Maddi Yardım

Gıda Yardımı Yapan Vakıflar, Dernekler, Kurumlar ve Yerler

Gıda Yardımı Yapan Vakıflar, Gıda Yardımı Yapan Dernekler, Gıda Yardımı Yapan Kurumlar, Gıda Yardımı Yapan Kuruluşlar, Gıda Yardımı Yapan İş Adamları ve Gıda Yardımı Yapan Yerler yazımızda.

Gıda Yardımı Yapan Vakıflar, Dernekler, Kurumlar ve Yerler 2024; Gıda yardımı yapan vakıflar, ihtiyaç sahiplerinin aylık ya da dönemlik erzak ihtiyacını karşılamaktadır. Gıda yardımı sayesinde muhtaç durumda olan kişilerin temel gıda ihtiyaçları giderilir. Vakıf gıda yardımı kapsamında yalnızca gıda değil temel temizlik ihtiyaçları da verilebilmektedir. Her vakıf ve dernek, kendi gıda kolisini hazırlamaktadır.

Gıda yardımı yapan vakıflar konusunda biz de kapsamlı bir araştırma yapmak istedik. Vakıfların ve derneklerin sağladığı erzak kolileri için ne yapmak gerekir ve 2024 gıda yardımı ne kadar gibi soruların yanıtlarını bu rehberimizde bulabilirsiniz.

Gıda Yardımı Yapan Vakıflar 2024

Makalede Neler Var?

Yardım yapan vakıflar ve dernekler arasında hem devlet destekli hem de özel kurumlar yer almaktadır. İhtiyacı olanlara yardım yapan derneklerin büyük bir kısmı gıda yardımı gibi hizmetler de vermektedir. Erzak yardımı için hangi vakıflara başvurmalısınız ve bu başvuruları nasıl yapmalısınız konusunda biz de aydınlatıcı bir içerik hazırlamak istedik.

1- Türk Kızılayı Gıda Yardımı

Söz konusu maddi yardım yapan vakıflar olduğunda elbette akla ilk önce Türk Kızılayı geliyor. Kızılay, muhtaçlık sınırının altında olan kişilere başvuruda bulundukları taktirde gıda kolisi yardımı yapabiliyor. 81 ilde şubeleri bulunan Kızılay, şubelere yapılan başvuruları değerlendirmek altına alıyor. Gıda yardımı haricinde aşevi, kira, barınma ve nakit para yardımı da yapan Kızılay, hem aylık hem de dönemlik yardımları ile biliniyor.

Kızılay Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kızılay, yoksul kişilerin temel ihtiyaçlarını karşılamak adına gıda kolisi dağıtımı yapmaktadır. Bunun için de muhtaç durumda olan kişilerin gıda yardımı başvurusunda bulunmaları gerekir. 81 ilde şubesi bulunan Kızılay’ın gıda yardımlarını alabilmek adına bizzat şubeyi ziyaret ederek başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Kızılay gıda yardımı için Alo 168 Kızılay Çağrı Merkezi’ni de arayarak hem başvuru yapabilir hem de yardımlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak eğer isterseniz https://www.kizilay.org.tr/iletisim linkinden de yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kızılay Ramazan Gıda Kolisi Yardımı

Kızılay, her sene Ramazan ayı boyunca pek çok haneye yardım kolisi imkanı sağlıyor. Alo 168 hattına yapılan başvuruları değerlendiren kurum, gıda kolilerini düzenli olarak ailelere dağıtıyor. Ramazan ayından önce yapılan başvuruları değerlendiren Kızılay, ihtiyaç sahibi olan herkese yanıt vermeye çalışıyor.

Kızılay Gıda Kolisi Başvuru Sorgulama

Kızılay’ın yapmış olduğu gıda yardımı için başvuru sorgulamanın da birden fazla yolu vardır. Örneğin yine Alo 168 numaralı çağrı merkezini arayarak gıda yardımı hakkında sorgulama yapılabilir. Bunun yanı sıra başvurudan belli bir müddet sonra Kızılay şubelerinden birine gidilerek de başvuru sorgulaması yapabilmek mümkündür.

Kızılay’a yapılan gıda yardımı başvuruları, genellikle birkaç hafta içerisinde sonuçlanabiliyor. Fakat elbette yoğunluk olması halinde bu süre kimi zaman uzayabiliyor.

Kızılay Gıda Yardımı İçin Gerekli Belgeler

Kızılay’dan gıda yardımı almak isteyen kişilerin şubelere ibraz etmesi gereken bazı belgeler bulunuyor. Kişinin ihtiyaç sahibi olduğunu kanıtlayarak başvuruda bulunması bekleniyor. İşte, Kızılay’a yapılan gıda yardımı başvurularında talep edilen başlıca evraklar:

 • TC kimlik kartının yazılığı olduğu kimlik fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Gelir belgesi
 • Muhtarlıktan alınan yoksulluk belgesi
 • Mal beyanını içeren çeşitli belgeler
 • İşsizlik belgesi

Kızılay Gıda Yardımı Kimlere Yöneliktir?

Kızılay tarafından yapılan gıda yardımları için başvuruda bulunacak olan kişilerin birtakım kriterleri karşılıyor olması gerekiyor.

 • Muhtaçlık sınırının altında olmak
 • Muhtarlıktan yoksulluk belgesi alabiliyor olmak
 • Kimsesiz olmak
 • Yaşlı ve maddi olarak sıkıntı çekiyor olmak
 • Kronik hasta olup maddi sıkıntı çekiyor olmak

Kızılay Gıda ve Erzak başvurusu hakkında detaylı bilgi için Kızılay Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimlere Verilir? yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca Kızılay tarafından Ramazan ayın verilen erzak kolisi için Kızılay Ramazan Yardımı Nasıl Alınır? Başvuru Şartları yazımızı okuyabilirsiniz.

2- Vakıflar Genel Müdürlüğü Gıda Yardımı Başvurusu

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından düzenli olarak kuru gıda yardımı yapılmaktadır. Maddi zorluk çeken ve her hangi bir sosyal güvencesi bulunmayan ailelere verilen gıda yardımı aylık olarak evlerine teslim edilmektedir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü gıda kolisinde 15 farklı tüketim malzemesi bulunmamaktadır. Hanede yaşayan kişi sayısına göre verilen ürünlerin kiloları değişmektedir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü gıda yardımı internetten online olarak yada Vakıflar Genel Müdürlüğü hizmet binalarına giderek yapılmaktadır. Vakıflar Genel Müdürlüğü gıda yardımı ve erzak yardımı başvurusu yapmak ve başvuru formu doldurmak için https://www.vgm.gov.tr/faaliyetler/hayir-hizmetleri/yurt-ici-kuru-gida-yardimlari linke tıklayarak detaylı bilgi alabilirler.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından muhtaç ailelere yapılan verilen kuru gıda yardımı başvuru için Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? yazısını okuyabilirsiniz.

3- Mehmet Zorlu Vakfı Gıda Yardımı

Gıda yardımı yapan vakıflar arasında Mehmet Zorlu Vakfı da ön plana çıkmaktadır. Mehmet Zorlu Vakfı, belli kriterleri karşılayan kişilere yönelik çeşitli dönemlerde erzak yardımlarında bulunmaktadır. Vakıf, öğrencilere ve ailelere yönelik çeşitli yardım imkanları da sağlamaktadır. Gıda ve erzak yardımlarının yanı sıra burs ve nakit para yardımları da vakıf tarafından düzenli olarak verilmektedir.

Mehmet Zorlu Vakfı Gıda Yardımı Başvurusu

Mehmet Zorlu Vakfı için gıda yardımı başvurusunda bulunacak olan kişilerin öncelikle yardım dağıtılacak zamanı takip etmeleri gerekiyor. Vakıf, yılın bazı dönemlerinde gıda ve erzak yardımı hizmeti sağlıyor. Bunun için de https://www.mzv.org.tr/ web sitesindeki duyuruları takip etmek gerekiyor.

Mehmet Zorlu Vakfı Gıda Yardımı Kimlere Verilir?

Mehmet Zorlu Vakfı tarafından sağlanan gıda yardımları için elbette bazı kriterleri sağlıyor olmak önemlidir.

 • Yoksulluk seviyesinin altında olmak
 • Yoksul ve çocuk okutan aileler
 • Kimsesiz olmak

Mehmet Zorlu Vakfı, senelik olarak sağladığı erzak ve gıda yardımları için yukarıdaki kriterleri sağlıyor olmanızı bekler. Elbette bu kriterleri sağladığını iddia eden kişilerin bazı belgeler ile bunu kanıtlıyor olmaları da şarttır.

4- Vuslat Derneği Gıda Yardımı

Gıda yardımı yapan vakıflar söz konusu olduğunda Vuslat Derneği’nin yardım hizmetleri de gündeme gelmektedir. Vuslat Derneği, insani yardımlar konusunda öne çıkan bir dernek olmuştur. Dernek, bağış yoluyla hem yemek hem de ekmek yardımları yapabilmektedir. Elbette Vuslat Derneği de yalnızca bazı kriterleri karşılayan yoksul kişilere yönelik düzenli gıda ve erzak yardımları sağlamaktadır.

Vuslat Derneği Gıda Yardımı Başvurusu

Vuslat Derneği, İstanbul’da bulunan şubesi ile hizmet veren bir dernektir. Derneğin sunduğu başlıca gıda yardımları için de dilerseniz şubeye gidebilirsiniz. Dernek, Bağcılar Mahmutbey Mahallesi’nde bulunan genel merkezinden gıda yardımı başvuru taleplerini değerlendirmektedir.

Aynı zamanda https://www.vuslat.org.tr/iletisim?gclid=Cj0KCQiA37KbBhDgARIsAIzce17dH1kWiWbwNkivlFffgnWxmBNxu-Zzv8BQesAm8jCmt3GOs9oSopoaAmBaEALw_wcB linkinden de derneğin yardımlarını talep edebilmeniz mümkündür.

Tüm bunlara ek olarak derneğe ait çağrı merkezlerini de kullanabilirsiniz. 0212 659 28 80 numaralı çağrı merkezi ile yardımlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Vuslat Derneği Şevkat Çorbası Yardımı

Dernek, Türkiye’nin belli başlı noktalarında minibüs ile çorba dağıtımı yapmaktadır. 1000 kişiye verilen çorba yardımından her gün faydalanmak mümkündür. Şevkat Çorbası olarak tanımlanan bu yardımdan yoksul durumda olan herkes faydalanabilir. Tek yapılması gereken derneğin minibüsünün olduğu yere giderek çorba ikramını kabul etmektir.

Vuslat Derneği Kumanya Yardımı

Dernek, gıda ve erzak yardımlarını kumanya bağışı ile yerine getirmektedir. Muhtaç kişilere yönelik hazırlanan kumanyalar, dernek yetkilileri tarafından bizzat adrese iletilmektedir. Özellikle de Ramazan ayında yaygın olarak yapılan bu yardımlardan ihtiyaç sahipleri faydalanabilir.

5- Hacı Ömer Sabancı Vakfı Gıda Yardımı

Gıda yardımı yapan vakıflar arasında Hacı Ömer Sabancı Vakfı da her zaman ön planda olan bir vakıftır. Vakıf, Sabancı Holding tarafından kurulmuş olup her sene ihtiyaç sahiplerine yönelik yardım imkanları tanımaktadır. Sabancı Vakfı, gıda ve erzak türü yardımlarının yanı sıra burs ve nakit para yardımları ile de bilinir. Buna ek olarak vakfın kıyafet ve kırtasiye türü çeşitli yardımları da bulunmaktadır.

Hacı Ömer Sabancı Vakfı Gıda Yardımı Başvurusu

Gıda yardımı yapan vakıflar arasında başı çeken Sabancı Vakfı, en fazla yardım yapan derneklerden biridir. Vakfın gıda yardımı için de merkez şubeye gidilebilir. İstanbul’da bulunan merkez şubede yardım başvuru formu doldurmak yeterli olacaktır.

Hacı Ömer Sabancı Vakfı, aynı zamanda 0212 385 88 00 numaralı çağrı merkezi aracılığı ile de başvuru kabul etmektedir. Vakıftan gıda ve erzak yardımları hakkında bilgi almak için de bu numarayı aramanız yeterlidir. Aynı şekilde eğer isterseniz https://www.sabancivakfi.org/tr/genel/iletisim linki üzerinden de yardım başvurusunda bulunabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Hacı Ömer Sabancı Vakfı Yardımları Kimlere Verilir?

Sabancı Vakfı, yoksulluk sınırında olan kişilere çeşitli yardımlar sunan köklü bir vakıftır. Türkiye Cumhuriyeti’nin en varlıklı ailelerinden olan Sabancı Ailesi, pek çok dönem yardımları ile gündeme gelmiştir. Vakfın sunduğu erzak yardımları da şu kriterleri karşılayan kişilere verilmektedir:

 • Yoksulluk sınırının altında olmak
 • Öğrenci olup maddi sıkıntı çekiyor olmak
 • Kimsesiz olmak
 • Yaşlı ya da kronik hastalığa sahip olup maddi sıkıntı çekiyor olmak
 • Engelli olmak

Hacı Ömer Sabancı Vakfı Gıda Yardımı Miktarı

Gıda yardımı yapan vakıflar, her sene belli miktarda erzak dağıtımı yapmaktadır. Bu yardımlar da genellikle her haneye eşit şekilde dağıtılır. Hacı Ömer Sabancı Vakfı da gıda yardımlarında temel mutfak malzemelerini bulundurur. Bir evin mutfak ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan pakette kuru gıdalar, çay, şeker, un ve çeşitli temel ihtiyaçlar bulunur. Bunun yanı sıra vakfın erzak kolisinde kimi zaman hijyen ürünleri de yer alabilir.

6- Dost Eli Derneği Gıda Yardımı

Gıda yardımı yapan vakıflar arasında dikkat çeken Dost Eli Derneği, çeşitli gıda ve erzak yardımları ile bilinmektedir. Dernek, yılın pek çok döneminde yoksul hanelere yönelik gıda kolisi hizmeti sunar. Derneğin erzak yardımları kapsamında her ay düzenli olarak dağıtılan gıda ve temizlik maddesi kolisi yer almaktadır. Tüm bunlara ek olarak Dost Eli Derneği, kurban, burs ve su kuyusu gibi yardımlar da sunabilmektedir.

Dost Eli Derneği Gıda Yardımları Nelerdir?

Gıda yardımı yapan vakıflar arasında öne çıkan Dost Eli, kendi market sistemi sayesinde düzenli gıda ve erzak yardımı yapar. Dernek, Konya’da bulunan merkez şubesinde açtığı gıda marketi ile vatandaşlara temel gıda desteğinde bulunur. Bu markette yer alan hiçbir ürün de para ile satışa sunulmamaktadır. Her ay iki gün hizmet veren gıda marketi, derneğin en önemli hizmetlerinden biridir.

Dost Eli Derneği aynı zamanda doğrudan gıda ve erzak kolisi dağıtarak da yardım sağlamaktadır. Özellikle de Konya ilinin dışında ikamet eden yoksul kişilere bu şekilde destek sağlanmaktadır. Başvuruda bulunan yoksul hanelere dernek temsilcileri tarafından bizzat yardım kolisi hizmeti verilir.

Dost Eli Derneği Gıda Yardımı Başvurusu

Dost Eli tarafından gıda yardımları için başvuru yapabileceğiniz birden fazla kanal bulunmaktadır. Öncelikle eğer isterseniz Konya merkezde bulunan dernek şubesini ziyaret ederek gıda yardımı talep edebilirsiniz. Eğer Konya dışında ikamet ediyorsanız o zaman https://dosteli.org.tr/iletisim linkinden iletişim sağlayarak gıda yardımı talep edebilirsiniz.

Dost Eli Derneği yetkilileri yapılan her başvuruyu inceleme altına alarak fıda ve erzak yardımlarını başlatmaktadır.

Dost Eli Derneği Gıda Yardımı Başvurusunu Kimler Yapabilir?

Gıda yardımı yapan vakıflar söz konusu olduğunda akla gelen Dost Eli, yoksul kişilere destek sağlar. Muhtaç durumunda olan kişiler derneğin sağladığı çeşitli yardım hizmetlerinden faydalanabilir. Dernek, kimsesiz, yoksul, engelli ve yaşlı kişilere koşulsuz yardım desteği sağlayacaktır.

7- Ayhan Şahenk Vakfı Gıda Yardımı

Gıda yardımı yapan vakıflar arasında Ayhan Şahenk Vakfı’nın yardımları da öne çıkabilmektedir. Vakıf, özellikle de Ramazan ayı gibi kutsal olan dönemlerde çeşitli yardımlar sağlar. Yoksul kişilere göre düzenlenen gıda ve erzak kolilerinde de bir evin temel ihtiyaçları yer almaktadır. Ayhan Şahenk Vakfı, öğrencilere yönelik sunduğu eğitim hizmetleri ile de gündeme gelmektedir. Vakıf, karşılıksız burs desteği ile her sene pek çok öğrencinin eğitim almasına yardımcı olmaktadır.

Ayhan Şahenk Vakfı Gıda Yardımı Başvurusu

Vakıf, her sene düzenli olarak gıda ve erzak yardımı sunabilmektedir. Başvurular için de eğer talep ederseniz vakfın İstanbul şubesine bizzat giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun yanı sıra İstanbul dışında ikamet eden kişiler de 0212 335 30 71 numaralı hat ile yardım başvurusunda bulunabilir. Yine aynı hat sayesinde vakfın yardımları hakkında bilgi alabilmek de mümkündür.

Ayrıca http://www.ayhansahenkvakfi.org.tr/html/iletisim.html linkinden de diğer başvuru yöntemlerini izlemeniz söz konusudur.

Ayhan Şahenk Vakfı Gıda Yardımları Nelerdir?

Gıda yardımı yapan vakıflar listesinde yer alan Ayhan Şahenk Vakfı, pek çok ilde kuru gıda yardımı hizmeti sunar. İllerin valilik makamları ile anlaşmalı yürütülen bu hizmette bir evin kuru gıda ihtiyacı önemli ölçüde karşılanmış olur.

Vakıf, Ramazan ayı boyunca çeşitli hanelere gıda ve erzak yardımları da yapmaktadır. Bu yardımların kapsamında ise bir evin temel mutfak ve hijyen ürünü ihtiyaçları yer alır. Tüm bunlara ek olarak Ayhan Şahenk Vakfı’nın Ramazan süresi boyunca iftar çadırı hizmeti de bulunmaktadır.

Ayhan Şahenk Vakfı Gıda Yardımları Kimler İçindir?

Gıda yardımı yapan vakıflar listesinde öne çıkan Ayhan Şahenk Vakfı’nın gıda ve erzak yardımlarından şu kişiler faydalanabilir:

 • Kimsesiz olan bireyler
 • Yetimler
 • Yoksulluk sınırının altında olan kişiler
 • Engelli ya da kronik hasta vatandaşlar
 • Yaşlılar

8- İstanbul Sanayi Odası Vakfı

Gıda yardımı yapan vakıflar arasında İstanbul Sanayi Odası Vakfı da yer almaktadır. Vakıf, özellikle de afet bölgelerine yönelik aktif bir gıda ve erzak yardımı kampanyası yürütmektedir. İstanbul Sanayi Odası Vakfı, bağışlar ile yürütülen ve tüm Türkiye’ye hizmet sağlayan bir vakıftır. Vakfın aynı zamanda burs, nakit para ve orman koruma gibi yardım ve destek hizmetleri de ön plana çıkmaktadır.

İstanbul Sanayi Odası Vakfı Gıda Yardımı Başvurusu

Gıda yardımı yapan vakıflar arasında öne çıkan İstanbul Sanayi Odası, kendi web sitesi aracılığı ile yardım başvurularını kabul eder. https://www.isov.org.tr/Iletisim linkinden vakfın tüm yardımlarına başvuruda bulunabilmek mümkündür.

Ayrıca vakfa ait olan 0212 293 54 18 numaralı çağrı merkezi ile de yardımlar hakkında bilgi alabilmek söz konusudur.

İstanbul Sanayi Odası Gıda Yardımı İçin Gerekli Belgeler

Gıda yardımı yapan vakıflar listesinde bulunan İstanbul Sanayi Odası, yardımları için aşağıdaki belgeleri talep etmektedir:

 • TC kimlik bilgisinin yer aldığı kimlik fotokopisi
 • Tüm aile bireylerine ait vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • İkametgah belgesi
 • Yoksulluk belgesi
 • 1 adet vesikalık fotoğraf
 • Maaş bordrosu
 • Varsa işsizlik belgesi

9- Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı Gıda Yardımı

Gıda yardımı yapan vakıflar listesinde olan Alarko da belli dönemlerde gıda ve erzak yardımında bulunmuştur. Vakıf, genellikle afet dönemlerinde erzak yardımı desteği ile bilinmektedir. Bunun yanı sıra vakfın her sene düzenli bir şekilde verdiği burs yardımları ve nakit para yardımları da bulunmaktadır.

Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı Gıda Yardımı Başvurusu

Vakıf, belli dönemlerde gıda yardımı desteği sunmaktadır. Bunun için de vakfın kendi internet sitesinde yer alan duyuru kısmı takip edilebilir. https://www.alarko.com.tr/tr/ana-sayfa linkinden vakfın tüm yardım hizmetlerine ulaşabilmek mümkündür. Genellikle öğrenci bursu desteği ile bilinen vakıf, dönem dönem daha farklı yardım olanakları da sağlayabilmektedir.

Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı Yardımları Kimlere Verilir?

Gıda yardımı yapan vakıflar arasında dönem dönem yer alan Alarko, muhtaç durumda olan kişilere tam destek sunar. Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı, aşağıdaki kriterleri sağlayan kişilere yönelik yardımlar vermektedir:

 • Öğrenci olup maddi sıkıntı çekiyor olmak
 • Kimsesiz olmak
 • Yoksulluk belgesine sahip olmak
 • Kronik hastalığı bulunmak
 • Engelli olmak

Gıda Yardımı Yapan Holdingler ve Şirketler

Gıda yardımı yapan vakıfların yanı sıra çeşitli gıda ve erzak yardımı sunan holdingler de bulunmaktadır. Hatta listemizde yer alan bazı dernekler ya da vakıflar doğrudan bir holding ile bağlantılıdır. Örneğin Sabancı Holding, Hacı Ömer Sabancı Vakfı ile yardım destekleri sunmaktadır.

Gıda yardımı yapan vakıfların yanında yer alan holdingler ise şunlardır:

 • Koç Holding
 • Fiba Holding
 • Dedeman Holding
 • Borusan Holding
 • ENKA
 • Boydak Holding
 • Ağaoğlu Şirketler Grubu

Yukarıda bahsi geçen holdingler de Vakıflar Genel Müdürlüğü ya da Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından onaylı yardım desteği sunmaktadır. Hane içinde kişi başına düşen gelir hesabı yapılarak verilen holding yardımları da sosyal yardımlaşma temellidir.

Devlet, Kaymakamlık ve Belediye tarafından yapılan gıda yardımı için Belediye Gıda Yardımı Başvuru Nasıl Yapılır? Nereden Alınır? yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca gıda kolisi ile alakalı tüm konuları okumak içim aşağıdaki yazıları inceleyebilirsiniz.

Gıda Yardımı Yapan Dernekler

Gıda yardımı ve erzak yardım almak için bir çok derneğe başvuruda bulunabilirsiniz. Gıda yapan derneklere internet üzerinden yada iletişim numarasından arayarak gıda ve erzak yardımı talep edebilirsiniz.

Gıda ve erzak yardımı yapan dernekler ise;

 • Deniz Feneri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği.
 • Türkiye Diyanet Vakfı
 • Dost Eli Derneği
 • Türkiye Kızılay Derneği
 • Vuslat Derneği
 • İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı
 • Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı

Gıda Yardımı Yapan Kuruluşlar 2024

Gıda ve erzak yardımı yapan kuruluşlar ile kurumlar gıda yardımı için bazı şartları taşıdığınızı inceledikten sonra vermektedir. Gıda yardımı yapan kuruluşlar hazırladıkları erzak kolilerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır.

İşte gıda yardımı yapan kuruluşlar

 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları
 • Kaymakamlıklar
 • Belediyeler
 • Vakıflar Genel Müdürlüğü
 • Türk Kızılay’ı

Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzak Yardımı Nasıl Alınır? Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-Devlet Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıflar Genel Müdürlüğü Kuru Gıda Yardımı Başvurusu

Diyanet Vakfı Gıda Yardımı Nasıl Alınır?

Ramazan Gıda Kolisi Yardımı Başvurusu ve Başvuru Formu

Gıda Yardımı Yapan Yerler 2024

Gıda yardımı yapan yerler ülkemizde devlet destekli bir çok vakıf ile yapılırken ayrıca hayır kurumları ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi vermektedir. Gıda yardımı yapan yerler arasında bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Kaymakamlık ve Vakıflar Genel Müdürlüğü’dür. Bu kurumlara başvuruda bulunmak ve gıda kolisi alak için e-devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti bu linke tıklayabilirsiniz.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu