Belediye Yardımları

Isparta Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama ( Maddi ve Gıda Yardımı)

Isparta Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama; Belediye sınırlarında ikamet etmekte olup temel yaşam giderlerini karşılayamayan ve asgari yaşam standartlarına sahip olamayanlar için Isparta Belediyesi sosyal yardımları ile yardımcı olmaktadır.

Hayatlarını idame ettirmekte zorlanan yoksul, kimsesiz, muhtaç, hasta, yaşlı veya engelli kişiler için durumlarına bağlı olarak farklı şekillerde ve miktarlarda Isparta Belediyesi yardımları yapılmaktadır. Sizler için bu yardımların neler olduğunu ve nasıl erişilebileceğine dair yanıtları bir araya getirmiş bulunmaktayız.

Isparta Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Pek çok belediyenin muhtaç durumdaki vatandaşları için ortak şekilde yürüttüğü yardım çalışmalarına aynı şekilde dahil olan Isparta Belediyesi nakit yardımı veya gıda yardımı yapmanın yanında ayni yardımlarla da muhtaç vatandaşlarına ulaşmaktadır. Ayni yardımlar kapsamında kıyafet, kırtasiye malzemeleri, yakacak, temizlik malzemeleri, tıbbi araç gereç veya evde bakım hizmetleri sunulmaktadır.

Yalnızca eşya veya nakit olarak değil, hizmet anlamında da vatandaşlarının yanında olan Belediye, fiziksel, ruhsal veya zihinsel problemlerden dolayı topluma entegre olmada güçlük çeken kişilere farklı şekillerde destek olmaktadır. Koruma, bakım, sağlığı iyileştirmeye veya kişisel danışmanlık gibi bu hizmetlerle özellikle engelli bireylerin topluma kazandırılması amaçlanmaktadır.

Isparta Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

İş kaybı, gelir yetersizliği gibi farklı nedenlerden dolayı ekonomik sıkıntı içerisinde olanları yardımları için öncelikli grup olarak belirleyen Belediye, bu kapsamda Valilik ve Kaymakamlıklar Sosyal ve Dayanışma Vakıfları ile ilçe belediyelerinden aldığı desteklerle yardım seferberliğinde bulunmaktadır. Bu kapsamda sigorta kaydı veya düzenli gelir sağlayan bir işinin olmadığı tespit edilen kişilere hem nakit şeklinde hem de gıda kolisi olarak yardım yapılır.

Medikal cihaz veya tıbbi destek almak isteyenlerin engellilik oranına veya kronik hastalık teşhisine dair heyet kurulundan rapor alması gerekmektedir. Kıyafet veya kırtasiye malzemesi gibi ayni yardımlar içinse hanedeki öğrenci, gazi, hasta, mahkum, şehit vb. özel durumu olanların bilgileri sunulmaktadır. Yetkililer muhtaçlık nedeni olarak gösterdiğiniz özel durumları incelemeye almakta, yapılacak yardıma bu doğrultuda karar verilmektedir.

Isparta Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Pek çok kişinin hem bilgi almak hem Isparta Belediyesi yardım başvurusu işlemlerini gerçekleştirmek için en sık tercih ettiği kanal, Isparta Merkez’de bulunan kurum binasını ziyaret etmektir. Bizzat başvuru yapacak olanlar binada bulunan Isparta Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile görüşebilir, burada form doldurabilir veya istenen belgelerin tamamını öğrenebilirler.

Isparta Belediyesi gıda kolisi almak için başvuruda bulunacak olanlar ise süreç kendileri adına nispeten daha hızlı ve kolay olduğu için direkt telefon numarası üzerinden veya [email protected] şeklindeki mail adresine mesajlarını yazarak talepte bulunabilirler.

Isparta Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Başvuru için yetkililer ile görüşme sağladığınız takdirde eğer kendi doldurma imkanınız varsa kendinizin, yoksa vekaleten mahalle muhtarının veya yakınların doldurması istenen bir form bulunmaktadır. Formla Isparta Belediyesi yardım başvurusu yapan vatandaşın kendisine, gelir veya eğitim durumuna, hanesindeki diğer vatandaşların genel sağlık ve gelir durumuna ilişkin farklı bilgiler sorgulanır.

Isparta Belediyesi yardım başvurusu formu https://isparta.bel.tr/iletisim linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Telefon aracılığıyla yardım talep edenler için kuruma erişim imkanı yoksa yetkililer de form doldurma görevini üstlenebilmektedir. Hem sürecin olumlu ve sağlıklı sonuçlanması hem de yetkililerin yanlış bir bilgi görmesi halinde uygulayacağı cezai işlemlerden muaf olunması adına formda yazan bilgilerin doğruluğu son derece önemlidir.

Isparta Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Belediye’ye bizzat danışarak, ilgili telefon numaralarından arayarak veya mail göndererek yapılan Isparta Belediyesi sosyal yardım başvurusu sonuçlarını öğrenme şansınız bulunmaktadır. Online olarak başvurunun durumunu takip etmek içinse https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 şeklindeki genel sistem linkine tıklamanız mümkündür. Ancak sürecin olumlu yanıtlanması halinde yetkililer sizinle temasa geçeceği için ortalama 30 gün boyunca incelemenin beklenmesi uygun olacaktır.

Isparta Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Isparta Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile görüşmek ve soruları iletmek, süreç hakkında kişisel sorularınıza yanıt almak ya da direkt olarak başvuru talebinde bulunmak için (0246) 211 60 00 şeklindeki numarayı tuşlayabilirsiniz. TC kimlik numarasının beyan edilmesiyle birlikte herhangi bir sorgulama olmaksızın hızlı şekilde gönderilen gıda kolilerini almak için süreç daha kolay olmakta, bu vatandaşların ise 0246 211 61 23 numarasını çevirmesi yeterli olmaktadır.

Evde uygulanan bakım, sağlık, temizlik veya danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak amacıyla Belediye ile işbirliği içerisinde hizmet veren Vefa Destek Grubu’na ulaşmanız gerekmekte, 112, 155 ya da 156’yı tuşlayarak Vefa Destek Hattı’na erişim sağlanmaktadır.

Isparta Belediyesi Gıda Yardımı

Salgın, Ramazan gibi belirli dönemlerde hızlandırılmak kaydıyla ihtiyaca bağlı olarak sene boyunca dağıtımına devam edilen Isparta Belediyesi gıda kolisi pek çok hanede sağlıklı beslenmeye dair önemli bir destek oluşturmaktadır. TC numarasıyla başvurusunu yapan vatandaşlara sosyal güvencesinin olmamasının tespit edilmesi halinde direkt olarak gıda paketi verilmekte, bu doğrultuda her yıl binlerce aileye düzenli şekilde kuru ve temel gıda ulaştırılmaktadır.

Isparta Belediyesi gıda yardımı ve Koli yardımı belediye tarafından tek seferlik ve düzenli olmak üzre iki farklı şekilde yapılmaktadır. Devamlı maddi yardıma ihtiyacı olan kişilere her ay düzenli yardım yapan belediye ayrıca Ramazan Ayında ve Kurban Bayramından önce başvuruda bulunan yada muhtarlıklar tarafından belirlenen ailelere gıda yardım kolisi vermektedir.

Isparta Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Isparta Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından belirlenen yada muhtarlıkla ismi bildirilen kişilere verilen dar gelirli vatandaşlara verilen Isparta Belediyesi gıda kolisi ve erzak kolisi tespit edilen ailelerin evlerine teslim edilmektedir.

Isparta Belediyesi gıda yardımı almak için https://isparta.bel.tr/iletisim linkine tıklayabilirsiniz. Ayrıca TEL: 0(246) 211 60 00 ve WHATSAPP hattı numarası olan : 0535 105 1 105 numaralarını arayarak iletişime geçebilirsiniz.

Isparta Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Isparta Belediyesi erzak yardımı her sene Ramazan ayında ve Kurban Bayramından önce Isparta belediye sınırları içinde ikamet eden temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve hayatlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken dar gelirli, yoksul, muhtaç, kimsesiz ve engellilere verilmektedir.

Belediye tarafından belli aralıklarla verilen erzak yardımı almak için bizzat belediyeye başvuruda bulunabilir yada 0 246 211 61 23  numarasından iletişim kurabilirsiniz.

Isparta Belediyesi Giysi Yardımı Başvurusu

Isparta belediyesi tarafından başlatılan Gıdabankası ve Giyimbanktan yardım almak isteyen dar gelirli muhtaç aileler Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne başvuruda bulunmaları gereklidir. Giysi ve kıyafet yardımı başvuru sonrası onaylanna kişilere bu marketlerden dilediği gibi alış veriş yapmasına olanak tanıyacaktır.

Isparta Belediyesi Süt Yardımı

Isparta Belediyesi süt yardımı hem çocukların süt içme alışkanlığı kazanması hem de sağlıklı yetişmeleri amacı ile dağıtılmaktadır. Belediye tarafından 3 ile 6 yaş aralığından çocuğu olan hanelere verilen süt yardımı şu an için dağıtımı durdurulmuştur ilerleyen dönemde tekrar dağıtıma başlanacaktır.

Isparta Belediyesi Hoş Geldin Bebek Yardımı Başvurusu

Isparta Belediyesi, yeni doğan bebeklere yönelik olarak “Hoş Geldin Bebek Yardımı” adı altında bir yardım programı uygulamaktadır. Bu program kapsamında, Isparta’da ikamet eden ve maddi durumu yetersiz olan ailelere, bebekleri için ihtiyaç duydukları malzemelerin bir kısmı karşılanmaktadır.

Başvuru Şartları

  • Başvuru sahibinin Isparta’da ikamet ediyor olması gerekmektedir.
  • Başvuru sahibinin maddi durumunun yetersiz olması gerekmektedir.
  • Başvuru sahibinin ailesinde başka bir engelli bireyin bulunmaması gerekmektedir.

Başvuru için Isparta Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bizzat başvuru yapması gerekmektedir. Randevulu başvurular, hafta içi mesai saatleri içerisinde yapılmaktadır.

Hoş Geldin Bebek Yardımı kapsamında, ailelere aşağıdaki malzemeler verilmektedir:

  • Bebek arabası
  • Bebek beşiği
  • Bebek bezi
  • Bebek maması
  • Bebek kıyafetleri
  • Bebek banyo malzemeleri

Isparta Belediyesi Doğalgaz Yardımı

Isparta Belediyesi, gelir düzeyi düşük vatandaşların doğalgaz kullanabilmesi için “Doğalgaz Yardımı” adı altında bir yardım programı uygulamaktadır. Bu program kapsamında, Isparta’da ikamet eden ve maddi durumu yetersiz olan ailelere, doğalgaz yardımı için başvuru yaptıktan sonra değerlendirme sonrası uygun görülen ailelere bu yardım verilecektir.

Isparta Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Isparta Belediyesi yardım kartı düzenli olarak maddi ve gıda yardımı ihtiyacı olan ailelere gıda kolisi ve erzak kolisi vermek yerine bu yardım kartları dağıtılmaya başlanmıştır. Isparta Belediyesi yardım kartı ile hem yardım alan kişinin rencide olmaması hem de dilediği gibi alış veriş yapma imkanı bulmaktadır.

Isparta Belediyesi yardım kartı içerisine aylık olarak yüklenen bakiyeleri dilediğiniz gibi gıda alış verişi için market ve bakkallarda kullanabilirsiniz.

Isparta Belediyesi Yardım Kolisi

Isparta Belediyesi yardım kolisi dağıtımı hem düzenli hem de tek seferlik olarak dağıtılmaktadır. Her hangi bir geliri ve sosyal güvencesi olmayan kişilere verilen yardım kolisi almak için Isparta Belediyesi sosyal yardımlaşma birimi ile iletişime geçebilirsiniz.

Adres; Kutlubey Mahallesi Mimar Sinan Caddesi No:1 ISPARTA
Telefon 0 246 211 61 23
Sizlere bu yazımızda Isparta Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Isparta Belediyesi Yardım Başvuru Formu, Isparta Belediyesi Sosyal Yardım, Isparta Belediyesi Erzak Yardımı, Isparta Belediyesi Gıda Yardımı, Isparta Belediyesi Yardım Kolisi, Isparta Belediyesi Maddi Yardım hakkında bilgi vermeye çalıştım.

Başa dön tuşu