Güncel Konular

PTT Kargom Nerede? Hangi Şubede? Sorgulama ve Öğrenme

PTT Kargom Nerede? PTT Kargom Hangi Şubede? PTT Kargo Takip, PTT Gönderi Takip, PTT Kargom Nerede E-Devlet, PTT Kargom Nerede Canlı Takip detayları yazımızda.

PTT Kargom Nerede? Hangi Şubede? Sorgulama ve Öğrenme 2024; PTT kargo ülkemizin çok sayıda kullanıcısının bulunduğu bu yüzden de sık sık araştırılarak kontrol edilen kargo firmalarından biridir. Özellikle de pandemi dönemini çokça hissederek ilerlettiğimiz bu dönemde insanların kargo şirketlerine ihtiyaçları da inançları da artmış vaziyette. PTT de bahsettiğimiz gibi kendi alanında öncü kargo şirketlerinden biri olduğu için sizlerle birlikte; kargolarınızın sorgulaması nasıl yapılır, ürün hangi şubede olduğu nasıl öğrenilir gibi durumları yazımızda derledik.

Kargo durumunuzu sorgulamak için öncelikli olarak takip numarasına ihtiyacınız bulunmaktadır. Takip numarası ise genellikle sizlere kargonuzu verdiğiniz şubeden verilen barkod numarası ile adlandırılmaktadır.

PTT Kargo Takip No Öğrenme ve Sorgulama

Pandemi dönemiyle birlikte posta ve kargo hizmetleri sektörüne olağan dışı bir ilgi artışı bulunmaktadır. Ülkemiz içerisinde en çok kullanılan kargo firmalarından olan PTT kargo ile gönderi yapan kişiler kargolarının nerede olduğunu araştırıp sorgulama yapmaktadır. Kargo sorgulaması içinde öncelikli olarak takip numarasına gerek duyulur. Takip numarası ise, sizlere belirtmiş olduğumuz üzere barkod numarası olarak bilinmektedir.

PTT kargonun Türkiye çapında artmış olduğu hizmet ağı ve ortaya çıkan müşteri potansiyeli ile her geçen gün daha da büyüyen bir hizmet süreci olmaktadır. Büyüyen ağaya cevap olarak ise PTT kargo teslim süreçlerinin önemini de düşünerek PTT kendi için iyileştirme yaparak tüm Türkiye’deki kargo ulaştırma sürelerini kısaltmış oldu. Bu geliştirmenin insanlara yansıması da iyi olurken birçok kişi PTT kargoyu tercih etmeye başladı. Bu durumda da PTT mektup ve posta hizmetlerinin yanında kargo hizmetlerinin de çağın gereksinimleri olan teknoloji ile donatıldı.

Teknolojinin getirmiş olduğu yeniliklerle birlikte eğer PTT takip numarasını bilmiyorsanız buna ulaşmak için kolay ve hızlı birkaç adımı sizlerle anlatabiliriz. Kargo takip numarası ise, kargo gönderimi sırasında size verilen belgelerde bulunmaktadır. Eğer kargonuz bekleyen tarafların dışında ise kargo gönderilen şirket ile iletişime geçerek kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda PTT müşteri hizmetlerini arayarak da kargo takip numarasını öğrenmeniz artık çok kolay. Fakat tüm bu işlemleri yaparken müşteri temsilcisine kimlik bilgisi vermeyi unutmayınız. Doğrulama yapıldığı zaman tarafınıza PTT takip kodu anında aktarılmaktadır.

PTT Kargom nerede sorgulamak için https://gonderitakip.ptt.gov.tr/ linke tıklayarak hemen sorgulama yaparak kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

PTT Kargo Sorgulama Nasıl Yapılır?

PTT kargo sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek adına öncelikli olarak takip numarasına ihtiyaç vardır. Elinizde sizlere gönderilen gönderi ile alakalı takip numarası bulunmuyorsa PTT takip no bulma yöntemlerine kolaylıkla bakabilir hızlı bir şekilde gönderinizi bulabilirsiniz. İnternet üzerinden PTT resmi sitesine giriş yaptıktan sonra açılan sayfada kargo takip bölümü karşınıza gelmektedir.

PTT takip numarasını diğer bir adıyla barkod numarasını yazarak kargo takibi yapabilirsiniz. Kargo takip kodunu küçük ve büyük harflerle dikkat ederek hatasız bir şekilde yazınız. Daha sonra ekranda olan güvenlik kodunu yine hatasız bir şekilde yazdıktan sonra sorgulama işlemlerine başlayabilirsiniz. PTT kargo sorgulama işlemi birkaç kanal üzerinden rahatlıkla yapılabildiği gibi PTT kargo yöntemlerini de sizler için açıklayabiliriz.

PTT Tebligat Sorgulama: PTT kargo sorgulama da bulunabilmek adına PTT şubesine giderek gönderiniz hakkında sorgu yapabilir hatta sizin adınıza ilgili kargonuzun olup olmadığını rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Müşteri hizmetleri ile kargo sorgulama yapabilme imkanınızda bulunmaktadır. PTT Kargo hizmetlerinin resmi müşteri hattı olan 444 1 788 numarasını da arayarak müşteri hizmetlerinden kargo takibi sorgulaması yapabilirsiniz.

E-Devlet üzerinden de PTT ile alakalı kargo takiplerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. E- devlette arama kısmına yazacağınız “ PTT Kayıtlı Gönderi Takibi” sayfasında giderek gönderi sorgulama işlemlerini yaparak kargonuzu ortaya çıkarabilirsiniz.

PTT Kargom Hangi Şubede Olduğunu Öğrenme

PTT Kargom hangi şubede öğrenmek için müşteri hizmetlerini arayabilir yada online kargo takibi yaparak öğrenebilirsiniz. PTT kargom hangi şubede ve PTT kargom dağıtıma çıktımı öğrenmek için  444 1 788 numarasını arayabilirsiniz.

E-Devlet PTT Kargom Nerede Öğrenme

PTT Kargom nerede ve PTT kargo takibi e-devlet üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. PTT kargom nerede sorgulamak ve hangi şubede olduğunu öğrenmek için e-devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/ptt-gonderi-takip bu linke tıklayarak sorgulama yapabilirsiniz.

PTT Kargom nerede sorgulamak ve öğrenmek için https://www.turkiye.gov.tr/ptt-gonderi-takip linke tıkladıktan sonra barkod numarasına tıklayarak anında kargonuz nerede ve hangi şubede öğrenebilirsiniz.

PTT Gönderi Sorgulama

Bilgisayar ya da akıllı cihazlarınızdan PTT resmi sayfasına girerek internet sayfasına giriş yapıp işlemlerinizin başlangıcını yapabilirsiniz. Açılan sayfanın ardından karşınıza çıkan ekranın sağ üst kısmında yer alan menü seçeneğiyle birlikte “Gönderi Takip” bölümüne tıklamanız gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra tarayıcınızdan yeni sekme üzerinde gönderi takip sayfası açılır. Bu sayfa üzerinde bulunan barkod numarası ile güvenlik kod bilgilerinin girilmesi ile ilerlenmektedir. PTT gönderi sorgulama ekranında tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde yazım aşamasından sonra kargonuzun durumunu da öğrenebilmek adına sorgula seçeneğine basarak oluşan tüm süreçleri önünüzde hazır bir şekilde görebilirsiniz.

Tüm Türkiye’nin merakla ve sık sık kullandığı PTT kargo için tüm soru işaretleri sizlere hazırlamış olduğumuz bu yazıyla birlikte giderilmiş olduğunu düşünüyoruz. PTT kargo tarafından merak ettiğiniz tüm süreçleri yukarıda yazdığımız yazıda yer alan süreçleri takip ederek görebilir en iyi şekilde kargonuzun durumunu ve sizlere böyle bir kargonun olup olmadığını sorgulama imkanına sahip olabilirsiniz.

PTT Gönderi Takip
PTT Gönderi Takip

PTT Kargom Nerede Canlı Takip

PTT Kargom nerede ve PTT Kargom hangi şubede anlık takip etmek için Kargo Takip Kodunu bilmeniz gereklidir. PTT Kargo takip kodunu biliyorsanız https://gonderitakip.ptt.gov.tr/ linke tıkladıktan sonra “Gönderi Takip” kutucuğuna kargo takip numarasını girdikten sonra “Kargo Sorgula” butonuna diyerek anlık sorgulama yapabilirsiniz.

PTT Kargom Nerede Whatsapp

Ptt WhatsApp hattı var mı? ve PTT kargo takip whatsapp hattı numarası 444 1 788 numaralı PTT Çağrı Merkezini arayan kişilere gönderilecek SMS sonrası gelen linke tıklayarak destek hattına ulaşabilirler.

PTT Kargom Nerede Nasıl Öğrenbilirim

PTT Kargom nerede nasıl öğrenebilirim diyorsanız kargo takibi için canlı destek hattı numarası oolan 444 1 788 arayabilir, Gönderi takip linki üzerinden giderinizi takip edebilir yada e-devlet üzerinden kargo takibi sorgulama yapabilirsiniz. PTT Kargon nerede diyorsanız ayrıca https://www.ptt.gov.tr/Sayfalar/Iletisim/IletisimDetay.aspx bu link üzerinden destek alarak iletişime geçebilirsiniz.

PTT Kargom Cumartesi Alabilirmiyim

PTT Kargomu cumartesi teslim alabilirmiyim ve PTT kargom Cumartesi gelir mi sorusuna cevap vermek gerekirse PTT kargo cumartesi açık ancak Cumartesi günü dağıtım yapılmamaktadır. Eğer kargonuzu Cumartesi teslim alacaksanız sizin şubeye gidip teslim almanız gereklidir.

PTT Kargom Başkasına Teslim Edilmiş Ne Yapmalıyım

PTT Kargonuz sadece size ve adreste yaşayan kişilere teslim edili. PTT kargo teslim edildikten sonra teslim edildiğine dair size SMS ile bilgi verilir. PTT kargonuz tanımadığınız ve bilmediğiniz kişiye teslim edilirse mutlaka şubeniz ile acil olarak iletişime geçmeniz gereklidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu