Belediye Yardımları

İBB Hamile Beslenme Paketi Yardım Başvurusu

İBB Hamile Beslenme Paketi Yardım Başvurusu 2024; İstanbul yaşayan dar gelirli muhtaç ailelere bir çok sosyal yardımda bulunan Büyükşehir Belediyesi yeni başlattığı yardım ile İBB hamile beslenme paketi vereceğini açıkladı. Hamilelerin daha sağlıklı beslenmesi ve gerekli gıda alması için verilen İBB Hamile destek paketi İstanbul il sınırları içerisinde yaşayan dar gelirli ailelere dağıtılacak.

İBB Hamile destek paketi yardımı almak için Hamile anne adatlarının başvuru yapması ve başvuru şartlarını taşıması gereklidir. Seçim dönemin Ekram İmamoğlu tarafından açıklanan yardımlardan biri Beslenme Destek Paketi yardımı seçimden sonra dağıtılmaya başlanacaktır.

İBB Hamile Beslenme Paketi Yardımı Nedir?

Kadınlara verdiği desteği devamlı artıtan İstanbul Büyükşehir Belediyesi her alanda kadınlara yaptığı sosyal yardımları daha ileri taşımaktadır. Bu yardımlardan biride İBB halime destek paketidir. Hamile destek paketi hamile anne adayların daha sağlıklı beslenmesi ve çocuğun daha iyi gelişmesi sağlamaktadır.

İBB Hamile Beslenme paketi hamilelik döneminde anne adayların daha sağlık beslenmesini gerekli olan gıdayı alması hedeflenmektedir.

İBB Hamile Destek Paketi Kimlere Verilir

İBB Hamile beslenme yardımı ihtiyaç sahibi muhtaç aileler başta olmak üzere İstanbul il sınırları içerisinde yaşayan dar gelirli 100.000 kişiye verilmesi hedeflenmektedir.

Ayrıca doğum sonrası İstanbul Bebek Projesi’yle 0-2 yaş bebek sahibi ve geliri yoksulluk sınırı altında olan 10.000 hanenin ayda bir paket bebek bezi ve bir kutu bebek mamasını verilecektir.

Hem hamilelik döneminde hem de doğum sonrası muhtaç ailelerin yanında olmak isteyen Büyükşehir Belediyesi yardımları ilerleyen dönemde daha fazla kişiye ulaştırmayı hedeflemektedir.

Ayrıca anne bebek paketi için İBB Anne Bebek destek Paketi 2024 yazısını okuyabilirsiniz.

İBB Hamile Beslenme Paketi Başvuru Şartları

İBB Hamile beslenme paketi almak için bazı şartları taşımanız gereklidir. Beslenme paketi yardım almak için gerekli olan bazı şartlar ise;

  • İstanbul il sınırları içerisinde yaşıyor olmak
  • Hane halkı geliri kişi başına düşen gelir asgari ücretin 1/3 oranından düşük olması
  • Resmi olarak evli olması
  • Hamililk döneminde olduğunu belgelemesi gereklidir
  • İBB sosyal yardım kaydı olmalıdır

İBB Hamile Beslenme Paketi Başvurusu

İBB hamile beslenme paketi başvurusu İBB resmi sitesi olan SEDEP üzerinden online olarak yapılmkatadır. Başvuru yapılırken hamile beslenme paketi başvuru olarak değil sosyal yardım başvurusu olarak yapılmaktadır. İBB yardım başvurusu online yapmak için https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru linke tıklayarak hemen başvurusunuzu yapabilirsiniz.

Başvurunuz onaylanması halinde sosyal yardım almaya başlarsınız. Ayrıca hamile olduğunuzu kayıtlarda göründüğünde beslenme paketi gönderimi yapılacaktır.

Kısaca açıklamak gerekirse İBB Hamile Beslenme paketi başvuru bulunmamaktadır sosyal yardım alan yada sosyal yardım başvurusu yapan kişilere bu paket otomatik olarak gönderilecektir. Değerlendirme sonra yardım almaya uygun görülmenizz halinde İBB tarafındna yapılan tüm yardımlardan yararlanmaya başlarsınız.

İBB Hamile Beslenme Paketi Başvuru Formu

İBB Hamile Beslenme paketi yardımı başvuru formu https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru sistesi üzerinden doldurulmaktadır. Başvuru sırasında sizden istenen bilgileri girerek üye olduktan sonra başvuru formu detaylı olarak doldurulması ve gelir durumu açık olarak yazılmalıdır.

Başvur formu başvurunuzun değerlendirilmesi için mutlaka doğru doldurulmadır. Değerlendirme aşamasında başvuru formuna bakılmaktadır.

İBB Hamile Beslenme Paketinde Neler Var

İBB Hamile beslenme destek paketinde anne adayının ve bebeğin alması gereken temel gıda ürünleri bulunmaktadır. İBB Hamile destek paketinde 6’şar kilo bulgur ve mercimek, 3 kilo kuru siyah üzüm, 15 litre süt, 6 kilo zeytin, 2 litre zeytinyağı, 3’er kilo kuru kayısı ve ceviz bulunmaktadır.

İBB Gebe Yardımı Ne Zaman Gelir

İBB Gebe yardımı paketi başvurunuz inceledindek sonra 15 gün ile 30 gün içerisinde adresinize gönderilmektedir.

İBB Hamile beslenme paketi başvuru şartları ve İBB Hamile Beslenme Paketi Yardım Başvurusu hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu