Yardım Kartı Başvurusu

Kart 61 Nedir? Başvurusu, Başvuru Formu ve Bakiye Sorgulama

Kart 61 Nedir? Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Bakiye Sorgulama 2024; Günümüzde teknolojik ve elektronik sistemlerin kolaylıklarından faydalanan pek çok belediye, kendilerine yardım amaçlı ulaşan muhtaç vatandaşlarına bu kolaylıklarla destek olmaktadır. Bu kolaylaştırıcı uygulamalardan biri olan sosyal yardım kartları maddi zorluklar içinde olan vatandaşların para desteği alırken hem yardıma erişim sağlamasını hem de onurlarının korunmasını sağlamaktadır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kart 61 uygulamasıyla bu ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek eli uzatmakta, kendi ihtiyaçlarını kendileri almalarına yardımcı olmaktadır. Siz de Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kart 61 uygulamasıyla ilgili bilgi almak için hemen rehberimizi okuyabilir ve bu yardımlardan kolayca faydalanabilirsiniz.

Trabzon Kart 61 Nedir?

Muhtaç durumda olan ve geçimini sağlayamadığı için temel yaşam standartlarına sahip olamayan yoksul vatandaşlar, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kart 61 ile pek çok hayati gereksinimini ücretsiz şekilde alabilir. Kart yalnızca merkezde ikamet edenleri değil, 18 ayrı ilçeyi de kapsamakta, bu kart ile dar gelirli ailelere ulaşılmaktadır. Sosyal hizmet çerçevesinde değerlendirilen ve dağıtılan bu kart ile işsiz veya yoksul vatandaşlar gizlilik çerçevesinde maddi destek alabilmektedir. Hanede ikamet eden kişi sayısına göre bir limit belirlenmekte ve her ay bu limit yenilenmektedir.

Trabzon Kart 61 Kimlere Verilir?

Yoksul vatandaşlara yardım eli uzatmak için Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kart 61 uygulamasını hayata geçiren Belediye, bu kapsamda binlerce aileye ulaşmaktadır. Yoksulluk belgesi alan tüm vatandaşların bu yardımdan faydalanabilmesi mümkün olmakla birlikte, kimsesizler, iş göremeyecek durumda olanlar veya şehit yakınları da bu yardıma başvurabilir.

Geçim sıkıntısının ve işsizliğin nedeni kronik hastalık, afetzede hali, engellilik veya ileri yaşlılık olabilir. Asgari yaşam standartlarında bir hayat sürdüremeyen ve temel ihtiyaçları için para desteğine ihtiyacı olan herkes Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kart61 başvurusu yapabilmektedir.

Trabzon Kart 61 Başvurusu Nasıl Yapılır?

Trabzon Belediyesi Kart 61 başvurusu için vatandaşlarına farklı iletişim kanallarından kendilerine ulaşabilme imkanı tanımaktadır. Bunlardan ilki ve en bilineni elbette Belediye binasına giderek yetkililerle yerinde görüşmek olacaktır. Öte yandan telefon numarasıyla yetkililere ulaşmak da mümkün olmakta ve ulaşım sorunu olmadan önceden bilgi edinmek için bu telefon hattını kullanmak son derece kolaylaştırıcı olmaktadır.

Trabzon Belediyesi Kart 61 başvuru sürecine dahil olacak vatandaşların bir diğer iletişim kanalı da online sistemler olabilir. İnternete erişimi bulunan pek çok vatandaş ilgili linklerden mail veya sanal mesaj göndererek de durumunu belirtebilir.

Başvuru yapanlardan hangi iletişim kanalını tercih etmiş olurlarsa olsunlar bir form doldurmaları ve hangi yardımı, hangi nedenlerden dolayı istediklerini ifade etmeleri istenir. Formda bulunan bilgileri değerlendiren yetkililer gerekli gördüğü ek evrakları isteyebilir ya da başvuru sahibinin adresini ziyaret edebilir. Tüm bu bilgileri bir araya getirerek değerlendiren kurul nihai kararı verdikten sonra Trabzon Belediyesi Kart61 başvurusu yapan kişiye ulaşarak bilgi vermektedir.

Kart 61 Başvurusu Nereye Yapılır?

Kart 61 başvurusu yapmak için aranması gereken telefon numarası 0462 224 61 61 şeklindedir. Bu telefon numarasına ek olarak Beyaz Masa birimini arayarak doğrudan yardımlarla ilgili bilgi alınması da mümkündür. Bahsedilen Beyaz Masa hattı ise ALO 153 şeklindedir. Kart 61 başvuru sürecine dijital ortamından kolaylıklarından yararlanarak katılmak isteyenlerse https://kurumsal.trabzon.bel.tr/TalepBasvuru şeklindeki linke tıklayarak Belediye’ye ait resmi web sitesinden de form doldurabilmektedir.

Kart 61 Başvuru Sorgulama

Trabzon Büyükşehir Belediyesi kart 61 başvuru sorgulama işlemini için Trabzon Büyükşehir Beyaz Masa hattı numarası ALO 153 arayarak başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca Trabzon kart 61 yardım kartı sorgulama ve tüm sorularınız için 0462 224 61 61 numarasını arayabilirsiniz.

Trabzon Kart 61 Başvuru Formu

Tüm vatandaşlar Kart 61 başvuru formu doldurarak hem kendilerinin hem hanesindeki diğer aile üyelerinin durumunu belirtmek durumundadır. Ancak ilk ve en önemli form bilgileri başvuru adayının iletişim bilgileri ile yardım beyanına dair mesajıdır. Bu doğrultuda telefonla yetkili kişiye verilmesi ya da web sitesi üzerinden form doldururken yazılması gereken bilgiler şu şekildedir:

  • TC Kimlik Numarası
  • E-posta Adresi
  • Telefon Numarası
  • Başvuru Sebebi
  • Geri Dönüş Sağlama Türü
  • Talep Mesajı

Bu bilgilerin doğru bir şekilde aktarılması halinde başvuru yapılmış olmakta, ilerleyen dönemlerde iş, eğitim, sağlık durumlarına dair farklı bilgilerin beyan edilmesi gerekebilmektedir.

Trabzon Kart 61 başvuru formu için https://kurumsal.trabzon.bel.tr/TalepBasvuru linke tıklayabilirsiniz.

Trabzon Kart 61 Limit Ne Kadar?

Kartı almak için başvuruda bulunan ve hak kazanan kişilerin ne kadar limitte alışveriş yapabileceği büyük ölçüde kaç kişilik bir ailenin yardım alacağına göre belirlenir. Bu çerçevede Kart 61 başvurusu yapanlar A, B, C, D olarak 4 ana gruba ayrılır. A grubu tek veya iki kişi yaşayanları, B 3-4 kişi, C 5 veya 6 kişi, D grubu ise 7 veya daha fazla kişiyi temsil etmektedir. A grubuna dahil olarak yardım alacak olanlara 150 TL, B grubuna 200 TL, C grubuna 250 TL ve D grubuna 300 TL tanımlanmaktadır.

  • A grubu: 250 TL  (1 ve 2 birey)
  • B grubu: 300 TL  (3 ve 4 birey)
  • C grubu: 350 TL  (5 ve 6 birey)
  • D grubu: 500 TL  (7 ve üzeri birey)

Kart 61 limitleri her sene belirlenen enflasyon oranı üzerinden artırılmaktadır.

Kart 61 Bakiye Sorgulama

Trabzon Kart 61 bakiye nasıl sorgulanır? ve Kart 61 bakiye öğrenmek için yada kartınıza para yatıp yatmadığını öğrenmek için Vakıfbank ATM’lerinden ve Vakıfbank Mobil Bankacılık üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Kart 61 bakiye sorgulama için dilerseniz alış veriş yapmadan önce Vakıfbank POS cihazı olan marketten anında bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Kart 61 Hangi Marketlerde Geçerli

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi ailelere verilen kart 1 hangi marketlerde geçerli sorusu yardım kartı sahipleri tarafından merak edilmektedir. Trabzon kart 61 Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Vakıfbank arasında yapılan anlaşma ile dağıtılmaktadır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi kart 61 Vakıfbank pos cihazı olan tüm marketlerde geçerlidir. Kart 61 hangi marketlerde geçerli sorusuna cevap vermek gerekirse A101, ŞOK, BİM ve MİGROS dahil Vakıfbank pos cihazı olan marketlerde kullanabilirsiniz.

Kart 61 bakiye sorgulama işlemi ise Vakıfbank pos cihazından sorgulatarak öğrenebilirsiniz. Alış veriş yapmadan önce kasa görevlisine rica ederek bakiye öğrenebilirsiniz.

BENZER KONULAR >>> Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Trabzon Belediyesi Yardım Kartı E-Devlet Başvurusu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi yardım kartı başvurusu belediyenin resmi sitesi olan https://kurumsal.trabzon.bel.tr/TalepBasvuru sayfasına tıklayarak yapılmaktadır. Trabzon Büyükşehir Belediyesi yardım kartı başvurusu formu doldurduktan sonra yetkililer tarafından yapılacak inceleme sonrası kart 61 size teslim edilecektir.

Dilerseniz Trabzon Büyükşehir Belediyesi yardım kartı başvurusu e-devlet üzerinden yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak başvuruda bulunmanız mümkün.

Trabzon Kart 61 Gerekli Belgeler

Ön başvuru formunu, yani kişinin istediği yardımı ve durumunu inceleyen yetkililer, Trabzon Belediyesi Kart61 başvurusu yapan kişiden farklı belgeleri isteyebilir. Örnek olarak engellilik raporu, kaza raporu, afet raporu, iş dökümü, boşanma ilamı gibi duruma özgü belgeler gerekli olabilir.

Bu durumda yetkililer başvuru sahibine bilgi vermekte ve evrakların tesliminden sonra değerlendirme yapmaktadır. ALO 153 numaralı hattı arayanlara kendilerinden istenebilecek belgeler hakkında detaylı bilgi aktarımı sağlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu