Ek İş Fikirleri

Evde Ek İş Olarak Ne Yapabilirim? Evde Ek İş Önerileri

Evde Ek İş Olarak Ne Yapabilirim 2024; Ekonomik anlamda zorlaşan dünya içerisinde insanlar ek mesleklerinin dışında evde geri kalan zamanlarda evde ek iş kategorisinde çalışmaya başlayarak birçok şeyi yapmak istemektedir. Özellikle de maddi anlamda iyi gelen evde ek işleri sağlayarak kazançlarına ek gelir elde etmek istiyorlar. Bizlerde ortaya çıkan bu durumun üzerine gidebilmek amacıyla sizlerin daha güzel kazançlar sağlamanız için evde ek iş olarak ne yapabilirsiniz sorusuna cevap aradık.

2024 yılı içerisinde e-ticaret ortamında geçen yıla göre büyük bir yükselme olurken, e ticaretle birlikte internetten para kazanma durumları da gün geçtikçe artmaktadır. Bu yüzden yapacağınız doğru kazanma ile çok kolay para kazanabilirsiniz. Online olarak para kazanma konusunda yapacağınız başarı ve bu başarı oranındaki büyük oran yaşanılan fikirlere bağlı olabilmektedir. Yarattığınız fikirleri kendi dünyanızda gördüğünüz ilgili ile de birleştirince istediğiniz seviyede kazanç sağlayabilirsiniz.

Sizlere aktarmış olacağımız bu yazımızda göz önünüzde bulundurmanız gereken en önemli durum en iyi online ve evden yapabileceğiniz iş fikirleri olduğunu unutmayın. Evden kazanç sağlamak istiyorum, kendime ek gelir katmak istiyorum diyorsanız kesinlikle yazımızı sonuna kadar okumanız gerekmektedir. Aşağıda sizler için sıralayacağımız iş fikirlerinin önem sırasının ve maddi kazanç durumuna göre olmadığını genel olarak değerlendirmeniz gerektiğini unutmayınız.

Evde Ek İş Olarak Yapılacak İşler 2024

Ekonomik şartların kötüleşmesi ve aldığı maaşın yetmemesinden dolayı bir çok kişi ek iş arayışına girmiştir. Akşamlar yada hafta sonunda evde yapabileceğiniz bir çok ek iş bulunmaktadır. Para kaznamak isteyenler için bu yazımzıda evde ek iş önerileri vereceğiz.

1-) Satış Ortaklığı

Evde ek iş olarak ne yapabilirim sorusuna cevap olarak satış ortaklığını önermekteyiz. Evde yapacağımız işler arasında en popülerlerden biri olarak gördüğümüz satış ortaklığı dijitalleşen dünyada da oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz. Bu iş fikrini sizler için açacak olursak; yaşayacağınız başka kişilerin ve ürünlerin aynı zamanda da hizmetlerin reklamını yaparak para kazanabilirsiniz. Bu yöntemi evde yapacağınız ek işler arasına alarak ana gelir kaynağı olarak bile kullanabilirsiniz.

Bahsetmiş olduğumuz durum birçok online içerik üreticinin ana para kazanma kanalına giriş stratejilerinden bir tanesidir. Ağızdan ağıza reklamın halen etkili bir pazarlama stratejisi olması sebebiyle binlerce şirket ürünlerini ünlü sosyal medya fenomenlerine tanıtmaktadır. Bu yüzden sizlerde ürün incelemeyi seviyor ve sosyal medyada da bir tık aktif kitleniz bulunuyor ise oturduğunuz yerden satış ortaklığını gerçekleştirebilirsiniz. Birçok kişi bahsetmiş olduğumuz iş fikrini kulaklıklardan köpek mamaları ve minderlere kadar belirli bir konu üzerine site oluşturarak kurmuş olmaktadır.

Evden iş fikrini yapmaya başladıktan sonra bu başlık altında sizlere gelecek olan ödemeler ilgili şirketin yapısına göre değişmektedir. Genellikle sitenizde yarattığınız ortaklık bağlantısıyla ödeme kazanmaya başlar reklamını yaptığınız her ürünün satışından da komisyon elde edersiniz.

2-) Blog Açmak

Evde ek iş ne yapabilirim sorusunu düşündüğünüzde sizlere en mantıklı gelecek durumlardan bir tanesi de blog sayfası açmak olacaktır. Değişen ekonomi koşullarına rağmen blog sayfasına yazı girmek ve bu süreçte ilerlemek halen karlı bir iş olduğunu düşünmekteyiz. Eski bir yöntem olarak bilinse de çoğu insan halen bu yönetimi tercih etmektedir. Fakat sabit ve uzun ömürlü yapabilmek adına doğru stratejilerle ilerlemek oldukça önemlidir.

Başarılı bir blog sayfasının mimarisini oluşturmakta doğru bir niche seçmekten geçmektedir. Seçtiğiniz nicheniz hem uzmanlığınız hem de hayatınızdaki tutkulardan biri olmalıdır. Yarattığınız bu iki algıyı da büyük bir kitle ile kutlamanız gerekmektedir. Google üzerinde blogunuzu arayan birçok kişi olursa trafik elde etmeniz garanti olacağını söyleyebiliriz. Seçeceğiniz nichenizde işletme potansiyeli olan bir konu olmasına da özen göstermeniz gerekmektedir.

Blogunuzu oluşturduktan ve düzenli olarak yazı girmeye başladıktan sonra kitleniz oluşacaktır. Sitenize hem kitle tıklamasıyla hem de alacağınız reklamlar ile kazanç sağlayabileceğiniz gibi yazılarınızın okunması ve sosyal medyalarda paylaşılmasıyla daha güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

3-) İçerik Üreticiliği

Bir online içerik üretici olarak evden iş yapabilir güzel ek kazançlar elde edebilirsiniz. Özellikle de işinizi beğenip destekleyen platformlara düzenli bir akış sağlarsanız sizlere kitlesel fonlama anlamında çok kişi destek olabilir. Bireysel olarak yazınızı yazabileceğiniz ve her anlamda da kitlesel olarak seçim yapacağınız sitelerin en ünlüsüne Patreon örnek verilebilmektedir. Patreon içerisinde birçok Youtuber ve Twitch yayıncısı bu platformları kullanarak birçok kişiye ek gelir kaynağı sağlamaktadır.

Patreon ile oluşturacağınız içeriksel kitlenize ulaşabilir günden güne bu kitlenizi arttırabilirsiniz. Bu sitelerin Avrupa tarafında olanları da bulunmaktadır. Patreon da kazançlar TL üzerinden olsa da bahsetmiş olduğumuz diğer sitelerde durumlar biraz daha dövize dönerek daha büyük kazançlar elde edebilirsiniz. En yakın zamanda sizlere de bahsetmiş olduğumuz platformları araştırıp üye olarak güzel kazançlar sağlayabilirsiniz.

4-) El İşi Ürünlerini İnternet Üzerinden Satmak

Evde yapacağınız iş arayışındaysanız sizlere kolaylık sağlayacaklar arasında ev işi ürünleri yapmak ve bunları satmak olarak düşünebiliriz. Sağlanan bu yöntem ev hanımları arasında bilinen en popüler yöntemlerden biri olsa da birçok kişi tarafından yapılmaktadır. Buradaki asıl durum evde yapacağınız ürünlerin türünü seçmek ve o yönde bir kitleye ulaşmaktadır. Eğer türünün tek örneği olan ürünlere sahipseniz ise maddi anlamda çokça avantajlı olacağınızı söyleyebiliriz.

Gelirinizi maksimuma çıkarmak ve ev içerisinde aslında bir mağaza havası vermek istiyorsanız öncelikli olarak ne tür bir tekstil durumuna sahip olacağınızı düşünün. Ardından yapacağınız ürünleri hangi yollardan pazarlayacağınızı yazın ve buna göre hareket edin. Bizlerin sizlere önerisi kesinlikle bir internet sitesi açmak ve bu siteyi de sosyal medya üzerinden desteklemek üzerine bir yapı kurun. Bilindiği üzere kurulan bu yapıları Etsy ve eBay gibi internet siteleri de desteklemektedir.

Buradaki avantajları ne kadar kullanabiliyor olmak biraz da bu yapılar için yarattığınız bütçeye göre değişmektedir. Kısa ve net bir şekilde adım atabilmenin en güzel yönünün Instagram üzerinden bir yapı olduğunu unutmayın.

5-) Online Rehberlik

Bir konuda uzmanlığınız var ve bu uzmanlığınızı oluşturmuş olduğunuz kitlenize paylaşmak istiyorsanız bu durumu  kendi kendinize yaratacağınız en güzel iş fikirlerinden bir olarak düşünebiliriz. O halde evinizde otururken yapabileceğiniz ek işler arasında olabilecek bir rehberlik işletmesi başlatın. Online eğitmen olarak tüm dünyadan müşteriler bulabilir ve bu sayede işletmelerinizin kazanç durumlarını arttırabilirsiniz. Özellikle de dijitalleşen dünya içerisinde freelancerlar ve danışmanlar için rehberlik programları sağlamayı tercih etmektedir.

Evinizde oluşturacağınız işletmenizi dijital pazarlama alanında da geliştirirseniz kitlenizi daha çok büyütebilirsiniz. Online işletmenizin konusu bir nevi rehberlik olacağı içinde birçok rehberlik hizmeti alan programlardan da tamamen yararlanabilirsiniz.

Hizmetlerinizi sunmak için bölüm şeklinde videolar oluşturun ve kitlenize bu videoları gönderin. Ek olarak ücretsiz bir elektronik kitap yapın ve ya e-posta abonelik hizmeti oluşturun ki potansiyel müşterileriniz de ileriki aşamalarda nasıl yardım edilebileceğini görmüş olsun. Bu sayede oturduğunuz yerden hem rehberlik ajansı kurmuş hem bu ajansınızı geliştirip reklamlaştırmış hem de yarattığınız kitlenize yardım etmiş oluyorsunuz.

Ödeme konusunda ise hem günlük hem aylık bazda rehberlik yapacağınız kişilerle yapacağınız anlaşmalar sonucunda kolaylıkla para kazanabilirsiniz.

BAKINIZ >>> Ek İş Fikirleri ve Önerileri – Para Kazandıran Ek İş Fikirleri 2024

6-) Makale Yazarlığı Yapmak

Makale yazarlığı son zamanlarda cazip ve popüler olan evde iş fikirlerinden bir tanesidir. İster kendi işinizin patronu isterseniz de çalışan olun kendi hayatınızdaki çıkarmış olduğunuz dilimler ile birlikte makaleler üreterek ek kazanç elde edebilirsiniz. Makale yazarlığı yaparak para kazanan sitelerin yanı sıra freelance makale yazarlığı yaparakta forumlardan iş toplayabilir bu sayede oldukça güzel paralar kazanabilirsiniz.  Düzenli ve oldukça sağlam işler yaparak evdeki gelirinize makale yazarlığı ile kazanç sağlayabilirsiniz.

7-) El İşi Ürünleri Yaparak İnternetten Satmak

Evinizde oturduğunuz yerden yaptığınız el işi ürünleri ile birçok kişinin ihtiyaçlarını karşılayabilir onlara karşı güzel işler çıkarabilirsiniz. Özellikle de ev kadınlarının kendileri ile alakalı kullanmış oldukları bu iş fikri günümüzde epeyce yaygınlaşmıştır. Birbirinden farklı tekstil merkezleri evlere ev işi verebildiği gibi sizlerin de bölgenizde bulunan konfeksiyonculardan almış olduğu işlerle oldukça güzel dekorasyonlar ya da ince eşlilikle kendiniz başına yapacağınız giyebileceğiniz ürünleri internet üzerinden satışa çıkarabilirsiniz.

Hem şirket üzerinden hem kendi konfeksiyonel mağazanızın üzerinden yapacağınız işlerle birlikte oldukça güzel paralar kazanabilirsiniz. Kendi işinizin yanı sıra bölgenizde ya da çevrenizdeki arkadaşlarınızın aracılığıyla da birçok farklı mağazadan evde yapıp onlara komisyon üzerinden satmak üzere iş alabilirsiniz.

😎 Youtube Kanalı Açmak

Youtube kanalı aslında Türkiye’nin dijitalleşen toplumunda oldukça ortaya çıkan bununla birlikte birbirinden farklı gençleri de bu işe sürükleyen yeni iş fikirlerinden bir tanesidir. Youtube kanalı açmak aslında ek iş fikirleri arasında belki de sizlere en çok para kazandıracak mesleklerden bir tanesidir. Sizler burada kendi kitlenizi yaratıp farklı iş fikirleri konseptlerini birleştirerek birçok kişiye ilham olabilirsiniz. Evinizde gününüz içerisinde arta kalan zamanlardan Youtube Kanalı açarak faydalanabiliriz.

9-) Tiktok ve Kwai İçerik Üremek

Tiktok ve Kwai ülkemizde popülerliğini gizli gizli de olsa arttıran ve oldukça farklı konulara bakılabilen durumlar arasında yer almaktadır. Gençlerin aynı Youtube tarafına yönlendirildiği gibi bu alanda da içerik üreterek para kazanabileceklerinin farkına varmak birçok gencin çektiği farklı videolarla ilgi görmesini beraberinde getiriyor. Yaşanılan durumlar ile birlikte Tiktok ve Kwai de hesap açıp kendi ürettiğiniz videolardan para kazanabilirsiniz.

Evde Ek İş Yapma Önerileri
Evde Ek İş Yapma Önerileri

10-) WEB Sitesi Açmak ve Domain Satmak

Türkiye’nin teknoloji döngüsü aslında birçok kişiye araçlar ve cihazlarda para kazandırdığı kadar internet siteleri üzerinde de para kazandırabiliyor. Ortaya çıkarılan blog siteleri ya da haber siteleri her yazı girildiğinde bir parayı temsil ediyor. Bu sitelerin sahip oldukları alan adları da birçok kişi tarafından bilinmesi için reklam kampanyalarına sürükleniyor bu durumda hem sitenin hem de domainlerin para etmesine sebebiyet veriyor. Site sahipleri de bu durumdan kar elde edebilmek adına almış oldukları alan adlarını al sat kullanabiliyorlar.

Sizlerde evlerinizde yaratmış olduğunuz zaman içerisinde sitelere yatırım yapabilir bu sitelerin sizlere kazançlarını hesaplayarak bol bol domain satın alarak site kurabilirsiniz.

11-) İnternetten Kıyafet Satmak

Birçok kişi tarafından girişimcilik olarak adlandırılan bu durum hem kendi markaları ile hem de farklı markaların satışlarını yaparak güzel paralar kazanılabilmektedir. Girişimciliğin dışında birçok kişi evinden oturduğu yerden de online mağaza uygulamaları ile eski giymiş oldukları kıyafetlerini satıp oldukça iyi paralar elde edebilmektedir. Sürekli olarak yapılan eski kıyafetlerini çöpe atma durumunu da ortadan kaldırmış olabilirsiniz.

Eski ve ya düzgün bir şekilde kullanmış olduğunuz kıyafetlerinizi internet üzerinden satarak belki de almış olduğuunz kıyafetin fiyatından daha fazla para kazanabilirsiniz.

12-) Dropshipping Yapmak

Drposhipping oturduğunuz yerden belki de en çok zaman ayırmanız gereken iş fikirleri arasındadır. Bu yüzden ortaya çıkan olan iş fikrinizin üzerine gidebilmek ve daha iyi bir şeyler ortaya çıkarabilmek için zamanınızın birçoğunu Dropshipping yapabilirsiniz. Dropshipping için belirli gereklilikleri karşılanması için şirketinizin ve tedarik listenizin olması gerekiyor.

Bununla birlikte e-ticaret sitenizin olması ve xml entegrasyonlarınızın sağlam bir şekilde oluşması gerekmektedir. Sanal pos ve kargo anlaşmaları ile de satacağınız ürünlerin finansal tarafını desteklemeniz gerekmektedir. Aynı zamanda ürün pazarlama konusunda da kuracağınız ekip ile birçok ürünün kendi siteniz üzerinden ticaretini yaparak oldukça güzel işler çıkarabileceğinizi söyleyebiliriz.

13-) Sosyal Medya Yöneticisi Olmak

Evden çalıştığınızı düşünelim. Ya da zaman anlamında çokça bütünlüğünüzü harcamadığınız ve oldukça geniş bir zaman aralığında her şeyi yapabileceğiniz bir pozisyonuz var ise farklı sosyal medya sitelerine yönetici olarak hem para kazanabilir hem de kendinize yeni hobiler kazandırabilirsiniz.

Öncelikli olarak iyi bir sosyal medya yöneticisi olabilmek adına sertifikalarınız olması bu sertifikalar ile birlikte de tecrübenizin desteklenmesi gerekir. Ardından çevrenizde tanıdığınız kişilerin sosyal medya adreslerine ya da forum sitelerinden bu tarz iş fikrine ihtiyacı olan kişilere başvuru yaparak hem zamanınızı değerlendirebilir hem de güzel gelir elde edebilirsiniz.

14-) Temizlik Hizmetleri Vermek

Ev hanımlarının daha çok sevebileceği iş fikirlerimizden biri olan Temizlik hizmeti vermek sizlerin daha çok para kazanabilmesi ya da evinize net gelirin daha fazla olması açısından sağlanabilen durumdur. Ortaya çıkarılan gündelik ya da aylık düzenli temizlik işleri ile gelirinize destek olabilirsiniz. Öncelikli olarak gerçekten bu işete faydalı olabileceğinizi ve daha fazla yorulmayacağınıza kanaat getirin. Getireceğiniz kanaatten sonra sizlerde temizlik hizmeti vermek için hem  forumlardan hem de çevrenizden destek isteyebilirsiniz.

15-) Pasta Börek Yaparak İnternette Satmak

Temiz hizmeti veren ev hanımlarına daha çok yarayabilecek iş fikirlerinden olan pasta börek yaparak para kazanma durumu aslında evinizde yaptığınız işin devamını getirebileceğiniz durumlardan bir tanesidir. Olası bir para kazanma seçeneğini de göz önünde bulundurarak evinizde aileniz için yaptığınız kekleri börekleri biraz daha fazla yaparak dışarıya aldığınız hizmet noktalarına satabilirsiniz. Ya da oluşabilecek doğum günü özel geceler ile alakalı alacağınız siparişlerde sizlerin istenilen menüyü yerine getirerek bir gecede çok güzel paralar kazanabileceğinizi söylemek isteriz.

16-) Seslendirme Hizmeti Vermek

Radyo yayınları artık günümüzde biraz daha kendini podcastlere olan ilgiyle geriye atmış durumda. Fakat aynı radyolarda olduğu gibi çoğu podcastlerde de konunun önemi kadar konuşan kişinin ses güzelliği kendini dinletebilmesi çok önemlidir. Bu yüzden sesine güvenen sesinin güzelliğini hisseden kişilerin seslendirerek para kazanması oldukça doğaldır. Sizlerde evinizde oturduğunuz yerden sadece sesinizin güzelliğiyle para kazanabilirsiniz. Forumlarda ve özellikle de radyo şirketlerinde bu durumlardan yararlanabilmek için iş ilanlarını takip edebilirsiniz.

17- İnternetten 2. EL Ürün Satmak

Türkiye’nin getirmiş olduğu durumların başında gelen sıfır ürün alamama durumu ikinci ele olan güveni ve bağlılığı arttırmış oldu. Birçok ürünün ortaya çıkardığı durum insanların 2. El ürünleri daha güzel para satmaya çalıştığını bu yüzden de talep durumlarının çoğalmasına sebebiyet verdi.

2.el ürünleri hem al sat yapabilmek adına hem de kullanıp belki de almış olduğu paraların aynısıyla ilerleyebilmek adına satan kişiler çoğaldığı için sizlerin de evinizde al sat yaparak oldukça güzel paralar kazanabileceğinizi düşünüyoruz. Bunun için sarı sitedeki fırsatlardan yararlanabilir.

Yukarıda sizler için hazırladığımız yazımızda 2024 senesi içerisinde en popüler olan iş fikirlerini derlemiş olduk. Sizler için hazırladığımız iş fikirlerini öncelikli olarak değerlendirip kafanıza yatmayan başlık olursa farklı alanlara yönelebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu