Ek İş Fikirleri

Ek İş Arıyorum Ne Yapabilirim? Harika İş Fikirleri

Ek İş Arıyorum Ne Yapabilirim? İçinde yaşadığımız zaman dilimi ile birlikte gelir dağılımı konusunda yaşanılan adaletsizliğin en üst seviyelere tırmandığı bu günlerde evlerinde otururken ek iş arıyorum ne yapılabilir sorusu birçok kişi tarafından sorulmaya başlandı. Piyasalar üzerindeki yetersiz maaş skalası ve bu yüzden hiç kimseye maaşların yetmemesi birçok kişiyi ek iş aramaya yönlendirmektedir. Bu yüzden herkesin hem çok yorulmayacağı hem evden çalışıp ilerleyebileceği hem de bütçelerine katkı sağlayabilecekleri alternatifler aramaktadır. Bizlerde sizler için teknolojinin bizlere getirmiş olduğu avantajları sağlayarak sizler için birçok yeni iş fırsatı ve alternatifi bularak sizlerin o alanlar yönelmenizi sağlayacağız.

Sizler için hazırladığımız listeyle birlikte hayatınızda oluşturduğunuz ilgi alanlarınız belki de hobilerinizi de ek iş fikirlerine dönüştürebilir güzel paralar kazanabilirsiniz.  Hazırladığımız ek iş fikirlerinin kazanç sıralaması ve popülerliği arasında bir durum olmamakla birlikte sizlerin tamamen kendi başlığınızı seçme durumunuza göre hazırlandığını belirtmek isteriz.

1- Köpek Gezdirerek Para Kazanın

Genellikle yurt dışında oldukça popüler olan köpek gezdirerek para kazanma iş fikri son zamanlarda ülkemizde de oldukça popüler olan ek iş fikirlerinden biridir. Öncelikle büyük şehirlerde oldukça yaygın olan bu durum hem oldukça kazançlı hem de zahmetsiz bir şekilde yapılabilir.

Genellikle köpekler yarım saat ile 1 saat arasında gezdirilip ücretler çoğunlukla 30 ile 50 arasında değişmektedir. Günümüz koşullarında ve sahiplerin belirlediği ücret politikalarına göre değişen bu durumu biraz daha araştırabilirsiniz.  Sizlerde yapacağınız forum araştırması ile bölgenizde bulunan evcil hayvan listelerine odaklanarak oldukça güzel paralar kazanabilirsiniz.

2- Bebek Bakıcılığı Yaparak Para Kazanın

Çalışan ebeveynlerin bebekleri ve çocukları için bakıcı tutması oldukça yaygın ve popüler anlamda bilindik bir iş kolu olarak görülmektedir. Fakat bu bakıcıların saatleri genelde ebeveynler işten gelince biter ve olası farklı durumlara zaman kalmayabilir. Yaşanılacak olan bu durumlar içinde ekstra bakıcılar tutularak zaman boşluğu yaratılmaktadır. Bahsetmiş olduğumuz bu ekstra bakıcı tutma durumlarına sizler ek iş fırsatı olarak yararlanabilirsiniz. Sadece 3-5 saat arası duracağınız bebek bakıcılığından iyi para kazanabilirsiniz. Üniversite öğrencileri başta olmak üzere ev hanımlarının yapmış olduğu bu iş oldukça iyi ek gelir olarak hayata geçmektedir.

İşin para durumuna bakacak olursak; çalışılmış olan yerlerin belirleyeceği saatlik ücretin önemli olduğu kadar çalışılan saatinde önemi bulunmaktadır. Bahsedilen ek işi gece yaparsanız tutar anlamında daha fazla para kazanabilirsiniz. Fakat olası bir gündüz durumu ise ve geçici bir süre bakacak olursanız bu durumda daha az bir ücrete tabii tutulmaktasınız. Yapacağınız forum araştırması ya da etrafınızda bebek sahibi olan çiftlere görüşmeniz sonucu ek iş fırsatı yaratma konusunda oldukça faydalı bir hale getirebilirsiniz.

3- Ürün Açıklamalarına Yorum Yazarak Para Kazanın

Dijitalleşen dönemin bizlere getirdiği durumlardan biri olan e-ticaret dönemi aslında sizlerin de kendi hayatlarınızda güzel paralar kazanmanızı sağlayabilecektir. Özellikle de piyasa üzerine yeni girmiş olan ürünler reklam amacı ile kendi ürünler ile inceleme yazılarını yazdırmak ister ve bu yazıları yazdırmak için birçok arayış bulunmaktadır.

Bazen ürünün bir numunesini göndererek bazen de sadece özelliklerini göndererek yazıyı online bir şekilde yazdırıp belirli online sitelerde yayınlamak istemektedir. Yurt dışı dünyasında oldukça popüler olan bu iş ülkemizde de gün geçtikçe yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu yüzden birçok kişi tarafından takip edilen iş fırsatı olan bu durum forum sitelerine verilen ilanlar ile çoğalmaktadır.

Ödeme konusunda oluşturulan avantaj ise ürün açıklama adeti sonunda anlaşıldığı rakam anında hesabınıza iş veren kişi tarafından yatırılmaktadır. Sizlerde evlerinizde otururken normal iş hayatınızın dışında kalan zaman ile bu bahsetmiş olduğumuz iş fikrini hayatınıza entegre edebilirsiniz.

4- Doğrudan Satış Temsilciliği Yapmak

Ek iş arıyorum ne yapabilirim sorusunun cevaplarından biri de doğrudan satış temsilciği yapmak olduğunu söyleyebiliriz. Bu iş kolunun halen var olması teknolojik gelişmelerin yanında halen insan gücünün de günümüzde var olduğunu göstermektedir. Telefonla ve internet ile satış yapabiliyor olmak birçok kişiyi halen güvenceli tutmaktadır. Bu tür firmaların en başını çeken Avon, Oriflame gibi satış temsilciliği alarak internet, telefon ya da kişisel irtibatları ile ürün satabilirsiniz. Sadece boş zamanlarınızda iyi bir gelir elde ederek hanenize kazanç sağlayabilirsiniz.

Evinizde otururken yapacağınız telefon görüşmeleri ile hem sizlerin para kazanması hem de çevrenizdeki kişiler ile alakalı kitle oluşturma durumları olabilmektedir. Sizlerde bu kitlelerinizi oldukça doğru bir şekilde kullanarak en iyi şekilde sizlere atanan ürünleri satabilirsiniz. Bu iş süreçlerinde oluşturacağınız kitle ile satacağınız her üründen komisyon alarak ilgili şirketler sizlere ödeme yapabildiğini söyleyebiliriz. Bu yüzden sizlerin bu işten ek gelir elde edebilmeniz için öncelikli olarak iyi bir kitleye sahip olmanız gerekmektedir.

5- İçerik Yazarak Para Kazanın

Yazmayı seviyorsanız internet sitelerine makale içeriği hazırlayarak para kazanabilirsiniz. Bir çok web sitesi sahibi içerik yazmak için yazar aramaktadır. Makale başına 250 TL kadar yazarak para kazanmak için yapmanız gereken tek şey R10, Wmaracı yada Binoluk sitesine üye olup makale yazarı olduğunu ve içerik ürettiğinizi ilan etmeniz gereklidir.

Makale yazarak aylık 15.000 TL ile 25.000 TL arasında aylık kazanç elde edebilirsiniz. Evde oturarak bilgisayar başında para kazanmak için içerik yazarlığı bir çok kişi gibi sizin de ilk tercihiniz olabilir.

6- Ev Hazırladığınız Yiyecekleri Satarak Para Kazanın

Günümüzde bir çok kişi artık evde yemek yapmak yerine internetten sipariş vermektedir. Her geçen gün artan ev yemeklerine talebi değerlendirerek bu işten para kazanabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızdan ev yemekleri yaptığınızı yazarak ve yemekleri paylaşarak bunları satışa dönüştürebilirsiniz.

Evde çörek, börek, pasta, sarma ve diğer yemekleri paylaşarak evinden sipariş alabilirsiniz. Bir çok ev kadını ev ekonomisine destek olmak için evde yaptığı yemekleri sosyal medya hesaplarında satarak para kazanmaktadır.

7- Tiktok ve Kwai Uygulamalara İçerik Hazırlayarak Para Kazanın

İnsanların en çok kullandığı içerik üretici uygulamaları arasında bulunan TİKTOK ve KWAİ ile sizlerde video çekerek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Evde yada sokakta çekeceğiniz videoları bu uygulamalara atarak hayran kitlenizi oluşturabilir ve bu sayede kazanç ede etmeye başlayabilirsiniz.

TİKTOK ve KWAİ uygulamalarından canlı yayın yaparak size hediye edilen jetonları nakit olarak banka hesabına çekebilirsiniz.

Birçok içerik üreticisi kişi video çekerek büyük paralar kazanmaktadır. Sizlerde hem hayran kitlesi elde etmek hem de para kazanmak istiyorsanız mutlaka Tiktok ve Kwai uygulamasına üye olabilirsiniz.

8- Veri Girişi Yaparak Para Kazanın

Bazı şirketler özellikle de e ticaret siteleri belli dönemlerde işleri gereği oldukça veri girişi yapmak zorunda kalırlar. Bu girişler oldukça fazla bir iş yükü olduğu için parça parça dağıtarak hem çabuk bitmesini hem de bir kişi de bu iş yükünün birikmemesini isterler. Kendi işlerini aksatmak istemeyen bunun içinde ekstra kişi çalıştırmak istemeyen firmalar için bu işleri dışarıdan birine verebilmek oldukça işlerine gelmektedir. Sizlerde evinizde aradığınız iş fikirlerinden biri de bu veri girişlerini yaparak oldukça güzel ek gelirler sağlayabilirsiniz.

Bilgisayarınız kucağınızda kahveniz yanında normal iş hayatınızın dışında kalan zaman içerisinde yapacağınız iş fikrinizi forumlar ve belli e ticaret sitelerin iş ilanları kategorisinden kovalayabilirsiniz. Oldukça eğlenerek yapacağınız iş ilanı için mutlaka doğru araştırma yapıp güvenilir firmaların verilerini girmenizi tavsiye ediyoruz.

9- YouTuber Olarak Para Kazanın

YouTube’nun internette en fazla izlenen platformlardan biri olması sizlerin de evde ek iş yaparak ek gelir sağlamanızı gerektirecek birçok fırsat çıkarmaktadır. Doğru bir şekilde kullandığınızda hem kitlenizi arttırıp hem de güzel paralar kazanabilirsiniz. Evde ek iş arıyorsanız ve normal yaşantınızın dışında bolca zamanınız kalıyorsa değerlendirilmesi gereken en güzel fırsatlardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

YouTube dünyasının genelinde iki milyardan fazla kullanıcının olduğunu ve bu kitlenin de birçok işletme potansiyellerine sahip olduğunu sürekli olarak giriş yaptığını hiç unutmayın. Bu sayede internet aleminin genelinde potansiyelinin üstünde bir iş çarkının olduğunu ve sizlerin de bu çarkta mutlaka yerinizi almanız gerektiğini lütfen kendinize hatırlatın.

YouTube dünyasından para kazanabilmek açısından öncelikli olarak bir kanal açmanız ve düzenli olarak içerik girişleri yapmanız gerekmektedir. Yapacağınız içerik girişleri ile birlikte kitlenizi doğru yakalarsanız izlendiğiniz her video başı YouTube size para ödeyeceğini söyleyebiliriz. Alacağınız beğeniler sizleri ön plana çıkararak sizlerin daha büyük işler yapmanızı ve bu sayede oldukça güzel paralar kazanmanızı sağlamaktadır.

YouTube kariyerinizi başlayabilmek adına öncelikli olarak video editlemeyi öğrenmeniz ardından da video üretimi ile alakalı birçok ekipmanları hazırlamanız gerekmektedir. Tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra ilk videonuzu kanala yükleyerek kariyerinize başlayabilirsiniz. Önceliğiniz abone tabanınızı geliştirmeye yönelik olmak ile birlikte büyük sayıda en önemlisi de sadık takipçileriniz ile evde oturarak güzel paralar kazanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu