Belediye Yardımları

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2024; İzmir’de ikamet etmekte olup sosyal ve ekonomik zorluklar içerisinde olanlar için yapılan İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları ile pek çok muhtaç durumdaki vatandaşa yardım eli uzatılır. Yaşlılar, kimsesizler, hastalar, engelliler, şehit aileleri veya öğrenciler gibi pek çok yardıma muhtaç kişi İzmir Belediyesi yardım başvurusu yapabilmektedir. Vatandaşlarımıza ulaştırdığı yardımlarla umut ışığı olan İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu süreciyle rehberimizde detaylandırılmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

İzmir Belediyesi’ne ait yardım kategorileri bir hayli çeşitli olmakta, Bizİzmir gıda yardımı bunların en yaygınlarından biri olmaktadır. Gıda yardımlarıyla sınırlı kalmayan Belediye, nakdi yardımlarda  da bulunmakta, özellikle Bayram dönemlerine özel para dağıtımı sağlamaktadır. İzmir Büyükşehir yardım parası almak isteyenler bayram dönemi öncesinde başvurularını yaparak bu özel zamanlarda bir nebze olsun daha rahat olabilmektedir.

0-5 yaş arası çocuğu olanlar içinse ulaşım kartı desteğinde bulunan Belediye, ihtiyaç sahibi olduğuna dair kaydı bulunan ailelere her ay 10 biniş hakkı tanıyan ulaşım kartlarını ücretsiz şekilde vermektedir. Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü aracılığıyla yapılan bir diğer İzmir Belediyesi gıda yardımı kalemi de Süt Kuzusu Projesi ile yürütülen süt destekleri olmakta, 1-5 yaş arasında okul öncesi çağdaki çocuklar için ayda bir kereye mahsus olmak üzere 8 litre süt dağıtımı yapılmaktadır. İl sınırları içinde ikamet etmekte olan muhtaç, kimsesiz veya düşkün haldeki kişiler için ayrıca giysi, ev eşyası ve yakacak yardımları yapılabilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyo-ekonomik yoksulluk içindeki vatandaşların hastalık, engellilik veya yaşlılık gibi nedenlerden günlük yaşamsal faaliyetlerini tek başına getirememesi durumunda da yardımlarını esirgememektedir. İhtiyaç sahiplerine düzenli aralıklarla yara bakımı, psikolojik destek, fizik tedavi, kişisel bakım ve ev temizliği hizmeti sunulmaktadır. Engelli vatandaşlar için de farklı yardımları bulunan Belediye, İzmir sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır öğrenerek kendisine müracaat eden engelli vatandaşlara özellikle tıbbi malzeme desteği ve maddi desteklerle yardımcı olmaktadır.

İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığıyla ve ilköğretim ile ortaöğretim okul yöneticileriyle yapılan görüşmeler sonucunda ihtiyaç sahibi öğrencileri belirleyen Belediye, muhtaç durumdaki ailelerin çocukları için eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla mont, bot ve kırtasiye malzemesi dağıtmakta, dağıtımı yine okul yönetimi aracılığıyla gerçekleştirmektedir.

İzmir il sınırlarında ikamet etmekte olup yakını şehit düşen ailelere ise acılı günlerinde destek olmak için taziye çadırları kurulmakta, merkez ilçelerde olmadığı için çadıra erişimi olmayanlara ise taziye evi paketleri gönderilmektedir. Söz konusu yardımlar olduğunda yalnızca kendi il sınırlarıyla yetinmeyen Belediye, doğal afet durumlarında başvuran kişilere nakdi yardımda bulunmakta, böylece maddi hasara uğrayanlar için önemli destekler sağlamaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Belediye’nin verdiği yardımlardan pek çok kişi faydalanmakla birlikte, herkesin başvurabileceği veya alabileceği yardım türü gibi başvurusu kabul edilecek muhtaçlık statüsü de bir hayli değişkendir. Bilindiği gibi öncelikle muhtaç, yoksul veya kimsesiz olanlara yardım eli uzatılmakta, ek olarak doğal afette zarar görenlere, şehit yakınlarına ve öğrencilere de yardım edilmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapacak kişilerin dilekçe ve kimlik gibi belgelerini takdim etmesiyle değerlendirmesi başlamakta, yardım alınıp alınamayacağına Belediye yetkilileri karar vermektedir.

Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü, İzmir’de yaşayan engelli bireyler için son derece önemli medikal destekler sunmaktadır. 5 senede bir olmak üzere verilen akülü tekerlekli sandalyeler için akülü tekerlekli sandalye kullanır ibareli bir engelli sağlık kurulu raporu, kimlik fotokopisi, Sosyal Güvenlik Müdürlüğü’nden alınan sosyal güvence belgesi ve dilekçeyle başvuru yapılması gerekmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi yardımları arasında iki yılda bir verilen akü, üç yılda bir verilen manuel tekerlekli sandalye, bir kez verilen hasta yatağı ile masası, ayda iki paket verilen yetişkin hasta bezi ile görme engelli bastonu gibi farklı cihazlar ve ürünler bulunmaktadır. Yine tüm bu engelli yardımları için de benzer ve ilgili belgelerin temin edilmesi gerekecektir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır konusunu detaylandırdığımız rehberimizde başvurunun diğer adımlarıyla birlikte istenen belgeler de açıklanmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bayram aylarına özel para yardımı veya Biz.İzmir gıda paketi yardımı için kimlik fotokopisi ve dilekçeyle birlikte vatandaşların şahsen başvuruda bulunması gerekmektedir. Gerekli koşulları sağladığını beyan etmek isteyen ve bu amaçla istenen belgeleri yetkililere sunarak İzmir Belediyesi nakit yardımı almak isteyen vatandaşlar dilekçelerini Buca Gürçeşme Huzurevi ve Konak Katlı Otopark altındaki danışma bürolarına teslim edebilmektedir. Yine engelliler için sağlanan medikal cihaz yardımları veya gıda paketi gibi ayni yardımlar için de aynı başvuru adresleri geçerlidir.

Doğal afet nedeniyle İzmir Belediyesi para yardımı almak isteyen başvuru adaylarının ise dilekçe ve kimlik fotokopisine ek olarak ikametgah belgesi, itfaiyeden alınacak su çekme zaptı raporu, tapu fotokopisi ve şayet iş yeri ise vergi levhasının fotokopisi ile vekaletname ve imza sirküleri sunması gerekmektedir.

İzmir erzak yardım başvurusu nasıl yapılır gibi soruların ortak yanıtı ise Belediye’ye ait yardım büroları olmakta, farklı semtlere dağılan bu bürolara bahsedilen belgelerle başvurmanız gerekmektedir. Merkez ilçe olan Konak’ta 3, ek olarak Buca’da 1 adet olmak üzere farklı semtlere dağılan bu bürolara hem danışma hem de Bizİzmir başvuru formu doldurma amacıyla gitmeniz mümkündür.

Giysi yardımı talep etmek veya başvuru onayı sonrasında ihtiyaç miktarınca giysi almak için gidebileceğiniz Bizİzmir giyim noktası ise Karabağlar semtinde konumlanmaktadır. Süt desteğinden yararlanmak isteyen aileler ise detaylı bilgi, başvuru veya başvuru sorgulama için www.sutkuzusu.com.tr adresine tıklayabilmekte, bu yardım için başvuru dilekçesine ek olarak anne, baba ve çocuğun nüfus cüzdan fotokopisi sunulması istenmektedir.

him.izmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sürecine dair merak edilen bir diğer konu da öğrenciler için verilen kırtasiye ve giysi yardımlarına nasıl erişim sağlanabileceğidir. Bunun için ihtiyaç sahibi veliler kimlik bilgilerini belirterek okul müdürlüğüyle görüşme sağlamalı, bu kişiler ek bir başvuru olmadan İzmir sosyal destek kartı ile ihtiyaç duyulan malzemeleri alabilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Dijital çağın gereklerinden faydalanan İzmir Belediyesi yardım başvurusu kabul etmek için online sayfaları aktif olarak kullanan belediyelerden biridir. biz.İzmir başvuru formu ile yetkililere muhtaçlık durumunu ispat etmek isteyen vatandaşlar https://www.bizizmir.com/tr/him/BasvuruKayit şeklindeki linkten formu bulabilir. Askıda fatura için tıklayabileceğiniz form ve bilgi linki ise https://www.bizizmir.com/askidafatura şeklindedir. https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 veya 7 şeklindeki linkler ise direkt başvuru formu doldurmak için tıklamanız gereken linklerdir. Bu formlar him.İzmir başvuru formu arayanlar için son derece pratik ve kurtarıcı olmakta, başvuru adaylarına ve yetkililere zaman kazandırmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Başvurular hakkında detaylı bilgi almak için ziyaret edilebilen him.izmir başvuru sayfasından yapılan başvuruları sorgulamanız da mümkün olmaktadır.  https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 veya https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/7 şeklinde belirtilen form linki, aynı zamanda sorgulama ekranı olarak da kullanılabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı maddi durumu kötü her hangi bir geliri olmayan ve her hangi bir sigorta güvencesi bulunmayan kişilere yapılan düzenli nakit yardımı için verilen sosyal yardım kartıdır. İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı il ve ilçe belediyelerine bizzat başvurularak alınmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusunda bulunmak için 444 40 35 numarasını arayabilirsiniz. Sosyal yardım kartı başvurusunda bulunmak için kimlik ve başvuru formu doldurmanız yeterlidir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi bayramlarda verilen 400 TL para yardımı hem Vakıfbank şubelerinden hem de sosyal yardım kartlarından çekilebilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne ulaşmak için 444 40 35 numaralı telefonu aramanız gerekmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi para yardımı almak isteyenlerinse 293 17 02 numaralı telefondan yetkililere ulaşması mümkündür. Yaşamını yatağa bağlı sürdüren hastaların pansuman desteği almak içinse önce İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi’yle iletişime geçmesi gerekmekte, bu numara ise 0 232 293 80 00 şeklindedir. Su faturalarında indirim almayı talep eden yoksul vatandaşlar ise ayrıntılı bilgiye 293 22 06 numaralı hattan erişebilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Gıda kolilerini yalnızca muhtaç ailelere destek olmak için temel gıdalardan oluşturmayan Belediye, bu konuda sağlığa ilişkin son derece önemli hamlelerde bulunmasıyla dikkat çekmektedir. İzmir Belediyesi erzak yardımı için hazırladığı gıda kolileriyle çölyak hastalarına da yardımcı olmakta, senede üç kez glutensiz gıda paketi yardımı yapmaktadır.

Sağlık raporu, kimlik fotokopisi ve dilekçeyle birlikte ilgili birimlere başvurmak yeterlidir. Fenilketonüri hastaları için de yine senede 3 kereye mahsus düşük proteinli gıda paketi dağıtan Belediye, aynı belgelerle aynı adreslerde başvuruları almaktadır.

izmir belediyesi sosyal yardım kartı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu için kimlik fotokopisi ve gıda yardım dilekçesi ile beraber aşağıdaki adresleri bizzat başvuruda bulunulması gerekmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvuru formu doldurarak gıda yardımı başvuru yapmak için https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 linke tıklayarak başvurunu doldurabilirsiniz.

 • Laleli Mah. Menderes Cad. No:420 (Gürçeşme Zübeyde Hanım Huzurevi) Buca/İZMİR
 • Milli Kütüphane Caddesi No:41/A Konak/İZMİR (YKM arkasında bulunan katlı otopark altı)
 • Mimar Sinan Mahallesi Şair Eşref Bulvarı No:50 Konak/İZMİR (Lozan Kapısı Girişi)
 • Göksu  Mahallesi 684/11 Sokak No:38 / A   Buca/İZMİR
 • Mehmet Akif Mahallesi 2739 Sokak No:36 / A Zemin Kat Konak/İZMİR
 • Süvari Mahallesi 803 Sokak No:87 Zemin Kat Konak/İZMİR
 • Güney Mahallesi 1150 Sokak No:35 Konak/İZMİR

İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu bulunduktan sonra yetkililer tarafından gerekli inceleme sonra uygun görülen ailelere düzenli olarak gıda yardımı yapılacaktır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

İhtiyaç sahiplerinin gerekli koşulları yerine getirmesi halinde İzmir Belediyesi bayram yardımı olarak hem Ramazan hem Kurban bayramlarında nakdi yardımda bulunmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğü tarafından yapılan bu yardımlar için tıpkı diğer ayni yardımlarda da geçerli olduğu üzere Buca Gürçeşme Huzurevi ve Konak Katlı Otopark altındaki danışma bürolarına istenen belgelerin teslimi gerekmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Para Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi para yardımı her sene bayramlardan 1 hafta önce Vakıfbank aracılığı ile yapılmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi para yardımı başvurusunda bulunmak için kimlik fotokopisi ve para yardımı dilekçesi ile belediyenin sosyal yardım birimlerine bizzat gidilmesi gerekmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi para yardımı başvuru bulunduktan sonra yardım talebinizin sorgulaması belediyenin resmi sitesinden ve 444 40 35 numarasını arayarak öğrenebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kolisi Başvurusu

Ramazan ayına girilmesi ile beraber bir çok il ve İlçe belediyesinde olduğu gibi İzmir Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi ve erzak yardımı yaparak dar gelirli vatandaşlara yardım etmektedir. Ayrıca hayır severlerin bağışlarını dar gelirli ailelere ulaştıran İzmir Büyükşehir Belediyesi İftar menüsü kampanası ile iftar menüsü bağışı yapan kişilerin iftar menülerini dar gelirli ailelere ulaştırmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardımı dağıtımını daha önce belirlenen ve başvuruda bulunan hanelere ulaştırmaya başladı. Ayrıca hayır severler tarafından satın alınan iftar menülerini başvuruda bulunan e sosyal yardıma ihtiyaç duyan ailelere ulaştırtmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi başvurusu için 444 40 35 numarasını arabulabilirsiniz. İzmir ramazan yardım kampanyası hakkında ayrıntılı bilgi için İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sosyal güvenceden yoksun ve dar gelirli ailelerin bebeklerinde yetersiz beslenmeyi önlemek amacıyla “Süt Kuzusu Yardımı” projesini yürütmektedir. Bu proje kapsamında, hamile kadınlara doğumdan sonra 6 ay boyunca aylık 12 litre süt desteği sağlanmaktadır.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde ikamet ediyor olmak
 • Gelir durumunun SYDV’nin belirlediği kriterlere uygun olması

İzmir Büyükşehir Beleidyesi süt kuzusu yardımı başvuru belediyenin sosyal yardım birimine yapılmaktadır. Başvuruda bulunmak için İzmir Büyükşehir Belediyesi Süt Kuzusu Başvurusu ve Başvuru Formu 2024 linkine tıklayabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek Yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek Yardımı, yeni doğan bebeklerin ailelerine destek olmak amacıyla başlatılan bir sosyal yardım projesidir. Bu projeye göre, İzmir’de ikamet eden her bebeğin ailesine, bebeğin cinsiyetine göre mavi veya pembe renkli bir çanta içerisinde bebek bakım malzemeleri verilmektedir.

Bu yardım, bebeğin doğum belgesi ve ailenin ikametgah belgesi ile birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimlerine başvurulduğunda alınabilmektedir. Bu proje, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin nüfus artışını teşvik etmek, ailelere maddi ve manevi destek sağlamak, bebeklerin sağlıklı ve mutlu bir şekilde büyümesine katkıda bulunmak gibi amaçlarla hayata geçirilmiştir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sosyal güvenceden yoksun ve dar gelirli ailelerin çocuklarının eğitim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla “Kırtasiye Yardımı” projesini yürütmektedir. Bu proje kapsamında, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine her yıl 1000 TL tutarında kırtasiye yardımı sağlanmaktadır.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde ikamet ediyor olmak
 • Gelir durumunun SYDV’nin belirlediği kriterlere uygun olması
 • Öğrencinin ilkokul, ortaokul veya lisede eğitim görüyor olması

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gebe Beslenme Paketi Yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, hamile kadınların sağlıklı beslenmesini desteklemek amacıyla “Gebe Beslenme Paketi” projesini yürütmektedir. Bu proje kapsamında, gebe kadınlara gebeliğin 4. ayından itibaren 9. ayın sonuna kadar 5 ay boyunca aylık 120 TL tutarında gebe beslenme paketi yardımı sağlanmaktadır.

Gebe beslenme paketi içerisinde yer alan ürünler şunlardır:

 • Tam tahıllar: Bulgur, pirinç, ekmek
 • Süt ürünleri: Süt, yoğurt, peynir
 • Et, tavuk, balık
 • Yumurtalar
 • Kuru baklagiller: Fasulye, nohut, mercimek
 • Yağsız sebzeler
 • Meyveler

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gebe Beslenme Paketi hem bebeğin gelişimim desteklemek hemde anne adayının sağlıklı beslenmesini sağlamak için verilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Yardımı Başvurusu

Ekonomik zorluk çeken faturasını ödemekte zorlanan kişilere destek olmak için verilen İzmir Kara Kış Destek paketi ile hem yakacak yardımı yapmakta hem de askıda fatura ile faturalarını ödeyerek destek olmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yakacak yardımı ve doğalgaz yardımı maddi zorluk çeken ve her hangi bir sosyal güvencesi bulunmayan kişilere verilmektedir. Yakacak yardımı hakkında ayrıntılı bilgi almak için İzmir Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi yazımızı okuyabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi düzenli olarak sosyal yardıma ihtiyaç duyan ailelere gıda kolisi ve erzak yardımı  yerine bu ailelere Sosyal yardım kartı vererek diledikleri gibi gıda alış verişi yapmalarına imkan tanımaktadır. Gerekli inceleme sonrası uygun bulunan hanelere teslim edilen İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım kartı içerisine her ay yüklenen bakiye ile her ay alış veriş yapabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi bayram parası ve aylık düzenli olarak yapılan sosyal yardım kartı parası kart hesabına aylık olarak yatırılmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yarım kartı nasıl alınır kimlere verilir ve başvurusu hakkında merak etiklerinizi İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Nasıl Yapılır yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Parası Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi para yardımı, gıda yardımı ve erzak yardımı başvurusu sorgulamak için https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/7 linkine tıklayarak başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz. Ayrıca HİM iletişim numarası olan 444 40 35 arayarak başvuru sorgulama yapabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

25 Yorum

 1. Ben epleks hastasiyim çalışamıyorum 2 tane çocuğum var birisi ilkokula 2 sınıf gidiyor kırtasiye ve tablet lazım yardım. Biriside 6aylık bebek bezi ve ıslak mendil lazım elimiz çok sıkıştık yardım. Evimize gıda sebze-meyve temizlik koli yardım. Aile ihtiyaçımız var sizden yardım istiyoruz hepinize yardım için çok teşekkür ederim. AIIAH razı olsun.

 2. AİLE İHTİYAÇIMIZ var ben epleks hastasiyim çalışamıyorum 2tane çocuğum var birisi ilkokula gidiyor kırtasiye ve tablet lazım yardım. Biriside 6 aylık bebek bez ıslak mendil ve gıda sebze-meyve temizlik koli yardım istiyorum. Hepinize yardımınız için çok teşekkür ederim.

 3. Benim oğlum bakıyordu oda cezaevine girdi çöpten marketlerin attığı günü geçmiş malzemeleri yedim evim kira elektirigim suyum odeyemiyorum kiram 6 aylık birikti evsahibim bunları öde evine gir diyor calisicak

  1. Merhaba 2 yaşında oğlum var evim kira birikmiş kiralarim var çocuğumun ihtiyaçlarını karşılayacak durumumuz yok çok zor durumdayız yardımlarınızı rica ediyorum 🙏

 4. Ben epleks hastasiyim çalışamıyorum 2 tane çocuğum var birisi ilkokula 2 sınıf gidiyor kırtasiye ve tablet lazım yardım. Biriside bebek bezi ıslak mendil lazım gıda sebze-meyve temizlik koli soba çok eski kova koydunuz yer kırık bacadan cikan yer kırık yardım.

 5. İzmir buca İnönü mahallesinde ikametgah etmekteyim bende erzak yardımından yardım istiyorum lütfen

 6. Ben epleks hastasiyim çalışamıyorum 2 tane çocuğum var birisi ilkokula gidiyor kırtasiye ve tablet ihtiyaçımız var. Biriside de bebek bez ıslak mendil çocuk bezi kalmadı sizlerden yardım. Gıda ve sebze-meyve temizlik koli yardım. Odun kömür soba çok çürük birtane soba ihtiyaçımız var yardım etmenizi istiyorum.

 7. 2 yaşında oğlum var evim kira birikmiş kiralarim var çocuğumun ihtiyaçlarını karşılayacak durumumuz yok çok zor durumdayız bez ıslak mendil ek gıda lütfen yardımlarınızı rica ediyorum

 8. Bir çocuk annesiyim bosmaidm 2020.11.24 eşimde sürekli şiddet gördüğüm içn ve ben kızımla gecinemiyom ve aldığım nafaka300 bana yatmıyorum yarım istiyorum

 9. Eşim epleks hastası çalışamıyor 2 tane çocuğum var birisi 8 yaşında ilkokul 2 sınıf gidiyor kırtasiye malzemesi ve tablet ihtiyaçımız var. Birisi de 8 aylık bebek bez ıslak mendil ihtiyacımız var. Gıda ve sebze-meyve temizlik koli yardım. Odun kömür soba çok çürük birtane soba ihtiyaçımız var yardım etmenizi istiyorum.

 10. Kiracıyım hanede 6 kişiyiz 5aylık bebeğim var 3 öğrencim var bez mama gıda para kirtasiye giysi kömür odun yardımına ihtiyacımız var benim telefonum yok oyüzden sizden ricam bu hesaptan bilgi verirsiniz çok sevinirim şimdiden allah razı olsun

 11. Öncelikle slmlar göstermiş olduğunuz hizmet için tşkr ederim
  Yardım larınızı hiç görmedim ayrıca müracaat yapalı uzun zaman diliminde defalarca müracaat sonucu ses çıkmadı yinede tşkrler 👋

 12. Ben epleks hastasıyım ve sağ elimi dondurulacak çalışamıyorum aile ihtiyaç var. 2 tane çocuğum var birisi 9 yaşında ilkokula gidiyor kırtasiye malzemesi ve tablet ihtiyaçımız var. Biriside 10 aylık bebek bezi ıslak mendil bebek püsküvisi ihtiyaçımız var. Odun kömür soba çok çürük birtane soba ihtiyaçımız var yardım etmenizi istiyorum. Kara kış yardım soba istedim elektrikli soba verdi oda evi ısıtmıyor ben kömürlü soba evi ısıtır ben ondan istemiştim nolur yardım edin. 2 tane çocuğum var kış günü havalar çok soğuk ev ısınmıyor ve odun yok dediler vermediler üşüyoruz sizden yardım istiyorum ederseniz çok sevinirim hepinize allah razı olsun derim.

 13. 2 cocugum var bebek maması bebek bezi cocuk kıyafetleri ıhtıyacım var bıde erzak yardımına

 14. Evim kira küçük çocuğum var birikmiş kira var ne olursa yardim edin

 15. Benim evim kira bende bütün yardımlardan yararlanmak istiyorum eşimden ayrıyım 3 cocugum var cocuklarmda yardm ediniz kiramı suyumu elektirigimi veremiyorum yardmlarnıza ihtiyacım var

 16. Eşim işten çıkarıldı iki tane çocuğum okula gidiyor hiç bir gelirim yok zor durumdayım yardımınızı bekliyorum

 17. Eşim epleks h astası çalışamıyor 2 tane kız çocuğum var. Birisi 2 sınıfa gidiyor. Öbürü de 1yaşında bebek bezi ve ıslak mendil bebek püsküvisi ihtiyaçımız var. Mahallemizde bakkal yok gıda sebze-meyve temizlik bayram şeker ve kolanya yardım etmenizi istiyorum. Ramazan mübarek günü sizden yardım etmenizi istiyorum. Ramazan bayram günü çocuklara elbise ve pantolon ayakkabı almak için para yardım ihtiyaçımız var. Yardım ederseniz çok sevinirim hepinize allah razı olsun derim çok dua ederim.

 18. Eşim epleks hastası ve sağ elini doldurulacak tansiyon var çalışamıyor aile ihtiyaçımız var. 2 kız çocuğum var birisi ilkokula gidiyor kırtasiye malzemesi ve tablet okul elbise ve ayakkabı alcaz alamıyoruz sizden yardım etmenizi istiyorum. Küçük kız 1.5 yaşında bebek bezi ve ıslak mendil arkası kızarmış meğlem alamıyoruz sizden yardım etmenizi istiyoruz. Mahallemde hiçbir bakkal gıda ve temizlik koli yardım . Sizden bizlere yardım ederseniz çok sevinirim hepinize allah razı olsun derim.

 19. 2 tane kız çocuğu var. Sizden remazan erzak gıda ve temizlik yardım etmenizi istiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu