Belediye Yardımları

Bartın Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

Bartın Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2024; Kendi ili sınırlarında ikamet etmekte olan muhtaç durumdaki vatandaşların daha rahat ve huzurlu bir yaşam sürmesi için çaba gösteren Bartın Belediyesi, bu doğrultuda pek çok yardım sunar. Bartın Belediyesi sosyal yardımları ile hem maddi hem de fiziksel sorunlar nedeniyle yaşam standartlarını asgari seviyede tutamayanlara destek sağlanır.

Bartın Belediyesi yardım başvurusu için bilmeniz gereken tüm detayları ise rehberimizde bulabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Bartın Belediyesi gıda yardımı, Bartın Belediyesi maddi yardımı ve Bartın Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Bartın Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Sosyal yardımlar çerçevesinde muhtaç durumda olanların farklı temel gereksinimlerini karşılayan Belediye, gıda yardımları ile ailelerin beslenme masraflarını azaltmayı amaçlamaktadır. Kuru gıdalar ve temizlik malzemelerinden oluşan koliler uygun görülen hanelere gönderilir.

Ayni yardım kategorisi dahilinde de pek çok aileye Bartın Belediyesi sosyal yardımı ürünleri ulaştırılmakta, ihtiyaca bağlı olarak bunlar ev ve giyim eşyası, kırtasiye malzemeleri veya yakacak odun ya da kömür olabilmektedir. Nakit desteği için kart veya alışveriş çekleri verilmenin tercih edildiği Belediye’de ekonomik zorlukların telafi edilmesi için yoksullara maddi yardımlar da yapılmaktadır.

Bartın Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Bartın Belediyesi’nin yardımlarından faydalanmak için öncelikle form doldurulmakta ve formda yer alan bilgilere göre muhtaçlık durumuna karar verilmektedir. Vatandaşların ve başvuruyla temsil edilen hane üyelerinin asgari yaşam seviyesinde olmaması temel kriter kabul edilir. Bu çerçevede işsiz, engelli, kimsesiz, yaşlı, hasta veya şehit / gazi aileleri yardımlara dahil edilebilir.

Talep edilen yardıma göre karşılanması gereken kriterler de değişmekte, örneğin kırtasiye malzemeleri veya eğitim bursu gibi destekler için hanede eğitime devam eden öğrencilerin bulunması gerekmektedir. Bu nedenle Bartın Belediyesi sosyal yardım başvurusu sırasında ihtiyaca göre hangi grupta yer alınması ve hangi belgelerin sunulması istendiği hakkında bilgi alınabilir.

Bartın Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bartın ili sınırlarında yaşamakta olup farklı sebeplerden ileri gelen şekilde maddi veya ayni yardımlara ihtiyaç duyanların Bartın Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Tüm Bartın Belediyesi yardım başvuru süreçlerinden sorumlu olan bu birime ulaşmak için Belediye binasına gidilebilir veya Belediye’nin telefon numaraları aranabilir.

[email protected] adresine mail göndererek yine Belediye’ye ilgili talep ve görüşleri iletmek mümkün olmaktadır. İletişim bilgilerini eklediğiniz takdirde durumu değerlendiren yetkililer detayları almak için yeniden irtibata geçmektedir. Başvuru adaylarını Belediye’ye çağıran ya da adreslerine giden yetkililer topladığı tüm verileri değerlendirerek sürecin nasıl sonuçlanacağına karar vermektedir.

Bartın Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Belediye’ye giden, telefonla ulaşan veya iletişim sekmesinde yer alan butondan mesaj gönderen herkes hem kimlik bilgilerini hem de ihtiyacı olan yardımları belirtebilir ve bunu bir form aracılığıyla gerçekleştirir. Bartın Belediyesi yardım başvuru formu eğer fiziksel olarak uygun koşullar sağlanamıyorsa muhtarlık, zabıta gibi birimler veya Belediye’nin ulaştığınız görevlileri tarafından doldurulabilir. Beyan edilen ve formda bulunan bilgilerin doğru olması zorunlu tutulmakta, görevlilerin yanlışlık tespit etmesi tüm sürecin olumsuz sonuçlanmasına neden olabilmektedir.

Bartın Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Başvurunuzu yaptıktan sonra 10 ila 15 gün kadar bir süre boyunca yetkililerin sizinle irtibata geçmesini bekleyebilirsiniz. Bartın Belediyesi sosyal yardımları için yetkililerin ne zaman geri dönüş yapacağı kesin değildir ve yoğunluğa göre değişebilmektedir. Süre aşımına uğradığını düşündüğünüz başvurularınızı ise başvuru yaptığınız yerden kontrol ederek sonucu ya da hangi aşamada olduğunuzu görüntüleyebilirsiniz. Bunun için verilen telefon numaralarını arayarak bilgi alabilir veya https://bartin.bel.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bartın Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Bartın Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tüm yardım başvurularından ve değerlendirmelerinden sorumlu olduğu için direkt bu birime ait numarayı tuşlayabilirsiniz. Bartın sosyal yardım çeşitleri hakkında bilgi almak için de arayabileceğiniz bu numara 0378 227 30 38 şeklindedir. Mesai saatleri dahilinde hizmet veren yetkililere bu numaradan ulaşamamanız halinde 0378 227 10 25 ve 0378 227 4013 numaralı diğer hatları deneyebilirsiniz.

Bartın Belediyesi Gıda Yardımı

Pek çok belediyenin sürdürdüğü hizmetlerden biri olan koli dağıtımı uygulamaları Bartın Belediyesi gıda yardımı kapsamında da gerçekleştirilmektedir. Bu yardımlar sayesinde yoksulluk çeken hanelerin aylık temel gıda ihtiyaçlarına destek olunur. Ayrıca ekmek veya taze yemeğe ihtiyaç duyan kimsesiz, yaşlı, engelli vatandaşlara da aynı yardım kategorisi kapsamında destek eli uzatılmaktadır.

Bartın Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Bartın Belediyesi gıda yardımı başvurusu yapmak için Bartın Belediyesi Sosyal Hizmetler birimine bizzat başvuruda bulunabilir yada internet üzerinden https://bartin.bel.tr/iletisim linkine tıklayabilirsiniz. Bartın Belediyesi gıda yardımı başvurusu için ayrıca 0378 227 10 25 numarasını arayabilirsiniz.

Bartın Belediyesi gıda yardımı başvurusu için maddi durumunuzun yetersiz olması ve her hangi bir sosyal güvencenizin bulunmaması gereklidir.

Bartın Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu 

Bartın Belediyesi yardım kolisi ve erzak kolisi her sene Ramazan ayında belediye tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmaktadır. Bartın Belediyesi yardım kolisi belediyenin sosyal hizmetler birimi tarafından yapılmaktadır. Bartın belediyesi erzak kolisi almak için Bartın belediyesine başvuruda muhtarlıklar ile iletişime geçebilirsiniz.

Bartın belediyesi yardım kolisi başvurusu için 0378 227 30 38  numarasını arayarak yardım kolisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Belediye tarafından yapılan incelemede uygun bulunmanız halinde size yardım kolisi ve erzak kolisi verilecektir.

Bartın Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Bartın Belediyesi, erzak ihtiyacı olan vatandaşlara yardım etmektedir. Sosyal belediyecilik kapsamında yapılan bu çalışmadan birçok vatandaş faydalanabilmektedir. Bartın Belediyesi’nden erzak yardımı alabilmenin birçok yolu bulunmaktadır.

0 378 227 10 97 numaralı hattan Bartın Belediyesi santralini arayabilir ve personelin yönlendirmeleri ile ilgili birimle görüşme sağlayabilirsiniz. Ayrıcahttps://bartin.bel.tr/iletisim adresi üzerinde yer alan iletişim formunu doldurarak da belediye yetkililerinin sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Tüm bunların dışında belediye binasını ziyaret ederek de yardım başvurusunda bulunmanız mümkündür.

Bartın Belediyesi Süt Yardımı

Bartın Belediyesi 0-6 yaş arası çocukların gelişimini desteklemek için süt yardımı yapmaktadır. Bartın Belediyesi süt yardımı başvurusu şimdilik geçici olarak kapatılmıştır.

Bartın Belediyesi Hoş Geldin Bebek Başvurusu

Bartın Belediyesi olarak, yeni doğan bebeklerimizin ailelerine küçük bir hediye vermek istiyoruz. Bu hediye, bebeğinizin sağlıklı ve mutlu bir şekilde büyümesine katkı sağlayacak bir bebek bakım setidir. Bu set içinde; bebek bezi, ıslak mendil, biberon, emzik, battaniye, zıbın ve oyuncak gibi ürünler bulunmaktadır.

Hoş Geldin Bebek Başvurusu yapmak için, aşağıdaki şartları sağlamanız gerekmektedir:

  • Bartın il sınırları içinde ikamet etmek
  • Bebeğinizin doğum tarihinden itibaren 3 ay içinde başvurmak
  • Bebeğinizin nüfus cüzdanı fotokopisi ve doğum belgesi ile birlikte Bartın Belediyesi Halkla İlişkiler Birimine gelmek

Başvurunuzu tamamladıktan sonra, belediyemiz personeli tarafından ev adresinize gönderilecektir.

Bartın Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Belediyeler, ekonomik anlamda zor durumda olan vatandaşlara yardım kartı vererek anlaşmalı marketlerde bu kartın vatandaşlar tarafından kullanılmasını sağlamaktadır. Bartın Belediyesi de bunlardan bir tanesidir. Eğer ekonomik anlamda güçlükler çekiyorsanız, siz de Bartın Belediyesi’nden yardım kartı talep edebilirsiniz.

Bartın Belediyesi’nden yardım kartı talep etmenin birçok yolu bulunmaktadır. Bu yollardan ilki belediyeye bizzat giderek başvuru yapmaktır. Diğer yol ise 0 378 227 10 97 numaralı belediye santral hattını aramaktır. Bu hattı arayarak ilgili birim ile kolaylıkla görüşme yapabilir ve kayıt oluşturabilirsiniz.

Bartın Belediyesi Bebek Yardımı

Bartın Belediyesi yeni doğan bebekleri hazırladığı paketler ile ailelerin eni doğan bebeklerine hediye vermektedir. Bartın belediyesi bebek paketi Bartın il sınırları içerisinde doğum yapmış annelere verilmektedir. Bartın belediyesi bebek yardımı almak yada başvuruda bulunmak için 0378 227 30 38 numarasını arayabilirsiniz.

Bartın Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Bartın Belediyesi sosyal yardım başvurusu ayarak belediyenin verdiği gıda yardımı, erzak yardımı ve kolis yardımından yararlanabilirsiniz. Bartın Belediyesi sosyal yardımları arasında bulunan kömür yardımı, giyecek yardımı ve evde bakım hizmetinden yararla bilirsiniz.

Bartın Belediyesi öğrencilere kırtasiye yardımı ve burs imkanı da tanımaktadır. Bartın belediyesi yaptığı tüm yardımları sosyal hizmetler müdürlüğü tarafından incelenerek gelir durumu yetersiz ve her hangi bir sosyal güvencesi bulunmayan kişilere vermektedir.

Bartın Belediyesi Maddi Yardım

Maddi yardıma ihtiyaç duyulan işsizlik, var olan işten yeterli gelir elde edememe, hane içindekilerin geçimini sağlayabilecek kazanç elde edememe durumlarda Bartın Belediyesi para yardımı için başvuru yapılabilir. Belediyenin yardımları bir kereye mahsus veya düzenli olabilir, ancak sıklığı veya miktarı duruma göre değerlendirilerek kararlaştırılacağından öncelikle form doldurarak durumunuzu beyan etmeniz gerekir.

2 Yorum

  1. Kiradayım eşim çalışmıyor serbest kira parasını 10.000 bin veriyorum çok sıkıntı dayım borçum var küçük çocuğum var hayat şart ları yüzünde çocuğuma baka miyorum çocuğuma istediği bişey alamıyorum bir ekmek almak bile zor bana yardımcı olun sizden yardım istiyorum kiramı ödememe yardımcı olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu