Ek İş Fikirleri

Ek İş Fikirleri ve Önerileri – Para Kazandıran Ek İş Fikirleri

Ek İş Fikirleri ve Önerileri 2024; Günümüz koşullarında geçim sıkıntısının bizlere getirmiş olduğu olumsuzlukları az da olsa törpülemek adına birçok farklı iş fikrini hem geliştirmekte hem de hayatımız adına uygulamaktayız. Hayatımızı adadığımız mesleki tecrübelerimizin dışında gündelik hayatımızın içerisinde yapmaya çalışacağımız belli iş fikirleri de olabilmektedir. Bu iş fikirleri bizlerin hem daha çok kazanç elde etmemize olanak sağlarken bir taraftan da kendi işinin patronu olma yolunda da oldukça kolaylık sağlamaktadır.

Ek iş fikirlerinin gündelik hayatımızdaki yerini öncelikli olarak bulabilmek ya da tartabilmek adına birden fazla iş fikri arasından bizlere en çok uygun olanı düşünebilir, geliştirebilir ve uygulayabiliriz. Ek iş fikirleri anlamında çokça çeşit olsa da önemli olan kaliteli ve doğru bir şekilde yapabilmek olduğunu unutmamız gerekmektedir.

Ek İş Fikirleri evde yapabildiklerimiz/ dışarıda mesleki olarak yapabildiklerimiz olarak iki ayrılabilir. Bizlerin para kazanabileceği, vakit ayırabileceği her iş normal mesleki yaşantımızın dışında ek iş fikri olarak değerlendirilmektedir. Ek İş Fikirleri içerisinde yatkınlıkla birlikte bu iş fikirlerinin zamansal olarak uygunluğu ve yukarıda bahsettiğimiz gibi iş yapılabilecek konumları da önemlidir. Biz sizler için ortalama maliyet üzerinde ister işinizin patronu olabilecek isterseniz de sadece para kazanabilme amaçlı yapacağınız 10 Ek İş Fikri konusunda derlediğimiz önerileri paylaşacağız.

Ek İş Fikri Önerileri

Kendi işinizin getirdiği zorlukların yanında ev hanenize giren maddi durum sizleri üzüyor kazanıcını katlamak istiyorsanız sizler için hazırladığımız Ek İş Fikirleri önerilerini mutlaka okuyun. Önemle dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de bahsedeceğimiz iş fikirlerinin sadece zaman anlamında boşluk yakalayabilmek herhangi bir şekilde sermayenin önemli olduğu iş fikirleri de bulunmamaktadır.

1-) Online Ders Vererek Para Kazanın

Farklı konulara ilginiz o konuyu öğrenebilmek adına bir çabanız var ise öğrendiklerinizi başkalarına öğreterek para kazanabilirsiniz. İnternet üzerindeki kullanımların artması birçok öğrencinin dijital dünyaya dönmesi ile eğitimsel açıdan da birçok kişinin öğrenim gücü dijitalleşmeye kayıyor diyebiliriz. Sizler de arkanıza bu gücü alarak öğrendiğiniz şeyler hakkında uzmanlaşıp internet üzerinden eğitim verebilirsiniz. Online olarak evinizden ya da bulunduğunuz yerden eğitim verebileceğiniz birçok site bulunmaktadır.

2-) Çeviri Hizmeti Vererek Para Kazanın

Yaşantınızın içerisinde kültürlü dil öğrenmeye yatkın ve birçok konuda da bilgili olduğunuzu düşünüyorsanız oturduğunuz yerde çeviri hizmeti sağlayabilirsiniz. Dil öğrenmek insan hayatında olması gereken ama bir o kadarda zor yapılabilen durumlardandır. Dil öğrenebilme avantajına sahipseniz ve dil biliyorsanız dil öğrenemeyen kişilere yardım ederek para kazanmak çok kolay. Bulundurduğunuz dil bilgisini online çeviri hizmeti sağlayarak para kazanabilir, sadece bir dille başladığınız bu işi birden fazla dillerde çeviri yaparak da sağlayabilirsiniz. Bu işi farklı yabancı internet sitelerinden de yapabileceğiniz için döviz bazında da yapabilirsiniz.

3-) Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanın

Dijitalleşen dünyamızın içerisinde online platformlara yatkınlığımız gün geçtikçe artmaktadır. Sizlerde bu yatkınlığın yanında insan ilişkilerinize ve organizasyon yeteneğinize güveniyorsanız bu özelliklerinizi ek iş fikrine çevirebilirsiniz. Online işletmelere temel düzeyde online asistanlık sağlayabilirsiniz. Bu durum sizleri sanal asistanlık yaparak para kazanmaya aynı zamanda da yabancı dilinizi geliştirmeye olanak sağlayacaktır. Aynı çeviri hizmetinde de olduğu gibi yabancı siteler üzerinden bu iş ile alakalı bir girişiminiz olursa kazanacağınız paranın cinsi döviz olabilir bu sayede daha fazla para kazanabilirsiniz. Bu işin amacı tamamen şirketlerin ya da kişilerin e posta hesaplarını yönetmek ve ilgili kişiler ile alakalı seyahat planlamaları yapmak diyebiliriz.

4-) Kitap Yazarak Para Kazanın

Aklınıza ve kaleminize güveniyor bu konuda da yapacağınız çalışmaları gündelik hayatınızda kullanmak istiyorsanız evinizde arta kalan zamanlarda kitap yazarak bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. Yazmış olduğunuz kitapları ister e-kitap olarak isterseniz de bir basın yayınevi ile anlaşıp yayımlama şansınız bulunmaktadır. Yayınlamış olduğunuz ve okurla buluşan her kitap için ayrı ayrı ücret alacağınız kitleyi oluşturduktan sonra da daha fazla kitap için sizlere çözüm olabilecek birden fazla internet sitesi bulunmaktadır.

5-) Podcast Yayınlayarak Para Kazanmak

Dijital dünyanın bizlere kazandırdığı en büyük buluşlardan biri olan Podcast, bizler için vazgeçilmez bir alan olduğunu söyleyebiliriz. Hem kitle hem de oluşum kitlesi açısından birden çok kişiye fayda sağlayan Podcast dünyasında sizlerde yerinizi alabilirsiniz. Aklınızda podcast fikri ve bu fikri arkadaşlarınızla birlikte konuşarak yayımlamayı düşünüyorsanız mutlaka bu dünya da yerinizi almanız gerekmektedir. Sadece arkadaşlarınız ile yaptığınız muhabbetlerin kalitesine güveniyor ve bu kalite içerisinde birden farklı platformlardan yararlanarak Podcast ile para kazanmanın yollarından bir tanesi.

6-) Moda Çizimleri Yaparak Para Kazanmak

Moda dünyasını takip ediyor ve birçok kişinin giymiş olduğu kıyafetleri yorumlayarak kendi kafanızda bir düzen oturttuysanız Moda çizimlerini yapıp kişilere danışmanlık sağlamak tam size göre bir seçenek. Moda anlayışı kişisel olarak bir seçenek olduğu için sizlerin burada yapması gereken en önemli şeylerden biri uyum konusunda ve doğru konsepti bulma konusunda bir seçenek oluşturabilmek. Kendinizi moda ve çizim konusunda yetkili ve bilgili olarak görüyorsanız evinizde oturduğunuz yerden birçok kişi için kıyafet çizimleri yapıp bu elbiselerin dikilmesini sağlayabilirsiniz. Dikilen elbiselerle de birçok kişiye moda danışmanlığı yapabilir evinizden rahat bir şekilde para kazanabilirsiniz.

7-) Ajans Kurarak Para Kazanmak

Ajans kurmak dışarıdan bakıldığında çok kapsamlı bir şey olarak görünse de aslında evde oturarak da site anlamında kabiliyetleriniz var ise oturup kolayca kurabileceğiniz bir durumdur. Ajans kurmak içerisinde; yazı yazmak, grafik yapmak sosyal medya tasarımlarını oluşturmak gibi birden fazla freelance bir şekilde halledebileceğiniz kısım olabilmektedir. Bu durumları evden kolayca bilgisayarınız ya da oluşturacağınız küçük bir sistemle halledebilirsiniz. Bu işte en önemli kısımlardan biri de adınızı duyurmak ve yaptığınız tüm işleri kaliteli bir şekilde halledebilmek. Kurduğunuz ajans konsepti ile internet dünyası içerisinde yer alan freelance sitelerinden yararlanabilirsiniz.

8-)Evde Paketleme İşi Yaparak Para Kazanmak

Hayatımızdaki mesleğimizin dışında evimizde yer aldığımız zaman içerisinde bizlere avantaj sağlayacak olan iş fikirlerinden biri de evde paketleme işlemi yaparak kolay bir şekilde para kazanabilirsiniz. El işi ve örgü konusunda becerikli olduğunuzu düşünüyor bunlarla ilgili çevrenizde toplu sipariş veren kişilerde var ise bu işte güzel kazanç elde edebilirsiniz.

9-)Doğal Kremler Yaparak Para Kazanmak

Hayatımızın stresi başta olmak üzere vücudumuza sağlıklı bakmama gibi durumlardan dolayı bedenimizi istediğimiz şekilde yönlendirememekteyiz. Bu sebeple bazı durumlarda her gün bazı durumlarda gün aşrı doğal kremler kullanıyoruz. Sizler de bu ihtiyacın farkına vararak evinizde kuracağınız yeni bir alan ile doğal kremler yapıp birçok kişiye yaptığınız kremleri satabilirsiniz. Doğal kremler, bakım ürünleri vb. özel kullanım maddeleri olduğu için yaparken çok dikkatli olmak ve bu kısımlarda da oldukça iyi eğitimler almak gerekebilir. Yapım aşamasına alıştıktan sonra satış ve kitle yaratma kısmı ev içerisinde kolaylıkla yapılabilecek bir durumdur.

10-) Teknolojik ya da Konut Alıp Satarak Para Kazanma

Evde yapabileceğiniz ek iş fikirlerinin en sermayeli olanı da al sat yaparak para kazanmaktan geçmektedir. Bu yüzden ortaya koyduğunuz paranın değerini iyi bir şekilde bilmek ve buna yönelik çalışmalar yapmak sizlerin yapması gereken en önemli şeylerdendir. Fakat iyi bir düzen oturttuktan sonra piyasa genelindeki fırsatları hem araç hem teknolojik ürün hem de konut olarak görüp değerlendirdikten sonra iyi kazançlar yakalayabileceğinizi düşünmekteyiz. Doğru yatırım ve doğru sermaye biriktirmesi ile oldukça kolay ve güzel para kazanabilirsiniz.

Alternatif Ek İş Fikirleri

Alternatif ek iş fikirleri aslın işinizin yanında ek gelir kaynağı olarak yapabileceğiniz işlerdir. Ev ekonomisine destek olmak için evde yapabileceğiniz alternatif ek iş fikirleri ise;

 1. İçerik yazarlığı
 2. Köpek gezdirerek para kazanın
 3. Yürüyüş yaparak para kazanma
 4. Domain alarak yada satarak para kazanma
 5. Grafik tasarımı ve Logo yaparak para kazanma
 6. Sosyal medya yöneticiliği
 7. Ürün açıklamaları ve yorum yazarak para kazanın
 8. İnternetten alım-satım yapmak
 9. Kurye hizmeti vererek para kazanma
 10. Doğrudan satış temsilciliği yapmak.
 11. Reklam izleyerek para kazanma

Basit Ek İş Fikirleri

Basit iş fikirleri ile oturduğunuz yerden size verilen basit iş fikirleri ve önerileri ile evden para kazanmaya başlayabilirsiniz. İşte basit iş fikirleri;

 • Online Ders Vererek Para Kazanın
 • CV ve Niyet Mektubu Yazarak Para Kazanın
 • Bilgisayardan çeviri yaparak para kazanma
 • Sanal asistanlık hizmeti verin
 • Moda tasarım işleri yapın
 • E-Kitap yazın ve internette satın
 • TikTok içerik çekin
 • Kwai içerik üretici olun

Hafta Sonu Yapılacak Ek İş Fikirleri

Hasta sonu evde yapabileceğiniz iş fikirleri ise para kazanabilirsiniz. Hafta sonu boş vakti çok olan kişiler evde yapabilecekleri ek iş fikirleri ise;

 • Makale yazarlığı
 • E-Ticaret ürünü satmak
 • EL iş örgü yakarak satmak
 • Evde sabun yaparak para kazanmak
 • Trentyol’da link paylaşarak para kazanma
 • Görev yap sitelerine üye olmak
 • İçerik üreticisi videolar çekmek
 • Ev pasata börek yaparak satmak
Ek İş Fikirleri
Ek İş Fikirleri

Akşamları Yapılabilecek Ek İş Fikirleri

Gündüz çalışan ve akşamları her hangi bir iş olamayan bir çok kişi akşamları yapılabilecek ek iş fikirleri nelerdir araştırması yapmaktadır. Yaratıcı olan ve kendisine güvenen kişiler TİİKTOK ve Kwai gibi uygulamalara içerik yükleyerek para kazanabilirler. Ayrıca akşamları evde makale yazarak, resim çekerek yada video izleyerek para kazanabileceğiniz bir çok yöntem bulunmaktadır.

Evde akşamları yapabileceğiniz ek iş fikirler ile beraber tatlı, börek ve ev yapımı yemekleri satabilirsiniz. Eğer el işi yapabiliyorsanız evde örgü yaparak para kazanabilirsiniz.

Evde Ek İş Fikirleri

Ekonomik zorluklar yüzünden bir çok kişi maaşım yetmiyor ne iş yapabilirim sorusunu sıklıkla sormaktadır. Evde yapabileceğiniz ek iş fikirleri ile ek kazanç sağlayabilirsiniz.

Aşağıda verdim evde ek iş fikirleri ile kazanç sağlanmanız mümkün. Hatta sitemize makale yazarlığı yapan 2 kişi bu iş ek iş olarak yapmaktadır. İşte evde ek iş fikirleri;

 • Makale Yazarlığı
 • Sosyal Medya Yönetimi.
 • Evde Paketleme İşi.
 • Nikah Şekeri Yapmak.
 • Çevirmenlik.
 • Online Ders Vermek.
 • Grafikerlik.
 • Web Sitesi Yapmak.
 • Evde çağrı merkezi

Ek İş Fikirleri Yorumları

Ek İş Fikirleri Yorumları hakkında bilgi vermek gerekirse evde ek işi yapanlar genelde bu işi yapanların yorumlarını merak etmektedirler. Ek iş yapanların yorumları merak ediyorsanız yorum kısmını okuyabilir dilerseniz sizlerde yorum yapabilirsiniz.

Yukarı da sizler için belirlediğimiz 2024 senesi içerisinde en çok rehavet gören iş fikirlerini derledik. Sizlerin ve çevrenizdeki kişilerin yakaladıkları boşluklarla birlikte bu iş fikirlerini değerlendirerek normal mesleki hayatlarının dışında kalan zamanlarını güzel kazançlara çevirebileceklerini düşünmekteyiz. Her iş fikri için öncelikli olarak zaman ve yaptığınız işin ulaşımı anlamında doğru kitleye gidip gitmeyeceğini iyi belirlemeniz gerekmektedir. Kitlenizi yakalayıp işinizi de doğru seçtikten sonra Ek İş Fikirleri anlamında oldukça güzel paralar kazanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu