Ek İş Fikirleri

Yurtdışında Olup Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri

Yurtdışında Olup Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri 2024; Ülkemizin her geçen gün daha da geliştiği, kadınların iş hayatındaki yerinin ve rolünün gitgide arttığı, girişimcilerin yepyeni iş fikirleri ile iş dünyasına yön vermeye devam ettiği günümüzde hala yurtdışında önem kazanmayı başaran ancak ülkemizde henüz denenmemiş iş fikirleri bulunuyor.

Yurtdışı piyasasında yerini sağlamlaştıran ve tüketiciler tarafından yoğun ilgi gören bu iş fikirlerinin ülkemizde ne zaman popülerlik ve önem kazanacağı ise girişimciler tarafından merak ediliyor.

Girişimciler tarafından araştırılan ancak girişimcilerin henüz cesaret edemediği bu iş fikirlerinin ülkemizde ne zaman hayata geçirileceği ise henüz bilinmiyor.

Bu yazımızda kendi işini kurmak isteyen girişimciler için Avrupa’da ve yurtdışında olup da henüz ülkemizde olmayan iş fikirlerine değinmeye çalışacağız.

Dünyada Olup Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri

Makalede Neler Var?

Avrupa ülkelerinin yanı sıra Çin’de ve diğer ülkelerde ilgi gören ancak ülkemizde önemi henüz keşfedilmemiş olan yüzlerce yepyeni iş fikri bulunuyor.

Ülkemizde ses getirecek bir sektöre adım atmak istiyorsanız; bu yazımızda sizlerle paylaşacağımız patlayacak iş fikirlerine mutlaka bir şans vermenizi öneriyoruz.

İşte, hepsi birbirinden dahiyane iş fikirleri önerilerimiz:

Parti Otobüsü Kiralama

Turizm sektörüne yavaş yavaş giren ancak pek de yaygın olmayan parti otobüsleri; müşterilerin doğum günü, sevgililer günü, anneler günü gibi özel günlerde eşsiz partiler verebilmelerine olanak tanıyor.

Üstelik müşteriler, parti otobüsünde gönüllerince eğlenip, parti verebilirken; parti otobüsü de müşterileri şehirde gezdiriyor.

Parti otobüsleri; müşterileri diledikleri mekana götürüp, sıra dışı bir gün ya da gece geçirebilmelerini mümkün bir hale getiriyor.

Yeterli miktarda sermayeniz varsa birkaç otobüs kiralayıp, otobüste şahane partiler düzenleyebilirsiniz.

Tek Kullanımlık Mobil Şarj Ürünü Satışı

Çin’de üretilen ve pek çok ülkede satışa sunulan tek kullanımlık şarj aletleri, telefonlarınızın şarjı bittiğinde yeni bir şarj aleti almadan, telefonunuzu şarj edebilmenizi sağlıyor.

Orijinal şarj aletlerine nazaran daha uygun fiyatlı olan tek kullanımlık şarj aletleri, henüz ülkemizde satılmıyor.

Uygun fiyatlı bu ürünlerden toptan alarak ve satışa sunarak, ciddi anlamda kar edebilirsiniz.

Seyahat Planlama Danışmanlığı

Avrupa’da ve yurtdışında son derece popüler olan seyahat planlama danışmanlığı; hem yerel hem de yabancı turistlere seyahatlerine ve gezilerine ilişkin danışmanlık yapılması anlamına geliyor.

Turizm değeri son derece yüksek sahillere, kumsallara ve doğal güzelliklere sahip olan ülkemizde seyahat planlama danışmanlığına bir şans verebilirsiniz.

Çeyrek Pizza Dükkanı Açma

Pizza fiyatlarının gitgide arttığı son zamanlarda Avrupa’da şehrin her yerinde olan çeyrek pizza dükkanı açma fikrine oldukça sıcak bakıyoruz!

Özellikle kilo almaktan kaçınan kişilerin tercihi olan çeyrek pizzalar sayesinde herkesin pizza lezzetinden mahrum kalmamasına öncülük edebilirsiniz.

Erkek Bakım Salonu Açma

Erkeklerin de en az kadınlar kadar bakımlarına düşkün olduğu şu zamanlarda ülkemizde yavaş yavaş erkek bakım salonları da hizmet vermeye başlıyor.

Erkek bakım ve güzellik salonlarının sayısı artmadan bu sektörün ilk isimlerinden olarak, sizler de bu sektörde isim yapabilirsiniz.

Ağaç Ev İmal Edip, Satma

Prefabrik evlerin ve bungalov evlerin yıldızının parladığı şu günlerde ağaç evlerin imalat edilip, satılması; oldukça karlı bir iş fikri olarak görünüyor.

İnşaat ve mobilya sektöründe hizmet vermek istiyorsanız; ağaç evler, çardaklar, bahçe evleri imal edip, satışa sunabilirsiniz.

Akıllı Robot Üretip Satma

Robot süpürgelerin neredeyse tüm evlere girmeye başardığı modern dünyada sizler de akıllı robotlar üretip, insanların işlerini kolaylaştırabilirsiniz.

Drone Kiralama Hizmeti Verme

Düğün ve nişan çekimlerinde sıklıkla tercih edilen, kameraların yerini almayı başaran dronelar; günümüzde gençlerin yanı sıra 7’den 70’e herkes tarafından kullanılmaya başlandı.

Ancak droneların fiyatlarının yüksek rakamlarda seyretmesi, ne yazık ki herkesin bu cihazları satın alamamasını da beraberinde getiriyor.

Drone kiralama hizmeti vererek, drone satın almak için yeterli bütçesi olmayan kişilerin bu cihazlarla gönüllerince çekim yapabilmelerine aracılık edebilirsiniz.

Something Store Dükkanı Açma

İlgi çekici, insanları mutlu edecek, sürpriz hediyelik eşyaların yer aldığı bir dükkan açmanın hayalini kuruyorsanız; something store dükkanı açma fikrinin tam da size göre olduğunu söyleyebiliriz.

Gizemli kutuların, sıra dışı hediyelerin ve sürpriz tasarımların satışa sunulduğu bu dükkanlarda hemen hemen herkes, kendi zevkine hitap eden bir ürün bulabiliyor!

Alchemy Goods Hizmeti Sunma

Yurtdışında yaygın bir iş fikri olan Alchemy Goods hizmeti; geri dönüşümle yepyeni ürünlerin tasarlanması ve satışa sunulması anlamına geliyor.

Bu iş fikri ile hem geri dönüşüme hem de çevreye katkıda bulunmuş oluyorsunuz.

Üstelik çok az bir sermaye ile harika ürünler tasarlayabiliyor, bu ürünleri satabiliyorsunuz.

Santa Mail Hizmeti Sunma

Santa Mail hizmeti; yılbaşında müşterilerin sevdikleri kişilere, uzaktaki akrabalarına ve aile üyelerine mail gönderebilmesini sağlıyor.

Bu hizmeti sunan kişiler, mailleri kişilere Noel Baba aracılığıyla ulaştırıyor.

Yani bu iş fikri sayesinde yılbaşında sevdikleriniz Noel Baba’dan onlar için hazırladığınız özel mailleri almış ve mutlu olmuş oluyorlar.

Diyet Market Açma

Diyet yaparak, zayıflamak isteyen ya da hastalığı dolayısıyla sadece belirli diyet gıdaları tüketmek zorunda olan kişilerin sık sık alışveriş yapabileceği diyet marketler de yurtdışında ilgi gören iş fikirleri arasında bulunuyor.

Yalnızca diyet ürünlerin satışa sunulduğu bu marketler, sağlıklı beslenmek isteyen kişilerin yanı sıra sporculara da hitap ediyor.

Dijital Miras Girişimi Hizmeti Sunma

Dijital Miras Girişimi hizmeti, ölen kişilerin öldükten sonra sosyal medya hesaplarının yönetilmesini ifade ediyor.

Yani bu hizmeti sunan kişiler, müşteri vefat ettikten sonra onların sosyal medya hesaplarının nasıl yönetileceğine karar veriyorlar.

Çamaşır ve Ütü Hizmeti Verme

Yoğun iş temposu nedeniyle çamaşıra ve ütüye ayıracak zamanı olmayan kişilerin çamaşırlarının yıkanması ve ütülenmesi hizmeti; büyük şehirlerde ilgi görmeyi başardı.

İlerleyen yıllarda bu hizmetlerin ülkemizde daha da yaygınlaşması bekleniyor.

Hırdavat Kiralama

Hırdavat ürünlerin kiralanması da ülkemizde son birkaç yıldır rağbet görmeyi başardı.

Tamirat, bakım ve onarım ürünlerinin yüksek rakamlarda seyretmesi, insanları bu ürünleri satın almak yerine kiralamaya yöneltmeye devam edecek gibi görünüyor.

Sos Dükkanı Açma

Gıda sektörü üzerine yaratıcı bir iş fikri arıyorsanız; birbirinden enfes sosları hazırlayabilir ve bu sosları satışa sunabilirsiniz.

Halkımızın farklı lezzetlere ve özellikle soslu yemeklere düşkün olduğunu dikkate alacak olursak, iyi bir mekanda açılmış olan sos dükkanı ile ciddi anlamda kazanç sağlayabilirsiniz.

Online sos hizmeti verip, sosları müşterilerinizin ev adreslerine kadar teslim ederek de kazancınızı en az ikiye katlayabilirsiniz.

Evcil Hayvan Oteli Açma

Günümüzde pek çok kişi, seyahat ettikleri zamanlarda evcil hayvanlarını veterinerlere teslim ediyor.

Büyük şehirlerde evcil hayvan otelleri bulunsa da bu otellerin sayısı, ne yazık ki son derece az!

Hayvanları ve hayvanlarla ilgilenmeyi seviyorsanız; sevimli dostlarımıza gözünüz gibi bakabileceğiniz bir evcil hayvan oteli ya da pansiyonu açmayı düşünebilirsiniz.

Kedi Kafe Açma

Sevimli dostlarımızın sosyalleşebilip, arkadaş edinebilecekleri bir kedi kafe düşünün!

Herkesin kendi kedi dostunu getirdiği ve her yerin kedilerle dolu olduğu bir kafe açarak, hem müşterilerinizin karınlarını hem de ruhlarını doyurabilirsiniz.

Dilerseniz; konsepti köpek kafe olarak da değiştirebilirsiniz.

Kaçış Odası İşletmeciliği

Korku evlerinin korku ve adrenalin tutkunları tarafından son derece sevildiği ülkemizde kaçış odası işletmeciliğin de tıpkı korku evleri gibi ilgi göreceğini söyleyebiliriz.

Ciddi anlamda sermaye gerektiren kaçış odası işletmeciliğinde müşterilerin odalardan çıkış yolunu bulabilmeleri için ciddi anlamda efor sarf etmeleri gerekiyor.

Macera ve adrenalin tutkunları için birebir olan bu iş fikri, henüz ülkemizde denenmiş değil!

Öfke Odası İşletmeciliği

Sıra dışı ve ilgi çekici bir iş fikri arayan girişimcilere önerebileceğimiz bu iş fikrinde ise müşteriler; öfke odalarına girip, burada diledikleri gibi bağırabiliyor, odalardaki eşyaları kırabiliyor, öfke ve streslerini üzerlerinden atabiliyorlar.

Futbol Bowling İşletmeciliği

Bowling ile Amerikan futbolunu birleştiren ve Amerika’da sevilerek oynanan futbol bowlingi, henüz ülkemizde keşfedilmiş değil.

Ancak yatırımcıların futbol bowling işletmeciliği yapabilmeleri için yüksek miktarda sermayeye ihtiyaç duyacaklarının altını çizmek istiyoruz.

Rüzgar Çanı Satışı

Sermayesi düşük bir iş fikri arayanlara önerebileceğimiz rüzgar çanı satışı; özellikle tatil yörelerinde yaşayan kişilerin evlerinde sıklıkla tercih ediliyor.

Gerek tasarımı gerekse sakinleştirici özelliği ile rüzgar çanları, hem göz zevkimize hem de kulaklarımıza hitap ediyor.

Klasik Oyuncak Dükkanı Açma

Klasik oyuncak koleksiyoncularının severek ziyaret edeceği klasik oyuncak dükkanı açma fikri; listemizin en sıra dışı ve en eğlenceli iş fikirleri arasında bulunuyor.

Şayet ender oyuncakları bulup, satmak sizin için bir hobiyse hobinizi karlı bir işe dönüştürebilirsiniz.

Meditasyon İşletmeciliği

Meditasyona ilgi duyanlar için oldukça zevkli olabilecek olan bu iş fikri; hem rahatlamanızı hem de diğer insanları rahatlatabilmenizi sağlıyor.

Meditasyon konusunda biraz eğitim aldıktan sonra meditasyon işletmeciliği için kollarınızı sıvayabilirsiniz.

Ya da bu konuda deneyimli kişileri işyerinizde çalıştırabilirsiniz.

Sıradışı Otel İşletmeciliği

Ülkemizdeki oteller, birbirlerine benzer konseptleri ile ön plana çıkıyor.

Ancak Avrupa’da ve dünyanın pek çok ülkesinde sıra dışı otel konseptleri görebiliyoruz.

Örneğin; mobil oteller, misafirlerin belirttikleri adreslere gidip, misafirlerin diledikleri yerde konaklayabilmelerine öncülük ediyor.

Sıra dışı ve ilgi çekici konsepte sahip bir oteli işleterek, ciddi anlamda gelir elde edebilmeniz mümkün!

Dart Mağazası

Niş bir alanda hizmet sunmak istiyorsanız; dart mağazası açabilir, el yapımı dartları mağazanızda satışa sunabilirsiniz.

Kendiniz ürettiğiniz dartları internet sitelerinde de satabilir, e-ticaret ile işlerinizi büyütebilirsiniz.

El Yapımı Oyuncak Bebek Mağazası

Son dönemlerde Instagram gibi sosyal medya ağlarında satışa sunulan el yapımı oyuncaklar, tamamen organik ve sağlıklı hammaddeleri ile anneler tarafından yoğun bir şekilde ilgi görüyor.

Hiçbir şekilde kimyasal madde içermeyen el yapımı oyuncak bebekler, hoş ve güzel tasarımları ile bebekler ve çocuklar tarafından da seviliyor.

Tasarım becerileriniz varsa kendiniz el yapımı oyuncaklar imal edebilirsiniz.

Dilerseniz el yapımı oyuncakları toptan satın alıp, perakende satışa sunabilirsiniz.

Jakuzi Bahçesi İşletmeciliği

Hangimiz zaman zaman jakuzide güzel bir banyo yapmanın hayalini kurmuyoruz ki?

Ancak jakuzi fiyatlarının bütçemizin üzerinde olması, bizleri zorlayabiliyor.

Müşterilerinize bahçe ve çiçek manzaralı bir jakuzide banyo yapma ve stres atma keyfini yaşatarak, para kazanabilirsiniz.

Lüks Çadır İşletmeciliği

Kamp ve doğa tutkunlarının vazgeçilmezi olan kamping aktivitesi; 5 yıldızlı otel fiyatlarının arttığı şu günlerce tatilciler ve turistler tarafından tercih ediliyor.

Standart çadırlara nazaran daha konforlu ve lüks olan çadırlarda konaklamak, müşterilere eşsiz bir tatil yaşama fırsatı sunuyor.

Kamp yapmayı sizler de seviyorsanız; kamp hobinizi paraya çevirebilir, lüks çadır işletmeciliğinde zirveye tırmanabilirsiniz.

Özellikle turist akınına uğrayan bölgelerde lüks çadır işletmeciliği yaparak, kısa sürede ciddi rakamlar kazanabilirsiniz.

Aromaterapi ve Reiki İşletmeciliği

Kokularla pek çok hastalığın tedavi edildiği aromaterapi seansları, aynı zamanda ruhsal anlamda yenilenmenizi ve hayata daha pozitif bir pencereden bakabilmenizi sağlıyor.

Ülkemizde yeni yeni keşfedilen aromaterapi işletmeciliği gibi reiki işletmeciliği de rahatlamamızı ve tüm negatif enerjiyi üzerimizden atabilmemizi mümkün hale getiriyor.

Terapilere ilgi duyuyorsanız, bu alanda eğitim alıp, kendinizi geliştirebilir, insanları işletmenizde ağırlayabilirsiniz.

İlginç Otomat Makine İşletmeciliği

Büyük mağazalarda ve işyerlerinde gördüğümüz otomatların kullanım amacı; git gide artıyor.

Artık müşteriler, pizza, muz, patates püresi, dondurma otomatı gibi pek çok otomatla karşılaşabiliyorlar.

Sizler de mağazalarla anlaşıp, mağazalara otomat yerleştirebilir, şehrin farklı mağazalarına yerleştireceğiniz otomatlar ile gelirinizi arttırabilirsiniz.

Kutu Oyunu Kafe İşletmeciliği

Bir kafe işletmeyi düşünüyor ancak farklı konseptte bir kafe açmak istiyorsanız; kutu oyunlarının yer aldığı ve müşterilerinizin diledikleri kutu oyununu oynayabilecekleri bir kafe açabilirsiniz.

Oyun çeşitliliğini arttırıp, farklı kutu oyunlarını seven müşterileri kafenize çekebilirsiniz.

Akıllı Gözlük Vue Satışı

Adım ölçer ve kalori hesaplama vb. pek çok görevi olan akıllı gözlükler, başta Çin olmak üzere dünya genelinde kullanılmaya devam ediyor.

Üstelik gözlüğünüzü kaybettiğiniz zaman ‘gözlüğümü bul’, özelliği sayesinde gözlüğünüzü saniyeler içerisinde bulabiliyorsunuz.

Navigasyon özelliği de olan bu gözlükler, henüz ülkemizde satışa sunulmadı.

Sıra dışı bir ürün satmak istiyorsanız, akıllı gözlük Vue’den yana tercihinizi kullanabilirsiniz.

PancakeBot Satışı

Pancakeleri şekillendiren ve birbirinden farklı tasarımlara imza atmanızı sağlayan Pancakebotlar da pek çok ülkede satışa sunulmakla birlikte ülkemizde henüz tanınmış ve keşfedilmiş değil!

Pancakebot ile çocuklarınız için sıra dışı ve birbirinden güzel pancakeler tasarlayabilir, dilerseniz tasarladığınız pancakeleri de satışa sunabilirsiniz.

Renk Değiştiren Plastik Şişe Satışı

Renk değiştiren plastik şişeler, içerisine koyduğunuz ürünlerin son kullanma tarihleri geçtiğinde renk değiştiriyor.

Böylelikle ürünün bayatladığını kolaylıkla anlayabiliyorsunuz.

Niş bir ürün arayışındaysanız; renk değiştiren şişeleri tercih edebilirsiniz.

Cep Sineması Capsule Satışı

Teneke kutuyu andıran bir görünüme sahip olan Capsule, dilediğiniz her yeri sinema salonuna çevirebilmenize olanak tanıyor.

Yani bulunduğunuz yerdeki herhangi bir duvarı anında içerisinde kablosuz hoparlör ve projeksiyon gizli olan Capsule sayesinde sinema salonuna çevirebiliyorsunuz.

Bu ürününün sinemaseverler tarafından ilgi göreceğini şimdiden iddia ediyoruz.

Poşet Ağzı Kapatıcısı iTouchless Satışı

iTouchles; cips poşetleri başta olmak üzere birçok poşetin ağzını anında kapatabilmenizi sağlıyor.

Böylelikle bu ürün, gıdaların her daim temiz ve taze kalmasını sağlıyor.

Yurtdışında olup, Türkiye’de henüz satılmayan bu ürün ile ticarete adım atabilirsiniz.

Sırt Çantası Loctoe Satışı

Tıpkı bir çelik kasa görevi üstlenen sırt çantası Loctoe; kullanıcılarını her türlü hırsızlık girişimine karşı koruyor.

Bu çanta, sadece kilit yardımıyla açılabiliyor yani çantanız çalındığında hırsızlar, çantanızı açamıyorlar.

Türkiye’de olmayıp, yurtdışında satış rekorları kıran bir ürün arayışındaysanız; sırt çantası Loctoe’nin size göre olduğunu söyleyebiliriz.

 Stres Küpü Fidget Satışı

Stres toplarının rakibi olan stres küpü Fidget; yurtdışında ilgi gören ürünler arasında bulunuyor.

Bu ürün, kısa bir süre içerisinde stresinizi üzerinizden atmanızı, kendinizi hafiflemiş ve rahatlamış hissetmenizi sağlıyor.

Mürekkepli Dövme Makinesi MoodINQ Satışı

Dövme sektörüne imzasını atan mürekkepli dövme makinesi MoodINQ; istediğiniz tasarımı vücudunuzun dilediğiniz bölgesine dövme olarak yapabilmenize olanak tanıyor.

Üstelik bu cihaz sayesinde beğenmediğiniz ya da sıkıldığınız dövmeleri de dilediğiniz zaman silebiliyorsunuz.

Vegan Etler ve Süt Ürünleri İşletmeciliği

Vegan sayısının dünyanın yanı sıra ülkemizde de her geçen gün arttığı şu günlerde hayvan hakları savunucularının tükettiği vegan etler, vegan süt ürünleri ve yoğurtlar; ülkemizde de yavaş yavaş ilgi görmeye başlıyor.

Öyle ki internette vegan ürün satışı gerçekleştiren sitelerin sayısının arttığını görebiliyoruz.

Büyük bir şehirde yaşıyorsanız; vegan ürünler sattığınız bir market açabilirsiniz.

Ürünlerinizi kendi internet siteniz üzerinden de satışa sunabilirsiniz.

İkinci El Kıyafet Dükkanı İşletmeciliği

Günümüzde Dolap, Gardrops gibi uygulamalar üzerinden hem kadınlar hem de erkekler, giymedikleri ikinci el kıyafetlerini satışa sunabiliyorlar.

Yani online platformda ikinci el kıyafet alım-satımı yapılabiliyor.

Ancak ikinci el kıyafet satışı gerçekleştiren dükkanlar ne yazık ki pek bulunmuyor.

Kıyafet fiyatlarının gitgide arttığı son günlerde sizler de radikal bir karar alıp, ikinci el kıyafet mağazası açmayı deneyebilirsiniz.

İkinci El Bebek Giyim Mağazası/Sitesi

Bebeklerin hemen büyüyüp, eski kıyafetlerini birkaç ay içerisinde giyemediklerini göz önünde bulunduracak olursak, ikinci el bebek kıyafetlerinin satıldığı bir site ya da mağazanın da ebeveynler tarafından ilgi göreceğini söyleyebiliriz.

Donut Kafe İşletmeciliği

Son derece lezzetli olan, tadı adeta damaklarda kalan donutlar; Avrupa ülkeleri başta olmak üzere pek çok ülkede son derece revaçta!

Tatlı ve gıda sektörü üzerine bir kafe işletme hayaliniz varsa birbirinden lezzetli donut tariflerini öğrenebilir, kendi donut tariflerinizi hazırlayabilir ve müşterilerinizin harika bir ziyafet çekmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Trambolin Salon İşletmeciliği

Ciddi sermaye gerektiren iş fikirleri arasında bulunan trambolin salon işletmeciliği de yurtdışında işletmecilerin yüksek rakamlar kazanmalarını sağlıyor.

Ülkemizde henüz keşfedilmemiş olan trambolin salon işletmeciliği, müşterilerin hem spor yapmalarına hem de stres atmalarına olanak tanıyor.

Dikkat çekici ve henüz denenmemiş bir iş fikri arıyorsanız ve yeterli sermayeniz varsa trambolin işletmeciliğini tercih edebilirsiniz.

Karavan Pizza İşletmeciliği

Karavan kiralama ve karavanda parti düzenleme gibi yurtdışında ilgi gören bir diğer karavan iş fikri olan karavan pizza işletmeciliği; şehrin her yerine mağazanızı taşıyabilmenizi ve açık alanda çalışabilmenizi mümkün bir hale getiriyor.

İyi bir aşçı olduğunuzu düşünüyorsanız ve pizzalar ile aranız iyiyse kendi pizza tariflerinizle hazırladığınız pizzaları karavan kafenizde müşterilerinizle buluşturabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Otomat İşletmeciliği

Yurtdışında hemen hemen her yerde rastlayabileceğimiz çamaşır makinesi otomatları, insanların çamaşırlarını bu makinelerde yıkayıp, ardından çamaşırlarını kurutma makinelerinde kurutup, kısa süre içerisinde teslim alabilmelerini sağlıyor.

Standart çamaşır hizmetinin aksine çamaşır makinesi otomatlarında müşteriler, kendi çamaşırlarını kendileri yıkıyor ve kurutma makinelerinde kurutuyorlar.

Müşteriler, otomatların içerisine atabilecekleri paralar ile bu makineleri çalıştırabiliyorlar.

Hem zahmetsiz hem yepyeni hem de ilgi gören bir iş fikri arayışındaysanız; birkaç adet çamaşır makinesi otomatı almayı deneyebilir ve bu sektörde hizmet vermeye başlayabilirsiniz.

Sanat Terapi Merkezi İşletmeciliği

İçerisinde çizim odası, müzik odası, dans odası gibi farklı odaların bulunduğu, insanların bir miktar giriş ücreti ödeyip, girebilecekleri sanat terapi merkezleri, insanların hobileri ile zaman geçirebilmelerini ve stres atabilmelerini sağlıyor.

Hobileriniz arasında müzik, dans, resim vb. sanat dalları varsa hem kendiniz keyifli zaman geçirmek hem de para kazanmak adına sanat terapi merkezi açabilirsiniz.

Otomatik Diş Fırçası Satışı

Çin’de üretilen ve dünya genelinde satışa sunulan ancak ülkemizde henüz keşfedilmemiş olan otomatik diş fırçası olan amabrush; yüksek kar marjı ile ön plana çıkan ürünler arasında bulunuyor.

Bu ürün, dişlerinizi manuel fırçalara nazaran kat ve kat daha iyi temizliyor.

Sizin dişlerinizi fırçalamanız için herhangi bir çaba sarf etmenize ise gerek kalmıyor.

Su Filtreleyen Pipet Satışı

Yurtdışında ilgi gören ancak ülkemizde henüz tanınmamış olan bir diğer ürün ise su filtreleyen pipetler!

Almanya’da üretilen bu ürün, çeşme suyunu, deniz suyunu ve aklınıza gelebilecek diğer su kaynaklarını anında filtreleyerek, temiz ve içilebilir bir hale getiriyor.

Böylelikle sizleri sürekli pet sulara para verme zorunluluğundan kurtarıyor.

Engelli Tatil Hizmeti

Tek başına seyahat edemeyen, yardıma ve bakıma ihtiyacı olan engelli bireylerin tüm ihtiyaçlarının düşünüldüğü engelli tatil hizmeti sayesinde engelli bireyler de güzel bir tatil deneyimleme fırsatını elde edebiliyorlar.

Ülkemizde henüz bulunmayan engelli tatil hizmeti vermeye başlayarak, sizler de engelli bireylerin yaşam sevinçlerinin artmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Elektrikli Bisiklet İmalatı

Ülkemizde pek çok kişi tarafından tercih edilen ve şarj edilerek, kullanılabilen elektrikli bisikletlerin tamamı, ne yazık ki yurtdışından ithal ediliyor.

Yani yerli bir elektrikli bisiklet markası henüz bulunmuyor.

Cenaze Hizmetleri

Yine yurtdışında rağbet gören ancak ülkemizde mevcut olmayan bir iş fikri olan cenaze hizmetleri; cenazenin kaldırılmasından tutun da defnedilmesine ve konukların ağırlanmasına kadar cenazeye dair pek çok ihtiyacı içeriyor.

Hayvan Kiralama Hizmeti

Dünyanın birçok bölgesinde rastlayabileceğimiz hayvan kiralama hizmeti, insanların inek, koyun, keçi vb. hayvanları bir süreliğine müşterilerine kiralamasını içeriyor.

Örneğin, yaz tatilinde villasında bir koyun beslemek isteyen bir aile, hayvan kiralama hizmeti sayesinde koyun kiralayabiliyor.

Yani hayvanlarla fazla zaman geçirecek vakti olmayanlar, bu hizmetten yararlanabiliyorlar.

İşletme Destek Hizmeti

Ülkemizde kendi işini kurmak ve kendi işinin patronu olmak isteyen girişimciler, ne yazık ki bu konuda eğitim almadıkları ve yeterince bilgili olmadıkları için büyümek ve gelişmek için çok çaba sarf etmek zorunda kalabiliyorlar.

Bazen de yeterli ilgiyi görmeyen işletmeler, işlerini büyütemeden işyerlerini kapatabiliyorlar.

Tam da bu noktada devreye giren işletme desteği hizmeti; girişimcilere işlerini kurma ve büyütme noktasında yardımcı oluyor ve start up desteği sunuyor.

Yurtdışında Olup Türkiye’de Olmayan Girişimler

Türkiye’de henüz yaygınlaşmamış, ancak yurtdışında oldukça popüler olan birçok girişim fikri mevcut. Bu girişimler, Türkiye pazarında büyük bir potansiyele sahip olabilir ve girişimcilere yeni fırsatlar sunabilir.

İşte yurtdışında olup Türkiye’de olmayan bazı girişimler:

1. Hediye Danışmanlığı: Yurtdışında, özel günlerde ne hediye alınacağı konusunda kararsız kalan kişilere yardımcı olan danışmanlık firmaları oldukça popüler. Bu firmalar, danışanlarının bütçelerine, zevklerine ve özel günün türüne göre en uygun hediyeleri seçmelerine yardımcı oluyor.

2. Jetonlu Çamaşırhaneler: Özellikle şehir merkezlerinde yaşayan ve çamaşır makinesi bulunduran küçük dairelerde oturan kişiler için jetonlu çamaşırhaneler oldukça pratik bir çözüm sunuyor. Bu çamaşırhanelerde, kullanıcılar jeton satın alarak çamaşırlarını yıkayabiliyor ve kurutlabiliyor.

3. Tek Kullanımlık Şarj Aleti: Özellikle seyahat edenler için tek kullanımlık şarj aletleri oldukça kullanışlı bir ürün. Bu şarj aletleri, bir kere kullanılabiliyor ve daha sonra atılıyor.

4. Evcil Hayvan Bakıcılığı Uygulamaları: Yurtdışında, evcil hayvan sahiplerinin evcil hayvanlarını güvenle emanet edebilecekleri bakıcılar bulmalarına yardımcı olan birçok uygulama mevcut. Bu uygulamalar, bakıcıların profillerini, yorumlarını ve geçmiş deneyimlerini görebilme imkanı sunuyor.

5. Kişiselleştirilmiş Vitamin ve Besin Takviyeleri: Kişiye özel vitamin ve besin takviyeleri, yurtdışında oldukça popüler bir trend haline geldi. Bu takviyeler, kullanıcının sağlık durumu, yaşam tarzı ve beslenme alışkanlıklarına göre özel olarak üretiliyor.

6. Abonelik Bazlı Evcil Hayvan Maması Hizmetleri: Bu hizmetler, evcil hayvan sahiplerinin her ay belirli bir ücret karşılığında evcil hayvanlarının mamalarını otomatik olarak kapılarını teslim almalarını sağlıyor.

7. Sanal Gerçeklik Deneyim Mağazaları: Bu mağazalarda, kullanıcılar sanal gerçeklik teknolojisi kullanarak farklı ürünleri deneyebiliyor ve satın almadan önce nasıl görüneceklerini ve işlev göstereceklerini görebiliyor.

8. Ürünleri Denemeden Önce Kiralama Hizmetleri: Bu hizmetler, kullanıcıların satın almadan önce ürünleri denemelerine ve test etmelerine olanak tanıyor. Bu sayede kullanıcılar, satın aldıkları ürünlerden memnun kalmama riskini minimize ediyor.

9. Akıllı Çiftlik Teknolojileri: Akıllı çiftlik teknolojileri, çiftçilerin tarlalarını ve hayvanlarını daha verimli bir şekilde yönetmelerine yardımcı oluyor. Bu teknolojiler arasında sensörler, veri analizi ve robotik gibi çözümler yer alıyor.

10. Gıda Atıklarını Azaltma Uygulamaları: Bu uygulamalar, restoranların ve marketlerin gıda atıklarını azaltmalarına yardımcı oluyor. Uygulamalar, işletmelerin fazla gıdalarını ihtiyaç sahiplerine bağışlamalarını veya satmalarını sağlıyor.

Bu girişimlerin Türkiye’de de başarılı olma potansiyeli oldukça yüksek. Girişimciler, bu tür girişimlere yatırım yaparak hem yeni bir iş kurma hem de Türkiye’de inovasyonu teşvik etme fırsatı yakalayabilirler.

Yurtdışında Satılan Türkiye’de Olmayan Ürünler

Yurtdışında satış rekorları kıran ancak ülkemizde henüz keşfedilmemiş ve piyasaya girmemiş olan ürünleri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Tek kullanımlık mobil şarj aleti
 • Akıllı gözlük Vue
 • Pancake Bot
 • Cep sineması Capsule
 • Renk değiştiren plastik şişeler
 • Poşet ağzı kapatıcısı iTouchless
 • Sırt çantası Loctoe
 • Stres küpü Fidget
 • Mürekkepli dövme makinesi moodINQ
 • Su filtreleyen pipet
 • Otomatik diş fırçası amabrush
 • Taze hava şişesi
 • Salatalık cipsi
 • Balsam elması
 • Panda çayı
 • Bonsai ağacı
 • Tavuk alt bezleri
 • %70 su tasarrufu sağlayan duş başlığı
 • Kolye ucu Senstone
 • Alarm saatli mat Ruggie
 • Araç ön camı göstergesi Carloudy
 • Akıllı mont Smartparka
 • Leke tutmayan gömlek Fooxmet
 • Elektronik etiket Mu Tag
 • Kulak temizleyicisi Earscope

Yukarıda sizlerle paylaştığımız ürünleri ülkemizde satışa sunarak, hem para kazanabilir hem de ülkemize yenilik getirebilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca Türkiye’de olmayan girişimler ile ilgili olarak merak edilenleri aydınlatmaya çalıştık.

Sizler de konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu