Maddi Yardım

Kızılay Yardım Başvurusu Yap – Kızılay Başvuru Telefon Numarası

Kızılay Yardım Başvurusu Yapmak İstiyorum, Kızılay Yardım Başvurusu Formu, E-Devlet Kızılay Yardım Başvurusu, Kızılay Yardım Başvurusu Şartları Nelerdir? Kızılay Yardım Başvuru Linki ve Kızılay Yardım Başvurusu Nasıl Alınır? detayları yazımızda.

Kızılay Yardım Başvurusu Formu ve Başvuru Sorgulama 2024: Deprem, sel, su baskını gibi doğal afetler söz konusu olduğunda doğal afetler yüzünden mağdur konuma düşen ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı, çadır yardımı, giysi yardımı vb. yardımlar sunan Kızılay; ülkemizde yaşayan yoksul ve dar gelirli vatandaşlarımız için de birçok yardım sunuyor.

81 ilimizde şubesi bulunan Kızılay; gıda ve erzak yardımı, para yardımı, çocuklar için oyuncak yardımı, aşevi yardımı, huzurevi yardımı, Kurban bağışları vb. yardımları ile yoksul vatandaşlarımıza adeta umut oluyor.

Ülke genelinde 8 adet öğrenci yurdu ve 5 adet giyim merkezi olan Kızılay’ın kimsesizler evlerinde ise sahipsiz ve sokakta yaşayan kişiler konaklayabiliyorlar.

İhtiyaç sahiplerine Kızılaykart isimli sosyal yardım kartı da dağıtan Kızılay; böylelikle yoksul vatandaşların marketlerden bu kartları sayesinde alışveriş yapabilmelerine olanak tanıyor.

Bu yazımızda kısaca Kızılay yardım başvurusu nasıl yapılır? Kızılay tarafından yapılan yardımlar nelerdir? vb. konuyla ilgili olarak en çok merak edilen soruları yanıtlamaya ve sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Kızılay Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Kızılay tarafından yapılan en önemli yardımları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Para yardımı
 • Giysi yardımı
 • Barınma yardımı
 • Gıda ve erzak yardımı
 • Beyaz eşya ve mobilya yardımı
 • Aşevi yardımı
 • Çocuklar için oyuncak yardımı
 • Çocuklar için mama ve bez yardımı
 • Kızılaykart sosyal destek kartı yardımı
 • Öğrenciler için yurt yardımı
 • Yaşlılar için huzurevi yardımı

Kızılay; kendisine bağlı olan huzurevlerinde yaşlı ve sahipsiz vatandaşların konaklamalarına, öğrenci evlerinde ise sahipsiz ve yoksul çocuklarının eğitimleri süresince konaklamalarına yardımcı oluyor.

Kızılay aşevlerine giden ihtiyaç sahipleri, burada temiz, sağlıklı ev yemekleri ile beslenebiliyorlar.

İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına zaman zaman oyuncak dağıtan Kızılay; giysi yardımları, beyaz eşya ve mobilya yardımları ile yoksul vatandaşlarımıza sahip çıkıyor.

Yalnızca ülkemizdeki vatandaşlara değil diğer ülkelerde afetlere maruz kalanlara, mültecilere ve sığınmacılara da yardımcı olan Kızılay; Kurban bayramı öncesinde yoksul vatandaşlarımıza et dağıtıyor.

Kızılay; muhtaç vatandaşları tespit ederek, muhtaç vatandaşlara gıda ve erzak içeren yardım kolileri dağıtmayı da unutmuyor.

Makarna, bulgur, şehriye, mercimek, pirinç, yağ ve salça gibi malzemeler için gıda ve erzak kolileri; ihtiyaç sahibi vatandaşların ev adreslerine kadar Kızılay görevlileri tarafından teslim ediliyor.

Kızılay yardımlarına dair ayrıntılı bilgi edinebilmek ve yararlanabileceğiniz yardımları öğrenmek adına hemen https://www.kizilay.org.tr/neler-yapiyoruz/sosyal-hizmetler linkini tıklayabilirsiniz.

Kızılay tarafında yapılan tüm sosyal yardımları hakkında detaylı bilgi için Kızılay Yardımları Nelerdir? Nasıl Alınır? yazımızı inceleyebilirsiniz.

Asgari Geçim Desteği Yardımı

Asgari geçim desteği yardımı para yardımı olarak aylık ödenmektedir. Bir işte çalışmayan ve geliri olmayan kişilere verilir.

Kızılay Gıda Yardımı

İhtiyaç sahibi ailelere temel gıda madde içeren tüketim maddeleri gıda kolisi olarak verilir. Mutfak giderlerine destek olmak adına yapılan Kızılay gıda yardımı başvuruda bulunan yada düzenli olarak Kızılay yardımı alan ailelerin evlerine teslim edilmektedir.

Doğum Yardımı
Yeni doğum bebeklere ve annelerine destek olmak adın bebek bezi ve bebek maması yardımı yapılır.

Giyim Yardımı

Muhtaç ailelerine verilen giysi yardımı Bayramlar ve Okulların açıldığı dönemlerde çocuklara ve ailelerine verilir. Muhtarlık, Okul Yönetimi ve ailelerin başvurusu üzerine verilmektedir.

Afet Ve Acil Durum Yardımı

Ulusal ve yerel düzeyde, afet ve acil durum hallerinden afetten etkilenen ailelere verilen sosyal yardım desteğidir. Afet bölgesinde kişilere her türlü sosyal yardımlar yapılmaktadır.

Barınma Yardımı

Kızılay barınma yardımı kötü koşullarda yaşayan evi oturulamayacak gibi olan ailelere verilen destektir. Ayrıca barınma yardımı evsin kalan kirasını ödemeyen kişilere de yapılmaktadır.

Eğitim Yardımı

Kızılay eğitim yardımı okulun başlayan ama kırtasiye malzemeleri ile okul kıyafetlerini alamayan öğrencilere yapılmaktadır. Kızılay tarafından yarıca belli dönemlerde belirlenen öğrencilere ayakkabı yardımı verilmektedir.

Sağlık Yardımı

Kızılay sağlık yardımı hastalık döneminde hastane hastane masraflarını karşılamakta zorlanan ve SGK güvencesi olmayan kişilere verilen destektir.

Kızılay Ramazan Ayı Yardımı Başvurusu

Kızılay Ramazan Ayı Yardımı ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan ayında erzak kolisi, gıda yardımı ve para yardımı olarak verilen yardımlardır. Kızılay Ramazan ayında yapılan başvurular sonucu uygun görülen ailelere bu yardımı ulaştırmaktadır.

Ramazan ayına girmeden önce Kızılay Ramazan yardımı almak için başvuruda bulunabilirsiniz. Kızılay Ramazan yardımı için Kızılay Ramazan Yardımı Başvurusu yazımızı okuyabilirsiniz.

Kızılay Yardım Başvurusunu Kimlere Yapabilir

Kızılay yardımları kimlere verilir sorusuna cevap vermek gerekirse Türk Kızılay ülke genelinde maddi zorluk çeken ve kötü şartlar altında yaşayan kişilere ulaşmayı hedeflemektedir. Kızılay yardımlarından yararlanmak için;

 • Her hangi bir sosyal güvencenin bulunmaması
 • Geliri Olmayan Kişiler
 • Yaşlılar, kadınlar,
 • Engelliler
 • Kronik hastalar
 • Yoksullar
 • İşsizler ve İşini Kaybedenler
 • Mülteciler/sığınmacılar
 • Afetten etkilenenler
 • Evsizler ve Kira Yaşayanlar
 • Yetim ve Öksüzler,
 • Sokakta Yaşayanlar
 • Okul giden fakir öğrenciler
 • gazi/şehit yakınları
 • Suça yönelmiş kişi/aile üyesi
 • Sosyal dışlanmaya maruz kalmış kişiler
 • Şiddet mağdurları
 • Mevsimlik tarım işçileri,

Kızılay Yardım Başvuru Şartları

Kızılay yardımı başvuru şartları nelerdir sorusuna cevap vermek gerekirse Kızılay’dan yardım almak için hane halkı gelirinin asgari ücretin 3/2 oranından az olması gereklidir. Hanede yaşayan kişi sayısını ile haneye giren gelirin bölünmesi ile elde edilen gelir hane başına düşen gelirdir.

Kızılay yardım başvuru şartlarından bir diğeri ise muhtaç aile olması ve zor şartlar altında yaşıyor olmasıdır. Sosyal güvencesi bulunmayan ve çalışmayan kişiler Kızılay yardım başvurusunda bulunabilir.

kızılay yardım başvurusu
Kızılay Yardım Başvuru Formu

Kızılay Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kızılay yardımlarına başvurmak isteyenler; yaşadıkları şehirdeki Kızılay temsilciğine giderek, burada başvurularını gerçekleştirebiliyorlar. Kızılay’ın 81 ilimizde şubesi bulunuyor.

Kızılay; ihtiyaç sahiplerinin ya da afetzede vatandaşların yardım başvurularını Çağrı Merkezi üzerinden de kabul ediyor.

ALO168 Çağrı Merkezi’ni arayan ihtiyaç sahipleri, hem Kızılay yardımlarına başvurabiliyor hem de Kızılay yardımlarına dair ayrıntılı bilgi edinebiliyorlar. ALO168 hattı aranarak yapılan başvurular, ön başvuru niteliği taşıyor.

Kızılay yardım başvuru yapmak istiyorum diyorsanız Kızılay şube temsilciliklerine gidebilir yada Kızılay yardım başvuru formu doldurmalaısınız.

Kızılay yardım başvuru için ayrıca ALO 168 numara hattı arayabilir yada sosyal medya hesaplarından Kızılay temsilcisine ulaşabilirsiniz.

Kızılay yardımı başvuru için https://www.kizilay.org.tr/Iletisim linke tıkladıktan sonra başvuru sayfasında bulunan bilgileri doldurabilir ve başvuru nedeni kısmına ihtiyaç sahibi yazabilirsiniz.

Kızılay yardımı başvurusu için whatsapp üzerinden iletişime geçmek için Kızılay Whatsapp Hattı linkine tıklayarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

İhtiyaç sahipleri, ön başvurularını Kızılay resmi sitesi üzerinden de gerçekleştirebiliyorlar. Ön başvurularınız için hemen https://www.kizilay.org.tr/neler-yapiyoruz/sosyal-hizmetler linkini tıklayabilirsiniz.

Kızılay Yardım Başvuru Formu

Kızılay yardımlarına başvurmak adına Kızılay şubelerine giden kişilerin başvuruları sırasında başvuru formu doldurmaları gerekiyor.

Bu formda kişilere bazı sorular yöneltiliyor.

Kişilerin mesleklerine, aylık kazançlarına, aylık giderlerine, hanesinde bakmakla yükümlü oldukları kişi sayısına, hanesindeki çalışan kişi sayısına, adres ve iletişim bilgilerine, mal beyanlarına, banka hesap bilgilerine dair olan bu soruları yanıtlamaları gerekiyor.

Kızılay’dan yardım almak isteyen tüm ihtiyaç sahiplerinin bu soruları eksiksiz bir şekilde cevaplamaları, yardım başvurularının kabul edilmesi noktasında oldukça önem arz ediyor.

Formda başvuru sahibinin yanı sıra başvuru sahibinin hane bireylerine yönelik sorular da bulunuyor.

Kızılay; bu sorular ile başvuru sahiplerinin muhtaç ve ihtiyaç sahibi olup olmadıklarını tespit ediyor.

İhtiyaç sahiplerinin formda beyan ettikleri bilgilerin doğru olup olmadığı; Kızılay tarafından araştırılıyor.

Muhtaç ve ihtiyaç sahibi oldukları tespit edilenler; başvurdukları yardımlardan yararlanabiliyorlar.

Kızılay’dan Yardım Almak İstiyorum Başvuru Formu

Kızılay’dan yardım almak istiyorum diyorsanız ek kolay yollardan biride başvuru formu doldurmak yada whatsapp destek hattında başvuruda bulunmaktır. Kızılay yardım başvuru doldurduktan sonra tüm başvurular değerlendirmeye alınarak incelenmektedir. Kızılay yardım başvurusu sonucu 15 gün sonuçlanarak size bildirilmektedir.

Kızılay yardım başvuru formu doldurduktan sonra sizi arayarak bazı belgeler talep edilebilir. İkametgah adresi ve muhtaçlık belgesini e-devlet üzerinden çıkarıp gönderebilirsiniz.

İnternetten online olarak Kızılay Yardım Başvuru yapmak için Kızılay Yardım Başvuru Formu doldurmanız gereklidir. Kızılay yardım başvuru formu doldururken mutlaka sizden istenen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurmanız önemlidir.

Kızılay yardım almak istiyorum diyorsanız https://www.kizilay.org.tr/Iletisim linke tıklayarak başvuru formunu doldurmanız gereklidir.

Kızılay yardım başvuru formu doldururken aşağıdaki şekilde doldurmaya özen gösteriniz.

 • Başvuru noktanız Yurt İçin
 • T.C. Kimlik numaranız Başvurusu sahibinin T.C. kimlik numarası
 • Başvuru sahibinin Ad ve Soyadı
 • Doğum Tarihiniz
 • Cinsiyet
 • E-posta adresiniz
 • Cep telefonu ve varsa Ev telefonu
 • Bulunduğunuz İl 
 • Bulunduğunuz İlçe
 • Başvuru Nedeni

Kızılay yardım başvuru formu doldururken mutlaka açıklama kısmına başvuru nedeninizi yazmanız gereklidir. Ayrıca varsa fakirlik belgesi dosya olarak ekleyebilirsiniz.

Kızılay Yardım Başvurusu Linki

Kızılay yardım başvuru yapmak için internetten online olarak resmi site üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Kızılay yardımı başvuru linki https://www.kizilay.org.tr/Iletisim budur. Bu link üzerinden üzerinden hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.

E-Devlet Kızılay Yardım Başvurusu

E-Devlet Kızılay Yardımı Başvurusu 2024; Kızılay tarafından gıda, para, erzak ve sosyal destek yardımı ödemeleri yapılmaktadır. Dar gelirli muhtaç ailelere düzenli olarak para yardımı erzak yardımı yapan Kızılay yardımları almak için e-devlet Kızılay yardım başvuru yapabilir yada ALO 168 numarası arayabilirsiniz.

Kızılay yardım başvurusu e-devlet başvurusu ekranı üzerinden yada Kızılay resmi sitesine giriş yaparak başvuru formunu doldurmanız gereklidir. Başvuru formu için https://www.kizilay.org.tr/Iletisim bu linke tıklayabilirsiniz.

Kızılay Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Kızılay yardımlarına dair detaylı bilgi edinmek, ön başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmek adına daha önce de bahsettiğimiz gibi ALO168 Kızılay Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Aynı zamanda bu numarayı arayıp, güncel başvurunuzun son durumunu da takip edebilirsiniz.

Kızılay Yardım Başvuru Sorgulama

Kızılay’ın güncel yardımlarına başvuran ihtiyaç sahipleri; başvuru sonuçlarını öğrenmek istediklerinde başvurdukları Kızılay temsilciliğini arayabiliyor ya da temsilciliğe gidebiliyorlar.

Başvuru sonuçlarını öğrenmek adına ALO168 Kızılay Çağrı Merkezi’ni de arayabiliyorlar.

Başvuru sonuçları, ihtiyaç sahiplerinin yardım başvuru formunda beyan ettikleri telefonlarına SMS ile de gönderiliyor.

Kızılay yardımlarına e-devlet üzerinden başvurulamadığı gibi başvuru sorgulama işlemi de e-devlet üzerinden şu an için yapılamıyor.

Kızılay Yardım Başvurusu Sonucunu Nasıl Öğrenirim?

Kızılay yardım başvurusu sonucunu öğrenmek için Kızılay ALO 168 numarasını arayabilir yada resmi sitesi üzerinden https://www.kizilay.org.tr/Iletisim formunu doldurarak başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz.

Kızılay Yardım Başvurusu için Gerekli Belgeler

Kızılay’dan yardım almak isteyenlerin yaşadıkları yerdeki Kızılay şubesine teslim etmeleri gereken bazı belgeler bulunuyor.

Bu belgeleri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • İkametgah belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Ev kira kontratı
 • Hane bireylerinin mal beyanlarına dair belgeler
 • Hane bireyleri için SGK’dan alınması gereken gelir belgesi ya da gelirsizlik belgesi
 • Hane bireylerine ait TC kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 • Muhtarlıktan alınabilen fakirlik belgesi
 • Başvuru sahibine ait TC kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 • Ek belgeler

**İhtiyaç sahiplerinin ek belgeler teslim etmeleri de gerekebiliyor. Örneğin; dul kadınlardan ölen eşlerine dair ölüm belgesi isteniyor.

Öğrenci çocuğu için kırtasiye ve eğitim yardımı almak isteyenlerin öğrenci çocuklarına dair öğrenci belgesi; en az %40 engel oranına sahip olan ve engeli yüzünden çalışamayan çocukların ise 2024 engelli belgesi teslim etmeleri gerekiyor.

Teslim etmeniz gereken belgelere ilişkin ayrıntılı bilgi alabilmek adına ALO168 ÇAĞRI Merkezini arayabilirsiniz.

Kızılay tarafından gıda ve erzak yardımı hakkında bilgi için Kızılay Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca Ramazan ayında verilen Kızılay Ramazan Yardımı Nasıl Alınır? yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kızılay Yardımları Kimlere Verilir?

Kızılay; afetzede vatandaşlarımız için çadır yardımı, giysi yardımı, para yardımı, gıda yardımı, barınma yardımı vb. yardımlar sunmakla kalmıyor.

Kızılay; muhtaç ve yoksul olan vatandaşlarımız için yani hanesinde sigortalı çalışan bir birey mevcut olmayan ya da düzenli gelir sahibi olmayanlar için öncelikli olarak yardımlarda bulunuyor.

Gıda ve erzak yardımı, giysi yardımı, eşya yardımı vb. yardımlar; muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar yani hane halkı kişi başı aylık kazancı, güncel asgari ücretin 1/3’ünün altında olanlar için de veriliyor.

Yani Kızılay yardımlarına işsiz ve gelirsiz olanların yanı sıra muhtaçlık sınırının altında olanlar da başvurabiliyorlar.

Kızılay yardımlarının kimlere verildiğini aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • İşsiz ve gelirsiz vatandaşlar
 • Muhtaçlık sınırının altında yaşayan vatandaşlar
 • En az %40 engel oranına sahip olan engelli vatandaşlar
 • Kronik hastalar
 • Dul kadınlar ve yetim çocukları
 • Muhtaç asker, şehit ve gazi aileleri
 • Mülteciler ve sığınmacılar
 • 65 yaş ve üstünde olan gelirsiz ve sahipsiz yaşlılar
 • Kimsesizler ve sahipsizler
 • Mevsimlik tarım işçileri
 • Madde bağımlıları
 • Şiddet mağdurları
 • Afetzede vatandaşlar
 • Sokaklarda yaşayanlar ve sokaklarda çalışanlar
 • Üniversite öğrencileri

***Kimsesiz, sahipsiz, yoksul ve muhtaç kişilerin Kızılay para yardımı, gıda yardımı vb. yardımlar alabilmeleri için kendileri üzerine ya da hane bireyleri üzerine kayıtlı gelir getirici değerli menkul(otomobil, kamyon vb.) veya gelir getirici gayrimenkul(ev, arsa, tarla vb.) bulunmaması gerekiyor.

Kızılay Para Yardımı Ne Kadar?

Kızılay; özellikle Ramazan Bayramı ve Kurban bayramı öncesinde ihtiyaç sahipleri için nakdi para yardımında bulunuyor.

Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde yoksul vatandaşlara Kızılay tarafından yapılan para yardımının miktarı; başvuru sahibinin muhtaçlık durumuna ve hanesindeki kişi sayısına göre değişebiliyor.

İhtiyaç sahiplerine 10000 TL, 2000 TL, 4000 TL vb. farklı rakamlarda para yardımı yapılabiliyor.

Ailedeki kişi sayısı arttıkça yapılan para yardımı miktarı da artış gösteriyor.

Kızılay; hayırseverler tarafından bağışlanan paraları da zaman zaman ihtiyaç sahiplerine dağıtabiliyor.

Hayırseverler tarafından yapılan bağışlar, ihtiyaç sahiplerine nakit olarak dağıtılabileceği gibi yoksul vatandaşların Kızılaykart isimli sosyal yardım kartlarına da yatırılabiliyor.

Kızılaykart sahipleri, kartlarına yatırılan para ile marketlerden gıda, temizlik, kişisel bakım vb. ürünleri alabiliyorlar.

Kızılay tarafından verilen nakdi para yardımı hakkında ayrıntılı bilgi için Kızılay Para Yardımı Nasıl Alınır? Kimlere Verilir? yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca Kızılay yardım kartı hakkında detaylı bilgi için Kızılay Kart Nedir? Nasıl Alınır? yazımızı inceleyebilirsiniz.

kızılay yardım başvuru formu

Kızılay Para Yardımı Ne Zaman Verilecek?

Kızılay para yardımları, genelde Kurban ve Ramazan Bayramları öncesinde yapılıyor.

Bununla birlikte zaman zaman ihtiyaç sahiplerine farklı zamanlarda da para yardımı yapılabiliyor.

Gerçek ihtiyaç sahiplerine yılda 4-5 sefer nakdi yardım yapılabiliyor.

İlk para yardımları ise genellikle başvuruların sonuçlanmasından sonraki 15 gün-30 gün içerisinde kişilerin hesabına yatırılıyor.

Kızılay Yardım Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Kızılay yardım başvuruları, genellikle birkaç hafta içerisinde sonuca bağlanıyor.

Kimi zaman başvuruların sonuçlanması, başvurularda yoğunluk olması halinde birkaç aya kadar da uzayabiliyor.

Kızılay Para Yardımı Nasıl Alabilirim?

Kızılay para yardımı almak için yaşadığınız yerdeki Kızılay temsilciliğine başvurabilirsiniz.

Kızılay para yardımı alıp alamayacağınıza dair bilgi almak için ALO168 Kızılay Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Kızılay Yardımları Ne Zaman Dağıtılacak?

Kızılay yardımları, başvuruların sonuçlanmasından sonra genellikle 15 gün-30 gün içerisinde dağıtılmaya başlıyor.

Para yardımları, genellikle kişilerin PTT hesaplarına yatırılıyor.

Gıda ve erzak yardımı, odun ve kömür yardımı, giysi yardımı vb. yardımlar ise kişilerin ev adreslerine teslim ediliyor.

Para yardımları ise genelde Kurban ve Ramazan bayramları öncesinde yatırılıyor.

Kızılaykart Nedir? Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kızılay tarafından yoksul ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılan yardım kartına Kızılaykart isimi veriliyor.

İhtiyaç sahipleri, Kızılay temsilciliklerine gidip, kart başvurularını gerçekleştirebiliyorlar.

Ön başvurular, ALO168 hattı aranarak yapılabiliyor.

Başvurusu onaylanan ihtiyaç sahiplerinin ev adreslerine kadar kartları teslim ediliyor.

Bu kartlara Kızılay tarafından belirli aralıklarla yardım parası yükleniyor.

İhtiyaç sahipleri, bu yardım paralarını kartlarını pos cihazına okutup, harcayabiliyorlar.

Kartlara yılda 4-5 sefer ya da her ay yardım parası yatırılabiliyor.

Bu noktada başvuru sahiplerinin muhtaçlık durumları, yardım parasının düzenli olarak mı kişilerin hesabına yatırılacağı üzerinde belirleyici oluyor.

Bazı kişilerin hesabına her ay için bazı kişilerin hesabına ise yılda birkaç sefer yardım parası yatırılabiliyor.

Yatırılan para miktarı, kişilerin muhtaçlık seviyelerine göre değişebiliyor.

Kişilerin kartlarına aylık 500 TL, 600 TL, 700 TL vb. farklı rakamlarda para yatırılabiliyor.

Kızılay’dan Yardım Almak İstiyorum

Maddi zorluk içerisinde olan muhtaç aileler Kızılay’dan yardım almak istiyorum sorusunu sıklıkla sormaktadır. Yaptığı bir çok sosyal yardım ile binlerce aileye aile yardım ulaştıran Kızılay bu alanda öncü yardım kuruluşlarından biridir.

Kızılay’dan yardım almak istiyorum diyorsanız mutlaka Kızılay yardım başvuru formu doldurmanız gereklidir. Kızılay yardım başvuru formu bizzat Kızılay şubelerine giderek doldurabileceğiniz gibi İnternetten online olarak formu doldurabilirsiniz. Ayrıca yardım başvurusu için Kızılay çağrı merkezine 168 numarasını arayabilirsiniz.

Kızılay yardım başvurusu yapmak istiyorum diyorsanız mutlaka her hangi bir sosyal güvencenizin bulunmaması ve gelirinizin olmaması gereklidir. Özellikle zor hayat şartları içerisinde yaşayan ailelere yardım eden Kızılay gıda ve para yardımı yaparak destek olmaktadır.

Kızılay’dan yardım almak istiyorum para yardımı başvurusu için https://yardimbasvurusu.com/kizilay-para-yardimi-nasil-alabilirim-basvuru-ve-sorgulama linkine tıklayabilirsiniz. Kızılay’dan gıda yardımı almak için ise https://yardimbasvurusu.com/kizilay-gida-yardimi-basvurusu-nasil-yapilir-basvuru-ve-sorgulama/ linkine tıklayabilirsiniz.

Bu yazımızda Kızılay yardım başvuru detaylarını sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Sizler de Kızılay’dan yardım alıyorsanız ya da yardımlara başvurmayı düşünüyorsanız; konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda maddi zorluk çeken muhtaç ailelere verilen Kızılay yardımlarına nasıl başvurulur, Kızılay yardım başvurusu nasıl yapılır ve Kızılay Yardımı Başvuru Formu hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştım.

Kızılay yardım başvurusu hakkında tüm yazıları okumak için KIZILAY YARDIM BAŞVURUSU sonuçlarına bakabilirsiniz.

16 Yorum

 1. Iyi günler bursa yenişehir de oturuyorum kirada oturuyorum lütfen banada yardım edin Erzağa ihtiyacım var Gündoğan mah koca emin sok no 3 Dilek turan

 2. kirada oturuyom saglik sebebinden calisamiyom esimden ayrildim hicbir gelirim yok evimin kirasi 500tl sikinti yasiyorum sizden yardim talep ediyom saygilarimla balikesir bigadicde yasiyom

 3. Ramazan koliye ihtiyacım var iki çocuk annesi yım gelirim yok eşim evden kaçtı gelirim yok ekmek almaya param yok Allah rızası için ramazan koliye ihtiyacım var

 4. Ramazan kolisi kiraciyim iki çocuğum var Allah rızası için yardım edin

 5. Eşimin aldığı asgari ücretin 5 bini krediye gidiyor bunun doğalgazı ve mutfak masrafı var 3 üz çocuklarım var birde kızım toplam 4 öğrencim var onların masraflarına yetisemiyoruz yardımlarınızı bekliyorum

 6. Yardıma muhtacım gelirim yok eşim çalışmıyor çok muhtacım 4cocugum var bakamıyorum lütfen destek verin

 7. Depremde evim zarar gördü çadırda yaşıyoruz 8aulik en küçüğüm 4cocuk annesiyim maddi anlamda zor durumdayız eşim yeni işe girdi bankalara olan borçlardan dolayı maaşın dörtte biri ne el konuldu yardıma ihtiyacımız var

 8. Yardım istiyorum 2tane çocugum var eşimden ayrıyım maddi durumum yok zorluk içersindeyim geçinemiyorum sesimizi duyun bize yardım edin lütfen

 9. Deprem zedeyim 3 ögrencim var kirada oturuyorum hiç bir gelirim yok nakti yardım istiyorum

 10. Ben depremzedeyim kimse yardım etmiyor ev kirası 4500 benim beş çocuğum var dördü okuyor ne belediyeden nede kayma kamlikta yardım alamadım banadavyardim edermisiniz

 11. Sayın yetkililerim Evimiz Agir hasarli yıkım kararı var herhangi bir gelirimiz yok çok kötü günler geçiriyoruz canımız yanıyor rica etsem nakdi yardımı yaparmisiniz saygiyla

 12. Para yardımı iki çocuğum var çalışamıyorum çok ihtiyacım var

 13. Eşimden ayrıldım 3 var hepsi okula gıdıyor destek istiyorum cocuklarımın okul ıhtıyacları için ve cocuklarım için

 14. Yüzde doksan altı engellim var kiraciyim çalışamıyorum hiç bir yerden yardım alamıyorum kronik hastasıyım yardıma ihtiyacım var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu