E-Devlet

Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme E-Devlet

Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme Hizmeti, Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme E-Devlet, Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme Nasıl Yapılır? Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme Hizmeti Nasıl Yapılır? detaylar yazımızda.

Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme E-Devlet 2023; Maddi zorluk çeken kişilere verilen Elektrik yardımı ödemleri daha önceleri sadece PTT şubelerine giderek ödeniyordu. Son yapılan güncelleme ile beraber Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme işlemi e-devlet üzerinden kolay şekilde yapılabilmektedir.

Düzenli olarak elektrik tüketim desteği alan kişiler fatura ödemeleri e-devlet üzerinden nasıl yapacağınız sizlere detaylı şekilde anlatamaya çalışacağım. Sizde Elektrik tüketim desteği alıyorsanız Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan elektrik yardımınızı sorgulayabilir ve yardım tutarınız ile fatura ödeme işleminizi kolay şekilde e-devlet üzerinden ödeyebilirsiniz.

Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme Nedir?

Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme işlemi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından muhtaç ailelere sağlanan Elektrik tüketim desteğinin internetten online olarak e-devlet üzerinden ödeme işlemidir. Daha önceleri Elektrik yardımı alan kişiler fatura ödemeleri PTT şubelerine giderek yapmaktaydı.

Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme sayesinde PTT şubelerine gidemeyenler uzun kuyruklarda beklemek istemeyenler için büyük kolaylık sağlamaktadır. İnternet bağlantınızın olduğu her yerden kolay şekilde elektrik faturanızı hemen ödeyebilirsiniz.

E-Devlet Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme

E-Devlet Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme yapmak için e-devlet şifrenizin olması gereklidir. E-Devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra faturanızı tek tıkla ödeyebilirsiniz.

Elektrik yardımı ile fatura ödeme e-devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/ptt-elektrik-yardimi-ile-fatura-odeme bu linke tıklayarak yapabilirsiniz.

Elektik yardımı ile fatura ödeme e-devlet üzerinden yapmak için;

 • E-Devlet sitesine T.C. Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapınız
 • Arama kısmına Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme yazarak aranızı
 • Dilerseniz bu linke tıklayarak https://www.turkiye.gov.tr/ptt-elektrik-yardimi-ile-fatura-odeme direk sayfaya ulaşabilirsiniz.
 • Açılan sayfa fatura bilgilerinizi kontrol ediniz.
 • Üst sağ köşede bulunan FATURA ÖDE yazısına tıklayınız
 • Elektrik faturası tahsilatı sayfası açılacaktır
 • Elektrik kurumu ve Abonelik numaranızı giriniz.
 • Topla borç ve indirim oranı hesaplanarak ödemeniz gereken tutar ekranda yazacaktır
 • Kredi kartı yada banka kartı ile ödeme işlemini yapabilirsiniz.
 • Artık PTT kurum ödemeleri ile Elektik yardımı ödeyebilirsiniz.

Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme işleminde kurum ödeme sayfasında mutlaka bilgilerin sizin ait olduğunu teyit ettikten sonra ödeme işlemini yapınız E-Devlet kullanıcı bilgileriniz otomatik olarak tahsilat sayfasına gelecektir. Elektrik firması yani kurumu seçtikten sonra mutlaka ABONE numaranızı doğru şekilde girmeye özen göstereniz.

Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme Hizmeti Nasıl Yapılır?

Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme hizmeti ile elektrik faturasını ödemek için sizlere resimli olarak adım adım anlatmaya çalışacağım. ,İşte Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme E-Devlet üzerinden nasıl yapılır anlatımı.

1. ADIM: ilk olarak bu https://www.turkiye.gov.tr/ptt-elektrik-yardimi-ile-fatura-odeme linke tıklayınız. Açılan sayfada sizden T.C. Kimlik No ve E-Devlet Şifresi ile giriş yapmanız istenecektir.

e-devlet kullanıcı girişi
e-devlet kullanıcı girişi

2. ADIM: Kullanıcı Girişi yaptıktan son karşına fatura ödeme bilgileri ekranı gelecektir. Fatura tutarı, kesinti tutarı ve ödeme bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz.

3. ADIM: Sağ Üst köşede bulunan FATURA ÖDE butonuna tıklayınız.

Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme
Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme

4. ADIM: Karşınıza tahsilat sayfası gelecek burada bulunan e-devlet kullanıcı bilgilerini kontrol edeniz.

5. ADIM: Alt kısımda bulunan tahsilat bilgileri bölümünde elektrik fatura kurumu seçim yapınız. Elektrik fatura üzerinden kurum ismi yazmaktadır. Elektrik kurumu seçimi yaptıktan sonra Abonelik numaranızı giriniz.

E-Devlet Elektrik Faturası Ödeme
E-Devlet Elektrik Faturası Ödeme

6. ADIM: Abone numarası girdikten sonra sorgula tuşuna bastınızda fatura bilgileriniz gelecektir. İndirim yapıldıktan sonra varsa kalan borcunuzu kredi kart ile hemen ödeyebilirsiniz..

Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme E-Devlet üzerinden yeni başlamıştır. Oldukça kolaylık sağlayacak ve zaman kazandıracak bu hizmeti internet bağlantınız olan her yerden yapabilirsiniz.

Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme PTT Kart 

Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme işleminde tahsilat ekranına geldiğinizde ödemeniz dilerseniz PTT kart ile yapabilirsiniz. İndirim tutarı düşüldükten sonra kalan tutarı ödemek için PTT kart bilgilerinizi girerek ödeme yapmanız yeterlidir.

Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme E-Devlet Hizmeti herkese hayırlı olsun. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki konular ilginizi çekebilir.

Elektrik Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? E-Devlet Başvuru Formu

Elektrik Yardımı Neden Kesilir?

PTT Elektrik Yardımı Başvurusu ve Sorgulama

Elektrik yardımı le fatura ödeme e-devlet için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

9 Yorum

 1. 65 yaş üstü annemin elektrik faturası e devlet üzerinden yatırılmıyor

 2. Ödeme yaptım ama borç halen gözüküyor acaba sisteme ne zaman duser

 3. Benim toplam ödemem 520 tele var geçen ayininki yapmadım adıyorum ama olmuyor 1 ayın tek kullanıyor acaba ne yapmam lazim

 4. Merhabalar sayfaya giriyorum ama fatura öde faln yazmıyor sadece fatura bilgisi ve adı soyadı yapıyor

 5. Fatura öde diye birşey yazmıyor ne yapmam lazım looo..

 6. kredi kardım yok banka kartım var ödemeyi tamamladığımda bu kartın bin numarası sistemede kayıtlı değil diyor yardımcı olurmusunuz

 7. 1 Mart tan itibaren işlemi yapiyorum hep hata.veriyor bugün ayın 6 si olduğu halde sistem ožellikle PTT bölümü açılmıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu