Güncel Konular

İHH Adaklık ve Kurbanlık Bağışı Fiyatları

İHH Adaklık ve Kurbanlık Bağışı Fiyatları 2024; Kuruluş yılı 1995 olan İHH olarak bildiğimiz Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruşlarından biri olan  (insan hakları ve Hürriyetleri) adı altında yardım faaliyetinde bulunan İnsani yardım vakfı, Dünyanın dört bir yanında bulunan yardıma muhtaç ailelere Kurban bağışından Adaklık kurban , Akika Kurbanı, Şükür Kurbanı bağışına, giyecek, yiyecek ve barınma, yardımı Su kuyusu gibi bir çok alanda din, Dil, ırk ayrımı yapmaksızın  mazlumların yanında yer almaktadır.

İHH Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

İHH Yardım kuruluşuna kurban veya Adaklık kurban bağışı nasıl yapabilirim diyorsanız. Kurban bağışı yapmak için şu kanallardan yardımınızı ulaştırabilirsiniz.

  • Vakıf merkezlerini ziyaret ederek.
  • Posta çeki ile.
  • Banka hesap numarası ile.
  • İHH’nın internet adresinden (www.ihh.org.tr ) Online bağışla

İHH Kurbanlık Bağışı Güvenli mi

Böyle büyük bir kuruluşun her yıl olduğu gibi 2024 yılı içerisinde bir çok alanda kurbanlık ve adaklık bağışlarına devam etmekte olup Türkiye’de ve dünyanın farklı coğrafyalarından ‘da adaklık kurban ve kurban bağışı yapmak isteyen kurum, kuruluş ayrıca Vatandaşlardan gelecek olan bağışları kabul etmekte ve bu yardımları gerçek manada sizin adınıza ihtiyaç sahiplerine vekalet yoluyla ulaştırmakta olup ayrıca bunları belgeler ile kayıt altına almaktadır.

Yaklaşık 30 yıl gibi bir süredir yardım faaliyetlerini sürdüren İHH adına yapılan yardımlar konusunda her hangi bir şikayet ve yapılan yardımlar konusunda yerine ulaşmama gibi bir durum söz konusu olmamıştır.

Ayrıca İHH yardım vakfına yapılan yardımlar farklı amaçlar ve farklı bölgelere göre adlandırılarak, Yardım yapmak isteyen kişiler yardımlarını kime, hangi bölgeye ve ne için kullanılacağına kadar bağışçının kendi inisiyatifine bırakılmaktadır. Yardım bağışında bulunan kişi her safhadan bilgi sahibi olmak istediği takdirde kurum bağış sahibine gerekli bilgi ve belgeleri uygulama ve kısa mesaj üzerinden sağlamaktadır.

İHH Kurban Bağışı Fiyatları 2024

İHH Kurban bağışı fiyatları her yıl yurt içi kurban bağışı yurt dışı kurban bağışı olarak fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Bunun nedeni her bölgenin Türk lirası değeri ve Bağışçı yurt dışından ise Dolar değeri baz alınarak yapılmaktadır. Güncel IHH kurban bağışı fiyatı 3700’dir. 2024 yılı içerisinde kurban fiyatının değişiklik göstermesi beklenmektedir.

İHH Kurbanlık Bağış 2024 Fiyatları

  • Adaklık kurbanı: 3700 TL
  • Akika Kurbanı: 3700 TL
  • Şükür Kurbanı: 3700TL

Kurban bağışı için ödenen bu ücretlerin içerisinde ulaşım dahil bütün ücretler ‘de yer almaktadır.

İHH Adak Kurban Fiyatları 2024

En çok hayır yapan kurumlardan biri olan IHH adak kurbanlık fiyatları 2024 yılı için 3700 TL olarak belirlenmiştir. İhtiyaç sahibi ailelere İHH Adak Kurbanı ve İHH Adak Bağışı 3700 TL’dir.

İHH Kurban Bağışı Caizimdir

İHH Başta olmak üzere Türkiye’de bir çok yardım kuruluşuna vatandaşlarımız kurbanlık ve adaklık bağışında bulunmaktadır. Tabi bu bağışlar İslami usullere uygun olması önceliğimiz olması gerekmektedir. Öncelikle yaptığımız yardımlar caiz olabilmesi için yardım bağışında bulunduğumuz kuruluşun İslami hassasiyetleri kendi içerisinde bulundurması ve bu kurallara ciddi manada bağlı olması şartı aranması gerekmektedir.

IHH Yardım kuruluşuna geçmişten geleceğe baktığımızda bu kurallara gerçek manada bağlı olduğunu ve bünyesinde bulunan ilahiyat mezunları kontrolünde yapıldığını görmekteyiz. Bu nedenlerle IHH yardım kuruluşuna kurbanlık ve adaklık kurbanlık bağışı yapmakta herhangi bir sakınca bulunmaktadır.

İHH Kurban Yardımı Bağışı Yaptığı Ülkeler

Abhazya, Acara, Adıgey, Afganistan, Ahıska, Arakan, Arnavutluk, Azad Keşmir, Azerbaycan, Bangladeş, Bolivya, Bosna-Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Burkina Faso, Cibuti, Çad, Çeçenistan, Dağıstan, Doğu Türkistan, Doğu Timor, Ekvador, Endonezya, Etiyopya, Fas, Fildişi Sahilleri, Filipinler, Filistin, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gambiya, Gana, Gürcistan, Haiti, Hindistan, Irak, İnguşetya, İran, Jammu Keşmir, Kabardey Balkar, Kamboçya, Kamerun, Karaçay Çerkes, Karadağ, Kazakistan, Kenya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kırgızistan, Kırım, Kolombiya, Kosova, Küba, Libya, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Malavi, Mali, Mısır, Moldova, Moritanya, Moro, Mozambik, Nepal, Nijerya, Osetya, Özbekistan, Pakistan, Papua Yeni Gine, Patani, Peru, Polonya, Preşova, Romanya, Ruanda, Rusya, Sancak, Senegal, Sierra Leone, Somali, Sri Lanka, Sudan, Surinam, Suriye, Şili, Tacikistan, Tanzanya, Tataristan, Tunus, Türkiye, Türkmenistan, Uganda, Ürdün, Venezuela, Vietnam, Yemen, Zimbabv

İHH Kurban Bağışı Hesap Numaraları

TC Ziraat Bankası

İban: TR66 0001 0004 8802 1249 9450 07

TC Vakıflar Bankası

İban: TR29 0001 5001 5800 7266 5775 89

Türki Finans Bankası 

İban: TR24 0020 6000 0400 3279 3000 01

KuveytTürk 

İban: TR50 0020 5000 0009 9999 9000 01

İHH İnsani Yardım Vakfı İletişim ve Detaylı Hesap Numaralı

Online Kurban Bağış için Tıklayın

Banka Hesap Numaraları için Tıklayın

İHH Gönüllüsü Önder Göztepe tarafından yazılan bu yazı için kendisine teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu