Belediye Yardımları

İzmir Gebe Beslenme Paketi Başvurusu ve Başvuru Formu

İzmir Gebe Beslenme Paketi Başvurusu ve Başvuru Formu 2024; İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile beraber gebe anne adaylarına sağlıklı beslenmeleri için gebe beslenme paketi dağıtmaya başladı. Hamilelik dönemin başlaması ile başlayan yardım paketi bebek 3 yaşına gelene kadar devam etmektedir.

Hamililik dönemin başladığı andan itibaren hem annenin hemde bebeğin sağlığı koruması için alması gereken gıda ve süt ürünlerini evlere kadar ulaştırmaktadır. İzmir95 projesi kapsamında çocuk 95 cm yani 3 yaşına gelene kadar bu destekler kesintisiz olarak ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine ulaştırılacaktır.

Gebeliğin 4 ayı itibari ile başlayan ve doğumdan sonra devam eden İzmir95 projesi olan gebe beslenme paketi detayları ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Gebe Beslenme Paketi Başvurusu ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Gebe Beslenme Paketi Başvuru Formu yazımzıda.

Gebe Beslenme Paketi Nedir?

Gebelik destek paketi İzmir il sınırları içerisinde yaşayan maddi durumu kötü olan hamile kadınların daha sağlıklı beslenmesi ve çocuk gelişimi için doğuma kadar verilen gıda kolisi yardımıdır. Annenin başvurusu le beraber doğuma kadar annenin alması gereken temel tüketim maddeleri içermektedir.

İzmir Gebe Beslenme Paketi Kimlere Verilir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi gebe beslenme paketi resmi olarak evli ve 18 yaşıından büyük hamile kadınlara verilmektedir. İzmir il sınırları içerisinde yaşayan gebe kadınlar verilen gıda beslenme paketi almak için hamileliğiniz resmi olarak hastaneden yada aile hekimize giderek kayıt altına almanız lazımdır.

Gebe olmak tek başına kriter olmadığı için başvuru yapacak kişilerin mutlaka gelir seviyesi düşük olmalıdır. Zaten gebe beslenme paketi yardımının amacı gıda maddelerini alayan kişilerdir.

 • Maddi durumu kötü olan
 • Engelli bireyler
 • Sosyal güvencesi bulunmayan
 • Koca hapiste olan
 • Eşi vefat etmiş kadınlar
 • Öksüz ve yetimler
 • Hane halkı geliri düşük olan

İzmir Gebe Beslenme Paketi Şartları

İzmir Byükşehir Belediyesi gebe beslenme paketi şartları arasından İzmir il sınırları içerisinde yaşıyor olmak ve gebe olmak aranan önemli şartlardan biridir. Ayrıca gebe anne adayının tüketmesi gereken gıda ürünlerini alamıyor olması ve gelir durumun düşük olması aranan diğer şartlardan biridir.

İzmir Byükşehir Belediyesi gebe beslenme paketi şartları ise;

 • İzmir il sınırları içerisinde yaşıyor olmak
 • Resmi nikahlı olması
 • 18 yaşından büyük
 • T.C. Vatandaşı olması
 • Maddi geliri düşük olmalı
 • Hane halkı geliri asgari ücretin 3/1 oranından az olması

İzmir Gebe Beslenme Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gebe destek paketi başvurusu yapmak isteyen kişiler ilk olarak doktor kontrolünden sonra resmi olarak gebe olduklarını belirlemeleri gereklidir. İzmir Gebe destek paketi almak isteyen kişiler bizzat belediyenin sosyal yardımlaşma birimene başvuruda bulunabileceği gibi 293 96 88 numarasını arayarak başvuruda bulunabilirler.

Gebe destek paketi başvurusu için 293 96 88 numarası arandıktan sonra ön talep başvuru yapıldıktan sonra gerekli inceleme yapılarak sizlere gebe beslenme paketi verileceği gibi bebeğiniz doğduğunda hoş geldin bebek yardımı ek olarak yapılacaaktır.

Hem yeni doğan bebek yardımına başvurmak için Hoş Geldin Bebek Yardım Başvurusu yazımızı inceleyebilirsiniz.

İzmir Büyükiehir Belediyesi Gebe Beslenme Paketi İzmir’de İzmire bağlı tüm ileçelere başvuruları kabul etmektedir. İzmir’e gitme gitme imkanı olmayanlar ayrıca HİM ALO 153 numarasını arayarak başvuru taleplerini iletebilir.

İzmir Gebe Beslenme Paketi Başvuru Formu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gebe Beslenme Paketi başvurusu yapmak isteyenler kişiler ilk olarak 293 96 88 numarasını arayarak başvuru yapmalıdır. Ayrıca internetten online olarak gebe beslenme paketi başvuru doldurmak isteyen kişiler https://www.bizizmir.com/tr/Him/BasvuruKayit linkine tıklayarak başvuru formunu doldurarak başvuru işlemini tamamlayabilirler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gebe Beslenme Paketi başvuru formu doldurulurken mutlaka bilgiler ve ve adresi doğru girilmelidir. Başvuru formunda bulunan açıklama kısmına gebe beslenme paketi başvurusu yapmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Gebe Beslenme Paketi Başvuru Sorgulama

İzmir Gebe beslenme paketi başvuru yapan kişiler başvuru sonucunu sorgulamak için HİM ALO 153 numarası arayabilir yada internetten https://www.bizizmir.com/tr/Him/BasvuruSorgula linke tıklayarak başvuru sonucunu öğrenebilirler.

Gebe beslenme bapketi başvuru yaptıktan sonra ortalama olarak 15 gün ile 30 gün içerisinde başvurunuz sonuçlanmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gebe Beslenme Paketi Nasıl Alınır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gebe Beslenme Paketi almak için mutlaka resmi olarak başvuruda bulunmanız gereklidir. Başvuru yapacak kişiler ihtiyaçlık durumu olmaları aranan şartlardan biridir. Anne adayının sağlık olarak beslenmesini desteklemek adına verilen gebelik gıda yardımı maddi olarak zorlanan ailelere öncelikli olarak verilmektedir.

Gebeliğin belirlenmesi ile beraber doktor tarafından hamile olduğunuz resmi olarak belgeyen kişiler gebelik desstek paketini alabilirler.

İzmir Gebe Paketi Başvurusu
İzmir Gebe Paketi Başvurusu

Gebe Beslenme Paketi İçindekiler

Gebe beslenme paketi içerisinde neler var sorusuna cevap vermek gerekirse Eşrefpaşa Hastanesi Gebelik Okulu Sağlık Birimi’nin belirlediği anne adayının mutlaka tüketmesi gereken ürünler bulunmaktadır. Gebe kadınların günlük alması gereken protein ve kalsiyum içeriren ürünler sağlıklı beslenemk için mutlaka tüketmeniz gereken gıdalardır.

Özellikle fakir ve ihtiyaç sahibi hamile kadınların tükemediği gıda maddeleri belediye tarafından ihtiyaç sahibi hamile kadınlara ulaştırılmaktadır.

Gebe beslenme paketi içerisinde 6’şar kilo bulgur ve mercimek, 3 kilo kuru siyah üzüm, 15 litre süt, 6 kilo zeytin, 2 litre zeytinyağı, 3’er kilo kuru kayısı ve ceviz bulunmaktadır.

Gebe Beslenme Paketi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Gebe destek paketi başvurusu için gerekli belge başvurusu sonrası yapılacak incelemeye göre belirlenmektedir. Belediyede ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında kaydı bulunan ve sosyal yardım alaanlardan her hangi bir belge talep edilmemektedir.

Gebe destek paketi başvurusu için gerekli belge talep edilmesi halinde sizde hamile olduğunuza dair belge, kimlik kartı, evlilik cüzdanı ve hanede yaşayan kişilerin kimlik bilgilerdir.

Gebe Beslenme Paketi Ne Zamana Kadar Verilecek?

Gebe beslenme yardımı paketi başvurusu sonrası yapılacak inceleme sürecine bağlı olarak değişmektedir. Doğum zamanına kadar verilen bu yardımı başvuru sonrası ortalama 15 gün ile 30 gün içerisinde onaylanarak dağıtılmaya başlanmaktadır.

Gebelik paketi yardımı başvurusu onaylanan kişilerin her hangi bir sebepten dolayı gebelikleri sonlanırsa yardım otomatik olarak kesilmektedir.

İzmir 95 Projesi Kapsamında Verilen Yardımlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmir95 projesi olarak başlatılan gebe çcoklu ailelere bir çok yardım yapılmkatadır. Hamilelik döneminde Hamile beslenme paketi veren belediyesi doğum sonra hoş geldin bebek paketi ve okulan giden çocuklara ise beslenme çantası yardımı yapmaktadır.

İzmir Hamile Beslenme Paketi Neden Gelmedi

İzmir Hamile Beslenme Paketi Neden Gelmedi sorusu başvuru yapan bir çok gebe kadın tarafından merak edilmektedir. Başvuru yapan başvurusu onaylanan ailelere yardımlar düzenli olarak yapılmasına karşın çok fazla başvuru olduğu için belli dönemlerde yardımların dağıtımı gecikebiliyor.

Sizlere bu yazımızda İzmir Gebe Beslenme Paketi Başvurusu ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Gebe Beslenme Paketi Başvuru Formu hakkında bilgi vermeye çalıştım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu