güçlük çektiğini beyan edenlere yapılan incelemeler neticesinde evlerinde yemek pişirebilme imkanlarına göre kuru erzak kolileri veya günlük sıcak yemek dağıtımı yapılmaktadır. Sivas Belediyesi gıda yardımı almak için Belediye’nin ilgili birimlerini aramak veya form göndermek yeterli olabilmektedir.

Sivas Belediyesi gıda yardımı; muhtarların muhtaçlık listesinde yer alan kişilere başvuru şartı aranmadan gıda yardımı verilmektedir.

Sivas Belediyesi gıda yardımı başvurusu için vatandaşlar 444 58 44 nolu numarayı arayabilir veya WhatsApp İhbar Hattı numarası 0 532 219 58 58 nolu numaraya kısa mesaj atarak gıda yardımı başvurusu yapabilirler.

Gıda yardımı 4 kişilik bir ailenin 1 aylık mutfak ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak hazırlanmaktadır.

Sivas Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Sivas Belediyesi yaptığı bir çok yardımı ile dar gelirli vatandaşlara destek olmaktadır. Bu yardımlardan biride Sivas Belediyesi gıda yardımıdır. Belediye tarafından belirlenen ailelere yada başvuruda bulunan kişilere verilen gıda yardımını almak için 444 58 44 numarasını arayabilir yada Whatsapp İhbar Hattı numarası 0 532 219 58 58 mesaj atarak iletişime geçebilirsiniz.

Sivas Belediyesi gıda yardımı her hangi bir geliri olmayan, maddi durumu kötü ve sosyal güvencesi bulunmayan kişilere belediye aracılığı ile yapılmaktadır.

Sivas Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Sivas Belediyesi erzak yardımı almak için 444 58 44 numarası arayabilir, Bizzat belediye giderek başvuruda bulunabilir yada erzak kolisi yardımı almak istediğinizi muhtarlık aracılığı ile iletebilirsiniz. Gelen tüm yardım başvurularını değerlendiren belediye sosyal yardımlaşma müdürlüğü aracılığı ile erzak kolisi evinize teslim etmektedir.

Sivas Belediyesi erzak yardımı almak için 444 58 44 numarası arayarak yardım başvurusu yapabilir veya belediye binalarına giderek bizzat başvuruda bulunabilirsiniz.

Sivas belediyesi erzak yardımı başvurusu kabul edilen kişilerin erzak kolileri, başvuru formunda belirtmiş oldukları adreslerine sosyal yardımlaşma müdürlüğü aracılığı ile teslim edilecektir.

Sivas Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Sivas Belediyesi Ramazan ayında ve Kurban Bayramında olmak üzere yılda 2 defa yardım kolisi dağıtımı yapmaktadır. Ramazan ayına girmeden önce dağıtılmaya Sivas Belediyesi yardım kolisi temek tüketim maddeleri ve kuru gıda maddeleri bulunmaktadır.

Pandemi döneminde artan işsizlik ve ekonominin bozulması üzere yardım kolisi dağıtımı artırarak daha fazla haneye ulaşmayı hedeflemektedir. Sadece Ramazan ayında verilen yardım kolisinin yanında düzenli olarak yardım alan kişilere ise sosyal yardım kartı vermektedir.

Sivas Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Sivas Belediyesi düzenli olarak yardıma ihtiyacı olan ailelere erzak, gıda yada yardım kolisi vermek yerine sosyal yardım kartı vererek diledikleri şekilde alış veriş yapmalarına imkan tanımaktadır. Hem yardım alanın rencide olamaması hem de dilediği gibi temel tüketim malzemeleri almasına imkan tanıyan Sivas Belediyesi yardım kartına aylık yüklenen bakiye ile pos cihazı olan marketlerde kullanmanız mümkün.

Sivas Belediyesi yardım kartı başvuru yapmak için 444 58 44 numarasını arayabilir yada Whatsapp İhbar Hattı numarası 0 532 219 58 58 mesaj atabilirsiniz. Belediye yetkililerinin gerekli araştırma ve inceleme sonrası başvurunuz onaylanırsa size yardım kartı verilir.

Sivas Belediyesi Süt Yardımı

Sivas Belediyesi süt yardımı yaparak hem çocukların gelişimini sağlamak hem de süt içme alışkanlığı kazanmaları sağlamak için verilmektedir.

Sivas Belediyesi süt yardımı başvurusunda bulunmak için 444 58 44 numarasını arayarak talepte bulunabilirsiniz. Sivas Belediyesi süt yardımı 0-6 yaş aralığında çocuklu ailelere aylık olarak verilmektedir.

Sivas belediyesi pandemi dönemde süt dağıtımına geçici olarak dağıtımını durdurmuştur. İlerleyen dönemde yardım tekrar dağıtılırsa sitemizden öğrenebilirsiniz.

Sivas Belediyesi süt yardımı 0-6 yaş arası çocuğu olan ailelere her ay düzenli olarak verilmektedir. Çocukların gelişimi ve kemik sağlığı açısından en önemli besin kaynakları arasında süt başta gelmektedir.

Sivas belediyesi süt yardımı başvurusu için;  444 58 44 nolu numarayı arayarak başvuru talebinizi iletebilirsiniz.

Sivas Belediyesi Hoş Geldin Bebek Yardımı Başvurusu

Sivas Belediyesi bebek yardımı; ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak amacıyla bebek yardımı yapılmaktadır. Yeni doğan bebeğin temel ihtiyaçlarına göre düzenlenen bu yardım sayesinde ailelerin yüzü gülmektedir.

Sivas Belediyesi Hoş Geldin Bebek Yardımı Başvurusu; 444 58 44 çağrı merkezini arayarak başvuru yapabilir ve bebek yardımı ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sivas Belediyesi Öğrenci Bursu Başvurusu

Sivas Belediyesi öğrenci bursu almak isteyen vatandaşlarımız https://sivashizmetvakfi.org.tr/burs/basvuru21.php link üzerinden başvuru formu doldurabilirler.

Yukarıdaki link üzerinden başvuru yapan vatandaşlarımızın, Sivas Hizmet Vakfı Bursu için diğer aşamaları yerine getirmesi gerekmektedir. Başvuru ile ilgili detaylı bilgi için https://www.ogrenciislerim.com/burs-basvuru/sivas-hizmet-vakfi-bursu linke tıklayınız.

Sivas Belediyesi Kırtasiye Yardımı

Sivas Belediyesi, 2024 eğitim öğretim yılında ihtiyaç sahibi ailelerin anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören öğrencilerine yönelik 750 TL nakit desteği sağlayacak.

Sivas Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla ilçelerdeki okullara kırtasiye yardımında bulundu. Belediye Başkan yaptığı açıklamada, “Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak ve onlara daha iyi bir eğitim ortamı sunmak için elimizden geleni yapıyoruz. Kırtasiye malzemeleri, öğrencilerimizin başarısına katkı sağlayacak önemli bir destektir. Bu nedenle, ilçelerimizdeki tüm okullara kırtasiye yardımı gönderdik. Eğitimde kaliteyi artırmak için belediye olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiriyoruz.” dedi.

Sivas Belediyesi Yakacak Yardımı

Sivas Belediyesi yakacak yardımı ile kömür ve yakacak desteği sağlamaktadır. Maddi zorluk içerisinde olan kişilere verilen yakacak yardımı Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü aracılığı ile verilmektedir. Oldukça fazla kişinin başvurduğu Sivas Belediyesi yakacak yardımı başvurusu yapan kişilerin Hane fertleri, Adres Nüfus Kayıt Sistemi, Gelir İdaresi Başkanlığı, İŞKUR, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Sosyal Yardım, araç ve taşınmaz kayıtları sorgulanarak yardım yapılmaktadır.

Sivas Belediyesi yakacak yardımı başvuru için Belediyenin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bizzat başvurarak yakacak yardımı başvuru formu doldurmanız gereklidir.

Yakacak yardımından öncelikli olarak geliri asgari ücretten düşük olanlar ve kiracılar yararlanabilir.

Sivas Belediyesi 500 TL Nakit Yardım

Sivas Belediyesi Ramazan ayına girmeden önce her sene olduğu bu senede 500 TL nakit para yardımı yapmaktadır. Dar gelirli vatandaşlara 500 TL nakit yardımı veren belediye bu yardımdan yararlanma isteyenlerin Sivas Belediyesi yardım başvuru formu doldurmaları gereklidir.

Sivas Belediyesi 500 TL nakit yardımı için Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne başvuruda bulunmanız yeterlidir. Başvuru formunu doldurduktan sonra gerekli inceleme yapılacak ve uygun bulunmanız halinde 500 TL nakit yardım yapılacaktır.

Sivas Belediyesi Para Yardımı Başvurusu

Sivas Belediyesi 500 TL nakit yardımı başvurusu için Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünde yardım başvuru formu doldurarak başvuruda bulunmanız gereklidir.

Ramazan ayına girmeden yapılan 500 TL nakit yardımına başvuru yapan kişilerin, başvuru formları incelendikten sonra yardım alıp alamayacaklarına karar verilmektedir.

500 TL nakit yardımı başvurusu kabul edilen vatandaşların ödemeleri Ramazan ayı öncesi verilmektedir.

Sivas Belediyesi Maddi Yardım

İş sıkıntıları ve ekonomik zorluklar nedeniyle borçlanan, iş kaybı yaşayan veya esnaf olarak geçimini sağlayamayan kişiler online başvuru formu doldurarak 500 TL değerinde tek seferlik bir Sivas Belediyesi para yardımı alabilmektedir. Ancak düzenli maddi destek almak için Çağrı Merkezini arayarak detaylı bilgi alınması gerekmektedir.

Sivas Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Sivas Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ön plana çıkan Sivas Belediyesi kömür, gıda, giyecek, yakacak ve gıda yardımın yanında bir çok dar gelirli vatandaşa nakit para yardımı yapmaktadır.

Sivas Belediyesi evde bakım hizmeti ile hasta ve yaşlı kişilerin bakımını evlerinde yapmaktadır.

Öğrencilere destek veren belediyesi her sene öğrencilere kırtasiye yardımı, tablet ve giyecek yardımında bulunmaktadır. Başarılı öğrencileri destekleyen belediye ayrıca öğrencilere burs imkanı tanımaktadır.

Sivas Belediyesi yardım başvuru için 444 58 44 numarasını arayabilir, whatsapp destek hattı numarası olan 0 532 219 58 58 mesaj atabilirsiniz. Dilerseniz yardım talebi için linke tıklayarak https://sivas.bel.tr/kategori/202/3/iletisim.aspx iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda Sivas Belediyesi gıda yardımı, Sivas Belediyesi maddi yardımı ve Sivas Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

3 Yorum

  1. Ben Sivas hayat ağacı derneğinden ekmek kartım vardı benim engelli çocuğum var engelli bakım aylığı ve engelli maaşı alıyorum diye ekmek kartımı iptal ettiler hanede 4 kişi yaşıyoruz evim kira 600 TL doğalgaz elektirik su faturası çocukların temel ihtiyacı evin eksiği falan engelli kızım dan aldım para yetmiyor çok zorluk çekiyorum engelli çocuğa ben baktığım için çalışamıyorum da sağolsun hayatagaci derneğinden memurlar bu 4 ekmeği çok görüp kesdiler

  2. Ben Işimyok evkiramıveremiyorum 3cocuk var kışlık elbisem alamıyorum kışgeldi botlarını alamadım param yok

  3. Sivasda yasamaktayim hayat agaci da dahil olmak uzere bu sehirde kurulmus valilik sosyal politikalar disinda ki kurulus yardim dernegi adi altinda calisan ama ihtiyacim oldugu halde yardimi vermeyen torpil tanidik diye yardim verilen bu dernekleri incelemeye alinmasini biseye yaramiosa da kapanmalarini istiyorum . Birde mumkunse su sivasa dogru duzgun gorevliler gelsin kimse ilgilenmiyor cumhurbaskani buraya bole gorevlileri ozelliklemi gonderiyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu